Šta je novo?

Strujni kabl

ficicaaa

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2008
Poruke
2,233
Poena
229
Sugestija za pomenuti a da ima 8 uticnica ?
Shto bolji a shto jeftiniji....
 
ok, a koji "brend" da vijam ?
Ja ne bih stedeo na tome, moze da kosta kasnije.
Previse je to za jedan produzni, sta sve prikljucujes na to?
Hama je dosta popularna kod nas, kvalitet je dobar.
1000din sa 6 uticnica.
 
Poslednja izmena:
Ja ne bih stedeo na tome, moze da kosta kasnije.
Previse je to za jedan produzni, sta sve prikljucujes na to?
Hama je dosta popularna kod nas, kvalitet je dobar.
1000din sa 6 uticnica.

monitor, komp, ruter, zvucnike, pojacalo, modem....
 
Mali deblji produžni kabl obično izdrži do 2.5KW. Nabrojane komponente ne povuku ni blizu 2.5KW tako da nemaš brige. Nemoj da uključuješ grejalicu ili fen dok sve ostalo radi.
 
Mali deblji produžni kabl obično izdrži do 2.5KW. Nabrojane komponente ne povuku ni blizu 2.5KW tako da nemaš brige. Nemoj da uključuješ grejalicu ili fen dok sve ostalo radi.

ok, znaci bilo koji da uzmem do 1000 dindzi sa 8 ulaza?
 
Vidi specifikaciju kabla... i gledaj da je debeo.
 
@ficicaaa

Legrand, nije jeftin ali kao što su drugi rekli na takvim stvarima se ne sme štedeti ;)
 
Za to što tebi treba je dovoljan kabal od 0.75mm2, ali takvi su retki i najčešće se ručno prave, njihove prednosti su što su tanki i savitljivi. Maksimalna struja je 6A ili oko 1200W.

Kablovi od 1.5mm2 su najčešći na našem tržištu i nude solidan kompromis snage, savitljivosti i cene. Ti kablovi mogu da teraju i po deset računara. Ovde je maksimalna struja 10A ili 2000W.

Treći su oni od 2.5mm2 i oni su isključivo ručne izrade, debeli su, nezgrapni i skupi, plus što ih neko ručno mora napraviti. Struja je do 16A ili oko 3000W, oni mogu da trpe malu grejalicu od oko 1500W i računar i ostale stvari, mada ja lično ne preporučujem ukuljučivanje bilo kakvih grejnih tela u produžne kablove, čak ne ni fenove za kosu.

Toliko od mene.
 
ok, sad samo neke linkove ako nije frka pa da znam tacno sta da vijam :)
 
Linkove?

Odeš u prodavnicu elektro materijala iliti po američki hardware store, tražiš produžni kabal 1.5mm2 po mogućstvu domaćih proizvođača (ima neka firma iz obrenovca) jer su oni jedni od kvalitetnijih i to je to. Običan kabal sa 6 utičnica je oko soma dinara, ima sa i bez prekidača.
 
Nazad
Vrh Dno