»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 99 PrvaPrva 1234567891555 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 1479

Tema: Koji distro probati?

Member
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        1.245
        Ko zna šta je u pitanju, srećom nije neki bug jer se ne dešava dok je PC idle ili dok radi bilo šta drugo osim pomenute Nemo + gedit + image viewer kombinacije.
        Nisam ni istraživao da li još neko ima taj problem niti sam pokušavao da ga rešim, probaću nešto kasnije.
        Inače tvoj problem se ne dešava na Gentoo , Cinnamon je takodje 2.8.6

Member
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        1.245
        Da, problem je zapravo vrlo čest i nije do mene samo, mene je zbunjivala plava pozadina, barem sam saznao u čemu je tu trik, naime kada se desi taj bug trenuntni wallpaper se onda zamenjuje sa default wallpaperom, a default wallapper je setovan u org.cinnamon.desktop.background , picture-uri je key a sadrži ovo : 'file:///usr/share/themes/Adwaita/backgrounds/adwaita-timed.xml'
        Gentoo kada instalira Cinnamon ne preuzima ceo Gnome3 tako da u mom slučaju nisam imao uopšte backgrounds dir u Adwaita diru, samim tim ni taj fajl, pa se sistem dodatno zbunjivao i stavljao samo plavu boju kao wallpaper.
        Problem sam rešio tako što sam promenio taj uri i unutra stavio path do jednog wallpapera u Pictures diru, pa kada se desi crash da barem prikaže taj wallpaper umesto plave boje.
        I to radi, ali bug je i dalje tu, tražeći po netu video sam da je bug prisutan u dosta distroa, čak i u 17.3 Mintu
        https://bugs.launchpad.net/linuxmint/+bug/1409419

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        7.622
        Ali zasto se uvek zavrsi na prepucavanju koji je bolji distro i ciji je duzi....

Arch je idealan za definisanog linux korisnika,koji zna sta mu treba i zna kako... ne koristim ga niti cu,nisam jos toliki mazohista niti zagrizeni linuxas,ali nikad se ne zna...za ostalo su tu standardne distribucije...
        Svaka ima nesto svoje i to je lepota linuxa... zato uvek podrzavam distro hopping,vidis,probas i ucis usput... od klik-klik polako dodjes do terminala,pa komande,pa skontas koliko je to mocna alatka... pa polako skontas da ti mozes upravljati sistemom a ne sistem sa tobom itd itd...
        Problem je sto i statistika potvrdjuje (1% OS udela) je bas takav stav linuxasa,pravi se bauk i nauka sto tera obicne ljude...
        Npr moja zena,kada sam krenuo sa objasnjenjima sta kako,nije se bas odusevila... onda sam joj stavio na komp dual boot Mint,pa onda malo Ubuntu,pa Fedora,pa Sparky,pa Lubuntu,te Kubuntu i sad je samo na LXLE jer joj to odgovara i super se snalazi i ne pomislja na vracanje na Win... a nije znala vise od par osnovnih klikova na Win-u...

Member Avatar korisnika HighONE
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.858
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-4770k, Noctua NH-U14S (2xNF-A15 PWM)
        • MoBo: ASUS Maximus VI Hero
        • RAM: Corsair Vengeance Pro 2x8GB DDR3 2400
        • VGA: MSI GTX 970 Gaming
        • MON: BenQ G2420HDBL
        • HDD: Crucial MX100 256GB, Crucial M4 128GB, Seagate Barracuda 7200.14 2 TB, 7200.12 1TB
        • Case: Fractal Design Define R4, Cooler Master V700
        • SND: integrisana
        • TV: LG 42LM660S
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Cooler Master QuickFire TK Brown, Storm Mizar, Storm Skorpion, A4Tech X7-200MP
      6. SteamOS, Mint, Fedora, Debian i dosta njih pokazuju da opšti trend nije da se pravi nauka, nego da se privuče što veći broj korisnika - i ja nemam nikakav problem s tim. A što se tiče Archa - sve što mu se zamera izneto je unapred kao upozorenje na Wiki-ju. Dakle, RTFM.

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        6.592
      8. Moja mašina
        • CPU: G3220
        • MoBo: Gigabyte GA-H81M-HD3
        • RAM: Corsair XMS CL9 4GB 1600MHz
        • VGA: Intel HD интегруша
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Seagate ST3000DM008 i ST1000DM003
        • OPT: LiteOn iHAS324
        • Case: Chieftec Matrix MX-01WD-D
        • SND: Realtek ALC892 High Definition 7.1-channel интегруша
        • LAP: HP ProBook 4710s
      9. Ја сам Cinnamon пробао кад се појавио, подешавања нису онолико мазохистичка као код гномета али ми је тада графика пуцала на некој старијој Ати која је иначе одлично радила са свим осталим. Једноставно нестану оквири прозора и мени па једва да нешто може да се уради. Можда је и неки додатак правио проблем (из основне инсталације) али ме нервирало па сам одустао од њега. Претпрошле године сам пробао Арчија са њим на интел интегруши, опет брљање али мислим нешто другачије па је цимет отпао.
        КДЕ ми се свиђа због тога што много тога може да се подеси, много тога је и беспотребно али ... ако је мени потребно 50 подешавања, КДЕ понуди свих 50 плус хиљаду других а гноме 20 од ових и још 20 других, увек ћу да бирам КДЕ.

Иначе сам бар две године испробавао све линухе, било је и по 26 разних дистрибуција на компу и завршио са КДЕ, тј Арчи као стални и Кубунту као сигурна резерва уз још 3-4 које повремено погледам али не успевају да ме убеде. Арчи је прошао само због Хелмутове скрипте и ако не буде и даље нешто слично, нећу да се млатим са њим, једном бих и прошао кроз ручну инсталацију али на више компова па понекад и више пута ... најн.

Member Avatar korisnika toxicm
        Na forumu od
        Jan 2012
        Poruka
        2.113
      11. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G4560 / LC-CC-120
        • MoBo: Asus H110M-C
        • RAM: Kingston HyperX HX424C15FB/8 8GB DDR4 2400MHz CL15
        • VGA: XFX RX470 4GB RS Triple X
        • MON: Samsung T220
        • HDD: SSD CT250GB BX100 + WD500GB + 320GB
        • OPT: Pioneer 217D
        • Case: Chieftec LF-02B / Chieftec ELP-700S 700W
        • SND: Realtek HD
        • LAP: Lenovo ThinkPad R61i UV1DTCD
        • INET: DSL
        • Ostalo: WinFast TV2000XP Global TV/FM | Lenovo A536
      12. Dugo koristim Mint Cinnamon i osim što mi Cinnamon najviše odgovara vizuelno, to je i jedina kombinacija sa kojom mi HD7850 radi stabilno uz vlasničke AMD drajvere. Unity, Gnome 3 i KDE su mi prečesto pucali, pritom mislim na potpuno pucanje grafičkog okruženja kada pomaže jedino brisanje vlasničkog drajvera i vraćanje slobodnog. Sada je malo bolja situacija sa AMD drajverima, ali nemam baš nikakvu potrebu da menjam Mint, radi odlično, a Cinnamon mi je i dalje najprihvatljivije okruženje.

Različita iskustva. ( :
        Menjao toxicm : 19.02.2016. u 14:02

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        6.592
      14. Moja mašina
      15. Више пута сам помињао да ми се чини да је Минт, а уз њега и Цимет, полутестирано решење, негде ће да ради без грешке, негде ће да брља. Код мене је углавном брљало па мислим да Клем и ја имамо различит хардверски укус.

Na forumu od
        Jan 2012
        Poruka
        2.113
      17. Moja mašina
      18. Nema tu mnogo šta da se testira, Mint je danas zasnovan samo na LTS verziji Ubuntu-a, koja je opet zasnovana na već dobro isprobanom Debian-u. Jedina realna razlika između LTS Ubuntu-a i Mint-a je interfejs.

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        6.592
      20. Moja mašina
      21. Писао сам о неколико година праћења Минта а и даље имају међуверзије које тестирају и прате LTS подиздања. Иначе се интерфејс битно тазликује између чисте Убунту верзије и Цимет Минта али ако поредиш Мате или КДЕ, ту је разлика у ситницама.

Na forumu od
        Jan 2012
        Poruka
        2.113
      23. Moja mašina
      24. Ubuntu tera, meni ružan i nepraktičan, Unity, Mint, pre svega, Cinnamon, tu je ona najveća razlika, ostalo je manje-više isto. Realno, ima veće razlike između npr. Ubuntu-a i Lubuntu-a, nego između Mint Cinnamon-a i Ubunutu-a. Premda se svi ti debianoliki distroi razlikuju prevashodno samo u GUI-u i izboru preinstaliranih aplikacija.

Mint sada zvanično izbacuje samo LTS verzije, ovo na godišnjem nivou je samo update-ovana LTS verzija, svi 17.x Mint-ovi važe do 2019. Verovatno nešto testiraju za ubuduće, ali toga nema na zvaničnom sajtu.

Member
        Na forumu od
        May 2008
        Poruka
        150
      26. Moja mašina
        • CPU: Intel Celeron G 1820
        • MoBo: GA H81 S2H
        • RAM: 8 GB
        • VGA: NA
        • MON: Samsung
        • HDD: 640 GB
      27. Citat Citiram korisnika: dexter87 Pogledaj poruku
        Sta instalirati od linuxa za pocetnika, ubuntu, mint ili nesto trece ?
        Po meni najbolja opcija Linux MInt

Ima nekoliko razloga

1. zasnovan na Ubuntu,
        2. lici na Widows, lako prilagodjavanje
        3. razvijena podrska

Moji utisci vise nego povoljni. Uvek imas virtual box, probaj mislim da se neces pokajati

Na forumu od
        Jan 2012
        Poruka
        2.113
      29. Moja mašina
      30. Pazite sa Mint-om, hakovan je sajt juče (20. februara) i postavljen je modifikovan ISO Mint Cinnamon-a 17.3 sa backdoor-om. Ko je skinuo juče i danas sa direktnog linka nek briše.

Member Avatar korisnika alex303
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.288
        Meni se apsolutno svaki distro ponašao čudno. Ali to je zbog mog specifičnog hardware-a. Uglavnom sam imao probleme sa zvukom i sa grafikom. Mint sam koristio 2 meseca radio je savršeno i onda je samo prestao da radi zvuk. Ništa nije instalirano, ništa deinstalirano, update isključen. Reinstalacija ALSA i Pulseaudio nije pomogla. Alsamixer uredno prikazuje karticu, svi kanali unmutovani ali zvuka jednostavno nema. Brisao conf fajlove, stavljao default sa druge distribucije... ništa nije pomoglo. Debian. Problemi sa drajverima za grafičku i steam-om. Steam traži 32bit Nv libraries da bi radio. Da bi to instalirao mora da se prekompajlira kernel. Nakon uspešnog kompajliranja sistem nije hteo da butuje. Kad sam osposobio boot, steam i dalje nije hteo da radi problem sa mesa. OpenSUSE nema zvuka. Ista situacija kao i sa Mintom stim da zvuk nije radio od samog početka + standardni problemi sa NV grafičkom i steam-om. Ubuntu, ista priča sa grafičkom i steam-om + nisam mogao da instaliram drajvere za Roccat Kova [+] tako da sam imao ludački sensitivity čak i kada u podešavanjima stavim osetljivost na minimum. Ne krivim ni jednu od ovih distribucija za sve ove probleme, jednostavno imam redak hardware koji nije baš idealan u Linuxu. I onda je došao red na Arch. Korak po korak sve je proradilo iz prve. Alsa system proradio iz prve bez greške. Podešavanja snimljena i više nikada nisam čačkao alsamixer i dan danas sve radi bez greške. Nvidia propertary drajveri instalirani kao i sva 32bit neophodna sranja za isti + steam i sve radi bez greške. Drajveri i software za miša instalirani i rade savršeno. Čak i detekcija i promena profila kod pokretanja igre. Jedini problem je full system upgrade. Svaki put kad se nadogradi kernel X video server prestaje sa radom pa je potrebno instalirati drajvere za grafičku opet kako bi povukli source za novi kernel. Jedini razlog zbog kojeg još uvek držim windows je muzička produkcija koja mi 99% zavisi od windows-a.

Member Avatar korisnika 6pack
        Na forumu od
        Oct 2011
        Poruka
        3.041
      33. Moja mašina
        • CPU: 2x2.66 GHz DualCore Intel Xeon
        • RAM: 12 Gb DDR2
        • VGA: ATI Radeon HD 5770
        • MON: Acer AL2423W
        • HDD: WDC WD10EALX 1TB
        • OPT: OPTIARC DVD RW AD-7170A
        • Case: MacPro
        • SND: MusicAir MHR-2400
        • LAP: MacBook
        • TV: 3DLed107cm:)
        • Ostalo: RedBellys Piranha x 5
      34. Citat Citiram korisnika: DukeLander Pogledaj poruku
        Ali zasto se uvek zavrsi na prepucavanju koji je bolji distro i ciji je duzi....

Arch je idealan za definisanog linux korisnika,koji zna sta mu treba i zna kako... ne koristim ga niti cu,nisam jos toliki mazohista niti zagrizeni linuxas,ali nikad se ne zna...za ostalo su tu standardne distribucije...
        Svaka ima nesto svoje i to je lepota linuxa... zato uvek podrzavam distro hopping,vidis,probas i ucis usput... od klik-klik polako dodjes do terminala,pa komande,pa skontas koliko je to mocna alatka... pa polako skontas da ti mozes upravljati sistemom a ne sistem sa tobom itd itd...
        Problem je sto i statistika potvrdjuje (1% OS udela) je bas takav stav linuxasa,pravi se bauk i nauka sto tera obicne ljude...
        Npr moja zena,kada sam krenuo sa objasnjenjima sta kako,nije se bas odusevila... onda sam joj stavio na komp dual boot Mint,pa onda malo Ubuntu,pa Fedora,pa Sparky,pa Lubuntu,te Kubuntu i sad je samo na LXLE jer joj to odgovara i super se snalazi i ne pomislja na vracanje na Win... a nije znala vise od par osnovnih klikova na Win-u...
        ja sam tastu stavio prvi put pre tri godine,kad je kupio prvi komp(neki polovni)PearOS 5...i sve to radilo...onda kupi pre dve godine neki najeftini DualCore novi,i ja mu skoro ubacio Chromixium(od skoro CubLinux)on i dalje nema pojma da ima Linux....samo trazi da mu stoji Firefox ikonica na desktopu.....i cesto kaze,kako super radi....
        MacBook Unibody-MacPro-GigaBlueQuad Plus-IPTV MTS-SlingBox Pro-Redmi 5 Plus-ChromeCast-Philips 42PFL7606H/12- Onkyo TX-SR507....WetekPlay2 4K....

Member Avatar korisnika HighONE
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.858
      36. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-4770k, Noctua NH-U14S (2xNF-A15 PWM)
        • MoBo: ASUS Maximus VI Hero
        • RAM: Corsair Vengeance Pro 2x8GB DDR3 2400
        • VGA: MSI GTX 970 Gaming
        • MON: BenQ G2420HDBL
        • HDD: Crucial MX100 256GB, Crucial M4 128GB, Seagate Barracuda 7200.14 2 TB, 7200.12 1TB
        • Case: Fractal Design Define R4, Cooler Master V700
        • SND: integrisana
        • TV: LG 42LM660S
        • Ostalo: Cooler Master QuickFire TK Brown, Storm Mizar, Storm Skorpion, A4Tech X7-200MP
      37. Citat Citiram korisnika: alex303 Pogledaj poruku
        Meni se apsolutno svaki distro ponašao čudno. Ali to je zbog mog specifičnog hardware-a. Uglavnom sam imao probleme sa zvukom i sa grafikom. Mint sam koristio 2 meseca radio je savršeno i onda je samo prestao da radi zvuk. Ništa nije instalirano, ništa deinstalirano, update isključen. Reinstalacija ALSA i Pulseaudio nije pomogla. Alsamixer uredno prikazuje karticu, svi kanali unmutovani ali zvuka jednostavno nema. Brisao conf fajlove, stavljao default sa druge distribucije... ništa nije pomoglo. Debian. Problemi sa drajverima za grafičku i steam-om. Steam traži 32bit Nv libraries da bi radio. Da bi to instalirao mora da se prekompajlira kernel. Nakon uspešnog kompajliranja sistem nije hteo da butuje. Kad sam osposobio boot, steam i dalje nije hteo da radi problem sa mesa. OpenSUSE nema zvuka. Ista situacija kao i sa Mintom stim da zvuk nije radio od samog početka + standardni problemi sa NV grafičkom i steam-om. Ubuntu, ista priča sa grafičkom i steam-om + nisam mogao da instaliram drajvere za Roccat Kova [+] tako da sam imao ludački sensitivity čak i kada u podešavanjima stavim osetljivost na minimum. Ne krivim ni jednu od ovih distribucija za sve ove probleme, jednostavno imam redak hardware koji nije baš idealan u Linuxu. I onda je došao red na Arch. Korak po korak sve je proradilo iz prve. Alsa system proradio iz prve bez greške. Podešavanja snimljena i više nikada nisam čačkao alsamixer i dan danas sve radi bez greške. Nvidia propertary drajveri instalirani kao i sva 32bit neophodna sranja za isti + steam i sve radi bez greške. Drajveri i software za miša instalirani i rade savršeno. Čak i detekcija i promena profila kod pokretanja igre. Jedini problem je full system upgrade. Svaki put kad se nadogradi kernel X video server prestaje sa radom pa je potrebno instalirati drajvere za grafičku opet kako bi povukli source za novi kernel. Jedini razlog zbog kojeg još uvek držim windows je muzička produkcija koja mi 99% zavisi od windows-a.
        Tvoj hardware redak? Po čemu? Imaš Intel čipset + NVidia GPU, to je potpuna suprotnost retkom hardveru. Nadogradnja kernela je jedino što zahteva restart - ali sa nadogradnjom kernela dolaze i novi drajveri za GPU, ako pogledaš paket za drajver (poslednji je 361.28-1) videćeš da je kernel direktna zavisnost, i to bi trebalo da ide bez tvoje intervencije.

Strana 5 od 99 PrvaPrva 1234567891555 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •