Šta je novo?

Aplikacije za Windows 10 Mobile , nove,univerzalne

Uradio sam hardreset, instalirao mtalk ne mogu da ubacim pes serbia forum, pisao mi je neko sta treba da upisem ali sada ne mogu da nadjem

Sent from mTalk
 
Outlook mi stalno izbacu da je nalog na yahoo "out of date", da li radi uopste yahoo na outlook mail aplikaciji?

Sent from mTalk
 
S obzirom na poslednja desavanja s yahoo-om ja bih presao na neki drugi mejl servis da sam na tvom mestu. Outlook ti je uvek sigurna i najbolja opcija iz razloga sto se mnoge firme ne cimaju da podesavaju dodatne mejl servise vec koriste ono sto dodje s windows-om (i serverom i klijentom).
 
S obzirom na poslednja desavanja s yahoo-om ja bih presao na neki drugi mejl servis da sam na tvom mestu. Outlook ti je uvek sigurna i najbolja opcija iz razloga sto se mnoge firme ne cimaju da podesavaju dodatne mejl servise vec koriste ono sto dodje s windows-om (i serverom i klijentom).
+1

Inace lepo radi outlook i sa google mailom, ja drzim hotmail i gmail. Nema da omane i mogu reci da bolje radi nego Gmail app na droidu.
 
Puko, prodat, kupljen...
Opet, ne verujem da će mail servis biti ugašen, ipak donosi neku zaradu, velika je baza korisnika.
Pre će biti da je problem u nečemu drugom.
 
Izvini ali nisam u toku sta se desava sa yahoo?

Sent from mTalk
http://www.theverge.com/2017/1/9/14219914/marissa-mayer-isnt-leaving-yahoo-yet-altaba-rename

Procitaj a i napusta ih ova lepotica, pre toga je bila u Guglu a nije uspela da spasi Yahoo..

e55711f13367a4906fba89d745b6c6a1.jpg
 
Gde nađe ovu sliku? I nije više takva lepotica, uništilo je spašavanje Yahoo-a :).
 
podesavanja za yahoo:

Moras na svom yahoo nalogu preko kompa u podesavanjima da odstikliras da dozvoli konekciju "unthrusted" klijentima ili tako nesto.
isto je zezalo na curinom telefonu, sve dok nisam ispitao sta je problem.
Ne znam sad tacno da te navedem u podesavanja, ali to ti je generalni problem i smernica ka resenju.
 
Naprotiv ona je i velikim delom kriva zbog propasti. Bacala je pare na kojekakve startupe sakom i kapom. Cini mi se da je kupila oko stotinjak, od kojih je samo flickr vredan paznje.

Nisi u pravu i da ne idemo u off, Yahooo je bio u gvnima i pre nje ;) Yahoo je kupio Flickr 2005 ona tad nije bila CEo.
Samo moze se reci da je imala ogromnu platu a Yahoo " umire " mada koliko vidim ona prelazi za Verzon a Verizon preuzima Yahooo :) to je to.
Flickr je nekada imao official WP7 app , bila je ok ali nisu hteli da prave za WP 8 ... eto im sada , stize ih kletva WP fanova :D

Secam se radila je ok :) ...

5404829987_7e0f7666c0.jpg
 
Ja mtalk, obavijesti ne dolaze ali mislim da nema druge solucije...mozda ti znas rotkod kako da ubacim u mtalk pes-Serbia forum? :D prije hardreseta sam ga uspio ubaciti sada nikako ne uspjevam

Danas viber ocajno radi, treba mu vremena 4-5 sekundi kada dobijem poruku da se pojavi u chat prozoru, znaci prvo ton I onda cekas cekas dok se slova pojave...moguce da je I do samog vibera da je neko opterecenje...
 
krastavac... Ne znam... :)
Dovoljno da zaglupi server i eto svima muke...
Ovde viber još nisam video da koriste, jedino mi... "invandare".
 
Nisi u pravu i da ne idemo u off, Yahooo je bio u gvnima i pre nje ;) Yahoo je kupio Flickr 2005 ona tad nije bila CEo.
Samo moze se reci da je imala ogromnu platu a Yahoo " umire " mada koliko vidim ona prelazi za Verzon a Verizon preuzima Yahooo :) to je to.
Flickr je nekada imao official WP7 app , bila je ok ali nisu hteli da prave za WP 8 ... eto im sada , stize ih kletva WP fanova :D

Secam se radila je ok :) ...

Pogledajte prilog 219197

Moja greska. Davno sam procitao taj tekst na Gizmodu (link) bilo je 53 startapa, sto je i dalje puno :d, a ja sam mislio na Tumblr (lako se pomesa ime ;) ). No, da je kompanija bila u raspadu, bila je. I jeste ucinila tu i tamo nesto dobro ali kada procitas ovako nesto:

everything from repeated hacking scandals, ill-advised acquisitions such as the US$1.1-billion purchase of social media site Tumblr and high-salary but underutilised hires such as Katie Couric and former New York Times tech columnist David Pogue all point to a spotty chief executive tenure that could stain Mayer's resume.

"Her flaw was that she should have recognised a few years ago that she was throwing good money after bad things, and if she'd done so she would have likely got twice what she's getting now for Yahoo assets

zatim:
While Yahoo was a "basket case" upon Mayer's arrival, McGrath notes that among the CEO's poor decisions was one "to go around her own cyber security team", a move that ultimately led to more than a billion users having their information hacked.

Shvatis da zapravo i nije bila tako dobra ;). Jednostavno nije imala CEO iskustva kada je dosla na celo kompanije i to se sada sve vidi.
 
Poslednja izmena:
krastavac... Ne znam... :)
Dovoljno da zaglupi server i eto svima muke...
Ovde viber još nisam video da koriste, jedino mi... "invandare".
Viber je mahom zastupljen na Balkanu i Severu Afrike :-D ja ga ne podnosim, vise volim wa, posto nema stikere...
Mogli bi u WA da ubace People hub integraciju, npr da vidis ko ima wa, da u kontaktima koristis sliku nekoga iz wa...itd
 
Treba mi mala pomoc, savet..posto sam potpuni laik :)

Poceo sam koristiti twitter, zapratio sam nekog. Kako da mi stizu obavestenja ( notifikacije ) kad izadje neki novi njegov twit, da ne moram da ulazim u samu aplikaciju kako bih video dal ima nesto novo ?

U podesavanjima same aplikacije sam sve ostavio kako je postavljeno, dal tu treba nesto da izmenim ?
 
Treba mi mala pomoc, savet..posto sam potpuni laik :)

Poceo sam koristiti twitter, zapratio sam nekog. Kako da mi stizu obavestenja ( notifikacije ) kad izadje neki novi njegov twit, da ne moram da ulazim u samu aplikaciju kako bih video dal ima nesto novo ?

U podesavanjima same aplikacije sam sve ostavio kako je postavljeno, dal tu treba nesto da izmenim ?
Meni su notifikacije radile na starom twiteru ,na novom ni jedna jedina notifikacija a imam ga jos od kad je izasao .

Sent from mTalk
 
Viber je popravljen, sada je upotrebljiv, dosta brže radi. Da li je bila nadogradnja vibera? Ili je do ove zadnje nadogradnje sistema? I dalje mu fali dosta opcija, najviše fali da se sakriju poruke, veliki hendikep.
 
Viber dosta poboljšan. Testirao sam pokretanje Vibera na L640 i iPhone 5, side-by-side i pokreću se istom brzinom. Jes da je iPhone 5 stariji 3 godine ali je ipak flagship.

Sent from mTalk on L640 DS 10.0.14393 Release Preview
 
Kao i do sada svedoci smo da su na W10 kao i na WP 8 , 8.1 prvenstveno problem developeri aplikacija ...

Npr Sofascore mi nikada nije pravila problem na 920, 1020, evo i sada na 950 radi super, ima bas dosta aplikacija koje su ok... to se ne moze reci za Facebookov fb i messenger, dok Instagram radi odlicno ... a MSova verzija Facebooka radi super :beat:
 
Poslednja izmena:
Na L735 se Instagram pri svakom pokretanju učitava od nule, poredio sam kako radi u odnosu na Android.
 
Nije ni viber sređen komplet. I dalje nekad ostane obaveštenje na prozoru/pločici da mam novu poruku, iako su sve pročitane. Spor je sa pretragom imenika, fale opcije, još par godina i ovo će srediti.
 
Sa novom verzijom vibera primetio sam da dok razmenjujem poruke sa nekim, znaci dok sam u samoj aplikaciji, da u trenutku kad dobijem poruku bude i zvucno obavestenje..pa je nekad bude a nekad ne, a nekad bude i zvuk do pola.

Koliko se secam, mada mozda i gresim, ranije je bilo kad ti stigne nova poruka ona se pojavi na displeju..bez ikakvih zvukova.
 
Sa novom verzijom vibera primetio sam da dok razmenjujem poruke sa nekim, znaci dok sam u samoj aplikaciji, da u trenutku kad dobijem poruku bude i zvucno obavestenje..pa je nekad bude a nekad ne, a nekad bude i zvuk do pola.

Koliko se secam, mada mozda i gresim, ranije je bilo kad ti stigne nova poruka ona se pojavi na displeju..bez ikakvih zvukova.

Da mogli bi da poprave to , npr da stave u settings hoces li in-app zvuke ili ne ili mozda vibraciju ....

@mitar1982 da tako je app napravljena, valjda zbog baterije i potrosnje , na androidu instagram ume bas da poludi sta radi u pozadini, ovde nisam primetio te nus pojave.
 
Nije ni viber sređen komplet. I dalje nekad ostane obaveštenje na prozoru/pločici da mam novu poruku, iako su sve pročitane. Spor je sa pretragom imenika, fale opcije, još par godina i ovo će srediti.

viber-6.6.jpg

:p polako , kao sto ti kazes " za par godina "

New sharing options for Viber on Windows 10

Viber has begun rolling out today a new update to its Windows 10 app, upgrading it from version 6.5 to 6.6 for PC and Mobile. Viber 6.6 comes with noticeable changes in the Share UI, including new options and improved photo sharing.

After tapping on the share icon in a chat window, you can now see six options – to send photo & video; take photo & video; send file (NEW); share contact; send location (NEW); hold & talk.

http://www.windowsphonearea.com/viber-6-6-introduces-photo-sharing-improvements/
 
FB je stvarno tuga i očaj!
Najbolje je to što kad želite da ocenite FB aplikaciju, ne možete!
Lepo piše da telefon ne udovoljava hardveskim zahtevima, te je onemogućeno ocenjivanje, L950.
 
Ne znam da li je neko primetio ali sada na Mondo aplikaciji mogu da se vide komentari. Ne znam da li je aplikacija ažurirana ali instalirao sam ovaj 150014 build i slučajno kliknuo na komentare u Mondu i otvara bez problema. Od ranije to je moguće i na N1 aplikaciji. Inače ova nemogućnost čitanja komentara i komentarisanja me strašno nervirala jer mi je to mnogo zanimljivije od čitanja vesti.
 
Nazad
Vrh Dno