Šta je novo?

HTC 10

@Danilo Pantelić, odmah vidim da nisi koristio M7 ili M8, nisi u pravu što se tiče zvuka. Imam M8, G4 i S6 u kući. Dugo sam koristio M8 baš zbog zvuka, sada prešao na G4, razočarenje po pitanju zvuka u svakom pogledu, od kvaliteta zvuka razgovora (sve, i mene kako čuju i njih kako čujem - G4 jeste glasan i raketa za G2 po ovom pitanju, ali kvalitet), zvučnika, viber/skype pozivi, zvuka na slušalicama. M8 dominira.
 
Kada se izbaci totalno nepotrebna crna traka M8/9 uopste nemaju toliko vece bezele od S6/G4 a svejedno zvuce bolje iz daleko prirodniji i logicniji polozaj samih zvucnika ;)

Pa bre neka naprave tako ako može, samo su sami rekli da se ispod te crne trake nalaze komponente za zvučnike i to je to ...
Dakle ne može :D

@Danilo Pantelić, odmah vidim da nisi koristio M7 ili M8, nisi u pravu što se tiče zvuka. Imam M8, G4 i S6 u kući. Dugo sam koristio M8 baš zbog zvuka, sada prešao na G4, razočarenje po pitanju zvuka u svakom pogledu, od kvaliteta zvuka razgovora (sve, i mene kako čuju i njih kako čujem - G4 jeste glasan i raketa za G2 po ovom pitanju, ali kvalitet), zvučnika, viber/skype pozivi, zvuka na slušalicama. M8 dominira.

Ne znam, meni je i zvuk na note 4 savršeno dobar i glasan, na note 5 sigurno je još bolji, LG V10 ima kako kažu vrhunski čip i daje odličan zvuk ...
Ajfon sigurno isto, sony, huawei nexus 6P ...

Ne vidim ja da ovim gore telefonima nešto fali po pitanju zvuka :)
 
Poslednja izmena:
jao što si i sam rekao, note 4 ima dobar i glasan, note 5 sigurno još bolji. Tako je i sa HTC.
 
Danilo jel ti shvataš da je poenta u poziciji zvučnika, zvučnik koji gruva napred je najbolji, pa onda 40 praznih mesta, pa se kolju prcvoljci dole i onaj na leđima.

I šta kažeš, verovatno najlepši telefoni ikada se nisu prodavali zbog prednje strane? [emoji23] [emoji23] [emoji23]

A one x se nije prodavao zašto?
 
Pa bre neka naprave tako ako može, samo su sami rekli da se ispod te crne trake nalaze komponente za zvučnike i to je to ...
Dakle ne može

Oni ne mogu drasticno da smanje taj hw (i bezele) ali ipak mogu da smanje, pa i Z3 ima malo manje bezele od M8/M9 + IP68 zastitu, veci senzor kamere a stereo zvucnike sa pojacalom (navodno 2x). To sto su ti zvucnici malo ''uguseni'' zastitnim membranama nije bitno u ovom slucaju, pricamo o velicini tog hardvera ispod. Ne zaboravi da je prvi XZ imao veoma los pa i ocajan mono zvucnik a samo godinu dana posle je stigao Z2 sa odlicnim stereo zvucnicima tako da i htc sigurno moze da nadje resenje i da implementira kvalitetne i jake zvucnike a uz manje bezele ;) Sto bi i uradili da im je dobro isla prodaja M serije, ovako se hvataju za jadne slamke spasa.

Vidis da sve napreduje, komponente su sve mocnije a manje i jedino ce hardver kamera zahtevati malo vise mesta neko vreme (mozda i za to nadju nacin pa smanje OIS mehanizme i ostalo, senzori moraju biti sve veci logicno).

Nema ovde mnogo filozofiranja - htc se odrekao najboljih zvucnika i odlicnog, originalnog dizajna da bi kupce ''podsetio'' na 3 globalno (i trenutno) popularna, dobro prodavana telefona a masovni potrosaci danas ne cene pravi kvalitet vec hoce da zadovolje neke ''niske porive'' pa je mnogima bitnije da imaju telefon koji lici na ajfon/samsung za pokazivanje u drustvu nego originalan proizvod sa super zvucnicima.
 
Poslednja izmena:
Koliko god bude dobar hardver pravi ljubitelji m serije ce biti razočarani ako se napusti dizajn sa prednjim stereo zvučnicima, koji su nesto najbolje sto su uveli. Ali kao sto neko napisa iznad moraju da se prilagode trzistu i da gledaju sto vise jedinica da prodaju tako da se ide na taj hibridni iphone, galaxy, meizu...
 
Trziste diktira oblik i funkcije moba,na kraju krajeva u svakoj industriji je tako.. Htc je previse mali da bi mogao da fura svoj fazon. Ti kupci koji cene prednje zvucnike(stavljaju ih na prvo mesto prioriteta pre kupovine) pre baterije,izgleda,displeja,ergonomije mere se u delicima promila. Ne zivi se od piskanja na forumu i fanboj ratova na netu,krastavac.
Po meni pravi potez ovakav oblik i dizajn m10.

I slazem se da ce u buducnosti modularni telefoni biti manje vise isti,razlikovace se samo u spec koje nakacis na njih..
 
Poslednja izmena:
Danilo jel ti shvataš da je poenta u poziciji zvučnika, zvučnik koji gruva napred je najbolji, pa onda 40 praznih mesta, pa se kolju prcvoljci dole i onaj na leđima.

I šta kažeš, verovatno najlepši telefoni ikada se nisu prodavali zbog prednje strane? [emoji23] [emoji23] [emoji23]

A one x se nije prodavao zašto?

Šta pričaš ti, ko je spomenuo prednju kameru ? :D
Rekao sam da je generalno htc imao lošiju kameru od konkurencije i mislio sam na glavnu - zadnju ...

Pozicija zvučnika, pa šta ?
Kao da drugi telefoni nemaju zvučnik i da on mora da bude baš sa prednje strane ...
To je toliko važna opcija da se HTC nalazi u kanalu i trudi da preživi, a nekada je bio glavni što se tiče android-a ;)

Verovatno najlepši telefoni ikada - vrlo diskutabilno...
Pa zbog čega se nisu prodavali po tebi, ako nije zbog prednje strane/kamere i dostupnosti/cene ? :D

Trziste diktira oblik i funkcije moba,na kraju krajeva u svakoj industriji je tako.. Htc je previse mali da bi mogao da fura svoj fazon. Ti kupci koji cene prednje zvucnike(stavljaju ih na prvo mesto prioriteta pre kupovine) pre baterije,izgleda,displeja,ergonomije mere se u delicima promila. Ne zivi se od piskanja na forumu i fanboj ratova na netu,krastavac.
Po meni pravi potez ovakav oblik i dizajn m10.

I slazem se da ce u buducnosti modularni telefoni biti manje vise isti,razlikovace se samo u spec koje nakacis na njih..

Pa normalno, to je i HTC skontao pa je promenio politiku, samo ovi naši na forumu kao nikako da prežale prednje zvučnike ...
Mada i od njih niko nema htc telefon (izuzev Ivana - on ima nekoliko telefona) :)
 
Poslednja izmena:
Ma da, samo Ivan ima i jedini se ne zali ;)
 
. Ti kupci koji cene prednje zvucnike(stavljaju ih na prvo mesto prioriteta pre kupovine) pre baterije,izgleda,displeja,ergonomije mere se u delicima promila.

Aj ergonomija ali zar su M htc do sada imali lose autonomije, izgled, displeje? Ne, cak su imali i sve nabrojano kao ''top'' u svoje vreme a i dalje osim te ergonomije zbog povecih bezela i upix kamere koja je odbijala kupce.
A upravo samo to su i trebali da urade - malo da smanje bezele, izbace crnu traku, predju na bolji/veci senzor + OIS uz zadrzavanje svih prednosti M serije koja je i dalje vrh na mnogim poljima. A ni to im ne bi garantovalo bolju prodaju kao i ovaj smesan dizajn, moraju da porade na drugim poljima (dostupnost, cene, marketing i stvaranje hc fanova)

Dakle, samo to se i ocekivalo od njih a sada imamo situacija da M10 iz render-glasina nema stereo zvucnike ali i dalje ima povece bezele (dakle nista na bolje nije promenjeno) + odvratnu veliku rupu na gornjem bezelu i izgled jeftinog meizuajfonolikog S6, bas sjajan potez :d :d

Šta pričaš ti, ko je spomenuo prednju kameru ?
Rekao sam da je generalno htc imao lošiju kameru od konkurencije i mislio sam na glavnu - zadnju ...

Aj procitaj jos jednom sta je Vojkan napisao :)

Danilo jel ti shvataš da je poenta u poziciji zvučnika, zvučnik koji gruva napred je najbolji, pa onda 40 praznih mesta, pa se kolju prcvoljci dole i onaj na leđima.

I šta kažeš, verovatno najlepši telefoni ikada se nisu prodavali zbog prednje strane?

A one x se nije prodavao zašto?
 
Poslednja izmena:


Aj ergonomija ali zar su M htc imali lose autonomije, izgled, displej? Ne, cak su imali i sve nabrojano kao ''top'' u svoje vreme a i dalje osim te ergonomije zbog povecih bezela i upix kamere.
A upravo samo to su i trebali da urade - malo da smanje bezele, izbace crnu traku, predju na bolji/veci senzor + OIS uz zadrzavanje svih prednosti M serije koja je i dalje vrh na mnogim poljima.

Dakle, samo to se i ocekivalo od njih

Znaci da smanje bezele,izbace traku,imaju senzor za otisak i da i dalje ubace vrh zvucnike ? Ne znam da li shvatas da ovo fizicki nije moguce a da pri tome ne utice na velicinu baterije ,velicinu moba a i "gubljenje" velike kolicine novca zbog prevelikog menjanja vec ustaljenog proizvodnog koncepta.. ?
Lepo je sto tako usko posmatrate na sve,daj ovo daj ono mogu oni to sve.. Istina i realnost su dosta drugaciji.

Hocu da kazem da sigurno postoji jak razlog zasto su izbacili zvucnike(realno po tome su nekada bili prepoznatljivi),a to nije sigurno niti jedan od razloga koje vi poturate ovde.
 
Poslednja izmena:
Aj procitaj jos jednom sta je Vojkan napisao :)



Ne menja poentu priče - htc sa njihovim ultra kamerama je usrao motku i uvek su bili gori od konkurencije ...

Vidite da i sami ljudi priznaju - nema više tih zvučnika, displej/kamera - idu ljudi na provereno rešenje ;)

ps. Zaboravih otisak prsta ...
 
Poslednja izmena:
Da nemate gigabajte poverljivih fotografija cveca, proizvodjaci ne bi morali da forsiraju razne bezbednosne sisteme za otkljucavanje..
 
Znaci da smanje bezele,izbace traku,imaju senzor za otisak i da i dalje ubace vrh zvucnike ? Ne znam da li shvatas da ovo fizicki nije moguce a da pri tome ne utice na velicinu baterije ,velicinu moba a i gubljenje velike kolicine novca zbog prevelikog menjanja vec ustaljenog proizvodnog koncepta.. ?
Lepo je sto tako usko posmatrate na sve,daj ovo daj ono mogu oni to sve.. Istina i realnost su dosta drugaciji.

Hocu da kazem da sigurno postoji jak razlog zasto su izbacili zvucnike,a to nije sigurno niti jedan od razloga koje vi poturate ovde.

Ko je rekao da moraju da smanje bezele na neki bolestan nivo kao sharp aquos? Dovoljno bi bilo da izbace glupu crnu htc traku i to je to, evo i S7 iz glasina nema ultra tanke bezele dole i gore, pa ni G5 ;) Naravno da su mogli to da odrade.

a i gubljenje velike kolicine novca zbog prevelikog menjanja vec ustaljenog proizvodnog koncepta.. ?

A ovako ne ulazu sredstva u menjanje izgleda i ''iznutrica'' telefona zbog kopiranja 3 druga modela? :) Sta je teze odraditi, usavrsiti vec postojeci odlican M dizajn uz minimalno smanjenje bezela ili preci na nekakav nakazni hibrid prednje strane uz bezele iste velicine i rupu od pola hektara kao zvucnik na gornjem bezelu? :d

Istina i realnost su dosta drugaciji.

Istina je da ljudi ocigledno pate od kompleksa samo da imaju nesto sto lici na ajfon a da mogu da priuste. Ocigledno je to u pitanju a za realnost cemo videti, uz dobar hw i sw vrlo je moguce da ce povecati malo prodaju bas zbog toga sto kupci 'oce android koji lici na ajfon ali za manje para sto ne znaci da je to ispravno, meni je to dno dna.
 
Poslednja izmena:
Da se ukljucim i ja u temu kao hard core HTC fan :D

Meni se ovi renderi nekako i svidjaju, sta znam..
Inace po mom misljenju najlepsi fon ikada je M7 blue ,,,
 
Poslednja izmena:
^^
Pa upravo ovo sto si na kraju napisao a ja pisem vec pola dana ,trziste diktira uslove a pogotovu malim igracima.

Kroz razne test grupe su procenili sta prolazi ,koji oblik , kakvi bezeli ,koje funkcije i onda su procenili trosak da se nesto tako sklopi i cao. Da ne kazem koliko kinezi guraju trend minimalnih bezela u telefone i koliko su uspesni u tome..

P.s. ne znam o kakvom kopiranju pricas kada je sa strane i pozadi tipican m7,m8.. ? A ako cemo realno iphone je njih prvi kopirao :) (i dalje mislim da apple ima deo vlasnistva nad htc-om :) )

P.s.2. Ako bas ne mozete bez zvucnika napred tu je htc x9 pa i nexus 6p ;)
 
Poslednja izmena:
Ako ukinu stereo zvucnike, zapalicu ih :)
Neka bar ima dobar 24bit DAC
 
Koliko vidim ovde na kraju ispade više ljudi koji su za zvučnike nego ovih drugih [emoji23]
 
Zar ne ostaje ultra pixel camera napred? U svakom slucaju ni to nije toliki promasaj ako znamo da fizički senzor kamere na mobu ne može da iskoristi tih famozni 16 i 20mpix koji se budže da bi prosecni korisnik popislio kako je kamera brutalna. A zvucnici pogotovo nisu bili promasaj...
 
Poslednja izmena:
P.s. ne znam o kakvom kopiranju pricas kada je sa strane i pozadi tipican m7,m8.. ? A ako cemo realno iphone je njih prvi kopirao

Nigde nisam ni video kako izgleda taj render iz drugih uglova, samo prednju masku koja je ocajna, jadna kopija sammmeizu ajfona :) A upravo u to gledas 99.9% vremena upotrebe telefona :)

Ja bih vas razumeo da penite o ultra malim bezelima kao ovaj Danilo P pa da je ovaj M10 render prikazao neki futuristicki dizajn sa malim bezelima a bez stereo zvucnika, to bih razumeo.
Ovako ovo sto se vidi izgleda lose prekopirano a i dalje sa povecim bezelima (dakle skoro nikakav napredak u ergonomiji) tako da mi nista nije jasno, cemu nekakvo odusevljenje? A da, forumsko kontriranje :d
 
^^
Nisam se odusevio,nego ne pljujem po default kao neki.. Skroz korektan mob.
Kod mene u ocima bukvalno nijanse izmedju g5,m10 i s7 po ovome sto se sada zna.. :)
Ovo je ako se realno i racionalno pogleda htc(stanje na trzistu) jedini moguci naslednik m9.

Na kraju krajeva vidim motorola fura zvucnike napred pa se ljudi ubise oko nje. :)
 
Poslednja izmena:
Ljudi pre nego se krene u proizvodnju nekog uređaja (čak i mnogo prostijih i jeftinijih od telefona) prolazi se kroz mnogo faza, istraživanja tržišta i anketa ...

Jednostavno ti zvučnici za ogromnu većinu ljudi nisu bitni i to je to - ne vidim šta nije jasno :)

Da li je lep i koliko/kome to je diskutabilno pogotovo što telefon nije ni izašao još ...



Pa naravno svako ko je imao m7/m8/m9 zna o kakvim se zvucnicima radi...

Da je mnogo ljudi kupovalo i imalo te telefone ne bi otpuštali radnike i menjali strategiju prodaje ;)
 
Poslednja izmena:
Ne znas ti,trebali su test grupu da sakupe sa ovog foruma..

Tada bi ceo prednji deo moba bio jedan poveci zvucnik :)
 
Pa da, sve stručnjaci ovde, samo HTC ne zna šta radi...

Jedan 7.1 zvučnik, a kućište da bude od drveta - zbog akustike :)
 
Mene su kupili softver(Sense)+izrada+ti zvucnici.

Ali sada krastavac. Nadao sam se da ce ispratiti malo X9 dizajn(neka mesavina M8+X9).

Slazem se sa hsv-om, ali lepo kaze Loznica, skroz korektan mob. Ledja mi se svidjaju, napred onako(malo mi smeta taj senzor :D ).
 
A je l' vi ozbiljno slusate muziku sa zvucnika po ceo dan?
Jer ja evo to uradim jednom-dvaput u godinu dana.
Skroz nebitna stvar..
 
Jeste jeste... Probaj malo. Snimi neki klip, istestiraj mikrofon+kameru i odslusaj na telefonu. Danas sam se bas odusevio sa M8 :) A kako bih se tek odusevio sa onom M7 serijom :D
 
Pa realno HTC i jeste poznat po tim zvucnicima i izvan foruma i ljudi koji prate mobilnu industriju. Znam gomilu ljudi kojima je prva asocijacija na HTC prednji zvucnici, drug je pre neki dan uzeo desire 820 izmedju ostalog i zbog njih.
E sad, vecina ljudi kad cuje za HTC ni ne znaju koja je to firma, jer je iPhone glavni i najbolji, a ako nemas para za njega ili hoces da budes drugaciji, uzmes samsung :d to je logika koju u Srbiji vidim. jednoj devojci sam preporucio da kupi sony (htela je iP ali nije imala pare), pogledala me kao da nisam normalan uz izjavu da posle iP moze samo samsung :d

ona mala grupa koja se odvazi da kupi HTC radi to prvenstveno zbog zvucnika i same izrade telefona. niti oni znaju sta upix kamera, ni sense, ni SD810.
posle izbacivanja njih po kojima su bili najprepoznatljiviji, gube gomilu kupaca jer se utapaju u masu.
ali ostaje pitanje gde ce sa njima kad moraju da stave fp skener. najbolje resenje bi bilo, kao sto je ovde i pisano, pozadi, ali to je bilo nerealno za ocekivati posle onih hibrida M9+ i A9. to je njihov dizajn i M10 ne moze mnogo da odstupa.

kad vec ide napred, gde onda da ubudze i zvucnike. jedino da je dizajn bio kao kod X9, da su zvucnici na samom rubu a da je home dugme ujedno i finger print. ali cini mi se da to trenutno fizicki nije moguce, kao sto je i receno u temi.

edit: pola sata sam kucao poruku na tt, i posle slanja sa pola izbrisalo, morao sam ponovo, tako da sam zakasnio :D
 
Poslednja izmena:
A je l' vi ozbiljno slusate muziku sa zvucnika po ceo dan?
Jer ja evo to uradim jednom-dvaput u godinu dana.
Skroz nebitna stvar..

ne mora samo muzika da se sluša. može youtube. može da se igra nešto. pa stereo efekti ovo ono :)

druga stvar. već sam napisao, napred je jedino mesto za zvučnik telefona. ako je pozadi kome svira, komšiji? i ako ti stoji na podlozi prigušen je. ako je na dnu kao na G2 ili nexus 5 onda ćeš ili prigušiti zvučnik kad držiš telefon u landscape modu (nexus 5), ili ćeš prigušiti mikrofon dok nešto snimaš (G2). ne valja kako god okreneš.

posle izbacivanja njih po kojima su bili najprepoznatljiviji, gube gomilu kupaca jer se utapaju u masu.
upravo. niko ovde nije rekao da je telefon loš ali je nekako... isti

ali dobro, ako fokus grupe kažu da treba bez zvučnika onda nam ostaje da se povučemo i gledamo renesansu HTCa :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno