Šta je novo?

ASUS ROG P5 by Space

Zavisi da li clockujes i koje komponente, 360mm nije dosta za OC gpu i CPU, osim ako ne otpanjis ventove na preko 1500rpm sto malo ubija poentu.

Ne vidim sto bi uzimao TT cpu block pored EK blokova koji su MILJAMA bolji, isto tako i za radijator.
 
Najvjerovatnije ovako nesto:

6700K
VIII Formula
16GB RAM
850W EVGA P2
GTX1080
Gomila SSD-ova i jedan HDD

Taj Tt CPU blok sam samo naveo sa one prve fotke, naravno da njega ne bih uzeo (mada ni njemu ne fali nista jer koliko sam skuzio, to im je kompletan posao odradio Swiftech a oni smao svoj logo naljepili). Sto se tice OC-a, naravno CPU i GPU :)
 
Jeste, to je swiftechov blok koji je losiji od njihovog starog bloka. Treba ga izbegavati. EK Supremacy EVO je drasticno bolji.
Swif radi trenutno na novom bloku, ali pitanje kada ce to.

Za OC oba, valja ipak 480-ku uzeti.
 
Creva, savijanje istih, alat za savijanje, fitinzi, kolena, cpu i gpu blok, pumpa, rezervoar, radijator, ventilatori, pastelna tecenost, za ovo sto sam ja radio 600eura plus, samo ventovi su bili 100e...
 
Moze to mnogo jeftinije samo treba biti strpljiv i u pravom trenutku na pravom mestu :)
 
Ako kupujes top komponete, a ne polovne, onda ne moze. Generalno gledano, nikad ne kupujem komponete za vodeno polovne, jer su u većini slučajeba pune algi, i korozije koja mora da se skida. Problem je najveći kod radijatora jer gotovo nemoguće očisitti korzoju unutar kanala 100%, a moj rad je kostao 150e jer je 100% bakar ceo.
 
Poslednja izmena:
^
A pastel kulant i "prljave" komponente je no-no kombinacija.

600e je min za pristojan loop.
 
Nema sta, kvalitetne komponente za vodeno hladjenje i sve to super izgleda ali na konf. od nekih 2500€ da dam jos 600€ samo na custom loop nece ici... :) Mozda jednog suncanog dana a do tad idem na Swiftech, naravno ako ga nadjem...
 
Ako kupujes top komponete, a ne polovne, onda ne moze. Generalno gledano, nikad ne kupujem komponete za vodeno polovne, jer su u većini slučajeba pune algi, i korozije koja mora da se skida. Problem je najveći kod radijatora jer gotovo nemoguće očisitti korzoju unutar kanala 100%, a moj rad je kostao 150e jer je 100% bakar ceo.

Ja kupio polovno i nikakih problema a cena i vise no smesna,zato kazem u pravom trenutku na pravom mestu ;)
 
Kako mozes da znas kad nisi koristio novo? :) Realno posle 13 godina akanja sa ovim, mogu sa slobodom da kažem da radijator polovan nikad vise ne bih uzeo. :) Meni su bitni i onih 2-3 stepena nize...
 
Kako mozes da znas kad nisi koristio novo? :) Realno posle 13 godina akanja sa ovim, mogu sa slobodom da kažem da radijator polovan nikad vise ne bih uzeo. :) Meni su bitni i onih 2-3 stepena nize...

Najbolje je kupovati novo, nazalost mnogi nemaju novca i dovijaju se na razne nacine, podrzavam kupovinu polovnih stvari iskljucivo ako je proveren prodavac i stanje onoga sto se kupuje poznato. Radijatori a i vodeni blokovi umeju biti zapuseni i toliko prljavi da daju slabije rezultate, naravno do toga dolazi iz vise razloga, ali ako je prodavac savesan on ce to pre prodaje oprati i dovesti u pristojno stanje tako da se razlika u performansama nece osetiti, pogotovo ne u 2-3 stepena.

Sto se tice novih radijatora, takodje ih trebapre upotreba oprati jer i oni znaju biti puni prljavstine od proizvodnje koja moze dalje uprljati restriktivna tela kao sto su blokovi i napraviti problem uprotoku :)
 
Da ozivim malo temu. :)

Stigla mi je napokon G-Skill TridentZ CL14 3000 memorija, ploča zamenjena sa Rampage V Edition 10. Pa da krenem sa prvim testovima. Super stabilan sistem na 4410MHz sa 1.31V za cpu, mem preko 3000 ali na CL 13 13 13 sa 1.35V fabričkim naponom. Znači ima prostora, ali kako budem nalazio vreme izbacivaću više testova. Za sad ja sam prezadovoljan.

attachment.php
 
Koji su to moduli? Da li se tu radi o : G.Skill 3200MHz CL14 modulima? Vidio sam da su trenutno u prodaji i moduli sa 4000MHz CL19...

EDIT: Nisam ni znao da G.Skill ima module od bas 3000MHz CL14, mislio sam da je u ponudi samo 3200MHz varijanta.
 
Poslednja izmena:
Za quad chanel ne razmišljaj o visokim frekvencijama, jer treba ozbiljan tvik strepa. Ovo su samsunzi CL14 3000 (piše lepo na slici iznad tačan model). Što se tiče mojih poimanja najbolje vrednosti su između 3000 i 3200 i onda zatežeš latencije koliko može. Još jednom ovo je za quad chanel priču i Brodwell-E...
 
Poslednja izmena:
Ako kupujes top komponete, a ne polovne, onda ne moze. Generalno gledano, nikad ne kupujem komponete za vodeno polovne, jer su u većini slučajeba pune algi, i korozije koja mora da se skida. Problem je najveći kod radijatora jer gotovo nemoguće očisitti korzoju unutar kanala 100%, a moj rad je kostao 150e jer je 100% bakar ceo.

Ja sam radijatore veoma uspešno čisto sa mešavinom destilovane vode i sirćeta. Ostavim dan, eventualno dva da stoji i to je to. Samo birajte neke plastične čepove ili nešto što vam ne treba jer sirće skida nikl.
Što se blokova tiče i oni se veoma lako čiste... ako ih prethodni vlasnik nije ubio naravno:

https://www.ekwb.com/blog/how-to-clean-water-blocks/
 
Nazad
Vrh Dno