Šta je novo?

Seidon 120V problem sa zujanjem

zlatkojovic

Cenjen
Učlanjen(a)
14.04.2009
Poruke
88
Poena
159
Sto "zuji" ovaj moj Seidon 120v?! Instalirao sam ga i 12h nije zujao,posle toga je poceo da zuji. Evo zuji vec drugi dan i iritira.
 
Poslednja izmena od urednika:
iscekiraj srafove i celu montazu i probaj da skontas odakle zvuk dolazi.ako je direkt od pumpe onda mislim da samo smanjivanje napona moze da pomogne.ne verujem da ta ploca na nekom vent header-u ima bar po procentima kontrolu dc venta,pa bi ti jedino resenje bio adapter.sumnjam da ako pumpa zuji ze da prihvate garanciju,ukoliko je imas.
 
Pumpa zuji. Kada sam ga instalirao sve je bilo u redu. Ostavio ga da radi i kada se vratio s posla zujalo je. Imam garanciju...ali gde da ga ponovo saljem da mi i ovo menjaju :)
Neki kazu da ima vazduha u cooleru,ok...ali gde je taj vazduh bio prvih 12 sati? Da je bilo vazduha u njemu on bi zujao od samog pocetka. A sto se tice instalacije,sve je u redu. Svi srafovi su zategnuti dovoljno. A i CPU je hladan i ohladjen,bar tako kaze HWMonitor
 
Poslednja izmena od urednika:
Muckaj kuciste malo, mozda mehurici odu u radijator i ostanu tamo.
 
da.inace ocitavanja u hwmonitoru na amd-u nemaju prevelike poente,jedini realan pokazatelj stvari su margine u amd OD-u.kao sto rekoh,ako radi (a radi ocigledno) tesko ce ti uvaziti garanciju zbog zujanja.izmuckaj,pa ako ne,potrazi adapter ili probaj sa Easy Tune ili kako se vec zove program da oboris struju na cpu hederu i da na taj header prikljucis 3pina od pumpe,ili da isto odradis u bios-u.
 
Sve sto treba da se uradi je da pin od pumpe povezes na FAN pin, a pin od coolera na CPU pin... gotova prica :)
 
Vrh resenje! A mozda tako zapravo i treba i logicno je da tako ide :d
 
Vrh resenje! A mozda tako zapravo i treba i logicno je da tako ide :d
Pa i nije baš tako. Pumpa treba da bude uvek na punim obrtajima a na CPU_Fan se menjaju brzine po temperaturi.
Normalna postavka za kulere koji nemaju USB vezu je Ventilator(i) na CPU_Fan a pumpe na 12v ili na ne regulisani CHA_Fan.ili SYS_fan ako baš nema konektor baš za AiO_Pump kao što ima na novijim pločama i ti nisu regulisani.
 
Pa to je i napisao. Napisao je normalnu postavku, to mu je resenje :D
S tim da moram da te ispravim za pumpu, imas dosta dobrih pumpi koje imaju varijabilne obrtaje.
 
Pa to je i napisao. Napisao je normalnu postavku, to mu je resenje :D
S tim da moram da te ispravim za pumpu, imas dosta dobrih pumpi koje imaju varijabilne obrtaje.
Zale je napisao: "da pin od pumpe povezes na FAN pin, a pin od coolera na CPU pin" a to je baš obrnuto od toga što treba.
Corsair H serija sa USB-om ima variabilnu pumpu ali je kontrolisana u skladu sa ventilatorima za radiator mada se mnogi žale da im controlni program ne radi baš najbolje. Pojavljuju sa neki fantomski kuleri i ventilatori. Ume da pokaže po dve pumpe itd.
 
CPU pin je ocigledno cpu_fan koji je kod svih isti. | Fan pin = sys_fan/cha_fan u zavisnosti od proizvodjaca/generacije.

Tako da je rekao isto sto i ti... Da pomognem u prevodu:

Sve sto treba da se uradi je da pin od pumpe povezes na FAN pin (sys_fan/cha_fan), a pin od coolera na CPU pin (CPU_fan)... gotova prica :)

Normalna postavka za kulere koji nemaju USB vezu je Ventilator(i)(kod njega "cooler") na CPU_Fan a pumpe na 12v ili na ne regulisani CHA_Fan.ili SYS_fan ako baš nema konektor baš za AiO_Pump kao što ima na novijim pločama i ti nisu regulisani.

NZXT i Cryorig nemaju problema sa varijabilnoscu obrtaja pumpi. Za corsair ne znam, izbegavam njihove AIO zbog odvratnih ventova.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno