Šta je novo?

Aplikacije za Windows 10 Mobile , nove,univerzalne

Probaću posle, ne znam kako se manuelno podešavaju parametri, mrzi me još to da učim,
hteo bi nešto klik klik i to je sve.

Hvala momci, probam pa javim.
 
Probaću posle, ne znam kako se manuelno podešavaju parametri, mrzi me još to da učim,
hteo bi nešto klik klik i to je sve.

Hvala momci, probam pa javim.

Ima na klik Lumia Camera, ali ******i iz MS-a je onemogucili na Win 10. Bolja kamera app ne postoji, slike su barem za 50% bolje nego default Camera na Win 10.
 
Da, bolje su mi slike na 8.1 nego na 10ki, dok je video odličan na 10ki.
MS krastavac.
 
Instalirao ProShot na Win81, košta par dolara.
Ima bugova, zbrlja se ponekad (Lumia 735) ali podnošljivo. Nešto se sporije startuje od ugrađene aplikacije pa ređe koristim.
Više je za fino nameštanje ko ima vremena da se time bavi. Prikazuje sve i svašta od podataka, histograma.
Sve se može podesiti što Windows i hardware dozvoljavaju (npr. ne postoji otvor blende jer je fiksiran).
Ima Auto mod, dva custom moda (prepodese se neki parametri a onda on bira ostale) i skroz manuelni.
Ja sam C1 namestio za svetle brze scene (fixirao kratku ekspoziciju) a C2 za mračne (digao ISO itd). Za između auto ili manuelno.
Verzija za Windows 10 univerzalna je u pripremi (beta). Sviđa mi se što će imati i video snimanje.
 
Sight vam nije losa kamera.. mada slike zauzimaju previse prostora. Ukidanje Lumia Camere za W10 je najveci minus ove platforme.
 
Nije problem ukidanje Lumia Camere, problem je sto od tada izaslo 20+ update-ova za Windows kameru i majmuni nisu sposobni da priblize kvalitet fotografija prethodnoj!
 
Samo da javim da je messenger beta prestao da puca kad sam iskljucio contact sync. U aplikaciji settings>people pa odcekirate sync contact

Sent from mTalk
 
Nije problem ukidanje Lumia Camere, problem je sto od tada izaslo 20+ update-ova za Windows kameru i majmuni nisu sposobni da priblize kvalitet fotografija prethodnoj!
Dok sam imao l925 mnogo mi je falio NM jer sa mirnom rukom opali bas dobru fotku, a sa windows kamerom nista od toga... fakin ms

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Battery x posle par ažuriranja je izrasla u jednu odličnu aplikaciju. Ubačena podrška za lockscreen,ima notifikacije,crne,dark i bele teme,fin live tile,time since last charge...

Sent from mTalk
 
Funkcionalna jeste, instalirao sam je ali izgleda jako priprosto, morao bi na tome da poradi jer lošije app bolje izgledaju
 
Jel ima neka slicna app kao tv vodic za Android? Ko bi reko da ce da mi fali neka aplikacija sa wp-a :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Jel ima jos neko problem sa Viberom da ne sacuva automatski slike iako uradi download, nego moram svaku posebno da sacuvam. Koliko se secam ranije automatski skine slike i prikaze ih u Photos, a sad ne.
 
To nije problem,tako su stavili,ako hoćeš sačuvaš. Ovako ti puni galeriju sa svakom slikom koja stigne. Po meni ovako je bolje.

Sent from mTalk
 
A znam, ali onda su bar trebali da stave da kad ti neko posalje 15ak slika, otvoris jednu i izlistas sve, a ne ovako svaku posebno...

Sent from mTalk on Lumia 640
 
Nisam izdržao da malo ne izgrdim developera aplikacije My Car, praćenje potrošnje goriva i troškova kod automobila, aplikacija godinama radi super e sad je liku dunulo da je totalno izmeni, ukine dark temu i totalno zezne funkcionalnost a ja je platio... Pa valjda sam je platio jer je radila i izgledala perfektno i bila lepo pregledna za razliku od ovoga sad, ovo da sam video ne bi me zanimalo... Kad majmun prati trendove po svaku cenu... I ne znam zašto je pustio a nije testirao kako valja...
Odgovorio mi je na mail lepo i tražio više detalja a za dark temu kaže da će uvesti ako još nas bude tražilo?!? Alo reko čoveče, svaka krštena aplikacija ima dark temu, estetike i baterije radi... Gde li taj živi...
 
Poslednja izmena:
Koristim Auto Total, bila na akciji. Ima u principu sve što mi treba.
 
Jer ima neka aplikacija za otključavanje ekrana paternom? Desi mi se da se sam otkljuca u dzepu.
 
I meni se otkljuca ponekad
 
Imaš fabrički zaključavanje Pinom, što je skoro isto
 
Battery x posle par ažuriranja je izrasla u jednu odličnu aplikaciju. Ubačena podrška za lockscreen,ima notifikacije,crne,dark i bele teme,fin live tile,time since last charge...

Sent from mTalk
Krš 100%, neće da prikaže vreme proteklo od zadnjeg punjenja, nije na punjaču a ispisuje 11h do završetka punjenja?! B*udalaština preispoljna.
 
Krš 100%, neće da prikaže vreme proteklo od zadnjeg punjenja, nije na punjaču a ispisuje 11h do završetka punjenja?! B*udalaština preispoljna.

Meni radi normalno , koja ti je to verzija, izašlo je već 6,7 verzija. Ja sam na 3.1.30.0
ed42fd4eb333f9d11819d857d2227434.png
 
Poslednja izmena:
Kod mene je 3.0.29 i još uvek nema ažuriranja, mada sve radi normalno.
wp_ss_20160627_0001.png
 
Jel vam rade notifikacije na novom messengeru ,meni samo ako su upaljene i na staroj aplikaciji kad tu iskljucim ne rade ni na novom ?

Sent from mTalk
 
Fantasia Painter Free ,odlicna aplikacija za obradu fotografija sa mnostvom alatki!
 
El vam rade pozivi u novoj Messenger aplikaciji? Meni pokazao opciju, probao da pozovem i app crashuje i nakon novog pokretanja nema vise opcije zvanja. Takodje imam dve app sad a obe pokrecu novu verziju, izbrisao obe pa cu da probam ponovo kasnije.
Edit: nakon reinstalla i dalje nema opcije pozivanja, o cemu se tu radi? Kako sam imao tu opciju, neka greska, jos je u test fazi?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno