Šta je novo?

MSI 970A-G46 i FX8300

Aha, jasno.
Mislim da je ovaj moj solidan primerak, bas me zanima koji su mu dometi, da imam bolju plocu. Mozda cu uskoro da kupim drugu, samo da me zelja mine, realno ne treba mi veci klok jer nemam neku high end graficku, ali hocu da vidim dokle moze.
Na ovoj ne mogu preko 4.2, ili se resetuje ili gasi. Za 4GHz trazi nizak napon. Testirano i u Linxu, Prajmu sva tri testa, IntelBurnTestu i u onom ycruncheru.

Pogledajte prilog 190649 Pogledajte prilog 190650
 
Poslednja izmena:
jok,1,5v za visheru je ogroman napon (na kojem vecina proceva bi trebala da bude oko 5ghz zavisno od primerka) i sacica ploca ima naponsku za to i svakako treba hajend vazdusno ili AIO hladjenje.1,375v je def napon za fx8350.eventualno da cacnes jos LLC i da probas jos 100mhz da izmuzes,a mozes i da pokusas i sa 1,4v.koliko je do plafona u amd OD-u?
 
Aha, jasno.
Mislim da je ovaj moj solidan primerak, bas me zanima koji su mu dometi, da imam bolju plocu. Mozda cu uskoro da kupim drugu, samo da me zelja mine, realno ne treba mi veci klok jer nemam neku high end graficku, ali hocu da vidim dokle moze.
Na ovoj ne mogu preko 4.2, ili se resetuje ili gasi. Za 4GHz trazi nizak napon. Testirano i u Linxu, Prajmu sva tri testa, IntelBurnTestu i u onom ycruncheru.

Pogledajte prilog 190649 Pogledajte prilog 190650
Cudno sa tako malim naponom na 4 a nece preko 4.2?
Ne pomaze napon preko 1.3v? mozda ti ploca ima Vdroop? na koliko setujes u biosu a koliko imas u CPU-z?
Gledas pod stress testom...
 
Poslednja izmena:
Reci mi , power save da ukljucim u biosu ili u kontrol panelu?
 
U biosu sam samo iskljucio turbo , a u windowsu mi je bilo na balanced pa sam sada stavio na powersave.
 
Ja uvek overklokujem preko offset moda, resetuje se u svakom slucaju na vise od 1.33V, cini mi se. Ako pokusam manuelno da stavim napon i iskljucim LLC, vdrop je ogroman. Ne znam tacno cifre, ali veliki je u svakom slucaju i naravno resetuje se ili gasi. Jednom sam morao da vadim bateriju kada sam manuelno stavljao napon.
Mislim da mi hladnjak za naponsku ne lezi dobro, pa zbog toga pravi problem. Kao sto sam pre neki dan imao problem kada sam menjao kuciste, da se resetuje bez razloga, to je bilo jer sam hladnjak za procesor previse stegao ili sta vec.
Jednom kada je trebalo da reklamiram napajanje i "teta" iz call centra mi je rekla da tog dana ocekujem kurira i da posaljem napajanje, da bih izvukao 8pin kabl od napajanja, morao sam da podignem plocu, i u zurbi, uhvatio sam plocu za hladnjak od naponske i pomerio ga iz lezista. Mislim da zbog toga sada pravi problem, jer ne lezi kao sto je fabricki namesten. A sto je najgore, kurir je dosao posle nedelju dana. :) Kada sam posao da licno reklamiram napajanje, onda me zvao kurir da ga preuzme. :)
 
Vidi sta kaze test. Da li je dobro i da li moze da se dize jos ili da stanem ovde?
Untitled.jpg
 
^Nije dobro. Treba da daje oko 675. Najverovatnije da ploca "throtluje", kao sto pise da ta ploca radi kada se pregreva naponska.
 
Poslednja izmena:
Throttling, podesi na 4Ghz...i meri ponovo.
Istovremeno otvori i CPU-Z da vidimo i napon dok meri.
Skini i OCCT pokreni test procesora da vidimo napone na napajanju. http://www.ocbase.com/
Ujedno koje napajanje imas?
 
Poslednja izmena:
Nema nista tu druze izgleda od OC-a na ovoj ploci . Ne bi mi je covek prodao novu u pola cene. Prodacu ovu i uzeti asusovu koju si mi preporucio.Evo na 4ghz i na 1.324v---Lose..
Untitled.png
 
Napajanje je dobro Radimax 700w. Napon je kada merim od 1.1-1.320v
 
Poslednja izmena:
Ma cudno mi je to sa naponom, hajde izmeri sa OCCT.
Napajanje dobro, 380 nije veliki potrosac.
 
Poslednja izmena:
Изгледа се џабе мучиш...
Ако хоћеш да клокујеш, онда узми бољу плочу.
 
Ne cita...inace bi bilo svasta.
 
Izgleda da mi za overklok nista drugo ne preostaje. Uzecu drugu plocu pa cu se onda javiti sa rezultatima. Ne ide ovako nikako sa ovom plocom. Sve osim defaulta je lose .
 
morala bi bar 1,375v da izdrzi.jesi palio/gasio LLC?
 
Verovatno tamo gde podesavas overklok, pogledaj da li negde pise Load Line Calibration ili slicno.
 
Sve sam pretrazio i nema te opcije ..Mozda je negde u Energi saving opciji ali pod drugim imenom jer nisu sve ploce iste ni sa istim interfacom..
 
Pogledaj u Advanced, na mojoj piše Load Line Control
Bios 1.jpg
 
malo druzenja sa menjualom od ploce nije na odmet.
 
Nazad
Vrh Dno