Šta je novo?

ASUS ROG P5 by Space

Space

Slavan
Učlanjen(a)
03.04.2006
Poruke
4,018
Poena
440
Mislim glupo je da nazovem ovo sokoćalo modom, ali ajde, nema rubrike za sokoćala pa ću morati ovde. :) Jeste da je bilo tu malo krivljenja cevi, poliranja bloka, poliranja procesora, bušenja i brušenja, sleeve kablova itd. ali opet ovo za mene, još jednom, nije mod. Fokus su mi bile performanse, čije rezultate ću izbaciti u toku sledeće nedelje. Zahvalio bih se Atili na pomoći oko cevi i "pečenju" zanata, i čika Proki na kratkoj lekciji sleeve-a, kao i čika Megaskotu na ovoj predivnoj tečnosti koju sam morao da "zamutim" sa svojom formulom. Takođe zahvalio bih i drugarima sa PC AXE-a na podršci.

Test sistem:
MB: ASUS Rampage V Extreme
VGA: ASUS GTX980 Ti Poseidon
CPU: Intel Core i7 95930K (procesor ispoliran i presvučen Coollaboratory Liquid Ultra tečnim metalom)
RAM: 4x8GB Crucial 2133MHz Micron (poručeni EK-WB hladnjaci za memoriju)
PSU: 1000W Super Flower Leadex Platinum
CPU Blok: EK-WB Supremacy Evo (Original CSQ)
Kućište: Thermaltake P5
Rezervoar: Phobia 250ml
Rad: Alphacool 480 ful bakar
Pump: Alphacool D5
Fitinzi: EK-WB 16mm za tvrde cevi
Spoljačni prečnik kliritnih cevi: 16mm
Teečnost: EK-WB pastelna crvena + redestilovana voda + Glacelf Supra koncentrat
Ventilatori: Eloop 1900rpm (koji iz nekog razloga neće preko 1700rpm)

… reztultati testova, još jednom, sledeće nedelje.

IMG_1601.jpg


IMG_1596.jpg


IMG_1588.jpg
 
Nazvao ga modom ili ne izgleda prelepo,svaka cast :)
 
Extra je ispalo :) A ventovi nece na 1900 verovatno jer imaju otpor radijatora iza, a onda i resetke kucista ispod radijatora.
 
Onda ide pod onih +-10% :D
Mada nije bas ona resetka u kucistu preterano otvorena.
 
Svaka cast za ovo,odlicno je.

Gde ima da se kupe ovi crveni sleeve kablovi ?
 
Onda ide pod onih +-10% :D
Mada nije bas ona resetka u kucistu preterano otvorena.

hehhe isto je i kad se skinu, jos jednom, max je 1700, setaju se od 1660 do tih 1700. Isti poroblem brdo ljudi prijavljuje. Moguće je da je greska očitavanja, s obzirom da su tropinci u pitanju. Nisam probao na neki kontroler da ih nakačim, ali opet ima brdo prijava da neće preko tih 1700rpm
 
Boja je ispala odlično, uspeh 100%.

p.s. ružna ti grafika. :p
 
Testiranja mogu da počnu sutra, čim se vratim sa posla. Za sad zamenjenja CooLaboratory Ultra sa Pro pastom, obe površine polirane ponovo. Rezultati bolji za 3-4 stepena u full loadu procesor na 4.XX GHz. :)

IMG_1630.jpg


IMG_1633.jpg


IMG_1608.jpg
 
Sledi ponovno poliranje i stavljanje Phobya tecnog metala :D
 
Razlike su mizerne da, ali jesam dosta vidjao da tvrde da CLP na poliranoj povrsini daje bolje rezultate od CLU.
E sad na nekim testovima je Phobya LM bio jos bolji, ali boga pitaj da li je to samo statisticka greska / malo losiji spread :)
 
Poslednja izmena:
Upravo, sinoć sma se malo igrao, počeo sa "pakovanjem" podešavanja. Ne bi trebalo da bude problem 4.5GHz sa 1.29V, za dalje ćemo videti. :)
 
Fin primerak, meni 1.3v treba za 4.3ghz :(
 
Baš šteta, a imaš odličan setup. Videćemo kako će pucati na 4.6GHz. :) To je krajnji cilj. :) Grafa takođe ide preko 1500MHz za GPU i preko 800MHz za mem. :D
 
Poslednja izmena:
Prvi testovi. Nisam jurio max NB i max mem, a kako se radi o Mikronima očekujem preko 3000 na CL15 bez problema, ali to ću uraditi čim mi stignu EK-WB hladnjaci za mem, jer je sad bukvalno "gola".

Idemo za početak 4.6 GHz 1.359V

4_6_GHz.jpg


Sad vrtim 4.5GHz. Idemo sigurno ispod 1.29V
 
Super rezultati! Svaka cast na primerku! Moracu i ja neki Full Loop skorije da ubacim pa da "probamo" CPU malo detaljnije :)
 
Evo i ispravke za NB klok:
4200 MHz - 1.2V na ovome ostavjem za finalno podešavanje u kombinaciji sa 4.5GHz
4400 MHz - 1.24V
 
Stigli hladnjaci za memoriju :)

IMAG0061.jpg



Stigao i novi OC PANEL Verije 2 :) (Maximus VIII Extreme)

IMAG0058.jpg


IMAG0054.jpg
 

Prilozi

  • IMAG0061.jpg
    IMAG0061.jpg
    466.7 KB · Pregleda: 56
Sexy izgleda, samo ziva greota sto je PCB zelen :(
 
Ti sa ko Atila, da farbam? :D Ne vidi se donji deo postaviću slike, ali opet, memorija je zelena zadnji 30 godina :D
 
Sad sam video da je imao isti komentar hahahaha :D
Imas dosta modula sa obojenim PCB-om, moja je crna npr. Vreme je za "onu" memoriju, sta se bakces time ;)
 
Nazad
Vrh Dno