Šta je novo?

Dokumentarci

Fyre

Da citiram - "Darvinism at it's best" :d
 
Fyre zanimljiv , Ted Bundy isto zanimljiv a pogotovo to doba u kojem je on operisao.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Onaj na netflix-u, sad izašao pre par dana.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
^
Transfer blama umesto glavnog organizatora dok sam gledao Fyre.
Kakvih sve ljudi ima i koliko su daleko spremni da odu
kad je onaj lik bio spreman da ode i popuši onom policajcu da bi pustio cisterne sa vodom je vrhunac

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Da, taj je pobednik :)
On je prevarant, a ovi što su preuzeli organizaciju festa par nedelje pre početka su budale ...
 
"legendarni" organizator metal koncerata.[emoji3]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Neverovatan dokumentarac, bio je na Nacionalnoj geografiji pre možda 7-10 dana: GENERAL MAGIC



Šta su ti ljudi zapravo postali i kakve su vizije imali još 90-tih godina. Gde su sve završili i kakve karijere su imali, neverovatno.

Koliko su neverovatnik ideja odbacili, koje su se kasnije zapravo i ostvarile. Kakve su neverovatne greške napravili.

Koliko je proročki bila izjava Marc Porat-a na kraju filma - briljantno ali neshvaćeno u to vreme.

Ovo nije ta izjava, ova je negde sa prve trećine filma. :)

Check out this email from General Magic co-founder Marc Porat to then- Apple CEO John Sculley in 1990:

“A tiny computer, a phone, a very personal object . . . It must be beautiful. It must offer the kind of personal satisfaction that a fine piece of jewelry brings. It will have a perceived value even when it’s not being used. It will offer the comfort of a touchstone, the tactile satisfaction of a seashell, the enchantment of a crystal. Once you use it you won’t be able to live without it.”

“General Magic” captures the legendary Apple offshoot that foresaw the mobile revolution
 
Poslednja izmena:
Hvala za preporuku. Kog zanima još uvek je dostupan na gledan unazad na Eonu.
 
Hvala, pogledao na Eonu. Zanimljiv dokumentarac. Neverovatno kakve karijere su napravili posle svega ...
 
Skrivene tajne novca - Majk Malouni.

Sve do sad objavljene epizode na jednom mestu, koga smara da gleda sve, epizoda 4 je najvažnija po meni.
 
Free Solo, wow. Priroda je izvanredna.Neverovatno postignuće glavnog lika.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Leaving Neverland
https://www.imdb.com/title/tt9573980/

Prilicno gnusno i mucno za cuti i gledati.
S jedne strane imam osecaj da bezocno lazu, da sve ovo rade samo zbog senzacionalizma i da bi malo uzeli slave na imenu Majkla Dzeksona, a s druge strane, sta ako je istina?

Zasto sumnjam?
1. Zato sto tek sada odjednom izlaze sa ovakvom senzacionalnom pricom, zasto nisu tako svedocili na sudjenjima kao deca i kao odrasli(znaci vise puta su svedocili) i zasto su se s Dzeksonom vidjali i kao odrasle osobe.
2. Mekonli Kalkin(sam u kuci) i Kori Feldman(sam bio zrtva zlostavljanja od strane drugih) nikada nisu imali ovakva iskustva s Majklom Dzeksonom kakva su opisana u gorepomenutom dokumentarcu.Cak je i sada Kori Feldman izjavio ga Majkl Dzeskon nikad nije zlostavljao,ali posto je i sam kao dete bio zrtva, ne zeli da brani nikoga i da se mesa u slucaj.
3. Senzacionalisticki uradjeno, samo jedna strana se cuje.
4. Deluju mi jako cudno, pogotovo roditelji(nije mi bas normalno da saljes dete u neku tamo Nedodjiju da "spava" sa nekim nepoznatim u krevetu i da se kao igraju, da li bi vi vase dete tek tako poslali?)

A opet sta ako...:
1. Prilicno su detaljni.
2. Obojica pate od neke traume i poremecaja.
3. Nisu jedini koji su ga optuzili.
4. Majkl Dzekson je ipak bio zesci frik.
5. Sama pomisao da posaljes tako dete negde i da mu to neko tamo radi uzasava.
6. Nije kao da im manjka love, obojica su od Dzeksona dobili poklone koji vrede na milione,a i jedan je bio poprilicno poznat kao koreograf velikim pop zvezdama s kraja devedesetih

Definitivno ne ostavlja ravnodusnim.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Long Way Round -odlican dokumentarac,skinuo sam ga po preporuci ovde,ali tek sam ga ovih dana odgledao.Bas interesantno.Skinuo i Long Way Down,pa nastavljam!Zanimljiv lik,ovaj Obi-Van!:d
 
Darwin's Nightmare (2004)

Au kakav brutalan dokumentarac! Osim letimičnog pogleda na plot nisam želeo da se upuštam u dalju priču od infoa na imdb-u, mada i to možete preskočiti, zato i ovde savetujem bez preteranog informisanja o dokumetarcu. Pustite da vas sam uvede u ovu potresnu priču. Preporuka! 10/10
 
Poslednja izmena:
Leaving Neverland
https://www.imdb.com/title/tt9573980/

Prilicno gnusno i mucno za cuti i gledati.
S jedne strane imam osecaj da bezocno lazu, da sve ovo rade samo zbog senzacionalizma i da bi malo uzeli slave na imenu Majkla Dzeksona, a s druge strane, sta ako je istina?

Zasto sumnjam?
1. Zato sto tek sada odjednom izlaze sa ovakvom senzacionalnom pricom, zasto nisu tako svedocili na sudjenjima kao deca i kao odrasli(znaci vise puta su svedocili) i zasto su se s Dzeksonom vidjali i kao odrasle osobe.
2. Mekonli Kalkin(sam u kuci) i Kori Feldman(sam bio zrtva zlostavljanja od strane drugih) nikada nisu imali ovakva iskustva s Majklom Dzeksonom kakva su opisana u gorepomenutom dokumentarcu.Cak je i sada Kori Feldman izjavio ga Majkl Dzeskon nikad nije zlostavljao,ali posto je i sam kao dete bio zrtva, ne zeli da brani nikoga i da se mesa u slucaj.
3. Senzacionalisticki uradjeno, samo jedna strana se cuje.
4. Deluju mi jako cudno, pogotovo roditelji(nije mi bas normalno da saljes dete u neku tamo Nedodjiju da "spava" sa nekim nepoznatim u krevetu i da se kao igraju, da li bi vi vase dete tek tako poslali?)

A opet sta ako...:
1. Prilicno su detaljni.
2. Obojica pate od neke traume i poremecaja.
3. Nisu jedini koji su ga optuzili.
4. Majkl Dzekson je ipak bio zesci frik.
5. Sama pomisao da posaljes tako dete negde i da mu to neko tamo radi uzasava.
6. Nije kao da im manjka love, obojica su od Dzeksona dobili poklone koji vrede na milione,a i jedan je bio poprilicno poznat kao koreograf velikim pop zvezdama s kraja devedesetih

Definitivno ne ostavlja ravnodusnim.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Potpisujem sve iz spojlera..
odgledao obe epizode i mogu reći da mi početak deluje da ulaze u previše intimnih detalja oko toga , kao da su na klupi za svedoke. Sa druge strane u slučaju da je istina, ne cudi me nivo detalja koji im je ostao urezan u glavi kao oblik traume kad su odrasli i sami dobili decu, stvorili porodicu.
Definitivno preporuka ko nije gledao.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Our Planet, Netflix produkcija, ovakve emisije nikad ne dosade, narator David Attenborough. Zbog ovakvih snimaka poželim novi 4K tv.
 
Odgledao i ja juče. Vrh.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Pitanje je da li će ih neko prevesti?
Dinastiju niko nije preveo a predobar je dokumentarac.
 
Nazad
Vrh Dno