Šta je novo?

NS-Red vožnje u gradskom i prigradskom saobraćaju WP8.1/WP10

wpsdserbia

Poštovan
Učlanjen(a)
24.01.2016
Poruke
14
Poena
54
Pozdrav svima.

Upravo sam postavio aplikaciju na store. Ime je 'Bus NS'.
Potrebno je da prođe neko vreme da je uhvate 'index mašine' pa da bude vidljiva.

Trenutno je u beta verziji i objavljujem je malo ranije jer je i u sadašnjoj fazi upotrebljivija od zvaničnog sajta koji nije dizajniran za mobilne uređaje.
Podaci se dobijaju samo ukoliko korisnik ima internet vezu (za sada). Sledeći korak će biti offline rad i mogućnost dodavanja omiljenih linija.

Postoji nekoliko sitnih vizuelnih bug-ova koji ne utiči na funkcionalnost.



 
Mrka kapa dok ne bude iOS i Android verzija, nažalost. Market share wp u 2015 ispod 3%.
 
Mrka kapa dok ne bude iOS i Android verzija, nažalost. Market share wp u 2015 ispod 3%.

E, ajd prosetaj na teme o Android aplikacijama onda. Ostavi nas u nasih 3%.

@OP: sad cu da je instaliram, pa dobijes komentare. ;)

@OP: Probao. Sve deluje korektno na prvu loptu.

Savetujem ti da ubacis i mapu linija u gradskom prevozu, mozda samo kao dugme koje bi vodilo ka slici za prvo vreme.
Jedan bug koji sam doziveo. Neka vremena u gradskom prevozu prepozna kao broj mobilnog, pa ako slucajno kliknem, vodi me na dial menu.

Ostalo za sada ok.

Testirano na Lumia 640 LTE
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram... Neko napravi aplikaciju i onda vi, biseri, idete razvijati globalne teorije da li je isplativo ili nije, a ako nije... Za šta je isplativo...

Jeli sve u redu sa vama?!
Kakve veze ima ios, android sa ovom temom, kad je urađena za wp...
Sjašite malo... Bar na dan, dva
 
Mali offtopic:

Šta više, baš mislim da je pravljenje aplikacija za Windows 10 (mobile) isplativo. U nedostatku zvaničnih, tržište je otvoreno, nisi u startu hendikepiran da se boriš protiv korporativnog mamuta i može se dobrim app namaći koji dolar. Više aplikacija sam kupio na WM nego na Androidu. Primer takve aplikacije je myTube koju sam platio i koristim je na telefonu, tabletu i kompu. Licenca važi za sve. Aplikacija ima opciju slušanja samo Youtube audio strima sa ugašenim ekranom, što zvanična aplikacija na androidu nema, te mi je bilo drago da odvojim koji dolar za to, da podržim dobar rad.

Pogotovu sad, kad će univerzalne aplikacije raditi na svim uređajima (PC, tablet, phone, XBOne...), pa je i tržište šire.

Pritom, naš čovek razvije aplikaciju i umesto da ga podržimo, pomognemo savetima, pokušavamo da ga odvučemo nazad na dno, kao u onom vicu...
 
Poslednja izmena:
Pazi kad bi ovog sam633-a prijavio moderatorima ladno, iako to nikad nisam uradio.. Lik jase po MS temama po celom forumu i neverovatno smara. Nema u kojoj temi ga nisam video gde se pomene u bilo kom kontekstu Windows ili Microsoft. Znaci perma ban lagano zasluzuje.
 
Primer takve aplikacije je myTube koju sam platio i koristim je na telefonu, tabletu i kompu. Licenca važi za sve. Aplikacija ima opciju slušanja samo Youtube audio strima sa ugašenim ekranom, što zvanična aplikacija na androidu nema, te mi je bilo drago da odvojim koji dolar za to, da podržim dobar rad.
Naravno da radi u pozadini kada nije zvanična aplikacija.Na androidu to može brdo aplikacija i još su džabe.
Ne vidim poentu ovog tvog pisanja?
 
Normalno da ne radi po defaultu kada youtube ima youtube red koji se placa. Zato zvanicna yt aplikacija (nebitno na kojoj platformi) ne podrzava background play, samo 3rd party aplikacije.
 
Naravno da radi u pozadini kada nije zvanična aplikacija.Na androidu to može brdo aplikacija i još su džabe.
Ne vidim poentu ovog tvog pisanja?

Poenta je da se zbog ne postojanja zvaničnih aplikacija ljudi lakše upuštaju u pravljenje aplikacija za najpopularnije servise, a i primećeniji su. Na androidu nisam ni razmišljao da menjam zvaničnu app, ali na WM gde je nema, probrao sve i video da ima i onih većeg kvaliteta nego zvaničnih.

Nadam se da sam objasnio.
 
Ako nisi znao, to je skoro prepolovljeno.

Mislim da ti ne razumeš šta znači 'Sale Market Share' a šta znači 'Usage Market Share'
Ako je u novembru pao sale market share na 1.7% to ne znači da ima upola manje korisnika WP u svetu :) Pa nije ih zona sumraka pojela.
Pad označava da u je novembru MS prodao oko 40% manje telefona nego inače. Verovatno su kupci čekali telefone sa W10M koji su bili očekivani za decembar

Lep primer za 'usage market share' baš za taj crni novembar :)
zQwykj3.png
 
Poslednja izmena:
wp_ss_20160124_0001.png

Na ovo sam mislio kad sam rekao za bug. Podvucena vremena nekako vidi brojeve za pozivanje.
 
Da video sam to i zato sam spomenuo nekoliko vizuelnih bugova u prvom postu :)
Biće ispravljeno vrlo brzo
 
Da video sam to i zato sam spomenuo nekoliko vizuelnih bugova u prvom postu :)
Biće ispravljeno vrlo brzo

Pohvale za trud. Da li radi samo na našem regionu ? Dosta korisnika koristi Usa region kod nas . Može link ako radi na Usa regionu, da vidim kako izgleda.
 
Hvala puno na uloženom trudu! Čim sam video temu odmah sam instalirao i za sad radi korektno! Falilo nam je u NS ovako nešto jer je otvaranje sajta i babranje po drop down menijima bilo vrhunsko smaranje i dugotrajan proces...

Samo tako napred, ovo je zaista za svaku pohvalu! :)
 
Хвала пуно на труду! Баш ми је то требало! Дао сам и оцену. ;)
 
Poslednja izmena:
To, hvala ti, super aplikacija! :) Super je aplikacija, odmah sam instalirao čim sam video temu ovde na forumu. Do sad sam snimao u OneNote polaske autobusa koji najčešće koristim.

Inače, pored onoga što su ostali pomenuli, ja bih imao još dva predloga:
  • Ako bi mogao da dodaš i međumesni prevoz u aplikaciju, a to onda ni nema potrebe da bude offline mogućnost. To isto može da se vidi na sajtu GSPa. To kad bi dodao, pa još i to da može da se odabere sa omiljenim linijama koje si pomenuo - to bi bila odlična stvar studentima koji putuju kući svakog vikenda.
  • Drugi predlog koji sam imao na umu je drugačija ikonica - neka jednobojnija, ili, što bi bilo loš bolje, da bude beli autobus na pločici sa providnom pozadinom.

Ovo drugo je manje bitno ipak, mada mislim da umeju ljudi da imaju bolji utisak o aplikaciji i na osnovu ikonice - tj. lakše bi je skinuli ako je i ikonica lepa i u stilu kao ostatak sistema... Trenutno to ipak ne bi bio problem, pošto je ovo sad jedina aplikacija za prevoz u Novom Sadu, al želeo sam i to da pomenem. :)
 
EE tu sam aplikaciju čekao pozdrav i svako dobro :D Gari :D

Da li će biti abdejta kod promene reda vožnji zimski i letnji?
 
Poslednja izmena:
Da. Dok radi samo online nema problema jer čita direktno sa servera GSP-a. Kada uvedem offline režim biće notifikacija da se promenio režim saobraćaja.
Pozdrav
 
Brate ti si moj heroj, jedina aplikacija koja mi je nedostajala od prelaska na WP. Hvala velika
 
Dobismo i apdejt danas, imamo sad lepsu ikonicu. :) Hvala! :)
 
Daj napravi i za SU trans, obraduj Suboticu i okolinu :) skinuću aplikaciju i preporučiti svim poznanicima koji imaju posla u NS, svaka čast ;)
 
Ja sam iz BGD i svejednoo kazem palac gore...

Ova nasa za GSP radi kao i sam GSP, nece, nece, pa stane...
 
Inace, cisto iz radoznalosti... Mozda mi se ne isplati da postavljam to pitanje, ali aj... :D Koju korist ima neko kad napravi ovako neku besplatnu aplikaciju? :) Mislim, ono sto mi pada na pamet - moze covek da napravi aplikaciju, pa se posle iz brojnih povratnih informacija vidi da je u pitanju neko ko je uradio kvalitetan posao na njoj, i to moze da koristi kao referencu pri zaposljavanju, ili - mogao bi lakse da proda neku aplikaciju ako je pre toga objavio po neku dobru aplikaciju, i time se korisnicima dokazao? :) Ili ipak dobije i nesto novca?
 
Instalirao app, sve pohvale! Pasce i rate. Zna se koji. :)
 
Inace, cisto iz radoznalosti... Mozda mi se ne isplati da postavljam to pitanje, ali aj... :D Koju korist ima neko kad napravi ovako neku besplatnu aplikaciju? :) Mislim, ono sto mi pada na pamet - moze covek da napravi aplikaciju, pa se posle iz brojnih povratniIli ipak dobije i nesto novca?

Od besplatne app nema para to je sigurno. ☺
Stiče se iskustvo i prisutnost na marketu može doneti neki angažman na nekoj plaćenoj app. Ili da stavim reklame u app ako se baš brineš za mene? ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno