Šta je novo?

Sapphire 6870

iSpirit81

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
2,382
Poena
130
Pozdrav Forumasi,

Pre no sto bi zagrejao malko cip,voleo bih da vidim vasa misljenja i iskustva oko eventualnog resavanja problema.

Kartica radi normalno bez drajvera,medjutim kad instaliram drajver,izbacuje :

"display driver stopped responding and has successfully recovered"

Mozda probati reinstalaciju bios-a,ili obaranje Kloka memorije ?

Da dodam jos nesto,isti je problem recimo kad windows 7 koji instalira genericki drajver,ili kad u windows-u 10 instaliram Catalyst.

Dok nista ne radim u windows-u i ne desava se nista,medjutim,cim otvorim Chrome ili ne daj boze Youtube,izbaci doticnu poruku i posle i zabode tj. zaledi ekran pa mora na restart.

Radi se o ovom modelu :

r3d-6870rup_02.jpg

6870 gpuz.PNG

6870 Snesor.PNG


Inace,ja sam je ocistio od prasine i zamenio pastu,za svaki slucaj,medjutim,corak...
 
Ja sam imao isti taj problem "display driver stopped responding and has successfully recovered" to se desava kada je core klok na grafickoj karti previse overklokovan, najbolje je da vratis klokove na default podesavanja pa da vidis da li se taj problem i dalje desava, imao sam i taj drugi problem da mi se ekran zamrzava kada sam na internetu i samo restart dugme pomaze to sam resio podizanjem napona na cpu-u i sada vec dva ili tri meseca radi kao sat ;)
 
Ovu priliku koristim,ako smem da prozovem Lepog Kokana.
Covek je majstor za sredjivanje bios-a,vec mi je pomogao oko dve grafe.
Duzan sam mu pice,to znam :)
E sad,ako to ne pomogne,Heat Gun joj ne gine...
 
"display driver stopped responding and has successfully recovered"

Ovakav problem zna da napravi i naponska na karti. Pogotovo prelazak iz 3D u 2D mod...

Sta god joj radio, nadam se da nece zavrsiti u oglasu, kao nikad popravljana i sl. ;)
 
Ovakav problem zna da napravi i naponska na karti.

Pretpostavljam da znas kako to funkcionise,pa mozes i napisati kako se to da opraviti.

Sta god joj radio, nadam se da nece zavrsiti u oglasu, kao nikad popravljana i sl.

Nemoj ti brinuti o tome.
 
Poslednja izmena:
Tri karte sam imao sa takvim problemom, jedna od njih je bas bila 6870 Twin Frozr II. Sve su reklamirane i zamenjene drugim, jer su bile u garanciji.
Pucanje drajvera isto ne mora da znaci da je u pitanju samo naponska. U mom slucaju se ispostavilo da je tako.

S obzirom na tvoju reputaciju prodavca, ovde na forumu, i sire, opreza nikad dosta :)
 
Potpuno sam siguran da ces ti prvi postaviti link bilo kakve,po tvom misljenju,lose reputacije prodavca,a samim tim i tebi neispravnog oglasa,tako da se ja ne brinem za to.
Sto se tice pucanja drajvera,do sada sam bezao od tih karti,ali jednostavno volim da spoznam materiju a samim tim i da opravim sta se opraviti moze.

Generalno,za takav problem sam odmah pomislio da je do cipa,mada....
 
Takvih "prodavaca" kao sto si naveo, je previse. Na forumu podelim samo neki zanimljiv, po meni smesan oglas i sl. na koji jednostavno naletim. Ne bavim se pronalazenjem takvih.
Isto tako ne kazem, da si los prodavac, da se bavis podvalama itd. Samo si u nekim temama argumentovano kritikovan.

Sa tom porukom koju dobijas, pucanje drajvera, nije iskljuceno da i cip brljavi. Ja sam imao "cisto" pucanje, recimo, iz neke igrice ako predjem na desktop, dobijem takvu poruku
display driver stopped responding and has successfully recovered
Bez ikakvih artefakta, linija, kockica i sl.
Ovaj problem je ponekad znao da bude propracen i blue screen-om, zamrzavanjem slike, restartom...
Sve tri karte koje su imale ovakve anomalije su bile falicne sa naponskom. Nikakav undervolt, downclock nije pomogao.
 
U redu,hvala na odgovoru.

Voleo bih da vidim jos koji komentar od strane drugih kolega...pa ako sve bude slicno...ne znam.

Zao mi da je pecem,da je ne zeznem skroz.
 
Ja bih ti savetovao da je ne grejes, ukoliko ne baca artef. Ne znam na koji nacin bi mogao da proveris u kakvom je stanju naponska...
Jer koliko sam razumeo, cim dodje do malog opterecenja drajver puca? Pokusaj da joj oboris klokove, koliko god moze, pa probaj onda browser, cisto da vidis ima li razlike ili ne.
 
Sramota je sto ovo pitam,ali...kako se uopste obaraju klokovi memorije ?
Preko Afterburnera..?
Ili da negde vec skinem sredjen bios fajl sa sve minimalnim u njemu ?
 
jel' uopste radi sa drajverom,prodje instalaciju drajvera,i onda nasumicno puca drajver?ako je odgovor da,jesi primetio nesto specificno kad dolazi do pucanja?AB dira samo high peformance klokove,ovde je sporan i 2d rezim mada tesko da ce bilo kakav klok pomoci.
 
Probaj da podigneš malo napon u trixxu ili afterburneru, pa vidi da li će opet da puca drajver.
 
jel' uopste radi sa drajverom,prodje instalaciju drajvera,i onda nasumicno puca drajver?ako je odgovor da,jesi primetio nesto specificno kad dolazi do pucanja?AB dira samo high peformance klokove,ovde je sporan i 2d rezim mada tesko da ce bilo kakav klok pomoci.

odgovori ako ti nije tesko. :)
 
Napisao sam u prvom postu ako se ne varam.Cim pokrenem nesto,on krene da radi recovery driver-a i zamrzne sliku.Nasao sam neki bios fajl za dirt 3 edition,pa cu probati.
P.S. Koliko me svi pljuju po forumu,verovatno je ovako slab odziv za pomoc.

U sustini,hvala vama koji se javljate.Sutra uvece cu probati da cackam po Afterburner-u.
 
Možda je potrebno samo malo podići napon za 2D sa 0.95V na 1V. Nisi napisao kako se ponaša u igrama?
 
Ako ne pomogne spustanje napona i clockova gpu i memorije ide u kantu, jer nikakvo grejanje tu ne pomaze
 
Za youtube koristi 2D klokove i napon. U igrama koristi drugi režim rada sa većim naponom.

2D taktovi su npr. 100/300/0.95V, a igre koriste 920/1100/1.175V

Ako radi u igrama na 1.175V, onda bi samo trebalo podići malo napon za 2D i neće više zabadati u youtube.

Možda je bolje probati u unigine valley nego u igri jer u unigine stalno drži kartu na visokim taktovima. Igre u meniju znaju da spuste taktove na 2D.
 
Poslednja izmena:
Uruk,hvala za info.
Napon mogu menjati u Trixx-u ?
 
To je safirov softver, trebalo bi da radi sa njihovim kartama, mada zavisi i od voltera čipa koji su stavili na tu kartu. Probaj.
 
Poslednja izmena:
Poigracu se sa Trixx-om najverovatnije sutra uvece jerbo sam sada van kuce.
Vremenski mi nije nista hitno,ali bi voleo kad bi uspeo da je osposobim.
 
Bolje probaj asusov GPU Tweak. Tamo možeš da podešavaš napon i za 2D i 3D. Mislim da u ostalim programima podizanje napona ima uticaja samo na 3D režim rada.
 
Sta mi predlazes,koje vrednosti da podesim ?
 
Samo podigni napon za 2D na 1V pa probaj youtube.
 
Predlazem da bacis g*vno u kantu za smece i da ne gubis vise vreme sa njim.
 
Skini radeon bios editor i njime edituj podesavanja, pa flashuj sa ati winflash.
 
Nazad
Vrh Dno