Šta je novo?

MacBook PRO 2012 EFI pass remove

miljenko

Slavan
Učlanjen(a)
12.03.2007
Poruke
489
Poena
320
imam jedan MacBook u firmi na kom smo postavili pass na EFI i neko nije zapisao i sad cvrc, ne moze update da se uradi.
Citao sam da se moze poslati u servis sa racunom i da Apple to otkljuca ali nesto puno kosta? Do racuna nisam siguran da mozemo doci, uzeto je u CH.
Da li je neko pokusao da krekuje EFI password ili bilo koju drugu metodu da se to skloni.
Neki servis preko kp sto sam nasao trazi 50-80e
 
Ovo što pitaš spada u domen nelegalnog, račun ti ne treba, nosi ga u iStyle.
 
mislim da neces proci jeftinije od toga... vidim da po netu traze i po 100$ za zamenu IC u kojem je zapisan pass...


i sta je nelegalno? zaboraviti pass?
"nelegalno" je izmisljotina (čitava konstrukcija koju smo izmislili kako bi na silu izgurali ono što je zapravo bitno: da li je nešto moralno ili ne).
realno samo miljenko zna da li je stvarno zaboravio pass ili je pak uradio nešto nemoralno ;)
ako je zaboravio pass, zašto mu ne pomoći?
 
Poslednja izmena:
Pa ja sam mu i rekao da ga nosi u iStyle.:D

Iako, čisto sumnjam da će ga odneti, i to ne zbog cifre...
 
misliš da će ga otključati u iStyleu?
možda i hoće sa računom ali neverujem da bi trebali da naplate tu uslugu; gotovo sam siguran da nije politika Apple da ovako nešto naplaćuje (ali verujem da će mu tražiti dokaz o kupovini/vlasništvu).
 
Pa da, u tome je i poenta.

Ako je sve čisto nema razloga da ga ne odnese u iStyle, i ja mislim da ne bi trebalo da mu naplate (možda i neće), ali moraće da dokaže da je MB legalan.
 
druge dve opcije su zamena IC gde je firmware password ili otkljucavanje u nekom servisu, kao sto je i on nasao preko KP, gde ljudi najverovatnije imaju vezu sa nekim sertifikovanim serviserom koji moze da promulja i resetuje firmware pass bez dokaza o kupovini.

sa druge strane, moze se desiti da neko stavi firmware pass na svoj mac, i da ga jednostavno zaboravi jer ga ne kuca npr. godinama a da je pritom kupio polovan mac ali da nema racune za njega, dakle mac uopste ne mora biti ukraden a da dodjes u isti problem.

idem da resetujem mac i da vidim da li se ja jos uvek secam mog firmware passworda... :)
 
Pa da, u tome je i poenta.

Ako je sve čisto nema razloga da ga ne odnese u iStyle, i ja mislim da ne bi trebalo da mu naplate (možda i neće), ali moraće da dokaže da je MB legalan.

8000 mi traze iako bi doneo racun.
imam jedan mekbuk koji je kupljen u Srbiji, i jedan u CH, ista stvar.
 
^

iStyle ti trazio 8.000 rsd ??
 
druge dve opcije su zamena IC gde je firmware password ili otkljucavanje u nekom servisu, kao sto je i on nasao preko KP, gde ljudi najverovatnije imaju vezu sa nekim sertifikovanim serviserom koji moze da promulja i resetuje firmware pass bez dokaza o kupovini.
Iskreno sumnjam da ce bilo koji sertifikovani serviser tako nesto tek tako promuljati. To mozes jedino naci ove "divlje", pa jos ako ostavis racunar kod njih, ko zna sta ce ti sve povaditi iz njega i zameniti :d

8000 mi traze iako bi doneo racun.
imam jedan mekbuk koji je kupljen u Srbiji, i jedan u CH, ista stvar.
I na oba zaboravljen password? Kakva slucajnost... :d
 
I na oba zaboravljen password? Kakva slucajnost... :d
meni se ovo desilo i desava se mnogima koji provereno nisu nista krali, muljali ili sl.

kad kucas EFI pass? jednom u tri godine!
pogotovo ako su ovo firmini racunari...
 
meni se ovo desilo i desava se mnogima koji provereno nisu nista krali, muljali ili sl.

kad kucas EFI pass? jednom u tri godine!
pogotovo ako su ovo firmini racunari...

ne bi mi nikad ni trebao pass da nisu ljudi poceli prelazak na el capitan, ne moze se instalira bez pass-a :)
sada slikam svaki put kad postavljam pass na disk a efi stavljamo svuda isti.
 
@miljenko moj ukus je tvoj sajt? mozes mi odgovoriti na email...
 
Postoji mogućnost da se ukloni EFI password i iCloud (keychains), bez da se otvara macbook i lemi po ploči. A da košta košta, 120-140e. Naravno ovo samo za one koji su zaboravili svoje šigre/pin-ove, u suprotnom neka se srame ako su došli do uredjaja nelegalnim putem.


Tema je možda zastarjela, ali eto, možda nekom pomogne informacija, kakva takva.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno