Šta je novo?

HP AiO Envy Recline 27-k301ny

ms011

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2004
Poruke
140
Poena
319
HP AiO Envy Recline 27-k301ny - HP 27-k302ny , Intel® Core™ i7-4790T, 2,70 GHz, 8 GB, 27'', 1920x1080, SATA 1000, Windows® 8 64-bit, NVIDIA GeForce 830A (2 GB DDR3 dedicated), 1x 10/100/1000 Ethernet,802.11a/b/g/n,Bluetooth, USB 2.0 x 2, USB 3.0 x 2

Na papiru sjajna masina, posle par meseci poceli veliki problemi. Nekoliko dana posle instalacije originalnog OS-a jako usporeno ali kako tako radio. Potom poceli duhovi po ekranu, treperenje, kucanje sifre za ulazak u Windows iz desetog pokusaja, mis potpuno van kontrole, touch cas radi cas ne radi, nekontrolisano otvara foldere po Desktopu, treperi i nekontrolisano klikce i kada se udje u UEFI... Instaliran Win 8.0 pa 8.1 pa Win 10, pa vracen na fabricka podesavanja, uvek ista stvar, ocigledno defektan bios. Radjen update biosa u 8.1, u win 10... Ista stvar. Online HP podrska kakva takva, radjeni update svih drivera, jos gore posle toga. Nazalost win 7 nije podrzan, samo nesrecna win 8 i win 10...

E sada, zanima me da li je neko imao slicno iskustvo? Naglasavam, na papiru zver, nije Vivax nego HP, nazalost novokomponovani win 8.0 i win 10.0 a ne npr stabilni win 7...
Ukratko, da li je ovo samo nesrecna kombinacija? Da li je HP po sistemu - cula zaba da se konji kuju pa i ona digla nogu, pokusao da napravi nesto slicno Eplu pa nisu uspeli? Ili je ovo promasen pokusaj nametanja novog nedovrsenog OS-a kod brendiranog proizvodjaca?

Oprez kod kupovine ove masine. Kupljeno kod nas kod proverenog prodavca, necu da mu pravim antireklamu pa ga necu ovde zasad imenovati dok ne vidim sta ce u servisu uraditi...

Da li je neko imao slicne probleme i kako je to resio?
 
Sumnjam da Hp tako loše radi. Pre verujem da je hardw. problem ili neka zajebancija sa drajverima.
Da li je lap nekada radio normalno ili je od starta radio šugavo?
Ukoliko je radio nekada normalno, kada je to bilo i kako je počeo da radi tako nenormalno?
Viruse verujem da nemaš.
 
Nije laptop nego All in One racunar, dakle u 27 incnom touch monitoru je smestena mocna masina.
Ovde ima detaljan opis:
http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docId=c04471989
Preporucio sam coveku da uzme ovaj HP sa originalnim Windowsom i ocigledno grdno pogresio, bolje bi bilo da je uzeo Apple (kao sto je i hteo posto vec ima laptop Apple sa retinom) pa da sam mu preko Boot Camp instalirao win7… Ovde su nazalost podrzani samo Win 8 i Win 10. Ovaj sneg i led mi otezavaju da ga nosim u servis, mada cu sutra definitivno morati. Pre par meseci kad je uredjaj kupljen nov, instalacija preinstaliranog Win 8.0 je protekla glatko, mada je bilo ocigledno vec i tada da jako dugo ceka na onom HP pocetnom ekranu, sam ulazak u Win je trajao duze nego na prosecnom niskobudzetnom Acer laptopu sa 2 gb rama, racunao sam da je to verovatno zbog touch ekrana. Radio je koliko toliko korektno mesec dana a onda je pocela zurka… Covek mi ga je doneo prekjuce, nisam mogao da poverujem sta se dogadja… Slicne problem sam video ranije (doduse u manjem obimu i na win7) na nekim laptopovima kojima je bio pokvaren touch ekran.
U prvom momentu sam hteo da na youtube postavim videozapis sa ovim duhovima, treperenjem ekrana, divljanjem misa u Windowsu koji nasumicno otvara datoteke i programe, ali se jos uvek dvoumim… HP program u biosu koji testira sve komponente pre ulaska u Windows pokazuje da su sve komponente ispravne, sam Windows (i 8 i 10) u System Properties nigde ne pokazuje konflikt a kompjuter potpuno neupotrebljiv. Da umres od smeha…
Kada se u System Properties softverski ugasi touch, onda neko vreme radi normalno (s tim sto je touch ugasen) dok se posle nekoliko restarta touch opet nekako aktivira i opet isto.
Ako stignem napravicu nekoliko snimaka i videozapis veceras…
 
Da nije problem u driverima za touchscreen ili u samom touchscreen-u? Prikaci ga na neki monitor vidi kako ce da se ponasa ako lepo radi onda je do toucha.

Valjda ima HDMI u kucistu?
 
Poslednja izmena:
Ima dva hdmi ulaza, nema hdmi izlaz, ima tv tuner. ima svasta nesto, ali s obzirom da je potpuno novo i u dvogodisnjoj garanciji najbolje odmah u servis pa neka tamo lome glavu, verovatno je neispravan touch i zamenice celu masinu. Mene samo cudi da renomirana firma kao HP sa kojom imam daleko najbolje iskustvo od svih brendova izbaci na trziste ovako djubre, verovatno je fabricki defektan model, njihova kontrola tokom proizvodnje je negde podbacila... Ja sam mislio da je problem u driverima ili u win 10, vratio sam podesavanja na originalni fabricki softver (win 8), teoretski je sve to dobro odradjeno, ima Recovery particiju, dve skrivene particije za drivere, sistemsku particiju... Sve uzalud, sto se grbo rodi vrijeme ne ispravi... Napisacu ovde sta su rekli i koliko brzo uradili u jednom ovlascenom servisu za HP u koji imam veliko poverenje (nekoliko masina su mi do sada munjevito i brzo resili)...
 
Probaj ti zemo da uđeš u safe mode nekako, tu drajvera nema. Ako tamo radi normalno, znači da neki drv brljavi. Ne bih se zezao sa supportom dok to ne proveriš, ipak je možda neka glupost...
A i priča da win 7 nije podržan ne pije vodu. Probaj instalaciju pa ćeš videti ;)
 
Probaj ti zemo da uđeš u safe mode nekako, tu drajvera nema. Ako tamo radi normalno, znači da neki drv brljavi. Ne bih se zezao sa supportom dok to ne proveriš, ipak je možda neka glupost...
A i priča da win 7 nije podržan ne pije vodu. Probaj instalaciju pa ćeš videti ;)
Zasto ne pije vodu mnogi noviji hp laptopovi i i hp racunari nemaju podrsku za Windows 7 , cak noviji nemaju ni za Windows 8.1 , ovaj doduse ima za 8.1:

Capture.PNG
 
HP pdrska online za ovaj model je zaista fenomenalna. Dao sam im online dozvolu da skeniraju kompjuter, dali su odmah nadogradnju za ove drivere sa sajta, novu verziju biosa, cak su mi na zahtev dali podatke kada je i gde kompjuter sklopljen, kada je stigao u Srbiju, kada je prodat, potvrdili validnost garancije i sl. Pitao sam ih za Win 7, imaju nekoliko drivera za Vistu i Win 7, ali ne garantuju za ispravan rad narocito tv tunera i touch ekrana... Znaci win 7 samo delimicno podrzan, no kada se uzme u obzir da je masina u garanciji i stara samo par meseci besmisleno je natezati se sa tim. Ovde je slaba tacka samo harddisk, sa SSD od 512GB (koji cu preporuciti coveku da ugradi pred istek garancije kad jos malo padnu cene), ovo ce biti prava zver...
 
Zasto ne pije vodu mnogi noviji hp laptopovi i i hp racunari nemaju podrsku za Windows 7 , cak noviji nemaju ni za Windows 8.1 , ovaj doduse ima za 8.1:

Pogledajte prilog 190909

TO što nema oficijalnu podršku za taj os, ne znači da taj os ne može da se instalira na tu konfiguraciju, i da ne postoje drajveri za te komponente. Sve drajvere uvek nađeš ovde
 
U servisu uradili dijagnostiku, neispravan touch ekran, narucen originalni deo, ocekivani rok isporuke do 15 dana.
 
Danas u servisu touch ekran zamenjen novim, sutra preuzimanje...
 
Kvar uspesno otklonjen. Za sada, cista instalacija win10 Pro radi bez greske, mnogo bolje nego sa fabrickim win8.1 ili kasnije nadogradjenim win10.
 
Super, baš mi je drago da si rešio problem, i moje iskustvo sa HP-om, kod neke komplikovane situacije oko garancije neke domaće lopovske firme od pre dosta godina je više nego pozitivno.
 
Super, baš mi je drago da si rešio problem, i moje iskustvo sa HP-om, kod neke komplikovane situacije oko garancije neke domaće lopovske firme od pre dosta godina je više nego pozitivno.

Ovde zaista ni po pitanju firme od koje je uredjaj kupljen ni po pitanju ovlascenog servisa (NBg) nista nije bilo problematicno tako da je sve reseno u razumnom roku od desetak dana. Treba se drzati ovlascenih servisa brendiranih masina, narocito kada je uredjaj u garanciji, makar u Beogradu ja imam jako dobro iskustvo.
 
Opet zurka. Na pomenutom uredjaju ovog puta izgleda otisao hard disk (1Tb). Gusio se, gusio i na kraju skoro ispustio dusu. Izgubio butabilnost, nekako instaliran iz treceg pokusaja win 10 da se pokusa spasiti nesto od podataka, tokom instalacije hard stekce kao prazan kolt.
Odnet u servis.
Cudna stvar, na vrhunskom HP uredjaju prvo zamenjen touch screen, sada ce verovatno hard disk, otprilike ispravni samo tastatura, mis i usb portovi. Bogu hvala da nema dvd, verovatno bi i on dosad riknuo.
Jedina svetla tacka zasad servis na NBG koji ga je odmah i sada i pre uzeo u rad.
 
U servisu skenirali harddisk iz UEFI biosa, prosao i veliki i mali test uspesno. Hteli su da vrate uredjaj kao ispravan, tek kada smo skrenuli paznju da hard klikce kao mlad orlic, uradili softverske testove i konstatovali kvar harddiska. Ceka se zamena, rok za nabavku novog hdd je 15 dana.
Cudna stvar da je i kod neispravnog touch screen-a, UEFI bios pokazivao ispravnost na oba testa. Visokohvaljeni UEFI, predstavljen kao veliki napredak u odnosu na Standard bios, na vrhunskom HP uredjaju ne radi kako treba? Sta onda reci za UEFI na niskobudzetnim uredjajima?
 
Danas uredjaj preuzet sa servisa. Zamenjen harddisk 1Tb sa preinstaliranim Win 8.1 kao i u momentu kupovine. Gledam na servisnom listu, uredjaj kupljen 26 oktobra prosle godine, garancija jos godinu dana, u prvoj godini zamenjeni touch ekran i hdd.
 
Nazad
Vrh Dno