Šta je novo?

Cooler Master Elite 110

Frozen

Cenjen
Učlanjen(a)
03.06.2011
Poruke
131
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 5800x & CM Hyper 212 Black Edition
Matična ploča
Gigabyte B550I AORUS PRO AX
RAM
G.SKILL 32GB Ripjaws V DDR4 3600MHz
GPU
PowerColor AMD RX 7800 XT Hellhound
Storage
Samsung 990 Pro 2TB & Samsung 980 Pro 1TB
Zvuk
Razer Barracuda X 2022
PSU
Cooler Master V850 SFX Gold
Kućište
Cooler Master NR200P White
Monitor
LG 32UD59-B & Hisense 55E7HQ
Miš & tastatura
Redragon Kumara & Logitech G502
Mobilni telefon
Xiaomi POCO F3 256/8gb
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Kakvo je ovo kuciste? Planiram da uzmem dosta jak komp, ali ne bih veliko kuciste.
Planiram da uzmem i5 6600k za pocetak bi bio stock kuler, kasnije bih ubacio vodeno hladjenje i gtx 970 ili AMD r9 390 pa me interesuje bi li se procesor sa stock kulerom i graficka puno grejale?
http://www.coolermaster.com/case/mini-itx/elite110/
 
Dosta jak komp obicno podrazumeva ATX plocu tako da ti ovo kuciste ne odgovara.
 
Uzmi normalno ATX kuciste a za konkretan model...to zavisi od tvog budzeta.

Ja bih gledao Fractal ako se uklapas u cenu.
 
Ne mora da bude klasicno mid tower kuciste,mozes da uzmes i cube varijantu...
 
Ako zelis da pravis sistem u tom kucistu, to podrazumeva upotrebu mITX maticne ploce, ne mora da bude ATX ploca da bi komp bio jak, to je predrasuda samo. Znaci potrebni su ti mITX ploca sa solidnom naponskom, ne mora da bude vrhunska jer malo trose, ako zelis OC tog i5-6600K. Drugo trebace ti neki aftermarket hladnjak, posto uz i5-6600K ne dolazi stock hladnjak. Podrazumeva se upotreba mini verzija kartica kao sto su R9 Nano ili GTX 970 mini i upotreba low profile memorije u zavisnosti od opcija za hladjenje procesora, mogu da budu i neki veci hladnjaci na memoriji ako ides sa AiO za procesor. Sto se tice skladista, ogranicen si na HDD i SSD od 3,5", tako da ako zelis veci prostor, a da ne dajes brdo para na SSD ogromnog kapaciteta ili manje brzine 3,5" HDD-a, onda je upotreba eksternog HDD-a neizbezna. A sto se tice grejanja, tu nisi u zavidnoj situaciji posto je sve na skucenom prostoru, tako da cak nece ni biti prostora za OC, zavisno od sobne temperature.
 
Ako zelis da pravis sistem u tom kucistu, to podrazumeva upotrebu mITX maticne ploce, ne mora da bude ATX ploca da bi komp bio jak, to je predrasuda samo. Znaci potrebni su ti mITX ploca sa solidnom naponskom, ne mora da bude vrhunska jer malo trose, ako zelis OC tog i5-6600K. Drugo trebace ti neki aftermarket hladnjak, posto uz i5-6600K ne dolazi stock hladnjak. Podrazumeva se upotreba mini verzija kartica kao sto su R9 Nano ili GTX 970 mini i upotreba low profile memorije u zavisnosti od opcija za hladjenje procesora, mogu da budu i neki veci hladnjaci na memoriji ako ides sa AiO za procesor. Sto se tice skladista, ogranicen si na HDD i SSD od 3,5", tako da ako zelis veci prostor, a da ne dajes brdo para na SSD ogromnog kapaciteta ili manje brzine 3,5" HDD-a, onda je upotreba eksternog HDD-a neizbezna. A sto se tice grejanja, tu nisi u zavidnoj situaciji posto je sve na skucenom prostoru, tako da cak nece ni biti prostora za OC, zavisno od sobne temperature.
Hvala na detaljnom odgovoru, ipak cu ici na neko "normalno" kuciste, gledao sam fractal i to je taj dizajn i kvalitet koji bih hteo, jedino me koci cena.

http://itsvet.com/kuciste_fractal_design_s_window_fd-ca-def-s-bk-w-pdaa1-21.i?id=2384

Imate li predlog za neko drugo kuciste tog dizajna i bar pribliznog kvaliteta da je jeftinije (nije bitna marka).
 
Thermaltake Suppressor F31

Define S nema mogucnost montaze DVD,uzmi to u obzir.
 
Poslednja izmena:
Ne moras odustajati od malog kucista, ti si samo u startu odabrao bas jedno od najmanjih :D Mozes da pogledas i Cooler master Elite 130 ( malo je duze pa moze komotnije da se radi i staje bilo koja dual slot karta u njega, cak i one masivne od 31cm :) ) ili da ides na nesto kockastije kao sto je CM HAF XB, ali ono ti dodje kao neko mid tower kuciste polozeno na stranu :D Mozes da ides naravno i na Thermaltake Suppressor F31 kao sto kolega predlaze, ali je ono samo 1900 dinara jeftinije od ovog Define S.
 
Neka kopija NZXT H440.
I ja sam trazio po internetu vise o ovom kucistu ali nisam uspeo nista da nadjem.
 
Nazad
Vrh Dno