Šta je novo?

Sapphire R9 270x

* Vibe *

Poštovan
Učlanjen(a)
05.01.2016
Poruke
18
Poena
54
Ovo je grafika koju zelim, s obzirom na tesan budzet, polovnu.

Internetom kruze neke "refabrikovane", prodaju se za 110e. O cemu se radi i da li vredi?

Citam da ih oni kupuju za 8000 u nekom Alti DOO, koji ima veze sa WinWin-om. Kako uostalom ja da dodjem do tog Alti-ja? Za 8000 bih rado preuzeo rizik, ako je istina to sto citam.
 
8k je cena na veliko i kontam ispod ruke.refabrikovane znaci da su opet prosle tretman kod prozivodjaca,dal' zamena kulera i ventova,nekog sitnijeg elementa itd a ponekad i zbog cisto estetske prirode.dobijas je u bulk pakovanju tj bez kutije i propratnih gluposti.u sustini ako si zadovoljan sa 1g garancije go for it,mada bih ja za 110e ganjao ovde neku sa duzom garancijom ako naleti,ako ne nikom nista.ako je svaki dinar bitan a bi da prihvatis rizik gadji 7870 i/ili 270 bez X,sve u sustini iste karte.
 
Ide u punom pakovanju, kao novo, ako je verovati slikama. Budzet je ravno 110e, a za te pare za sada nisam naisao na nesto za duzom garancijom, ni sa iksom ni bez.

GRAFIKA-Sapphire-R9-270x-2GD5-DualX-OC-NOVO_slika_O_47037893.jpg

Danas sam bio siguran da cu je uzeti,... Navodno na fiskalnom racunu koji salju uz grafiku cena je 8000, pa se premisljam. Zasto toliko niska cena ako nisu postojali neki ozbiljniji problemi sa grafikama.
 
zato sto se fabrici nikako ne isplati da joj gomila karti vata zjala po magacinima.prvi put vidim da refurb ide sa kutijom,najs tac safira. :)
 
Ja sam pre 20.dana uzeo 7870 od nekog Neše iz Grdelice.Kartica ide u crnoj kutiji sa diskom ,adapterom za vga i jednim adapterom za napajanje.Unutra je i račun i overena garancija i neko malo upustvo za montažu.Račun je na valjda beše novenbar i kupljena je negde u altiju za samo 6500..
To je neka šema i ne verujem da neko može da je kupi direktno na popustu..
Sve je kao novo, kartica tera sve živo na max jedino što radi na 950 a valjda bi trebalo da je ta verzija na 1050...kad sam podigo na 1050 10sekundi posle pokretanja igre pukne drajver,na 1000 posle 10.tak minuta igranja,a na 980radi bez pucanja....Sad dal je to falinka il ja i sin ne znamo u suštini sam zasad zadovoljan
pa ti vidi ako negde možeš da nađeš dužu garanciju....
 
Ili se greje ili je napon mali...
Ja sam imao PowerColor 270x odlicna, mada ljudi bas nisu odusevljeni ovim brendom.
1180 bez dizanja napona( nije mogla sa AB da se otkljuca) nije prelazila 65 stepeni na 30% ventilatora.
Za te pare za koje se prodaje nema bolje karte.
 
Malo prebaci 50c posle igranja,a napon nisam čačkao....
 
Mogao si ranije tu bombu da bacis....

Gotovo sad :type:
 
Drugar je uzeo 7850 od lika sa KP, isto tako fora neka sa win winom. Njima su najcesce sredjivani kuleri, ista kutija,isto sve. Kaze taj decko od 100 mozda 5,6 bude vraceno nazad tako da nemoj da brines.. Evo njegova vec 3,4 meseca bez problema radi.
 
Većina tih karti je bila defektna i kada je došla u naše radnje jer je javna tajna da sve što je na neki način defektno i ne može na jaka zapadna tržišta ide u Srbiju a tu se prvo prodaje kao novo a zatim kad se nagomila veći broj kartica koje nisu izdržale zbog tog fabričkog defekta, idu u radionicu kako bi se pokušala popravka.To se obično odnosi na promene takta i napona jer iz nekog razloga (skupog za otkloniti) kartica ne može da radi na vrednostima na kojima je trebala, zatim promene kondenzatora, rešavanje pregrevanja i hladjenja a na kraju vetilatora.E sad ni za jednu ne znaš šta joj je radjeno pa ako ti se zalomio model kom je menjan ventilator ili kompletno hladjenje na konju si.Ipak i tu postoji fora (Srbija), kartice koje su imale veći defekt idu po manjoj ceni obično oko 6000,one sa malo manjim kvarom oko 8000 sa još manjim 10.000 i sa zamenom vetilatora 12.000.Fora je da ih opet prodaju iako neke opet crknu oni će uvek ponuditi nešto u zamenu pa ako baš moraju vratiće para ali većina izdrži tu manju garanciju.
I naravno takve kartice se nude radnjama-maloprodajama koje imaju ugovore sa uvoznikom za nabavku komponenata, zatim se oni ugrade i prodaju ih dalje ili odmah prodaju šverceru koji se ugradi i prodaje po oglasima.Zato ti svi kazu na računu je drugi iznos odnosno iznos koliko je plaćena od uvoznika.Nadam se da je sve jasno.
 
Poslednja izmena:
Jbga tolko se kreću i polovne bez garancije te kartice,ja kad sam pratio oglase 7870 nema ispod 100e ,meni je odma bilo sumljivo što gpu-z kaže da radi na 950 a na internetu kažu da ta verzija,gigabite edition treba da radi na 1050....Ne čačkam više ništa pa kolko tera da tera.....
 
U svakom slucaju, bolja kupovina nego po istoj ceni bez ikakve garancije.
 
Naravno da je bolje samo na zalost do krajnjeg kupca dodje 40% skuplja nego što jeste.
 
Vrhunska kombinacija za tog lika koji ih uzima po tim cenama...
 
Stigla kartica, fiskalni racun je 8450 dinara

Ostale komponente stizu u ponedeljak, utorak pa cemo videti.
 
Nije uzeo za te pare, vec je taj iznos samo na racunu.
 
Iskreno, mislim da je 110e mnogo dati za repariranu 270x kartu.

Za tu sumu je bilo polovnih karti (koje nisu reparirane) po oglasima sa garancijom.
 
reparirana karta je mozda i bolji izbor jer imas garanciju i nije joj prethodni vlasnik vadio dusu u pusackoj prostoriji koja ima prasine ko mlin.

moj drug ima repariranu gtx460 4 godine, przi je svaki dan i radi ko sat. iskustva se razlikuju.
 
to je sada diskutabilno, cim je reparirana znaci u startu nije proizvedeno kako treba. Jednom krivo uvek krivo :)
 
Ja sam kupio od jednog kolege iz Beograda karticu 7850 2gb za svega 7900 dinara. Dobio sam je u full pakovanju i tim računom iz Altija na kome je cena bila 5800. Međutim, to me i ne brine toliko puno jer sa tim likom imam odličnu saradnju po pitanju kupovine računarskih komponenti. Kupljena prošle godine i ima garanciju godinu dana. Sasvim zadovoljan, radi kao doksa...zato nemoj da brineš ako je iz Altija
 
Uzeo sam i ja moju 290-tku,evo zvoni za vse pare sveta,jos birao primerak i izabrao dobar :D
 
Imam i ja pozitivna iskustva sa Sapphire r9 270x. Takoreci kao nova, bukvalno (nije bilo nikakvih tragova predjasnjeg rada kad sam je uzimao). Vec pola godine me dobro sluzi.
 
Evo neka moja iskustav sa tim repariranim karticama.
Kupio sam nekih 10tak komada Sapphire r9 270x. Dve nisu htele odmah na pocetku da rade i nakon 3 nedelje su mi crkle jos dve. Ove ostale koje su mi ostale rade kao sat.
Imam poznanika koji je kupio karte ista kao i ja i nije imao uopste nikakvih problema.
Naravucenije, ako budes imao problem javice se u veoma kratkom roku, a ako imas barem malo srece dobices neku kojoj su menjali vent ili tako nesto...
 
Od dve kupljene, jedna nije radila u 2D modu odmah i vent se cuo kao da je radio u mining rigu godinama.
Druga zamenska je radila ok ali se nesto vise grejala, pa sam menjao pastu i resio to. Posle par meseci sam je prodao coveku i nakon mozda tri meseca javio mi se covek da mi kaze da je kartica crkla.
Srecom bila je u garanciji jos uvek.
Ja barem nemam nekih lepih iskustava sa repariranim karticama.
 
Nazad
Vrh Dno