Šta je novo?

Koji distro probati?

Nisam siguran da će ti ACAD raditi u VM-u bez GPU passthrough-a. Najbolje su ti šanse sa VMware player-om, a u tom slučaju je preporuka izbegavati rolling distribucije (tj. najnovije verzije kernela). Druga opcija je da pređeš na native linux CAD - QCAD (ako nemaš zahtevne projekte), Ares Commander ili BricsCAD za ozbiljan posao (ali i cena od ~700€)

Moja preporuka je i dalje Ubuntu (LTS), za koji dan izlazi 24.04 ili Debian, ako nećeš snap i hoćeš upgrade neparnim godinama :d Ja iskreno nemam ništa protiv snap-a, ali s obzirom na to da flatpak (flathub) ima znatno veću bazu, ne vidim ni neku potrebu za njim. A i pre svega, ako postoji program za linux, postojaće .deb verzija / biće u njihovom repou. Na 3. mestu je Fedora ako ćeš rpm distro ili planiraš češći upgrade. Mada i regularana *buntu izdanja izlaze na 6 meseci, ako ti LTS postane mator.

Na kraju, probaj oba (ili 3) u VM-u pa vidi

Kad sam već kod načina instalacije programa na linuxu skoro sam naleteo na ovaj komentar (ii zapravo meme)
To use Picocrypt on Linux, you can download the AppImage here. While this AppImage should work on most systems, Linux is a mess when it comes to cross-distro and cross-release compatibility, so if the AppImage doesn't work, you can try the Snap, run Picocrypt through Wine, or compile from source using the instructions in the src/ directory.
 
hvala na odgovoru. Sto se tice graficke za linux i gpu passthrough, da li je bolja nvidia ili amd ?
 
Za iskusne korisnike Nvidia.
Za početnike AMD.
 
Nobara je praktično Fedora a tweakovi u Nobari mu neće mnogo značiti...bolje da odmah koristi Fedoru.
OpenSUSE je isto opcija...
 
Nazad
Vrh Dno