Šta je novo?

Spasavanje podataka...povoljan servis?

GizmoJones

Cenjen
Učlanjen(a)
18.12.2011
Poruke
67
Poena
159
Neki dan mi je ispao 2,5" eksterni hard na pod sa ~30 cm visine i od tada vise ne radi. Izvukao sam ga iz kucista i proverio preko dock-a i simptopi mu isti prilikom paljenja, nekoliko zvukova koji podsecaju na beep-ove i potom nista.

Pretpostavljam da je u pitanju mehanicki kvar pa me zanima zna li neko neki dobar a povoljan servis sa povratak podataka jer nekoliko servisa koje sam zvao trze jako veliki novac od 250 evra pa navise? Hvala unapred.
 
mogu da napisu da rade i sa 100 dinara sve. Kako kaze narodna poslovica HTML trpi sve
 
Poslednja izmena:
@duksa88, imam dosta iskustva sa hardverom i u principu mogu da prepoznam sta je u pitanju, po zvuku po vibraciji itd. Ovo je sigurno mehaniika otisla, pitanje je samo da li je samo glava ili je i motor pogodjen.
 
Izvini ali nije mi jasno sto mislis da ce ti savet nekoga sa foruma vise znaciti nego dijagnoza koju si dobio u dve firme. Sad si dobio link za nesto sto je ocigledno navlacenje, ali ti ne vidis to. Ipak poslusaces savet. Zar mislis da je moguce da je razlika u ceni x3 . Neko bi crkao gladan da je tako.
 
Hmm, cisto sumnjam da bi neko crkao gladan, razlika u ceni koliko vidim je u usluzi ne i u delovima. Cena usluge u ostalim servisima je od 18000 do 52000 u zavisnosti od mehanickog kvara. Po logici gladi oni bi mogli da od jednog ovakvog kvara da hrane jos jednu porodicu u Beogradu mesec dana. I na kraju krajeva mislim da je razlika u ceni moguca u svakom slucaju nista me ne kosta da probam i kod njih je dijagnoza besplatna.
 
Hmm, cisto sumnjam da bi neko crkao gladan, razlika u ceni koliko vidim je u usluzi ne i u delovima. Cena usluge u ostalim servisima je od 18000 do 52000 u zavisnosti od mehanickog kvara. Po logici gladi oni bi mogli da od jednog ovakvog kvara da hrane jos jednu porodicu u Beogradu mesec dana. I na kraju krajeva mislim da je razlika u ceni moguca u svakom slucaju nista me ne kosta da probam i kod njih je dijagnoza besplatna.

Kosta te toga sto ces da cekas 45 dana i reciceti da ne mogu da urade. Ne bi bio ni prvi ni poslednji. Druga stvar je sto je na tvom disku glava 1 ostecena i sto svako ukljucenje ( radi dijagnoze ) ostecuje plocu. U krajnjem slucaju, podaci su tvoji a nacin na koji ces da ostanes bez njih je samo tvoja stvar.
 
Ako i bude tako kao sto kazes duks88, uvek ostaje jos nekoliko opcija. Sto se tice hitnosti nije toliko bitna, naravno uvek je bolje brze, ali za mogucih 300 evrica razlike cu se strpiti :)
 
duxa radi u helpdisku (najpoznatija firma za spasavanje podataka) i malko je neurozan, ocigledno.
jednom sam saradjivao sa helpdiskom. odrali su po ceni- ali su i odradili posao sa 3 hdd-a.
za nepo mi je skoro javljeno, i iz (meni) pouzdanog izvora je receno da je posao bio odradjen po toj ceni koja je napisana, vise nego jednom. ja licno nisam saradjivao sa njima.

pozdrav.
 
Pa konkurencija je chudo nadam se da ce i ostale firme za vadjenje podataka konacno prilagoditi cene domacem trzistu. Ko zna koliko je posla propusteno ili izgubljeno zbog cena.
 
duxa radi u helpdisku (najpoznatija firma za spasavanje podataka) i malko je neurozan, ocigledno.
jednom sam saradjivao sa helpdiskom. odrali su po ceni- ali su i odradili posao sa 3 hdd-a.
za nepo mi je skoro javljeno, i iz (meni) pouzdanog izvora je receno da je posao bio odradjen po toj ceni koja je napisana, vise nego jednom. ja licno nisam saradjivao sa njima.

pozdrav.

Nije lepo tako da pricas. Niko te nikad nije odrao jer se naplacuje po cenovniku koji se zna vec deceniju, i ja nisam nervozan.
Ono sta ja znam a vi ne znate koliko ljudi dodje iz Neposisa. Ono sto ja znam a vi ne znate je sta oni mogu da uradi i za sta imaju mogucnosti.
Trziste ce najbolje pokazati sve. Tu se slazem. Mi ulazemo u tehnologiju i znanje, da bi procenat uspesnosti bio najveci moguci. Za formiranje cene neophodno je uracinati rad, troskove, delove, opremu, amortizaciju usavrsavanje...
U krajnjem slucaju, svi oni koji dodju iz Neposisa kod nas ili u DS potvrdjuju ono sto pricam. Moze i kod drugara nesto da se uradi to je dzaba.
U krajnjem slucaju pre godinu dve na sajtu pomenute firme bila je slika nasih alata :)
 
Ako je po cenovniku, onda nije dranje? Dobro je znati.
 
Ja zaista ne vidim problem. Ti mislis da je nesto skupo ok. To si zakljucio na osnovu poredjenja . Ok.
Osnovni parametar ti je cena jer pretrpostavljas da je usluga ista. Ok.
Tvoja polazna osnova je tvoja pretpostavka. Ona je pogresna po mom misljenju ali ti imas pravo da pogresis ili ne.
Ne vidim razloga za raspravu zaista.
 
Jako je jednostavna stvar -
ili platiti 50e za dodatni disk na kome stoji backup
ili stedeti, pa kad crkne platiti duksi kolko treba, ako su podaci bitni. ako podaci nisu bitni, otvoriti kandu, staviti disk, zatvoriti kantu (pa posle neko prodaje na limundu:D)

Duksa je mom prijatelju spasao magistarski, cak mislim da reparirani disk i dalje radi.
Kad je tom istom prijatelju crkao drugi disk, taj je dao tako nekim drugim "strucnjacima" da mu ga kao "spasavaju", zavrsilo je u djubretu sve zajedno, ostao je bez slika i drugih slicnih stvari... verovatno postoje kvarovi koje moze i neko priucen da resava, ali ako se preceni, garantovano to sto ostane od diska vise niko ne moze da spase...
 
Није ово напад на друге, само упозорење да неко може и да упропасти могућност да се подаци врате. Не знам ко су ови јефтинији, ако користе сличне начине и алате, онда је ОК али ако то раде на начин на који свако може да уради, онда само могу да одмогну. Опрема и знање коштају а користи се и очај оних који остану без важних података за шта су најчешће само криви и онда цена расте.

Можда је погрешно, можда би нижом ценом имали десет пута више корисника јер не жели и може свако да плати 2,3 пута хард па се некако опрости од података. То је већ за другу причу.
 
Jako je jednostavna stvar -
ili platiti 50e za dodatni disk na kome stoji backup
ili stedeti, pa kad crkne platiti duksi kolko treba, ako su podaci bitni. ako podaci nisu bitni, otvoriti kandu, staviti disk, zatvoriti kantu (pa posle neko prodaje na limundu:D)

Duksa je mom prijatelju spasao magistarski, cak mislim da reparirani disk i dalje radi.
Kad je tom istom prijatelju crkao drugi disk, taj je dao tako nekim drugim "strucnjacima" da mu ga kao "spasavaju", zavrsilo je u djubretu sve zajedno, ostao je bez slika i drugih slicnih stvari... verovatno postoje kvarovi koje moze i neko priucen da resava, ali ako se preceni, garantovano to sto ostane od diska vise niko ne moze da spase...

Naravno da postoje, a vrednost sadržaja na diskovima treba da odredi vredi li se igrati sa diletantima ili ne. Pokretač teme balansira još uvek između vrednosti na disku i cene reparacije.
 
Cisto da javim ovde ako neko ne daj boze bude imao slican peh sa hard diskom da je Nepo System veoma ozbiljan i veliki servis i da su uspeli da rese probleme sa gore navedenim hardom tj. da urade zamenu mehanike. Cena servisa sa vadjenjem podataka je izasla 100 evra sto je najmanje 150 evra povoljnije nego u servisima sa slicnom ili istom uslugom. Hvala jos jednom na savetu :)
 
Cisto da javim ovde ako neko ne daj boze bude imao slican peh sa hard diskom da je Nepo System veoma ozbiljan i veliki servis i da su uspeli da rese probleme sa gore navedenim hardom tj. da urade zamenu mehanike. Cena servisa sa vadjenjem podataka je izasla 100 evra sto je najmanje 150 evra povoljnije nego u servisima sa slicnom ili istom uslugom. Hvala jos jednom na savetu :)

Ako ja tebe razumem, oni su tebi popravili hard disk?
 
Poslednja izmena:
Cisto da javim ovde ako neko ne daj boze bude imao slican peh sa hard diskom da je Nepo System veoma ozbiljan i veliki servis i da su uspeli da rese probleme sa gore navedenim hardom tj. da urade zamenu mehanike. Cena servisa sa vadjenjem podataka je izasla 100 evra sto je najmanje 150 evra povoljnije nego u servisima sa slicnom ili istom uslugom. Hvala jos jednom na savetu :)

Ti se beše razumeš u računare? Mogao si sam da zameniš mehaniku, puni su oglasi crknutih hard diskova, to je stvar odvijanja 4 šrafa.
 
Cisto da javim ovde ako neko ne daj boze bude imao slican peh sa hard diskom da je Nepo System veoma ozbiljan i veliki servis i da su uspeli da rese probleme sa gore navedenim hardom tj. da urade zamenu mehanike. Cena servisa sa vadjenjem podataka je izasla 100 evra sto je najmanje 150 evra povoljnije nego u servisima sa slicnom ili istom uslugom. Hvala jos jednom na savetu :)

Ako ja tebe razumem, oni su tebi popravili hard disk?

Popravili ali i izvadili podatke...
 
Otvorio disk, zamenio glave i vratio mu disk kao ispravan? Voleo bih da vidim sliku :)
 
Ima slika, kad mrmot zavrce cokoladicu u foliju.
Ili se radi o provokaciji ili o prevari trece nema. Ako su mu spasili podatke i popravili disk,to znaci da postoji jos jedan disk na koji su iskopirali podatke.
Mozda je i on u 100e?
Ili je pak , neko otvorio disk, stavio nove glave i disk sad radi ko nov. Ajmo malo ozbiljnosti.
Slika bi bila bas dobra, kao i neki program za testiranje koji bi potvrdio celu stvar.
Ili je mozda prevaren pa uopste glave i nisu bile problem?
 
Da ne bude zabune nisu popravili disk da bi ga meni vratili samo su privremeno zamenili mehaniku, tj ja sam dobio neispravan disk nazad uz povratak podataka na disk eksterni koji sam doneo sa sobom.
@a c a Da sam serviser mozda bih se usudio sam da se bakcem ali i ovako sam zadovoljan.
 
znaci oni su tebi spasili podatke tako sto su ti zamenili mehaniku ? I podatke sa nove mehanike snimili na drugi disk?
( za sad je otpala prica o popravci da vidimo sta ce dalje prica da izrodi )
Moze slika?
 
Nazad
Vrh Dno