Šta je novo?

Novi modemi novi problemi (ZXHN H168N otvaranje portova)

Opet sam zvao slepce. I rekao im za video nadzor i sve po preporuci od neagea.
I rekla je operaterka da ne moze da prosledi NALOG jel ,jerte, nemam staticku IP. Kaze mi da im pisem e-mail.
Jel je ko pisao mejlove, kakva su iskustva s tim? Osecam da lako kuliraju.

Milsim da se tučeš sa vetrenjačama. Lepo su smislili kako da uzmu dodatne pare od korisnika izdavanjem statičke IP adrese i ne verujem da ćeš moći da zaobiđeš to i da im izbiješ tih 590 din. iz džepa mesečno.
 
Može i tu.
Odgovoriće ti svakako.
 
Moramo neku grupnu peticiju da pravimo mislim stvarno je *****ana sta nam rade :/
Pod ugovorom sam i ovakvu stvar urade, ocekuju da im placam isto i dalje, a gomila stvari vise ne radi kako treba.
Pisao sam u glavnoj telekom temi da imam problema sa online igrama koje koriste p2p matchmaking.
 
Jel si uspeo da resis problem?

Meni su poslali generic mejl:
Želimo da Vam se zahvalimo na interesovanju za usluge naše kompanije i potvrdimo prijem Vaše elektronske pošte. Odgovor možete očekivati u najkraćem mogućem roku.
Predlažemo da nas ubuduće kontaktirate:
preko kontakt forme

za probleme u korišćenju usluge na stranici Rešavanje problema

za prigovor na račun na stranici Prigovor na račun

odgovore na brojna pitanja možete saznati u sekciji Pitanja i odgovori


Za pomoć pri kupovini posetite https://www.mts.rs/privatni/fiksna/pomoc-kupovina

Preporučujemo korisnički portal Moj mts
Dostupni smo Vam i na: Facebook-u, Twitter-u i YouTube-u

Budite slobodni da nam se obratite u vezi sa korišćenjem naših usluga.
Vaš mts


Skrećemo Vam pažnju da se na svu elektronsku korespondenciju Telekom Srbija a.d, kako internu tako i eksternu, primenjuju Pravila koja su dostupna na https://www.mts.rs/privatni/disclaimer

Ovo je automatski generisan mail, molimo Vas da ne odgovarate na ovu konkretnu poruku.

We kindly inform you that we have received your e-mail. You will shortly receive our answer.

Sincerely yours,
mts
 
Odgovoriće lepo. Samo polako...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moramo neku grupnu peticiju da pravimo mislim stvarno je *****ana sta nam rade :/
Pod ugovorom sam i ovakvu stvar urade, ocekuju da im placam isto i dalje, a gomila stvari vise ne radi kako treba.
Pisao sam u glavnoj telekom temi da imam problema sa online igrama koje koriste p2p matchmaking.
Žali se tako kod sbb. :)
Telekom vraca javnu dinamicku ip na zahtev.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
@stopke
Sta kod njih na kablovskom zagarantovan nat ? Kakvo je stanje kod optike kod njih, plan mi je bio da kada dodju do mog kraja da predjem bas na sbb optiku xD
 
Nije, ali ako te zahvati NAT, ne vracaju ti javnu dinamicku ip

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Da probudim temu

Imam problem.

Zamenio sam ruter ZTE zxhn h168n i od tada mi XAMPP ne radi, tj. ne ocitava nista iz .php fajla?

Jel ima nacin da se to popravi?
 
Ljudi može li mala pomoć za ovaj ruter, tj. kako da podesim četvrti port da bude kao drugi i treći? Imam 3 televizije i moram da koristim switch da bi mi radila treća televizija... Da li bi moglo da se podesi da tri televizije rade direktno preko rutera bez switch-a ?

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Post 40 u ovoj temi je bidovavanje portova 2 i 3 za net. Ti samo isprati i port 4 setuj za iptv

Poslato sa NEM-L21 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav svima,

Pisao sam i u drugoj temi ali nema odgovora, pa reko da probam i ovde!

Sada sam kod Supernove na kablovskom internetu i imam kablovski modem CBN CH6541E koji ne koristim za Wi-Fi, već dva svoja acess pointa TP-Link TL-WA901ND koji mi služe za Wi-Fi po kući i dvorištu.

E sada imam jedan Telekomov VDSL router ZTE ZXHN H168N u koji bi hteo da bocnem LAN kabl iz kablovskog modema i da radi kao acess point kod roditelja u kući pored moje!

Da li je to izvodljivo i šta bih trebalo da odradim od setovanja na tom ZTE routeru da bi preko LAN kabla (porta) primao signal i odašiljao samo Wi-Fi signal?

Svaka pomoć dobrodošla!
 
Potrebno je da na ZTE podesiš njegovu lokalnu IP adresu tako da bude u istom opsegu sa modemom od Supernove. Pogledaš u modemu koji je DHCP opseg. Recimo, ako je DHCP opseg od 192.168.0.10 do 192.168.0.100, podesiš ip na zte-u recimo 192.168.0.2. Može i 192.168.0.101-254. Kad to završiš rebutuješ ZTe, onda opet uđeš u ZTE podešavanja i isključiš DHCP. Ako je kabl uboden u lan port na ZTE, radiće kao access point. Znači, svi uređaji koji supovezani preko ZTE dobijaće IP od modema supernove i imaće izlaz na Internet.
Druga moguća varijanta podešavanja ZTE-a ukoliko taj ruter ima mogućnost promene režima rada. To noviji ruteri imaju. Na primer. Postoje režimi rada: router. , AP. Izabereš AP i sve bi trebalo automatski da se podesi. I sam ZTE bi trebalo automatski da dobije svoju IP adresu od modema.
 
Potrebno je da na ZTE podesiš njegovu lokalnu IP adresu tako da bude u istom opsegu sa modemom od Supernove. Pogledaš u modemu koji je DHCP opseg. Recimo, ako je DHCP opseg od 192.168.0.10 do 192.168.0.100, podesiš ip na zte-u recimo 192.168.0.2. Može i 192.168.0.101-254. Kad to završiš rebutuješ ZTe, onda opet uđeš u ZTE podešavanja i isključiš DHCP. Ako je kabl uboden u lan port na ZTE, radiće kao access point. Znači, svi uređaji koji supovezani preko ZTE dobijaće IP od modema supernove i imaće izlaz na Internet.
Druga moguća varijanta podešavanja ZTE-a ukoliko taj ruter ima mogućnost promene režima rada. To noviji ruteri imaju. Na primer. Postoje režimi rada: router. , AP. Izabereš AP i sve bi trebalo automatski da se podesi. I sam ZTE bi trebalo automatski da dobije svoju IP adresu od modema.

Hvala, probam pa javljam! ;)
 
Radi! :D
 

Prilozi

  • Radiii.jpg
    Radiii.jpg
    184.7 KB · Pregleda: 259
Imam ovaj ruter,ZXHN H168N V3.1,ne mogu da povežem Mibox S i računar sa Windows netvork (SMB) da bih prebacivao filmove.Nije mi ista IP adresa na boxu i računaru i ne mogu da ih povežem,da li mi treba statička IP adresa ili drugi ruter,ne znam više gde udaram od muke?Noćas sam do 3h razbijao glavu i nikako,može li neka dobra duša da pomogne savetom?Hvala
 
I ja evo imam problem sa ZXHN H168N V3.1, ne mogu da pristupim PC Plex serveru van kucne mreze [radi u kucnom LAN/WAN].

Komp mi je nakacen ethernet kablom na ASUS router koji radi u AP modu, on je nakacen kabelom na telekomov router koji je u skroz drugom delu kuce.

PC mi ima fixni IP unutar kucne mreze. Plex server javlja da sam vidljiv van lokalne mreze, al ne ide. Port forwardovao sam moj PC IP, ali ne ide. Dozvolio sam upotrebu tog porta u Win10 Firewall-u.

Ima li pomoci?
 

Prilozi

  • plex1.png
    plex1.png
    238.2 KB · Pregleda: 34
  • plex2.png
    plex2.png
    14.3 KB · Pregleda: 34
ZXHN H168N 3.1 ima li ko resenje kako da otvorim portove probao sam sve nece
 
Jesi li siguran da je problem sa otvaranjem portova? Da nisi iza CGNATa?
 
Svi mi na ADSL-u smo izgleda unutar CGNAT-a kod provajdera, delimo javnu IP adresu sa stotinama/hiljadama korisnika. Jedino resenje je da se predje na optiku/cable.
 
Imam stari modem njihov na njega radi ali mi spor net i wi fi
Ima li neko resenje
Resio sam problem.. u multicast treba da se promeni u hsi ad
 
Poslednja izmena:
Svi mi na ADSL-u smo izgleda unutar CGNAT-a kod provajdera, delimo javnu IP adresu sa stotinama/hiljadama korisnika. Jedino resenje je da se predje na optiku/cable.
Vidim kacio si par puta u vezi ovog modema..resio sam kako se otvaraju portovi ako treba pomoc tu sam.
 
Nazad
Vrh Dno