Šta je novo?

HTC 10

Razlog više da ih prijaviš... kome god si nameravao, sve sa onim drugim članom koji ima problem...
Činjenica je da se HTC telefoni malo teže popravljaju (to će svi serviseri reći), zbog komplikovane unutrašnje strukture, no to tebe i mene kao vlasnike tih telefona ne zanima, ukoliko nam se daje dvogodišnja garancija a i plasira priča da imamo "ovlašćeni servis" (sve sa onim Markom koji ko-zna-šta-čovek-radi). I koliko god da se teško popravljaju ti telefoni, do sad bi i retard naučio da ih popravlja, koliko im je modela prošlo kroz ruke.
A tek da čuješ priče da neće da popravljaju (sve da im platiš, bez garancije) azijske (najbolje) modele... nemam živaca taj tekst da prepričam... to je kao kad mala deca lažu...
 
Ајд пошаљи ми у пп твој пост са фејса пошто имам сличан проблем са екраном и беграм сервисом

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока

Patricije pun ti je inbox i ne mogu da ti posaljem poruku.

Da nastavim evo danasnjeg update-a, fina teta preko telefona mi je objasnila da je pre nekih nedelju dana stigla porudzbina delova ali da nije stigao moj ekran, ali da ocekuju da sledece nedelje stigne moj ekran i da ce verovatno tad biti gotov telefon, ja rekoh od 18. oktobra mi je telefon tu, kako niste narucili deo tada? Ona kaze znam da je od tad, ali ne znam...iskreno sad vec ne znam da li me zaje**ju...

Koji je zakonski rok da se uredjaj popravi? 30 dana? Sta ako mi urade slicno kao patriciju, da ekran strci, itd koje su mi opcije? Imam li pravo da se zalim na to i time probijem ovih 30 dana zakonskih i trazim nov uredjaj?
 
Poslednja izmena:
Тотално сам заборавио да постоји лимит сандучета *mjau**mjau**mjau* :d

Хех какви су муљатори ти из беграм сервиса. Мени су шатро заменили екран, малопре ми је стигла порука да је телефон готов и да могу да га преузмем. Притом потврдио сам замену екрана у суботу, и шта су за мене имали екран на стању а за тебе нису имали иако чекаш дуже? Пази могу да се опкладим да нешто не ваља опет са телефоном, или неће радити гешчрси као што ми нису радили први пут након замене екрана или су га месарски залепили али носим лепо овај пут телефон па ћу то да документујем сликама. Право да ти кажем не би ме зачудило и да нису променили екран, међутим постоји начин и то да проверим

Што се тиче рока за рекламацију мислим да је тако нешто 30 дана, али провери још једном на нету. Још једно питање, где си узео телефон да ниси можда у теленору?
 
Ne znam kako sa fejsa da kopiram sad..:S uglavnom napisao sam im ono sto sam rekao u poruci ovde na forumu, da je sramota itd.
Ne znam cime se oni bave, i kako funkcionisu, ali je odvratno. Koji su tvoji konkretni bili problemi sa ekranom osim sto je virio, da testiram odmah kad budem preuzimao ?
Iz VIP-a je telefon, ali sam ga odneo direktno u servis, kao da ne gubim par dana dok VIP posalje i dok im se vrati telefon, a gle ovo sta se desava...
 
Па прва ствар која се десила је да се екран одлепио и да је оно дугме са отиском прста имало неки ход и клик а не би требало да има. Након што сам рекламирао то, опет су ми променили екран међутим нису били радили они гешчрси, типа дабл тап ту вејк и сличне комбинације тих чуда на екрану. Када сам им рекламирао телефон због тога, онда су ми узели и вратили месарски залепљен екран који је вирио са по пар милиметара са сваке стране. Након тога су ми одобрили замену за нов телефон који се ево гле чуда опет покварио. За сат времена ћу отићи да видим на шта личи та нова поправка
 
Strasno... ja ne znam kako takav servis moze da bude ovlasceni... ajde da je neka supica ( sto u osnovi verovatno i jeste samo malo povlascena ) ali ovivaljda moraju neki nivo da drze da se ljudi ne zale...
Kako se nov telefon pokvario odma?!
 
Kad gestures ne radi, može biti i da je nižeg kvaliteta displej. Samo zbog tog servisa, znajući kakva sam iskustva imao, da ne spominjem gomilu ostalih ljudi, nisam nikad kupio HTC.

Mada i HTC je kriv što ih drži godinama tu, a i verovatno ih drži da se kaže da imaju i neki servis u Srbiji. Kakav servis, takva firma.
 
Ево апдејт из прве пословнице сервиса, гешчрси не раде на телефону [emoji23]

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Ja iako sam veliki ljubitelj htc, nema sanse da mi sledeci telefon bude u12+... nazalost bice samsung ili apple pa bar da ne gubim zivce kad dodje do potrebe za reklamacijom.
 
Vidim ja juce na njihovom sajtu da je gotov telefon u 12:10 bio, zovem ih oko 12:30 pitam jel gotov, kazu jeste, ja pitam jel mogu da dodjem da ga preuzmem posto se ne radi sutra ( tj danas subota), pa nedelja i ponedeljak neradan tako da cu morati da cekam do utorka, a oni mi odgovaraju da mora da se vrati telefon tamo gde sam ga predao i da tek kada me kontaktiraju mogu da ga preuzmem, i sad cekam jos 4 dana bzvz... Samo da bude sve ok sa telefonom i da ih vise nikad ne vidim.
 
Nagledaces se ti "%^*"'"$% Begrama dogod imas taj telefon.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nagledaces se ti "%^*"'"$% Begrama dogod imas taj telefon.
Nemoj čoveka da 'stresiraš' stručnjacima i ljubaznim personama iz Begrama :D Možda će sad biti sve u redu sa telefonom. Mnogo vlasnika ovog ili drugog HTC-a, na sreću njihovu, ni ne zna šta je Begram, jer nikada nisu ni imali potrebu da odu do tog 'finog lokalčeta'... sa željom da tako bude svim vlasnicima htc-a, bar ovde u Srbiji :) jer nije baš ni kriviti HTC... pouzdano znam da ono što Begram ne ume da uradi, može da uradi svaki priučeni serviser npr. u svakom selu u Francuskoj :)
 
Nemoj čoveka da 'stresiraš' stručnjacima i ljubaznim personama iz Begrama :D Možda će sad biti sve u redu sa telefonom. Mnogo vlasnika ovog ili drugog HTC-a, na sreću njihovu, ni ne zna šta je Begram, jer nikada nisu ni imali potrebu da odu do tog 'finog lokalčeta'... sa željom da tako bude svim vlasnicima htc-a, bar ovde u Srbiji :) jer nije baš ni kriviti HTC... pouzdano znam da ono što Begram ne ume da uradi, može da uradi svaki priučeni serviser npr. u svakom selu u Francuskoj :)

Problem je sto korisnici imaju totoalno pogrsann pristup, imaju veliki prag toleranicije i strpljenja. Ja sam jednom imao problem sa jednom poznatom firmom i njihovim servisom, to im je bila uzasna greskla posto sam otisao tamo i okrenuo im radnju na glavacke, bio sam spreman da demoliram celu prodavnicu, pala mi roletna.
Na svu srecu posle pretnje da cu im spakovati krivicnu prijavu i tuzbu i prijavu trzisnoj inspekciji, problem je bio resen. U vecini slucajeva ta njihova zvaka prodje, ali uvek ima ovakvih budaletina kao sto sam ja.....tako da se ne ispalti.
 
Njih stiti zakon. Jel receno u 8 dana sta ce biti sa uredjajem? - jeste , menjaju ekran. Jel su ga popravili u 30 dana od datuma prijema? -jesu. I sta ja tu mogu da se bunim... videcu sutra kad budem preuzimao telefon da li je sve ok i ako nije, e onda cu biti dosta bezobrazan jer su ga drzali 26 dana zbog zamene ekrana i to nisu uradili kako treba...
 
Kao sto je patricije rekao, zalepljeno mesarski, viri desna strana kod otiska jedan mm , leva malo manje, ko god je drzao htc 10 u ruci zna koliko je to dobro uradjeno i da nema nikakvih neravnina tu, jako lose uradjeno, i druga stvar ne rade gestures, odmah sam vratio telefon i reklamirao. Sad cekam da vidim sta ce biti.
 
Не постоји шанса да они то одраде како ваља *mjau**mjau**mjau*. Као да им пијани керамичари лепе екране а не сервисери. Притом лепе те екране лошије категорије, нема шансе да ти раде гешчрси чак и кад га лепо залепе. Ако ти ни следећи пут не буду радили гешчрси, тражи им нови телефон. Мораће ти га дати јер *mjau**mjau**mjau**mjau*га не знају како то да среде


Мени су на крају дали у12+, додуше нисам га још добио, чекам га од прошле среде.


Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
E pa ljudi da stavimo tacku na ovu moju patnju. Nakon sto sam 13. novembra podigao i vratio odmah posle 10 min uredjaj servisu, danas su me zvali iz servisa. Oni su se konsultovali sa HTC Srbijom koju sam ja isto kontaktirao i tvrde da je ekran lepo zalepljen i da gescursi rade. Za te gesturse stvarno nisam mogao da se raspravljam ali za ekran jesam, ja ih pitam jel kao serviser drzao nekad nov htc 10 i da je tu erkan ravan, da nema uzdignutosti sa jedne strane kao kod mene itd na sta je on promenio pricu i krenuo da prica kako sam ja njima doneo telefon koji je ostecen i da zbog toga ne moze lepo da nalegne ekran. Ja ga pitam jel on svestan da se to ostecenje nalazi sa zadnje desne gornje strane i da to nije bio pad sa 2m visine na beton vec jedno manje nagnecenje, i da se otisak nalazi sa prednej strane na dnu u sredini i da to nema veze sa tim sto ekran strci kod otiska, na sta on ostaje pri stavu da je to tako zbog ostecenja, znaci sad vec priznaju da je lose zalepljen ekran ali se sad vade na ostecenje. Da je telefon ostecen uz ivicu negde, bas tako kako on opisuje, pa bih razumeo taj pokusaj. Pokusavali su razni ljudi da me prave budalom, ali ovako bezobrazno jos nisam doziveo. Uglavnom ja bataljujem borbu sa njima, 34 dana bez telefona mi je previse, sutra cu uzeti telefon i tako ga koristiti dok ne uzmem novi...
 
Nisi fotkao telefon, pre nego što si im dao telefon na servis? Imaš dokaze kakav je bio pre njihovog servisa?
 
Nemam, stvarno mi nije palo na pamet da to radim. Ni na kraj pameti mi nije bila cela ova situacija ali eto, skola, placanje...
 
Nemam, stvarno mi nije palo na pamet da to radim. Ni na kraj pameti mi nije bila cela ova situacija ali eto, skola, placanje...
Nažalost, ovakve stvari su moguće i izvesne samo u zemljama trećeg sveta. Slikanje pre i posle je standardna procedura inače se obavezno završi ovako.

Na tvoj račun.
 
Ево моја прогноза је да ће ти се екран одлепити за 6 месеци, то се мени десило у том року.

Јебига једино решење за ове ствари је да одвојиш месец дана за препирку. Ја сам купио лепо Ћаомија а2 да се не патим много док се препирем са душманима. И ево на крају сам успео

Идаље не могу да верујем да они стављају фуш екране у телефоне, то је једино објашњење зашто не раде гешчрси након замене екрана

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Imam jedan problem, koji bi neko od vas mogao da rijesi. Juce sam dobio ovaj telefon i baterija djeluje jako lose. Stock 8.0.0. Procenti brzo padaju. Telefon nije "ubijen", znam ko je koristio i sama baterija je bila ok. Da li iko ima isti problem i da li ga je moguce rijesiti. Vidio sam da se dosta korisnika zali na Xda, ali najbolje krenuti od domaceg :).

HVALA svima
 
Vidis koja aplikacija srce bateriju u stand by i ubijes je. Ako nije aplikacija, onda je baterija i treba da se zameni. Nema veze sto je baterija do juce bila ok, mozda od danas nije, dakle, to nista ne znaci. Tel ima 2—3 godine, znaci vreme im je da baterije pocnu sa otkazivanjima.
 
Poslednja izmena:
FilipVIP23,
drain battery je opšte poznat problem kod modela HTC 10 nakon apdejta na Android 8. To se nije desilo samo na tom modelu telefona, već na manje-više svi modelima koji imaju Snapdragon 820 ili 821. Neko stručniji će ti objasniti zbog čega taj Snapdragon 820 / 821 dovodi do drejna baterije na Androidu 8. Moguće je i da je neka aplikacija u standby režimu, kao što kaže Fingon82, to ćeš lako uočiti i srediti, ali je verovatnije da je ovo prvo što sam pomenula, odnosno drain baterije na Androidu 8. Ako budeš malo pogledao prepisku na ovoj temi, videćeš da imaš ozbiljan problem, zato što nemaš gde da zameniš bateriju. U Srbiji. Takozvani ovlašćeni servis za HTC, na osnovu iskustava mnogih korisnika, jako loše to radi i može da ti upropasti telefon. Dalje ne znam šta da ti kažem; možda ti se javi neko ko će ti posavetovati da odeš u neki drugi servis ovde ili nešto drugo. Pozzzzz.
 
I to je bolje nego da je riknula baterija, ako je vec tako ocajna situacija sa servisima. Ali ako procenti ravnimerno padaju i ne gasi se tel na recimo 30%, onda je pre softverski problem.
 
Poslednja izmena:
Baterija mu je otišla garant, nakon updatea na Oreo. Nije prvi koji se žali. Rekla sam već i da to nije jedini telefon koji je ima drejn baterije nakon apdejta, već je u pitanju Snapdragon 820 821. S tim što se on nalazi u nepovoljnijoj situaciji zbog servisa u odnosu na druge brendove telefona koji su imali isti drejn baterije. Mislim da baš na ovoj temi ima dosta napisanih komentara ljudi koji su imali drain baterije nakon apdejta (a i komentara u vezi servisa). Da je softverski problem bilo bi bolje. :)
 
Pa to ne znači da je otišla baterija, nego da sistem softverski vuče bateriju. Da je otišla ne bi bilo bitno na kom je sistemu.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
@FilipVIP23
Odradi Battery Test
1ea4604991fad838beeb24c53207caaa.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa to ne znači da je otišla baterija, nego da sistem softverski vuče bateriju. Da je otišla ne bi bilo bitno na kom je sistemu.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Pa da, na to sam i mislila, samo nisam umela tako precizno da se izrazim; kao što rekoh u prethodnom komentaru dečku koji ima problem, da će mu se javiti neko ko će mu to podrobnije objasniti - zašto se to dešava da taj konkretni Snapdragon na Androidu 8 dovodi do drejna baterije.
 
Nazad
Vrh Dno