Šta je novo?

AMD Radeon R7 370 Powercolor PCS+

Kako nemaš dobru rezoluciju? Šta ti treba i šta ti se nudi?

Pa prepoznao je graficku nakon instalacije drajvera tamo u Device Manageru ali vecina opcija koja dolazi sa Radeon Software je disabled, not supported. Najveca rezolucija je 1600xnesto a meni treba 1920x1080..
Nesto nije u redu
 
I da, instalirao sam taj poslednji Hotfix... ne radi nesto kako treba...
 
Evo sta se dogodilo: Mislio sam da je problem mozda do monitora jer imam samo VGA kabel na njemu, pa sam na grafickoj povezan sa DVI ispravljacem.
Instalirao sam neki glupavi drajver B2230 Syncmaster i prilikom instalacije me je pitao da li je Analog ili Digital Monitor.. Ne znam iskreno ni sta sam odabrao.. I sjebao sam refresh rate od monitora... Sada mogu samo na 1600x1200 na 60Hz, preko toga mi je 30Hz (interlaced) - ne znam ni sta je to.. Ne znam na koji nacin da izbrisem taj drajver od monitora.. Da li ce clean windows install pomoci? Jer taj drajver ne spada pod AMD drajvere.
Problem sa rezolucijom sam resio tako sto sam instalirao Nvidia Physix i sad mogu 1920x1080 ali na 30Hz jer sam instalirao taj glupi drajver...
 
Pokušaj prvo da nađeš taj drajver u control panelu (add/remove programs), ako ga ima, izbriši ga. Ako ga nema tu, pogledaj u device manager-u, na grani gde ti je monitor. Možeš odatle da ukloniš drajver. I ne instaliraj drajver za monitor, to je nepotrebno skroz. I razmisli o upgrade na Win 8.1 ili 10 :)
 
Pokušaj prvo da nađeš taj drajver u control panelu (add/remove programs), ako ga ima, izbriši ga. Ako ga nema tu, pogledaj u device manager-u, na grani gde ti je monitor. Možeš odatle da ukloniš drajver. I ne instaliraj drajver za monitor, to je nepotrebno skroz. I razmisli o upgrade na Win 8.1 ili 10 :)

Evo kako mi stoji, da Unninstaliram to? Capture.JPG
Mislis da ce biti bolje na win 10?
 
Evo sta se dogodilo: Mislio sam da je problem mozda do monitora jer imam samo VGA kabel na njemu, pa sam na grafickoj povezan sa DVI ispravljacem.
Instalirao sam neki glupavi drajver B2230 Syncmaster i prilikom instalacije me je pitao da li je Analog ili Digital Monitor.. Ne znam iskreno ni sta sam odabrao.. I sjebao sam refresh rate od monitora... Sada mogu samo na 1600x1200 na 60Hz, preko toga mi je 30Hz (interlaced) - ne znam ni sta je to.. Ne znam na koji nacin da izbrisem taj drajver od monitora.. Da li ce clean windows install pomoci? Jer taj drajver ne spada pod AMD drajvere.
Problem sa rezolucijom sam resio tako sto sam instalirao Nvidia Physix i sad mogu 1920x1080 ali na 30Hz jer sam instalirao taj glupi drajver...

Obrisi driver za monitor , ostavi genericki:

http://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2015/09/display-brightness-issue-e1443030166128.png
 
Idi desni klik na taj generic PnP monitor -> properties -> Driver tab -> Driver details
Vidi da li ima nešto Samsungovo, ili je samo MS drajver tu

Što se OS upgreda tiče, ne moraš sad s time da se zezaš, ali razmisli o tome.

edti: poslušaj kolegu iznad :)
 
Uspeo sam, iskljucio sam EDID i stavio custom resolution 1920x1080 60Hz. Sad imam jos jedan problem, ekran mi blinka pomalo prilikom igranja video igara.
Nije nista strasno ali ako se moze nekako resiti voleo bi da cujem neki predlog. Sve ostalo je u redu.
Mislim da je to zbog VGA - DVI adaptera, pa me zanima da li je neko imao slican problem i kako je resio?
Ili moram nov monitor da uzmem sa HDMI?
 
Jeste zbog adaptera ili vga kabla , uzmi najjeftiniji monitor sa hdmi-om barem BenQ GW2270H VA.
 
Kada igram Fallout 4 ili The Evil Within karta se stravično pregreva, ventilatori joj se upale do zla boga, zuje, samo što ne poleti.
Da bi postalo igrivo moram manuelno da namestim da ventilatori rade sa 75% snage kako bi temperatura bila na 70-72. Jesam li ja ubo loš primerak ili je to tako sa ove dve igre?
Inače podešavanja igre sam stavio na medium.
Da mi CPU nije usko grlo, karta je PCI-E v3 ubodena u istu utičnicu, ali moj i5 2500K ne podržava PCI-E v3, pa da se možda zbog toga muči i pregreva?
 
Poslednja izmena:
jok,nikakve veze nema slot sa grejanjem.meni ide na to da nije lepo naleglo hladjenje na gpu die.pisah u nekoj temi ranije,mozda resi prosto menjanje paste,mozda je baza konkavna i da bi poliranje sredilo problem,a mozda bude potrebe cak i za bakarnim shim-om,ako prosto montaza ne omogucava lepo naleganje kulera.

od softverskih resenja imas klasicno ciscenje svih gpu drajvera sa Display Driver Uninstaller-om,ako ne pomogne mozes da pokusas (ako je otkljucana voltaza) da prosto malo ubijes core clock (na nekih 1000mhz ili 970mhz) i da probas da andervoltujes (koliko se secam stock je oko 1,2v,sve ispod sta uspes da bude stabilno trebalo bi da donese redukciju temperatura),a ako je zakljucana moze i da se posegne sa editovanjem bios-a,ako je to izvodljivo na toj karti (ne mogu da se setim ovako sa glave dal' moze,a trebalo bi jer je to ipak rebrand) i ne znaci ti UEFi podrska.

takodje,otvori stranicu od kucista i vidi dal ce da reaguje na to,mada manje su sanse sem ako ti je bas bas zaguseno kuciste.

edit: ako si narucio kartu onlajn (tj bilo kako sem posao u radnju) i imas papire,imas po zakonu da vratis kartu bez ikakvog obrazlozenja sem da je neodgovarajuca pravo 14 dana.ako to nije slucaj,a imas standardnu garanciju ja bih bio jako uljudan i prijatan sa prodavcem i pokusao da reklamiram.ako nemas nikakvu garanciju,ja bih to iz momenta otvarao i menjao pastu.
 
Poslednja izmena:
Pa i ja bi rekao da nešto nije u redu sa hlađenjem, ne bi oni tek tako skresali cenu.
Imam račun tako da ću najverovatnije odneti na zamenu.
Sreća još uvek imam Sapphire 6850, pa će da je zameni malo dok ne stigne nova.
 
zavisno gde si uzeo,ocekuj da te vozaju,jer vecinom ne uvazavaju garanciju sem ako je nestabilna,sto kod tebe nije slucaj.u teoriji,trebalo bi da mozes da je navedes da se pregreje i da snimis to i tako im izbijes adute iz ruku,ali kapiram da bi tuzne okice i uljudnost,lepa rec pre resile stvari.takodje,zavisno gde je stiker,mozda mozes i neprimetno da skines hladjenje i zamenis pastu (najcesci uzrok) i izbegnes i cekanje i sve potencijalne glavobolje sa njima.

puno srece u svakom slucaju.
 
Uff, hvala
 
ono sto nista ne kosta je Display Driver Uninstaller i fresko stavljena zadnja beta. :)
 
Uradio sam kompletnu reinstalaciju CCC i pobrisao fajlove sa Driver Fusion, prebacio sam karticu u novi PCI-E 3 slot i sad je za 7-8 stepeni niža temperatura.
Mada ja i dalje mislim da se to meni nešto puno greje na The Evil Within, ventilatori su radili sa 60% snage, a temperatura je bila na 70% i onda igra pukne.
Pošto imam visok ASIC kvalitet da li bi bilo bolje da spustim ovaj Power limit kako bi se gpu manje grejao i ako da, za koliko?

r6i.jpg


sw45z.jpg
xfd.jpg


Stres test.
tdj.jpg
 
Poslednja izmena:
nisam se sretao sa tim driver fusion-om pa da ne pljujem napamet.kad radis onako kako naumis,ne vidim dalju svrhu pisanja.sve naj.
 
nisam se sretao sa tim driver fusion-om pa da ne pljujem napamet.kad radis onako kako naumis,ne vidim dalju svrhu pisanja.sve naj.

Pa nije baš tako. Inače, Treexy Driver Fusion je isto što i DDU i odavno na je na tržištu.
A da nije možda do ovog mog praistorijskog LC Power napajanja?

dtj.jpg

ae5rtg.jpg
 
Treba sa ddu da se brise jer brise sve ostatke drivera.
 
Probao sam i sa DDU i ista je priča. Eventualno da nije do ovih ruskih verzija Fallout 4 i The Evil Within, možda te verzije igara imaju neki bag koji gura kartu do maksimuma?
 
Nazad
Vrh Dno