Šta je novo?

Spasavanje podataka...povoljan servis?

i od tad znas da se na drugoj mehanici nalaze drugi podaci :):):)
 
Ja nisam mario za podatke :) Meni je bila crkla elekronika, spalilo je kung fu napajanje, kupio preko oglasa neki sa bad sektorima i prepakovao.
 
Poslednja izmena:
Imam potpuno isti problem kao pokretac teme...znaci prava slucajnost...isto se ponasa hard I isto je pao...da li neko od prisutnih zna i hoce da ga popravi ili samo izvuce podatke, naravno sto povoljnije...? Hvala
 
Dobro je da si procitao jos neki post nakon uvodnog.
 
Ceka covek da cuje kako to sa druge mehanike se vade podaci koji su na prvoj mehanici...
 
Bez razloga izvrces njegove reci.
To sto je receno da je menjana "mehanika" ne mora da znaci da su diskovi menjani, u svakom slucaju je covek jeftinije prosao nego da je otisao u help disk koji bi na isti nacin resili problem.

jako ruzno je lose pricati o konkurenciji.
 
Koju rec samo izvrnuo? Disk se sastoji od elektronike i mehanike. Prvo je rekao da su popravili disk, pa posle da nisu. Kaze da su zamenili mehaniku.
Ajd nek kaze sta je uradjeno. Ili recimo da pokaze racun, ili disk ili bilo sta osim da dize flejm i prikazuje nas kao lose momke.
Nek pokaze recimo listu dobrih i losih fajlova...nemoj ko u onom vicu Jel dobro 10 cevapa za 10 dinara mnogo lepo al nema nigde.
Pa na njihovom sajtu je do skora ta usluga kostala 17.000 plus delovi
Prosto ne mogu da verujem da firma koja naplacuje

USL00038

Uslužno kopiranje korisničkih podataka (sa ispravnih uređaja)

2500,00

za nikakav rad, spasava podatke menja glave i ploce klonira sve za 5000 dinara....
 
@duksa88 Druze ja tebi nisam duzan nista da objasnjavam, same tvoje provokacije dovoljno govore o tvojoj profesionalnosti. Lepo su ljudi odradili posao 12500 sve skupa. Tvoja firma bi mi uzela za istu proceduru najmanje 30000. Pa ko voli neka izvoli. Moje misljenje je da cene helpdisca, datasolutions...itd jednostavno vise nisu odrzive na trzistu uz ovakvu konkurenciju.
 
@duksa88 Druze ja tebi nisam duzan nista da objasnjavam, same tvoje provokacije dovoljno govore o tvojoj profesionalnosti. Lepo su ljudi odradili posao 12500 sve skupa. Tvoja firma bi mi uzela za istu proceduru najmanje 30000. Pa ko voli neka izvoli. Moje misljenje je da cene helpdisca, datasolutions...itd jednostavno vise nisu odrzive na trzistu uz ovakvu konkurenciju.

Pa pazi sa tvojih 28 postova, ne bi mogao ni oglas da postavis ovde a ne da meni kazes da provociram. Apsolutno imas pravo da izneses svaku tvrdnju ali svojim tvrdnjama direktno udaras na mojih ulozenih 15 godina zivota Tebe sa tvojih 20tak postova niko ne moze da shvati ozbiljno.
Ako neces meni da dokazujes a direktno udaras na sve sto smo kolege i ja radile decenijama, dokazi drugima.
U datasolution si dobio dijagnozu, kod nas si dobio revers. Napisi pod kojim brojevima su zavedeni poslovi kod nas i kod njih. Ako se poklopi da je isti disk bio i tamo i kod nas
i da si dobio dijagnozu ja cu javno da ti se izvinim i pred svima ovde obecam da imas besplatno spasavanje podataka kod nas dok ja radim.
Ako je to tako kako kazes, ja saljem 200tinak diskova mesecno koje mi dodju iz inostranstva kod njih i sa decom na Adu razliku u dzep...
Znaci, nema potrebe da dokazujes da si dobio uslugu za koju tvrdis , da pokazes listu podataka koju su ti spasili, disk koji su otvarali.
Ovde iznosi optuzbe, tvrdnje bez dokaza. Ja sam svedok nebrojenog puta kada su ljudi iz te iste firme dolazili nezavrsenog posla, ali mogu i o tome ako neko pita.
Meni ne moras da dokazujes dokazi onima kojima si pisao ja stojim iza svojih reci. Bilo bi lepo da i ti stanes iza tvojih.
Nikola Radovanovic
Helpdisc
 
Burazer mi je Dusan, pa Duksa a ja pre 13 godina nisam mogao da se setim sifre ulogujem se na njegovu i ostade ja Duksa ovde...
Sto pitas? Kako se ti zoves Jaranovic?
 
Nisam siguran kako si dosao do zakljucka da sam nosio hard disk u helpdisc ili datasolutions? Ja sam nazvao nekoliko servisa i pitao koliko ce kostati povratak podataka u slucaju da je kvar mehanicki. Cene su bile od od 18000 + delovi do 52000, ako se dobro secam u helpdiscu je cena koja mi je recena bila 24000 + delovi. Ja sam samo vrsio telefonski tender da vidim gde je najpovoljnije i ispalo je da je turok bio potpuno u pravu sto se tice neposystema.

To sto je helpdisc bio prvi servis ovakve prirode kod nas ti je dalo mogucnost da sam formiras cenu bez obzira na trziste jer drugo resenje nije postojalo, kada su se pridruzila jos dva tri servisa koja pruzaju istu uslugu samo su prihvatili tvoj cenovnik u manje vise neizmenjemom obliku stvarajuci privid konkurencije *kao recimo "lojalna konkurencija" medju mobilnom telefonijom. Sada kada se pojavilo jos nekoliko servisa koji nude identicnu uslugu po znacajno manjim cenama ne znaci da su ti servisi losijeg kvaliteta, jednostavno su shvatili da ce spustanjem cena dobiti mnogo korisnika koji nikada ne bi ni otisli kod vas ili datasolutions itd. jer ne mogu ili ne zele da izdvoje toliki novac. To sto etablirani servisi nisu u stanju da se prilagode trzistu to nije njihov problem vec problem postojecih servisa. Ti si svoj profesionalizam pokazao kada si rekao da je Neposystem navlakusa, znaci jedini si ti ovde pominjao kvalitet i brzinu usluga konkrencije niko drugi. Ja nikada nisam doveo u pitanje kvalitet helpdisca samo cenu, vec si ti tvojim porukama doveo u pitanje validnost tvojih tvrdnji o tvojoj firmi i o konkurenciji.

Nacin na koji meris ozbiljnost mojih reci, brojem postova na benchamrk forumu...moram da kazem da sam se nasmejao, kao da mi kazes da je tvoj tata jaci od mog :)
 
Burazer mi je Dusan, pa Duksa a ja pre 13 godina nisam mogao da se setim sifre ulogujem se na njegovu i ostade ja Duksa ovde...
Sto pitas? Kako se ti zoves Jaranovic?

Odgovaras ozbiljno i na sprdnju, stvarno ne znam sta da ti odgovorim sad...
 
Ok, cinjenice su sledece.
Odneo si disk i neko ti je uzeo 12.500 dinara. To si poredio sa recenicom da "ukoliko je na disku neipravna mehanika cena spasavanja iznosi 24.000 dinara.."
Ti si postavio dijagnozu i odlucio sta je skupo. Ja kad se javim na telefon i kad neko kaze skupo, ja im kazem sta je skupo? Pa ne znamo koliko iznosi spasavanje podataka.
Za sad imamo samo Vasu procenu koja moze biti i pogresna , sto neretko i jeste.
Sto ostavlja ovde mogucnost da tvom disku nista nije falilo i da si tamo osisan ko tudji.

Sta mislis da meni nije palo napamet, vidi ovi stavili smesnu cenu? Pa sta mislis ko im je odneo prvi disk, da vidim koliko mogu i znaju?
Jel si video cistu komoru koju imaju?
 
Opet se zapetljavas u nipodastavanje konkurencije, ne razumem sta ti to treba i cemu ti sluzi, samo se srozavas jos vise. To sto si ti naveo da su cinjenice su samo tvoje fantazije u nedostatku bolje reci. Cinjenice su sledece, disku jeste ostecena mehanika od pada, nije elektronika jer se elektronika ne kvari od pada zbog nedostatka mehanickih sklopova, pogotovo ne od pada sa 30 cm na tepih. Cak da je u pitanju bila i elektronika u helpdiscu bi me kako si naveo da su uradili u neposystemu "osisao" za ~14000-16000, ne daj boze da ima 1 los sektor odmah bi cena skocila jer je to strasno komplikovano da se izvuce ili ispegla.

Da li si ti odneo prvi disk ili nisi, ja mogu a te uzmem za rec ili ne, ali verovati tj. u tvom slucaju tvrditi da ako i nisu znali svoj posao pre toliko i toliko godina i da ga jos uvek nisu naucili, to je kao da kazes da se na casovima ili kroz praksu nista ne nauci.

Ljudi nisu stavili smesnu cenu, stavili su realnu cenu za ovo trziste, koliko god to tebi bilo tesko da prihvatis.
 
Spasavanje podataka je kompleksn posao, pogotovu kako slozenost hard diskova raste. Ovih dana glavana je fora recimo kako menjati struju ispod
grejaca na glavama kako bi menjao visinu na kojoj ide glava. Da bi radio tako nesto potrebno je ogromno iskustvo pa onda i jako skupi alati.
Postoji jaka zajednica , esnaf ljudi koji se bave spasavanjem podataka. I svi znamo koliko ko vredi. Na cenu od 50e za spasavanje podataka ozbiljni ljudi se samo smeju.
Nas posao nije da spasimo po neki disk, neko njih sto vise skoro svaki... Da bi od "servisa" postali prepoznatljivi u svetu spasavanja potrebno je mnogo vise energije i vremena.
Prosta analiza troskova moze ti pokazati koliko nisi u pravu. Mogu da pricam o milion situacija u kojima sam bio svedok kako se neko lose odnosi prema disku.
Imali smo slucaj kad dodje disk kod nas lupa, i normalno pomislis glave a one dobre. Kad znas nesto o diskovima znas koliko je bitno da svaki modul firmware-a bude na svom mestu. Kad shvatis da su glave dobre, disk vec otvoren onda gresku trazis u firmware-u hot spwapovanjem itd..i onda vidis da je upisan totalno drugi Fw od drugog diska sto je
vrhunski zajeba i posle kojeg nemas nazad. Ti to vidis i pokusavas da objasnis klijentu ali dzabe on ne razume. Ne razume ko ga je kostao podataka
To bi bilo kao kad bi zboj jednog karijesa pravio celu gornju i donju vilicu i pritom je izgubis.
Mi svi smo svedoci toga koliko ljudi dodje i zali se.... Stavi sliku tog diska da vidimo kako mu je menjana "mehanika" .
Ako ti je disk od 500gb da vidimo koliko kosta donor samo...itd itd itd.
 
Opet se zapetljavas u nipodastavanje konkurencije, ne razumem sta ti to treba i cemu ti sluzi, samo se srozavas jos vise. To sto si ti naveo da su cinjenice su samo tvoje fantazije u nedostatku bolje reci. Cinjenice su sledece, disku jeste ostecena mehanika od pada, nije elektronika jer se elektronika ne kvari od pada zbog nedostatka mehanickih sklopova, pogotovo ne od pada sa 30 cm na tepih. Cak da je u pitanju bila i elektronika u helpdiscu bi me kako si naveo da su uradili u neposystemu "osisao" za ~14000-16000, ne daj boze da ima 1 los sektor odmah bi cena skocila jer je to strasno komplikovano da se izvuce ili ispegla.

Da li si ti odneo prvi disk ili nisi, ja mogu a te uzmem za rec ili ne, ali verovati tj. u tvom slucaju tvrditi da ako i nisu znali svoj posao pre toliko i toliko godina i da ga jos uvek nisu naucili, to je kao da kazes da se na casovima ili kroz praksu nista ne nauci.

Ljudi nisu stavili smesnu cenu, stavili su realnu cenu za ovo trziste, koliko god to tebi bilo tesko da prihvatis.

Covek se drzi za rec a bik za rogove. Ima nas 5 koji ce to da potvrde ako moja nije dovoljna.
Cinjenica je da si dijagnozu postavio ti, ne neko strucan.
Postavi sliku diska da vidimo koliko su te pomilovali.
 
Dosta ljudi vise, ajmo na kaficu ili na spavanjac...
 
ja ga molim danima da postavi sliku diska, da vidimo sta mu je radjeno...
moze da mi zapusi usta samo tako
 
Gde je ta slika diska? Sad i mene zivo zanima.
 
... i sta je bilo na kraju sa diskom i podatcima na njemu?
 
Pojela maca :)
 
Koja maca, Mica maca?
Hocu ja da se "Gizmo" javi...
 
Da ne otvaram temu samo zbog ovog pitanja pa da pitam ovde.
Kojim razlogom ljudi otkupljuju neispravne HDD-ove?
 
pretpostavljam da u zavisnosti sta je crklo, skidaju ispravnu mehaniku ili elektroniku.
 
A ima i onih koji pokušavaju da ih prodaju kao ispravne ☺️
 
Nazad
Vrh Dno