Šta je novo?

Asus Strix R9 380 4GB - Kako 0 rpm?

Učlanjen(a)
19.09.2000
Poruke
3,865
Poena
815
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3600 + Scythe SCMG-5100
Matična ploča
Asus B550 TUF Gaming Plus
RAM
Kingston 2x16 GB DDR4 3200 CL 16
GPU
ASUS GTX 1080 ROG Strix 8 GB
Storage
Kingston SA2000 1 TB + 2x4 TB WD Red
Zvuk
Integralac
PSU
Cooler Master V750 gold
Kućište
Thermaltake Urban T31
Monitor
HP Envy 27'' 4K
Miš & tastatura
Mad Catz RAT 5 + Genius tastatura
Mobilni telefon
Samsung Note 20 Ultra SD 256/12
Pristup internetu
  1. Optički internet
Juče sam uzeo ovu karticu, i vidim da ima fazon da ventilatori ne rade dok je u idle ili u nekim manje zahtevnim aplikacijama.
Ali, to nisam uspeo, vidim da u idle ventovi rade na 25%, temp je oko 40c.
Predhodno sam imao 6870, deinstalirao sam msi afterburner, i stare drajvere, u safe modu sam sa ddu obrisao sve repove, instalirao sam najnoviji Crimson beta, i isto.
Šta dalje?
 
Možda postoji novi vBios?

Edit: Mada ga ne vidim na sajtu.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da ne rade, mislim jesi li proverio gledanjem?
GPU-z ti lepo prikaze RPM-0...ako te mrzi da otvaras kuciste i gledas.

Screenshot (705).jpg

Recimo tek u nekoj igri se pokrenu...ostatak vremena su mirni.
 
Aj baš ću da pogledam kad dodjem kući, iako mi se cini da je u gpu-z pisalo 25% i recimo oko 850 rpm...
 
R9 380 je ipak veliki potrosac, mozda je nemoguce da se ohladi ako se ventilatori ne okrecu, iako je rec o Strix seriji?
 
To je zvanični feature R9 380, po defaultu sve do otprilike 60c vent ne bi trebalo da radi.
 
Da, u sustini ako ne igras igre postoji mogucnost da se nikada ne zavrte.
Mogu da zaribaju ventovi od ne koriscenja.:D
 
Opet ventovi uzas .Vidis meni dok je radio vent na 25% iznosio je 1200 RPM i super je bilo .Podseca na moj problem samo kad ugreje na 80 stepeni krene da ga cepa ,ali ovo je feature pa ne ide preko toliko. Citao sam da MSI 970 ima taj feature,kad sam trazio moj problem ,mada neka hvala neka rade oni i na IDLE :D .
 
Juče sam uzeo ovu karticu, i vidim da ima fazon da ventilatori ne rade dok je u idle ili u nekim manje zahtevnim aplikacijama.
Ali, to nisam uspeo, vidim da u idle ventovi rade na 25%, temp je oko 40c.
Predhodno sam imao 6870, deinstalirao sam msi afterburner, i stare drajvere, u safe modu sam sa ddu obrisao sve repove, instalirao sam najnoviji Crimson beta, i isto.
Šta dalje?

Ne brini ne vrte se ventovi...i meni prikazuje da ima RPM ali se ne vrte(konfiguracija je izvan kućišta pa vidim šta se dešava)...
 
Videh i ja pre nekoliko dana, samo sam zaboravio da napišem :) U leru se ventovi ne vrte.
 
Mislim da je ista prica i kod MSI 380 Gaming. Ne vrte se dok je u idle, tek kad se pokrene neka zahtevnija aplikacija onda krecu
 
Meni se lično ne sviđa rad u idel-u na 60 stepeninbez kulera,tražim način da to promenim...i moram reći da je izrada kartice daaaleko lošija od moje prethodne 7950DCU II od hladnjaka preko plastike.
 
Pa samo ugasi auto regulaciju obrtaja i preko msi afterburnera napravis da radi konstantno povecavajuci se sa temperaturom (grafik)
 
Nazad
Vrh Dno