Šta je novo?

Apple u Srbiji!

mikenziyu

Cenjen
Učlanjen(a)
02.03.2015
Poruke
1,311
Poena
125
Moja oprema  
Laptop
MacBook Pro (15-inch, 2018)
Mobilni telefon
iPhone 13 Pro
Pozdrav svima,

Konačno sam pokrenuo svoj blog na stranici http://appleusrbiji.blogspot.rs.

Blog će mi omogućiti da grupišem veliki broj informacija koje dobijam kroz svoj posao i oblikujem ih u tekstove koji će svima biti korisni. Takođe,

smatram da ću kroz blog dopreti do većeg broja ljudi.

Iako sam već dobio kritike 'Zašto Blogger', nadam se da će akcenat biti na sadržaju, a ne na formi. Forma je bitna to znam, ali zbog nje trpi sadržaj, a to

ne želim.

Blogger je bio ubedljivo najlakši za startovanje i bitno je napomenuti da ja nisam sklon pravljenju sajtova.

Planiram da u narednim periodu pređem na wordpress ali je ovo za sada dovoljno.

Očekujem Vaše komentare i to pozitivne kako bih znao da idem u pravom smeru, ali i negativne kako bih naterao sebe da napredujem u svim aspektima blogovanja.

Očekujem da predlažete i teme koje Vas interesuju kao recimo blog o Error 53 problemu. Zahtev sam dobio od momka sa twitter-a.

Naravno, i dalje ću odgovarati na sva Vaša pitanja na forumu kao i do sada.

Pozdrav
 
bacio sam pogled i teme su odlicne! :)


i moram malo offtopic-a: sta fali Bloggeru, odnosno koja je bolja/ultimativna alternativa i zbog cega?

btw east pavlovic nema veze sa tvojim zetom? :D
 
Poslednja izmena:
bacio sam pogled i teme su odlicne! :)


i moram malo offtopic-a: sta fali Bloggeru, odnosno koja je bolja/ultimativna alternativa i zbog cega?

Wordpress je mnogo bolji definitivno, ali i mnogo zahtevniji. Blogger već pokazuje ozbiljna ograničenja kada je u pitanju izgled i funkcionalnost sajta. Evo recimo ne mogu ni FB, Twitter ili Linkedin link ka mom profilu da dodam, a pravljenje strana je noćna mora.

^^ podrška, tako nešto fali na domćim blogovima!

P.S.
Preporuka da promeniš template na blogger-u.

Planiram da pređem na wordpress. Neću trošiti previše vremena na blogger. Podesio sam ga da bude funkcionalan i više sam fokusiran na sadržaj.
 
Moj ti je savet da ne prelazis na wp, smoriće te hakeri :) Mislim da ti je blogger odličan za to što tebi treba.
Evo recimo ne mogu ni FB, Twitter ili Linkedin link ka mom profilu da dodam, a pravljenje strana je noćna mora.
Ma ovo je dosta lako, napravices ti to...
 
Ako ne znas PHP onda bolje da batalis Wordpress. Ukoliko si spreman da ucis, onda bolje nesto drugo sto se ne oslanja na PHP. Jer PHP je grozan.

Mozda bolje da se drzis Bloggera, ima i tamo tema i nacina da se uradi sto tebi treba. Proguglaj malo.
 
Moj ti je savet da ne prelazis na wp, smoriće te hakeri :) Mislim da ti je blogger odličan za to što tebi treba.

Ma ovo je dosta lako, napravices ti to...

Problem je u tome što koristim taj dynamic template i pola stvari ne radi i mnogo se ljudi žali. Mogu da se prebacim na neki drugi template, ali ovaj mi se najviše sviđa :(

Ako ne znas PHP onda bolje da batalis Wordpress. Ukoliko si spreman da ucis, onda bolje nesto drugo sto se ne oslanja na PHP. Jer PHP je grozan.

Mozda bolje da se drzis Bloggera, ima i tamo tema i nacina da se uradi sto tebi treba. Proguglaj malo.

Šta znam, instalirao sam WordPress na Mac-u i to deluje dosta slično Bloggeru što se tiče inicijalnih podešavanja. Ima vremena u svakom slučaju. Za sada samo pišem.
 
Pozdrav svima,

Novi stranica mog bloga upravo je kreirana i zove se kao i sam naslov 'Apple u Srbiji'. U njoj ću pisati o osobama i firmama koje koriste Apple proizvode u razne poslovne svrhe. Ukoliko i Vi ili Vaša firma koristite Apple proizvode,

imate zanimljiv posao i bavite se vrstom posla koja dozvoljava i da se napiše neki tekst o tome možete me slobodno kontaktirati. Cilj je da što više korisnika shvati da Apple nije samo za ljude koji imaju višak novca, nije ukras

već je u pitanju ozbiljan hardver i softver.

Prvi blog je o kompaniji Teso. Ova firma, dizajnira, proizvodi i implementira video in/out kartice velike propusne moći za potrebe filmske industrije.

https://appleusrbiji.blogspot.rs/2018/01/firma-koja-sve-radi-sama-teso.html
 
Lepo.
Em predstaviš mogućnosti Apple hardvera, em malo ispromovišeš domaće firme.
Samo napred,
 
Nazad
Vrh Dno