»RSS Benchmark sajt

Strana 106 od 106 PrvaPrva ... 65696102103104105106
      Prikazani rezultati od 1.576 do 1.590 od ukupno 1590

Tema: Koji distro probati?

Member Avatar korisnika Vegeta
        Na forumu od
        Oct 2011
        Poruka
        714
      2. Moja mašina
        • CPU: i5-2400
        • MoBo: Dell
        • RAM: DDR3 8GB
        • VGA: iGPU
        • MON: Dell P2717H
        • HDD: SSD120GB/HDD500GB
        • OPT: CD/DVD-RW
        • Case: Dell Optiplex 790
        • LAP: HP ProoBook 4530s
        • INET: DSL
      3. Možeš probati i Ubutntu MATE 18.04 LTS, MX Linux, Ubuntu 16.04 LTS.

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        670
        Citat Citiram korisnika: sapra Pogledaj poruku
        Da li ova konfiguracija moze uopste da gura FullHd i da otvara 10tak tabova? Bez obzira da je win7 ili linux u pitanju? malo sam izasao iz cele te price, otkako sam batalio gejming..

Koja je razlika izmedju Mint Cinnamon i Mint MATE ? Jel se i tu obicno ide na 64bita? Vidim da vecina preporucije Cinnamon, mada mi sad covek preporuci MATE
        Moram videti malo i na koji se nacin instaliraju drajveri i programi, kako da podelim disk posto na D imam neke stvari koje mi trebaju.
        Nisam nikad imao kontakt sa Linux-om
        Za FHD sam siguran da može ali FHD + 10-15 tabova u isto vreme sa 4GB, ponavljam, nisam siguran... zavisi puno od sadržine strana. Najbolje, što ti je danijel00 odgovorio, skini neki ISO, Rufusom napravi butabilni fleš pa butuj sa njega live sistem da vidiš kako radi. Instalaciju ipak, ako se odlučiš, za prvi put prepusti drugaru, da ne zabrljaš sa particijama koje su ti bitne.

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        670
        Za ilustraciju, evo mene sa 10 otvorenih tabova i FHD u jednom (uz Great Suspender aktivan) < 1.2GB RAMA, što bi značilo da može (barem za te linkove).

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        31
        nisam mislio YouTube FHD i 10 tabova, kad sam na YouTube imam mozda pored 2-3 taba ..
        A kad ispucam 10 tabova to su obicno razni sajtovi i uz njih nemam yt
        hvala na cimanju i objasnjenju

Mada sad se lomim sta bih mogao ubaciti: neki Mint, Ubuntu ili nesti trece?
        Vidim neki su se zalili na Mint, da im je zakucavao kao, isao bih na nesto sto je dobro isprobano i za sta mogu biti siguran da ce mi lepo leci na tu moju masinu, a zahtevi su svakako minimalni, muzika na yt, filmovi preko torenta, i surfovanje, kad to sve sredim i uhodam se samo to ce raditi na kompu, nisam za neke nova istrazivanja i isprobavanje aplikacija i ostalih sistema i menjanje malo malo.
        Nesto sto je u narodu isprobano i radi ko singerica

Member
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        333
        Ne postoji software koji svima radi kao singerica, na svaki ce se zaliti odr. broj korisnika. Imas par predloga (evo i ja da dodam jedan - Kubuntu 18.04.2), probaj onaj koji ti se najvise svidja pa ako nesto ne bude radilo, menjaj. Od 3-4 naci ce se neki koji ti potpuno odgovara.
        Menjao linux : 18.02.2019. u 01:06

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        670
        ^+1, samo ne za Kubuntu... Nikako... To je ipak malo starIji hardver. Moj predlog je LXLE: brz ko metak, mali zahtevi i malo starija generacija Ubuntua ispod pa mislim da će lepo da se slaže s hardverom i posluži svrsi.

http://www.lxle.net/
        Menjao dolmen : 18.02.2019. u 01:12

VIP member Avatar korisnika Zile995
        Na forumu od
        Apr 2014
        Poruka
        4.149
        Koja je razlika izmedju Mint Cinnamon i Mint MATE ? Jel se i tu obicno ide na 64bita? Vidim da vecina preporucije Cinnamon, mada mi sad covek preporuci MATE
        Moram videti malo i na koji se nacin instaliraju drajveri i programi, kako da podelim disk posto na D imam neke stvari koje mi trebaju.
        Razlika je u desktop environment-u. MATE zauzima manje memorije od Cinnamon verzije.
        XFCE malo manje od MATE.

Probaj Mint MATE ili MX Linux.
        Od rolling distribicija možda Solus MATE.
        /* Xiaomi Redmi Note 4X; ROM: LineageOS 14.1-16.0; Kernel: Stock/Underground-v3.18.y; Firmware: 8.12.20 */
        Moj custom kernel: https://goo.gl/LGJZQw

Member
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        333
        Ja ne preporucujem nista osim Ubuntu/Mint zbog korisnika-pocetnika i podrske. A danasnji KDE nije nista zahtevniji od MATE, od kog dosta bolje izgleda (i laksi je za dojucerasnje Win korisnike). XFCE je jos siromasniji/spartanskiji a ne dobija nista, taj HW gura i Gnome bez nekih problema a ne Cinnamon/MATE/KDE

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        670
        ^Slažem se ali pitao je za provereno okruženje koje nije zahtevno. LXDE je obe te stvari u punom smislu i za nezahtevnog početnika (nabrojao je za šta mu mašina služi) bolja preporuka nego KDE trenutno. Samo bi se pogubio u moru opcija koje mu ne trebaju.

LXLE je inače ispolirani derivat Lubuntua 16.04, podržan još 2 godine.
        Menjao dolmen : 18.02.2019. u 04:13

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        31
        Listao sam starije post-ove i gledao malo po netu, na youtube isto neke klipove, nekako mi Mint Cinnamon deluje najbolje resenje ovako iz mog ugla e sad kako bi bilo u radu i na mojoj masini ne znam

Zanima me jos da prica oko virusa/antivirusa na Linux-u, da li stvarno toliko bezbedniji od Windows-a?
        Citao sam neki spominju da na Linux-u uopste nema virusa i da nema potrebe za nekim antivirusom dok neki pisu da nije to tako bas, pa sam malo zbunjen?
        I kakva je zastita na primer kod mejl adresa, paypal, neteller, skrill, bankovni racuni, facebook i slicno...gde na primer mi pretezno chrome(ili neki druugi browser) pamti username i password?
        Skidanja sa torrent-a?
        Kakva je tu sigurnost sto se toga tice?

Member Avatar korisnika neogeo
        Na forumu od
        Aug 2002
        Poruka
        5.612
      14. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 1600
        • MoBo: Gigabyte GA-AX370-Gaming 3
        • RAM: 2 x 4GB DDR4 ADATA Kit 3000
        • VGA: Sapphire HD 5770 1GB GDDR5
        • MON: Benq FHD 21,5" LED
        • HDD: LiteOnIt 256GB SSD+Intenso 480GB SSD
        • Case: TT Soprano 1000 RS @ Chieftec 700W
        • SND: Thonet&Vander Kürbis 2.0 60W
        • TV: LG 32" FHD
        • INET: Wifi
      15. Hello.
        Još 1no pitnjce:

Laptop Dell E6420 (Core i5 sa integrušom i 8GB RAMa), koji Manjaro da mu nemestim Cinamon ili Mate (neće persona XFce)...?

TNX
        Similis Simili Gaudet

Member Avatar korisnika Minja
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        1.577
        Nijedan od tih, po meni. Neki KDE distro. Doslo je vreme da je nekada zahtevni KDE sada najbolje popeglano i najmanje zahtevno moderno okruzenje na nekoj "konzervativnijoj" distribuciji. Ruski Alt i ROSA su npr takvi. KDE stabilan kao stena. OpenSUSE takodje dobar, ako mora Manjaro svakako KDE varijantu.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        31
        moze neko odgovoriti na pitanja koja sam postavio i malo opsirnije da mi objasni tu tematiku, svasta pise na raznima portalima, u novinama....

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2017
        Poruka
        670
        moze neko odgovoriti na pitanja koja sam postavio i malo opsirnije da mi objasni tu tematiku, svasta pise na raznima portalima, u novinama....
        Skini Mint Cinnamon pa vidi, pošto niko ovde verovatno nema istu konfu, pa ćeš videti... A o virusima, skoro da je izlišno pričati mada, ima AV softvera i za ovaj OS.

Member Avatar korisnika neogeo
        Na forumu od
        Aug 2002
        Poruka
        5.612
      20. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 1600
        • MoBo: Gigabyte GA-AX370-Gaming 3
        • RAM: 2 x 4GB DDR4 ADATA Kit 3000
        • VGA: Sapphire HD 5770 1GB GDDR5
        • MON: Benq FHD 21,5" LED
        • HDD: LiteOnIt 256GB SSD+Intenso 480GB SSD
        • Case: TT Soprano 1000 RS @ Chieftec 700W
        • SND: Thonet&Vander Kürbis 2.0 60W
        • TV: LG 32" FHD
        • INET: Wifi
      21. Rešeno za sada.
        Manjaro Cinamon fercera extra jer žena tera samo YT, FB (zynga games)... ali bitno je da joj odgovara jer nervozna žena je velika muka

Još 1no pitanjce:
        - Imam jedan linux folder čiji bih sadržaj automatski sinhronizovao sa određenim folderom na svome GDriveu.
        Kako to da izvedem?
        Prčkao sam nešto ali bezuspešno...

TNX
        Similis Simili Gaudet

Strana 106 od 106 PrvaPrva ... 65696102103104105106

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •