Šta je novo?

Livestream pomoću camcordera

tailing

Cenjen
Učlanjen(a)
02.12.2013
Poruke
4
Poena
151
Imam neku stariju kameru (camcorder Sony) koju sam mislio da spojim (ne znam kako i pomoću kog uređaja) na laptop kako bih bio u mogućnosti da radim livestream nekog predavanja u srednjoj školi. Zanima me da li mi možete pomoći u odgonetanju misterije koji je to uređaj sa kojim bih to mogao da radim ILI da li se više isplati kupiti nov komkorder koji već ima mogućnost povezivanja na laptop za livestream i koji bi ste preporučili (naravno bez kupovine dodatnih uređaja)?

Hvala unapred na odgovoru.
 
EasyCAP + hdmi2AV adapter (ukoliko je adapter potreban)
Open Broadcaster Software
Jeftinije ne može, isprobano preko Youtube live-a, uz malo podešavanja Broadcaster softvera zbog slabijeg upload linka.

Meni bi trebalo isto preporuka, ali profi varijanta.
 
EasyCAP + hdmi2AV adapter (ukoliko je adapter potreban)
Open Broadcaster Software
Jeftinije ne može, isprobano preko Youtube live-a, uz malo podešavanja Broadcaster softvera zbog slabijeg upload linka.

Meni bi trebalo isto preporuka, ali profi varijanta.

Hvala gorang. Probao sam baš malopre sa EasyCAP ali problem je što ostaje apsolutno sve tj. preslikava sve sa kamkordera (vreme i brzinu snimanja koje ne mogu da ugasim). Da li imaš iskustva sa nekim kamkorderima kao što su Sony koji imaju mogućnost streamovanja preko USB i njegovog softvera (ako se ne varam - PlayMemories?)?
 
Nemam iskustva, ovaj camcorder što ja imam u školi, Sony HRD CX neki broj, ima hdmi izlaz, koji pušta trenutnu sliku sa kamere, bez ikakvih oznaka, ali je to napravljeno samo da bi mogao prikaz da ide na neki tv. Preko usb-a nije moguće dobiti uređaj da radi kao web kamera, nego radi samo kao storage.
 
Treba ti neki HDMI capture.. Tako nesto nisam video za laptop.. Moze da se za desktop kupi DeckLink HDMI MiniRecorder koji kosta oko 150USD (kod nas 18-20k din), ubaci se u PC i pomocu VLC playera moze da se posalje RTSP stream. Mozda bi i EasyCap odnosno OBS radili i sa ovom karticom.
Vidjao sam da je neki kinez pravio HDMI na USB3 adapter, ali ne znam dokle je stigao sa svojim projektom.
 
Nazad
Vrh Dno