Šta je novo?

Pecom 32 ponovo jaše! (thanks, Bokasa!)

Evo još jedne sređene mašine, pre:

p1.jpg

i posle:

p2.jpg

Ovaj je stigao i sa nečim meni veoma interesantnim:

p3.jpg

Da li neko odavde ima Pecom-a u originalnoj kutiji? Ako da, da li bih mogao dobiti detaljne fotografije kutije, pa da napravim sebi kopiju?
 
Posle dosta vremena otkad sam predložio kako da se reši pucanje na džojstik portu Pecom-a, konačno sam prešao sa reči na dela:



Pucanje je povezano za Z taster i izvedeno na pin 2:
pecomfire.JPG
To je dopunjeno Pecom-Atari adapterom, te se sad na njega može nakačiti bilo koji Atari-kompatibilan džojstik.
 
Zahvaljujući jednoj dobroj duši, dobio sam na zajam kutiju za Pecom, u prilično jadnom stanju, ali dovoljno dobru da se proba kopiranje...

PecomK2s.jpg

Ovo je rezultat par sati zezanja:

Pecom Kutija-4-export2.png

Kada budem odradio probnu štampu i proverio dimenzije, okačiću vektorsku varijantu.

Fun fact: 6 u malom nazivu Pecom 64 između velikih slova C i O je namerno zakošeno, jer je tako i na originalnoj kutiji...
 
Poslednja izmena:
Hvala Marko za trud, imaš ovde dosta toga zanimljivog, ne samo programi nego i ove knjige i priručnici u pdf-u.
Upravo prelistavam ovu knjigu "Programi za ZX Spectrum", nisam je do sad video, čak ni kod Tomaža na sajtu.
 
Nema na čemu, biće toga još - samo da se uhvati vremena. Hronični je nedostatak istog, ni Tomaž nema vremena da ažurira svoj sajt. Poslao sam sve i njemu, ali stavljam i kod sebe na server dok ne bude i tamo "da bi mogla i ostala deca da se igraju", što bi rekao @zzarko :)
 
Nazad
Vrh Dno