Šta je novo?

Novi modemi novi problemi (ZXHN H168N otvaranje portova)

Nebojsa91

Poštovan
Učlanjen(a)
01.05.2014
Poruke
28
Poena
54
Moram sam da menjam modem jer su u Telekomu uveli neka pravila. Posto mi net nije radio nazovem ja lepo i kazu da moram da zamenim staru opremu za novu.
Tako su mi dali modem ZXHN H168N koji na netu skoro da ne postoji.
Nikako ne mogu da otvorim portove. Na starijem modemu je sve radilo bez problema.

Evo jedna slika

1.JPG

Bilo sta da ukucam od portova jednostavno svi programi i chekeri kazu da nije otvoren. U polju WAN Connection imam opcije :HSI, TR069, HSI AD, TR069 AD
Isprobao sam sve ali jednostavno ne ide. Pogasio sam zastitu (av, firewall) tako da problem je jednostavno u modemu.
Ako neko poznaje dobro podesavanja ili je imao nekakvih problema sa nekim modemom neka javi sta da diram kako bi nekim cudom otvorio portove.
Na svakom sam bez problema znao podesavanja i nije bilo nista komplikovano dok ovde ima svega.

Cak i kod DMZ-a pokusavao sam da ga uplaim ali nije pomoglo. Mada mi nije bas najjasnije kako da ga upalim

2.JPG

Moram da ukucam HOST IP iako ne znam sta bi tu tacno trebalo da stoji. Iste opcije imam kao gore vec napomenuto za wan connection.

Imam nameru da ih zovem i trazim zamenu modema. Samo sto cu za to da cekam pola godine...
 
Poslednja izmena:
Koja ti je IP adresa wan interfejsa, a koja javna IP adresa? Možda si iza CG NATa?
 
Zamolio bih nekoga ako je voljan da pogleda preko TeamViewer-a. Dodamo se preko steama pa da se dogovorimo.
 
99% si na CG NAT a onda ne moze da forwarduje port. Potrebno je da im posaljes mail da te skinu sa CG NAT i onda ce sve da proradi.
 
Vazi, hvala.
Nisam znao za taj CG Nat. Nazvacu sutra Telekom pa cu valjda da sredim.

Moze mali info sta je taj CG Nat ? Korisna stvar ili ne, nemam pojma zasto bi bas meni to ukljucili.
 
Poslednja izmena:
Zvao sam i kazu da tehnicka podrska otvara portove. Naveo sam koji su i sad cekam. Zapravo cekam vec 2 dana i jos uvek nista nije otvoreno. Sad nisam siguran da li kad oni otvore portove moram i ja da ih otvorim preko modema ili ne moram nista da diram. Nisu mi znali reci sta da radim vec da sacekam.
Svaki put kad ocu da otvorim neki port moram da ih zovem.
 
Otvaraju se portovi bez problema, mada me je stajalo zivaca i sat,dva posla...Nisam tacno siguran, posto nemam takvo nesto pri ruci, pa mi treba pristup..
Uradio sam to za par video nadzora.
Kad budes bio raspolozen, mozemo preko T-Viewer-a...
pozz
 
Poslednja izmena:
Leba ti, ajd postavi tutorijal da i mi sebi otvorimo portove. Bas me interesuje kako si odradio.
 
Ako se javi Nebojsa91,moze on napraviti screenshot-ove, nije problem..
Nemam to cudo "moderne tehnike", kraj sebe, a i nisam korisnik Lelekom-a...
pozz
 
Prilikom otvaranja portova na pomenutom modemu, potrebno je podesiti protocol na TCP/UDP, wan connection na HSI AD, wan host ip na 0.0.0.0 sve, lan host ip normalno ip adresu koju si dodelio tom uredjaju u njegovim podesavanjima, u ovoj prilici kontam da je neki DVR u pitanju i za port normalno port koji je takodje podesen na dvr-u, nadam se da sam bio od pomoci.
 
Tako nesto slicno sam i ja radio, ali sam stavio fixnu IP adresu dvr uredjaja...Ne znam napamet, bas 100%, posto nemam taj uredjaj, ali sam to uradio na par mesta i funkcionise...
Problem je ako se resetuje modem, a umeju i oni da ga resetuju ili ako zeza IPTV, prvi savet je reset...Jedino coveku ubaciti back up file, negde na racunar, pa ga vracati, posle reseta...
Ali se postavljac teme i ne javlja vec 6 dana, tako da...
pozz
 
To nije proslo, kao na drugim modemima...Naravno, tako je najlakse, ali sam morao bas odredjene portove, za date adrese da "otvorim".
Ali posto vecina savremenih DVR-ova poseduje P2P opciju, onda nije ni potrebno otvarati portove, ako bas nije potrebno/moguce.
Gube se neke funkcije, nesto se sporije konektuje i sa mobilnim telefonom i sa udaljenim racunarom, ali, opet, ako imas iole noviji dvr, proci ce i bez toga.
pozz
 
Na novijim DVR ima P2P ali recimo danas na jednoj dahua IP kameri nisam uspeo nista da uradim. Uradio sam update kamerice na najnoviji firmware i dalje nema cloud opcije.
 
Nisam nikad, bar do sada, video p2p, opciju na Duhua IP kameri...Dvr-ovi imaju vec godinama, ali IP kameru, sa tom funkcijom, nisam video.
pozz
 
Poz, imao bih isto pitanje, dakle otvaranje portova na ZXHN H168N treba mi za torrente. Ako neko ima info neki neka mi pusti na PM.

Pokusavao sam sve i svasta i nije htelo.
 
Treba da proveris preko cega ide wan konekcija. Kliknes na wan settings, pa na status, pa na DSL connection status. Ona konekcija kome je type = PPPoE i ipv4 connection status = connected i koji ima IP, ta konekcija je spoljni interface. Kada propustas portove, ona se izabere kao spoljni interface.Probaj pa javi dal si uspeo, poz.
 
Koji su login podaci,probao sam admin/tzlkisonpk pa odbija.
 
admin/ztonpk ili admin/tzlkisonpk uglavnom prolazi
 
Dobio sam uz BOX paket gore pomenuti modem ZXHN H168N V3.1
Može li neko da mi odgovori kako da stavim šifru na WLAN.
Drugo pitanje, vidim da pišete o otvaranju portova. Može li mi neko objasniti za šta je to potrebno.
Unapred hvala ako neko odgovori
 
Moram sam da menjam modem jer su u Telekomu uveli neka pravila. Posto mi net nije radio nazovem ja lepo i kazu da moram da zamenim staru opremu za novu.
Tako su mi dali modem ZXHN H168N koji na netu skoro da ne postoji.
Nikako ne mogu da otvorim portove. Na starijem modemu je sve radilo bez problema.

Evo jedna slika

Pogledajte prilog 191441

Bilo sta da ukucam od portova jednostavno svi programi i chekeri kazu da nije otvoren. U polju WAN Connection imam opcije :HSI, TR069, HSI AD, TR069 AD
Isprobao sam sve ali jednostavno ne ide. Pogasio sam zastitu (av, firewall) tako da problem je jednostavno u modemu.
Ako neko poznaje dobro podesavanja ili je imao nekakvih problema sa nekim modemom neka javi sta da diram kako bi nekim cudom otvorio portove.
Na svakom sam bez problema znao podesavanja i nije bilo nista komplikovano dok ovde ima svega.

Cak i kod DMZ-a pokusavao sam da ga uplaim ali nije pomoglo. Mada mi nije bas najjasnije kako da ga upalim

Pogledajte prilog 191442

Moram da ukucam HOST IP iako ne znam sta bi tu tacno trebalo da stoji. Iste opcije imam kao gore vec napomenuto za wan connection.

Imam nameru da ih zovem i trazim zamenu modema. Samo sto cu za to da cekam pola godine...

Ja želim da uključim taj DMZ ali nikako ne mogu da nađem tu opciju. Molim ako može neko da mi pomogne.
 
Koliko se secam, posto sam to radio proletos, na dva takva modema, za potrebe dvr-a, DMZ ne funkcionise [iz ne znam kojeg razloga], dok otvaranje portova ide na HSI AD.. U tabu security..
Nemam taj modem, pa ne mogu da pogledam, ali treba ovih dana da "pustim" jedan stariji dvr na net, pa cu se ponovo igrati s njim, kod musterije..
pozz
 
Dobio sam uz BOX paket gore pomenuti modem ZXHN H168N V3.1
Može li neko da mi odgovori kako da stavim šifru na WLAN.
Drugo pitanje, vidim da pišete o otvaranju portova. Može li mi neko objasniti za šta je to potrebno.
Unapred hvala ako neko odgovori
Nemam taj modem, ali pretpostavljam da je isto kao i kod drugih. Otvoris u browseru 192.168.1.1, ulogujes se sa telekom/telekom, nadjes deo koji se odnosi na WiFi, pa ubacis sifru.
Otvaranje portova je potrebno ako zelis od spolja da pristupis nekom servisu na tvojoj kucnoj mrezi, web serveru, kameri za video nadzor itd. U principu, ako ne znas sta je to i cemu sluzi, vrlo je velika verovatnoca da ti nije ni potrebno :)
 
Koliko se secam, posto sam to radio proletos, na dva takva modema, za potrebe dvr-a, DMZ ne funkcionise [iz ne znam kojeg razloga], dok otvaranje portova ide na HSI AD.. U tabu security..
Nemam taj modem, pa ne mogu da pogledam, ali treba ovih dana da "pustim" jedan stariji dvr na net, pa cu se ponovo igrati s njim, kod musterije..
pozz

Ja želim da aktiviram DMZ zbog PS4 jer sam od pre neki dan dobio nat type 3 umesto nat type 2 i sada ne mogu sa svima da igram online niti da komuniciram u party-u.
 
Kupi sebi modem i radi na njemu sta god hoces...Njihovo je da radi adsl i iptv, a ostalo ih ne interesuje..
Salim se, ali tako ispada..Nista zlonamerno, nemoj pogresno da me shvatis. DMZ kao da uopste ne funkcionise ili je to do neke verzije firmvera.
Imas na netu program koji iscita, bez problema, pass za adsl konekciju i ne treba ti user i pass [user se vidi u modemu, a pass je bio problem]
 
Poslednja izmena:
Koji je to program?
 
Routerpassview se zove.Ima ga po net-u.
Jednostavan, radi ko sat.
Logujes se u modem preko Iexplorera [toliko o njegovoj bezbednosti], i na stranici za ppoe konekciju, on "izvadi" pass i mozes prepisati, kopirati, otstampati..
pozz
 
Nazad
Vrh Dno