Šta je novo?

Aplikacije za Windows 10 Mobile , nove,univerzalne

Daj whatsapp, mada i ovaj trenutni radi bez greske.

Sent from mTalk
 
Sa novim buildom i postojeci viber radi odlicno.. Whatsapp isto tako
 
Poslednja izmena:
Dajte neki link za skidanje stripova
 
Ja sam nasao na kickass torrentu Alan Forda (na hrvatskom). Racunam, naravno, da je to legalno, vec sam i na neki sajt naleteo a sa kojeg samo ne mogu da se skidaju stripovi, i oni su napisali da im je dozvoljeno da objavljuju stripove koji nisu noviji od dve godine. :)
 
Windows Central univerzalna (beta)

https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh5ljkq

Ko želi može da proba nije još završena,ovo je prva javna verzija.

Koliko sam isprobao dobra je i brza , jedino što kad se startuje treba par sekundi da se očita sadržaj ,posle leti . Takođe se dešava da se ruši ponekad.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Minus za sada što je sporija od stare, što live tile ne može da se isključi i što je font kada se uđe u konkretnu vest prevelik.
 
Sve sam to pročitao, ne brini.

Zato sam i napisao "za sada".
 
Sve sam to pročitao, ne brini.

Zato sam i napisao "za sada".





0e9baa8a3824369d26dc25916d09fed7.png




Možda bi mogli da ubae da se bira veličina fontaa ali meni ipak nije ovo preveliko.
Uz dark temu baš fino za čitanje.
 
Poslednja izmena:
Neskladno je, jedna veličina fonta je na naslovnoj strani(mislim na preview neke vesti) i onda uđeš u samu vest i veći font. Samo su trebali da zadrže onaj sa naslovne strane.

No polako, biće to sve sigurno rešeno u narednim verzijama...
 
Newsflow - do pre par dana koristio Nextgen Reader, ali je ovaj definitivno bolji, bar sto se prikaza tice. Jedino sto nema podrsku za Feedly.
 
Sad sam instalirao Newsflow. Odlično radi. Hvala za preporuku.
 
Jel nasao neko aplikaciju s kojom mogu da zakljucam odredjene aplikacije, tipa OneNote i Onedrive, sa sifrom ili lock patternom svejedno.. Bacio sam pogled, jednu sam skinuo ali ima mogucnost zakljucavanja samo par aplikacija..
 
Poslednja izmena:
Jel nasao neko aplikaciju s kojom mogu da zakljucam odredjene aplikacije, tipa OneNote i Onedrive, sa sifrom ili lock patternom svejedno.. Bacio sam pogled, jednu sam skinuo ali ima mogucnost zakljucavanja samo par aplikacija..

Teško da tako nešto postoji za WM, na 8.1 nije bilo zbog prevelike zatvorenosti samog sistema, možda se stanje sa 10-kom promenilo, ali MS još nije zvanično predstavio funkcije, pa tako ni tu funkciju zaključavanja.
 
Jos bih dodao da me ne bi cudilo da guraju logiku "ako hoces da nesto zakljucas stavices PIN na ceo telefon". Donekle i to ima smisla, mada najbolje je da nam daju vise opcija, pa neka bira sta ko zeli. :) Zaista bi bilo super da dobijemo mogucnost da zakljucamo neki skup aplikacija po nasoj volji kao recimo: OneNote, slike, poruke, mejl i fajl menadzer...
 
...Zaista bi bilo super da dobijemo mogucnost da zakljucamo neki skup aplikacija po nasoj volji kao recimo: OneNote, slike, poruke, mejl i fajl menadzer...

Pa to već odavno ima, zove se Kid's Corner. :d
 
Znam i za to, mada ono na šta oni misle je nešto zahvaljujući čemu bi mogao nekome samo da dodaš telefon, pa da on može da ga čačka - da vidi šta kako izgleda, a da taj ne može da gleda nešto što ne treba da vidi. :) Mada, naravno, uzevši u obzir šta ljudi imaju na telefonima (mejl, poruke, slike, beleške, pristup raznim svojim nalozima na koje smo na telefonu stalno ulogovani), treba prosto da se svaki drži principa "ne davati svakome telefon u ruke"... Ja se tome svakako vodim, po tom pitanju sam paranoik. :D
 
Znam i za to, mada ono na šta oni misle je nešto zahvaljujući čemu bi mogao nekome samo da dodaš telefon, pa da on može da ga čačka - da vidi šta kako izgleda, a da taj ne može da gleda nešto što ne treba da vidi.

Upravo za to i postoji Kid's Corner a ima i Apps Corner. Ono sto vlasnik telefona odredi da se od aplikacija prikazuje to samo i prikazuje ;)

https://www.youtube.com/watch?v=rEtxy91VUS8 <<< videti primer. :type:
 
Poslednja izmena:
Upravo za to i postoji Kid's Corner a ima i Apps Corner. Ono sto vlasnik telefona odredi da se od aplikacija prikazuje to samo i prikazuje ;)

https://www.youtube.com/watch?v=rEtxy91VUS8 <<< videti primer. :type:

Interesantno, hvala na edukaciji. :) Cackao sam kids corner na wp8.1, mada je i apps corner zanimljiv - to jeste bas to sto smo ovde pominjali. Onda ako neko hoce moze omoguciti apps corner, i staviti na ovo glavno PIN kod, pa ako neko hoce nesto da cacka, cacka samo ono sto je dozvoljeno.
 
Nije bas to to sto meni treba, odnosno nije nikako to to :) Ne zelim bas na taj nacin da sakrivam aplikacije, bukvalno bih samo onedrive i onenote zastitio sifrom.
 
Nije to to da se ne lažemo, i nemojmo da opravdavamo svaki nedostatak wp. Lepo je pitao covek za neku app sto zaključava pojedine druge aplikacije. Ovaj corner prvo mora da se podesava, pa onda da se ukljuci (kad ti neko zatraži telefon na cas ti mu kazes čekaj brate da uključim apps corner), pa kad mu das ono izgled kao za retarde, jedna linija po sred ekrana, veze nema sa pravim izgledom os-a.
 
Nije to to da se ne lažemo, i nemojmo da opravdavamo svaki nedostatak wp. Lepo je pitao covek za neku app sto zaključava pojedine druge aplikacije. Ovaj corner prvo mora da se podesava, pa onda da se ukljuci (kad ti neko zatraži telefon na cas ti mu kazes čekaj brate da uključim apps corner), pa kad mu das ono izgled kao za retarde, jedna linija po sred ekrana, veze nema sa pravim izgledom os-a.

Slazem se sa tobom, mogli bi to da naprave, i verovatno im ne bi bio problem.

Ipak, ako imas nesto sto ne bi zeleo da ti taj neko drugi vidi najpametnije je ili to ne drzati na telefonu ili reci toj osobi "ne ulazi tu i tu", mada kulturna osoba ne bi otvarala fotografije, poruke, i beleske bez pitanja. Ali opet, to ne znaci da ne bi mogli to da naprave. :)
Zapravo, jos bi potrebnije bilo da postoji ovakva mogucnost na kompjuteru, a ne postoji (koliko ja znam). Zato ja i ne koristim OneNote na kucnom kompjuteru, sto se njih tice najjaca zastita mi je da imam poseban nalog na kompjuteru sto mi nije prakticno, ili - da sklonim ikonicu sa desktopa iz start menija, zakopam je negde where no man has gone before i nadam se da niko nece naleteti na nju. :D
 
Nije to to da se ne lažemo, i nemojmo da opravdavamo svaki nedostatak wp. Lepo je pitao covek za neku app sto zaključava pojedine druge aplikacije. Ovaj corner prvo mora da se podesava, pa onda da se ukljuci (kad ti neko zatraži telefon na cas ti mu kazes čekaj brate da uključim apps corner), pa kad mu das ono izgled kao za retarde, jedna linija po sred ekrana, veze nema sa pravim izgledom os-a.

Ne vidim sta je problem kad vec svako od nas cacka telefon, da se lepo namesti app corner sa svim ukljucenim programima i opcijama osim npr te dve aplikacije i tako drzati non-stop ukljuceno. App corner ukljucis prevlacenjem na stranu kad treba nekom dati telefon. :smash:
 
Nazad
Vrh Dno