Šta je novo?

HTC 10

po meni je glupo da ne stave fizicke tastere kad su vec zvucnik izbacili....ostalo je dobro
 
Gornja slika je samo a9 displej u m10.. Satro da se vide smanjeni bezeli :)

Laserski autofocus+ois.
 
Pa vidis gde radi(bia),ko zna sta ima sve u telefonu :)
Hehehe...jos kad provale da koristi njihovo ime za nick, nece mu pomoci ni kombinacija otiska prsta, kapljica krvi, sifre, skenera oka i dva fizicka kljucica za otkljucavanje fona.[emoji1]



Imam neki gadan osecaj i pored ovih rendera, da ce opet htc branik da stave na prednji deo..
 
Poslednja izmena:
Nema htc trake bre :)

Navodno iste dimenzije kao m9 ali sa 5.2" umesto 5. Koja steta sto ne stizu na mwc.. Zlo
 
Morali su negde da stave citac otiska, a posto je sa strane previse tanak tu nije moglo. I gde ce nego dole, jer pozadi ne mogu, kvario bi se ceo dizajn po kojem su prepoznatljivi. Posto su stavili dole, nisu mogli i zvucnik da ubudze ispod. Tj verovatno su mogli ali to bi zauzimalo previse prostora pa bi donji bazel bio 3cm. Kapiram da ce onda ovaj otvor gore, pored mikrofona i senzora biti i zvucnik. Nece valjda sa konja na magarca pa da ga stave na donjoj uvici.
Tako sam skapirao ovaj njihov potez za dizajn.
Ocekivao sam nesto drugacije, ali kad pogledas i nije se neki bog zna kakav drugaciji telefon mogao napraviti, tj jeste ali verujem da idu na malo sigurniju ruku sa tim prepoznatljivim stilom M serije (na koju sad nazalost utice i A9).
 
Možda su stavili zvučnik gore u slušalici i dole (kod usb). Mislim da tako nešto do sada niko nije odradio?
 
Pa nije niko jer je glupo, zvuk da prsti na sve strane :D
 
Nisam ni rekao da je dobra ideja samo sam pitao da li je neko to pokušao. Još gluplje je da odbaciš nešto što je dobro, po čemu si poznat i ono što si među prvima implementirao...
 
Konačno da skinu glupu crnu traku i da smanje maksimalno ivice ...

HTC-One-Review-003.jpg


Tu gde je htc logo senzor za otisak ,red manje za zvučnike i to je dobitna kombinacija !
Naravno cena i dostupnost da budu kao kod G5/S7 :)
 
Poslednja izmena:
Velika steta za zvucnike. A i dizajn mi je lepsi bio kod M8.
 
Ma jok batak šta ti je, ovo je pun pogodak, treba svi telefoni da budu isti i liče jedan na drugi
 
Hmmm
Na koji telefon lici m10 ? Nazad i sa strane klasicni htc,sta su trebali napred da stave ? Displej u obliku trougla ? Boomsound zvucnici su precenjeni i bitni samo za mali broj kupaca,to govore brojke prodaje m8 a posle i m9.

Previse se s#re da prostite.. :) Procitajte ponovo post kolege @beyondtime :)
 
Poslednja izmena:
Meni najbolje kada čujem ove priče o "kvalitetnom" zvuku :D
Kao da na samsung note - S/iphone/LG G/ sony xperia seriji nije kvalitetan, a sa ovim radiš ozvučenje na žurkama...

U isti vreme od tolikog kvaliteta HTC u kanalu, dok konkurencija opstaje :D
 
Poslednja izmena:
Napravili ljudi od njega telefonski mesa boogie kao i za piston sluske.

Telefoni su danas takvi...napred ekrancina, eventualno dugme(sad nova zanimacija-otisak prsta), nazad kamera, gornji levi ugao ili sredina i materijal plastika ili metal, eventualno broj rupica za zvucnike...nema bas mnogo mesta za izmisljanje kao nekad.
 
Jeste loše se prodaje zbog prednjih stereo zvučnika, mora da je to bio razlog loše prodaje. Ili se možda loše prodaje jer je 1) skup 2) nije iPhone 3) nema armiju fanova / botova 4) tržište je prezasićeno sve više i više.

I kako na koji liči? Pa na svaki. "rounded rectangle" sa klik dugmetom ispod ekrana aka galaxy s, s2, s3, s4, s5, s6, meizu mx5, pro 5, ajfon 4 5 10 itd. Ne treba da ima ekran u obliku trougla ali treba da ima nešto što će da kaže "ja nisam još jedan generički shit", eto npr lg je sa G2 i G3 uveo te minimalne ivice i dugmiće pozadi, meni su bezeli kul, dugmići pozadi mi se ne sviđaju ali su dobili gomilu ljudi koja je time i dan danas oduševljena i zbog toga biraju lg pre nego neki drugi sličan telefon. Evo Danilo u svakoj temi piše kako su telefoni cigle i kako treba da imaju po 2mm iznad i ispod ekrana, njega su time kupili očigledno :)
 
Cekaj ,sta su trebali napred da stave ako se zna da otisak nigde drugde nije mogao ? Da senzor stave sa gornje strane ?
Kazes da bude drugaciji a ni sam ne znas kako.. Svi lice,mozes misliti jbt.

Prava promena u izgledu ce biti kada se citac otisak prsta prebaci na displej..
 
Poslednja izmena:
Ja da znam šta kako ne bih sad kucao po forumu sa wc šolje, što kaže tvoj flossy nije moj posao da dizajniram telefone nego da ih pljuckam [emoji14]

BTW Sony ima senzor sa strane za ne?
 
Ovaj fizicki ne moze da stane sa strane jer ima zaobljen zadnji deo.. I ivice su mnogo uze/tanje na krajevima.
Pa ne kazem da si dizajner ali nema tu previse mesta za akrobacije,imas 150#70#7,8mm i onda se koprcaj a otisak mora napred.

Jedino su mogli da izbuse rupice levo i desno od senzora ali bi tada bezeli bili 4cm u slucaju da se pravi ozbiljan zvuk.
 
Poslednja izmena:
Hmm, kada pogledas i ne izgleda toliko lose. :)
Steta sto su izbacili stereo zvucnike. Bolje da su odradili zvucnike kao Motorola/Sony, a FP ostave pozadi.
 
sa ili bez zvucnika telefon ako je verovati renderima izgleda odlicno, uklanjanje logoa i dodatak otiska prsta je dobitna kombinacija koga briga za proklete boomsound zvucnike sve dok je zvuk kvalitetan neka je i jedan. I moto x pure je npr dosta kritikovan sto je izostavio otisak prsta na svom modelu kao i g4 pa su se onda ispravljali sa v10 tako da je danas to ocigledno bitna stvar i kupcima i proizvodjacima
 
The other billion dollar question is whether the HTC One M10 be outdated by the time it’s available? That’s a big possibility for the company. If they announce the product in March, we typically won’t see it actually available for customers to purchase until around mid-April. By then, everything from Mobile World Congress will be out and available. Which include flagships from Samsung, LG, and others. With Samsung taking the most spotlight, it’s going to be tough for HTC to compete with the likes of the Galaxy S7, Galaxy S7 Edge and the LG G5 after they have already released and beaten HTC to their customers. Many customers when they are upgrading, aren’t waiting to see what’s coming, they need a phone and need it now. So skipping MWC could be a pretty big mistake for the Taiwanese manufacturer.

http://www.androidheadlines.com/201...nouncing-the-one-m10-after-mwc-a-mistake.html
 
Jeste loše se prodaje zbog prednjih stereo zvučnika, mora da je to bio razlog loše prodaje. Ili se možda loše prodaje jer je 1) skup 2) nije iPhone 3) nema armiju fanova / botova 4) tržište je prezasićeno sve više i više.

I kako na koji liči? Pa na svaki. "rounded rectangle" sa klik dugmetom ispod ekrana aka galaxy s, s2, s3, s4, s5, s6, meizu mx5, pro 5, ajfon 4 5 10 itd. Ne treba da ima ekran u obliku trougla ali treba da ima nešto što će da kaže "ja nisam još jedan generički shit", eto npr lg je sa G2 i G3 uveo te minimalne ivice i dugmiće pozadi, meni su bezeli kul, dugmići pozadi mi se ne sviđaju ali su dobili gomilu ljudi koja je time i dan danas oduševljena i zbog toga biraju lg pre nego neki drugi sličan telefon. Evo Danilo u svakoj temi piše kako su telefoni cigle i kako treba da imaju po 2mm iznad i ispod ekrana, njega su time kupili očigledno :)

+1000

To sto se M7/8/9 nisu prodavali u velikim kolicinima sigurno nije posledica najboljih stereo zvucnika na trzistu. Jeste da su malo i prehajpovani ali su i dalje najbolji a i veoma korisni i svaki telefon treba da ima stereo zvucnike tog kvaliteta.

Nisu se prodavali dobro uglavnom iz razloga koje je Vojkan naveo a to sto danas neki telefon treba da bude funkcionalno i dizajnerski osakacen (tj da lici na iphone ili samsung kao njegovu polu-kopiju :d) e to je vec dokaz u koliko su jadna vremena dosla :d Uostalom kad su ljudi spremni da nose kojekakve goophone ili jos jadnije-ociglednije kopije ajfona/samsunga samo da bi zadovoljili ego trip i bili vidjeni za laznim ''skupim'' telefonom.. sve je jasno.
 
Poslednja izmena:
sa ili bez zvucnika telefon ako je verovati renderima izgleda odlicno, uklanjanje logoa i dodatak otiska prsta je dobitna kombinacija koga briga za proklete boomsound zvucnike sve dok je zvuk kvalitetan neka je i jedan. I moto x pure je npr dosta kritikovan sto je izostavio otisak prsta na svom modelu kao i g4 pa su se onda ispravljali sa v10 tako da je danas to ocigledno bitna stvar i kupcima i proizvodjacima



Kako koga briga. Pa nas trojica smo već rekli šteta što su izbačeni. Nek bude i duplo više vas koji kažete da nisu potrebni to znači da na našem malom uzorku 33% ljudi hoće te zvučnike. Vi kojima to ne treba ih očigledno niste koristili, ko jeste tokom gledanja videa ili igranja igara zna koliku razliku prave.

Kažeš lg sa v10 ispravio nedostatak otiska, i gde ga je stavio? Pa na leđa. Jel bi grom ubio ove iz htca da su ga tamo stavili. Reče gore Loznica "pokvarilo bi prepoznatljiv dizajn", lol. Ako uzmemo m7 i m8 kao predstavnike tog prepoznatljivog dizajna baš se pitam sta je veće odstupanje od njega, 1) izbaciti zvučnike i nakerekečiti napred hw dugme ili 2) dodati jedan fakin krug na leđa :D
 
Pa brate kada bi ga svi furali pozadi opet bi se nasli vi smaraci pogledaj svi mobovi isti.. :) Jbt ja vas ne kapiram uopste.

I nisu ni zvucnici ni izgled ni kamera razlog propasti htc nego marketing i kinezi. I naravno to sto nemaju druge divizije nego su striktno firma za mobove ( samsung i lg proizvode i sporete,sony bankarstvo i ps4,huawei mreznu opremu itd itd)

A to sto se ovde 3 coveka zali na zvucnike je totalno nebitno,prosecan kupac kada udje u radnju ni ne zna sta su zvucnici napred,prvi dojam u ruci ga kupi to jest proda mob ( to je cak i CEO huaweia rekao)
Nije ni cudno sto niste dizajneri :)
 
Poslednja izmena:
I dobro dizajneru, koji je tebi prvi dojam bolji, M7 ili onaj render što si poslednje okačio u temi?
 
prvi dojam u ruci ga kupi to jest proda mob ( to je cak i CEO huaweia rekao)
Nije ni cudno sto niste dizajneri

Pa i sam znas koliko su moralni principi i standardi pali u ovom raspalom neolib. kapitalizmu, bili bismo mi vrhunski ''dizajneri'' da su ovo neka stara, bolja vremena, ovako u 2016. ispada da su najbolji ''dizajneri'' na svetu ljudi koji lose prekopiraju dizajn najpopularnijeg telefona na svetu (iphone), najprodavanijeg androida (samsung) i jednog od najprodavanijih kineskih androida (meizu) i to je onda kao vrh u dizajnerskom smislu :d a u realnosti samo malo poboljsava mogucnost prodaje na racun jadnog kopiranja :)

M10 je trebao da izgleda kao M9 sa malo smanjenim bezelima (kao da sad svi ostali imaju 1mm bezele dole i gore, pa pogledajte S7 rendere) i malo zaostrenijim ivicama kao sa M7, da zadrze alu izradu i stereo zvucnike (ali da smisle laksi nacin za otvaranje/servisiranje), da izbace crnu traku, FP senzor pozadi, kamera sa najnovijim senzorom i OIS-om, S820 soc i dobar IPS/amoled (do 5.2''), 3000 mAh, Sense UI i to je to, takav M10 bi bio vrhunski telefon u svakom smislu :) Bice i ovako odlican ali bez prepoznatljivih zvucnika i to samo zato da bi nekog random kupca podsetio na iphone sammeizu 6 :d
 
Poslednja izmena:
Gotovo je sa novinama u telefonima...svi lice jedni na druge sve vise, svi sad rade manje vise isto, bio skuplji bio jeftiniji, traju manje vise isto, zaboravis na neki model posle mesec dana, jer je izasao noviji..
S obzirom na hiperprodukciju i milijardu modela, najbolje bi bilo da se zavrsi kao sa pljugama u nekim delovima sveta...srednje, jake i slabe..svaka paklica ista, bez brenda.E tako i fon, jaci, srednji i slabi, pa biraj.
Verovatno ce tako i biti kada zazivi modularni fon, a tu ce se birati samo ciji deo zelis od odredjenog proizvodjaca.
 
Kakva zamena teza i izostavljanje presudnih činjenica :D
Nikome ne smetaju ti "ulta-giga dolby surround 7.1" zvučnici, ali smeta ako zbog toga pola prednje strane ode na ivice/zvučnik/htc logo/softversku navigaciju ...

Prethodni modeli se nisu prodavali prvo zbog loše kamere/prednje strane, a tek posle cene i dostupnosti ;)

ps. Iluzorno je govoriti o kvalitetnom zvuku koji dolazi iz dela metalnog uređaja koji je veličinom manji od kutije šibica ...
Sreća pa su prepoznali to, valjda će se izvući iz dubioze .
 
Poslednja izmena:
Postujem HTC zbog nekih telefona ali mislim da posle onog ajfonolikog telefona vise ne znaju gde udaraju.
Toliko su se kleli u one front zvučnike i u zvuk i gurali to.
Drugo, posle jednog od najlepšeg telefona ikad oni spadnu na to da lice na prosečnog kineza.
Nisu mi jasni ti potezi uopste, nemaju mi logiku osim da privuku iphone fanove, sto je po meni dosta glupo i ne verujem da je u tome stvar. Pre bih rekao da stvarno ne znaju gde biju.
 
Samim prelaskom na touch screen tehnologiju sa sve vecim dijagonalama smanjen je prostor za dizajnerske ''poduhvate'' na telefonima a u eri sve manjih bezela razlike u dizajnu postaju jos manje.
Ali to ne znaci da telefone sa jednim od najlepsih-najboljih dizajnerskih pristupa (M seriju) treba klonirati u iSammMeizu 6 stilu :)

Cak i sitnice mogu da obezbede tu neku razliku i originalnost dizajna, slicno je u automobilskoj industriji.

Do sada su LG, Samsung, htc, Sony.. androidi bili dovoljno razliciti dizajnerski, evo u 2015. je bila sasvim dobra razlika a svi su imali krstene materijale kucista (zato ne navodim 2014. mada ni G4 tu nije bas briljirao u 2015).

Po mom misljenju svaki proizvodjac je trebao da nastavi sa postepenim razvojem-unapredjenjem dizajna uz postepeno smanjivanje bezela i uvodjenje nekih novih sitnih detalja koji bi osvezili dizajn (oblik/polozaj/izgled kamere, blic, FP-a, logo-a pa onda nove boje ili kombinacije boja, zavrsna obrada kucista itd). Koliko vidim LG, sony, huawei su jedni od retkih koji nastavljaju taj razvoj i unapredjenje dizajna (mada je G5 isto sumnjiv) dok je Samsung S6 dizajnirao na osnovu S3/4/5 ali za kradjom iphone 6 detalja a sada htc zbog moguce x% bolje prodaje odbacuje bukvalno glavne hw karakteristike odlicne M serije, smesno i jadno u isto vreme :)

Nikome ne smetaju ti "ulta-giga dolby surround 7.1" zvučnici, ali smeta ako zbog toga pola prednje strane ode na ivice/zvučnik/htc logo/softversku navigaciju ...

Kada se izbaci totalno nepotrebna crna traka M8/9 uopste nemaju toliko vece bezele od S6/G4 a svejedno zvuce bolje iz daleko prirodniji i logicniji polozaj samih zvucnika ;)
Prethodni modeli se nisu prodavali prvo zbog loše kamere/prednje strane, a tek posle cene i dostupnosti

ps. Iluzorno je govoriti o kvalitetnom zvuku koji dolazi iz dela metalnog uređaja koji je veličinom manji od kutije šibica ...
Sreća pa su prepoznali to, valjda će se izvući iz dubioze .

Nisu se prodavali dobro pre svega zbog lose dostupnosti, hajpa oko samsung/kineskih telefona i lose reputacije kamere, losa prodaja nema bukvalno nikakve veze sa stereo zvucnicima a sa povecim bezelima mozda ima ali vrlo malo.
A mnogi su se tek posle 12m+ uverili koliko je M8 npr bolji od Samsunga S5 koji se prodao bar u 5X vecem broju :) A ni S5 nema bas male bezele a dizajn/materijali kucista i UI ocajni :d

I na kraju u htc-u su prepoznali nesto drugo - da ce ljudi verovatno pre kupiti ocajnu kopiju i nekakav ''hibrid'' 3 popularna telefona nego uspesno i originalno dizajniran uredjaj, treba zadovoljiti ego djubre mass potrosaca 21. veka ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno