Šta je novo?

Koji distro probati?

Сад ћу да пробам да отворим неку ФБ страну, ваљда ће да ме улогује као тог типа. Или ако не прође, сачекаћу следећи инфо, а стижу свакодневно.

едит:Пробао, могу да мењам подешавања, креирам стране, додајем шта хоћу, мењам податке. Вероватно је логовање преко гугл налога а то ми је активно. Иначе је у питању неки тинејџер и мислим да и нема неки приступ том налогу јер не може да прими никакав мејл за потврду.
 
Poslednja izmena:
Сад ћу да пробам да отворим неку ФБ страну, ваљда ће да ме улогује као тог типа. Или ако не прође, сачекаћу следећи инфо, а стижу свакодневно.

едит:Пробао, могу да мењам подешавања, креирам стране, додајем шта хоћу, мењам податке. Вероватно је логовање преко гугл налога а то ми је активно. Иначе је у питању неки тинејџер и мислим да и нема неки приступ том налогу јер не може да прими никакав мејл за потврду.

Svaku stranicu koja nije nastelovana ili zatvorene grupe moz da gledas. Ovo ne stima sto ti pises, uloguje te sam na tu stranicu ili ti kucas samo svoj emil sa googleta bez passworda ili kucas svoj email sa paswordom sto znaci da taj zna tvoj password. Kad se otvara fejs nalog tj stranica moras da das login name i e-mial i password sa kojim ces se logovati. Jesil ti to otvorio starnicu ili je taj klinca otvorio bez passworda ili sa e-mailom i passwordom koji je tvoj sa googleta. Ako moz da menjas onda moz da ga i otkacis promenis pass na toj FB stranici (ne mora da imas isti kao na gogole) a ako ti ne treba ugasis je a mozes i na google da promenis password koji nece imati veze sa ovim na FB.

edit. Meni stize stalno sa gogoleta od tog arapina mail na moj gogle nalog a cak ni adresa nije tacna. Umojoj adresi nema tacke a u toj ima tacka izmedju dva imena i opet google redovno silje to meni u delete dir jer je IMAP nalog
 
Poslednja izmena od urednika:
Ubiste vas dvojica sa ovim romanima vezano za FB i velikog brata :D.



edit. Meni stize stalno sa gogoleta od tog arapina mail na moj gogle nalog a cak ni adresa nije tacna. Umojoj adresi nema tacke a u toj ima tacka izmedju dva imena i opet google redovno silje to meni u delete dir jer je IMAP nalog

Dots don't matter in Gmail addresses
If someone accidentally adds dots to your address when emailing you, you'll still get that email. For example, if your email is [email protected], you own all dotted versions of your address:

[email protected]
[email protected]
[email protected]
Note: If you use Gmail through work, school, or other organization (like yourdomain.com or yourschool.edu), dots do change your address. To change the dots in your username, contact your admin.

mislim da ovo vazi od pre jedno 3-4 godine
 
Kad si nas vec citao valjda si ukapirao da ja nemam tacku u svojoj adresi a kom to adminu da se obratim ajd kazi mi :D Taj arapin salje [email protected] a ja nikad i nigde nisam stavio tacku nego je adresa [email protected], to objasnjenje slucajnosti je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina, kave ja veze imam za tim arapinom, to je isto ko oni sa nasledstvom i treba da mu pomognes da prebaci pare. To je spam ili prodavanje email adresa kao sto radi ovaj sa FB pa kao slucajno neko ishakeriso, ne verujem u te bajke.
To je politika gogoleta koji oce da eliminise Thunderbird, pokusao sam na gogoletu da to filtriram da automatski takve poruke obrise ali nema takva mogucnst, pokusao u thunderbirdu isti djavo, sve sto sam postigao je da ide direktno u delete folder. Mogu da kukumacim jedinio provajderu koga libo za bilo sta. Kakve su to sve glupsti omogucene, dobija sam od banke (jedna od prvihkoje su doveli ovde) mailove gde u delovima hedera stoji domen yu koji ne postoji odavno. kad sam ih upozorio na to nista im nije bilo jasno dok nisam 10x poslao ceo heder maila i podebljao to yu. :D
 
Kad si nas vec citao valjda si ukapirao da ja nemam tacku u svojoj adresi a kom to adminu da se obratim ajd kazi mi :D Taj arapin salje [email protected] a ja nikad i nigde nisam stavio tacku nego je adresa [email protected], to objasnjenje slucajnosti je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina, kave ja veze imam za tim arapinom, to je isto ko oni sa nasledstvom i treba da mu pomognes da prebaci pare. To je spam ili prodavanje email adresa kao sto radi ovaj sa FB pa kao slucajno neko ishakeriso, ne verujem u te bajke.
To je politika gogoleta koji oce da eliminise Thunderbird, pokusao sam na gogoletu da to filtriram da automatski takve poruke obrise ali nema takva mogucnst, pokusao u thunderbirdu isti djavo, sve sto sam postigao je da ide direktno u delete folder. Mogu da kukumacim jedinio provajderu koga libo za bilo sta. Kakve su to sve glupsti omogucene, dobija sam od banke (jedna od prvihkoje su doveli ovde) mailove gde u delovima hedera stoji domen yu koji ne postoji odavno. kad sam ih upozorio na to nista im nije bilo jasno dok nisam 10x poslao ceo heder maila i podebljao to yu. :D


Citam ja tebe, ti mene malo losije. Ovo je google baljezgarija. Google ne pravi razliku izmedju "perasimic" i "pera.simic". Za nas koji koristimo free gmail nalog nema leka, ovi koji koriste gmail bussiness za njih je lakse, ali placaju.

E sad vidis razlog sto cu videti da polako hostujem sve svoje sam (ukljucujuci i mail server.)
 
Као они из Мапета. ;) Само сам хтео да кажем да ме на линуху не плаше заражене флешке. О фејсу је ово што сам написао више него укупно до сада. И од сада.
 
Citam ja tebe, ti mene malo losije. Ovo je google baljezgarija. Google ne pravi razliku izmedju "perasimic" i "pera.simic". Za nas koji koristimo free gmail nalog nema leka, ovi koji koriste gmail bussiness za njih je lakse, ali placaju.

E sad vidis razlog sto cu videti da polako hostujem sve svoje sam (ukljucujuci i mail server.)

Postoje koliko znam neka pravila valjda ono RFC... Googletu se moze, pa radi sta oce il to radi namerno, paz Tramp pljuje po Kinezima a barem 50% proizvoda su iz PRC a radjeni za USA (Apple) jer je u Kini jeftina radna snaga.Cerka kupila mobilni, 100kila gogole aplikacija 9nemoz maknuti bez rutovanja) a mobilni iz PRC i to jos firma kojoj su uhapsili gazdinu cerku u Kanadi a USA trazi da je isporuce zbog nekih tamo krsenja sankcija a ne smeta im sto njihov gogole je na tim telefonima sa 100 kila aplikacija. Moze im se rade sta oce...
Ova tema Linux da nema jedno 10 ljudi koji nesto napisu ladno bi je ugasili. Paz ovu temu mi lupetamo o faceboku a tema koji distro staviti, sustina totalno bezveze kad se zna da svako preporucuje ono nasta je navikao
i po narodnoj "Svaki ciga svoga konja fali" :d
 
Као они из Мапета. ;) Само сам хтео да кажем да ме на линуху не плаше заражене флешке. О фејсу је ово што сам написао више него укупно до сада. И од сада.

Au pa ti odustajes sa pojasnjenjem , mogao si i na pp izgleda da ti taj gogole nalog ima promaju jedino to mogu da zakljucim :D
 
Pa valjda može "da se hvali" tj preporučuje drugima samo ono što si lično probao i upoznao, znaš kako radi, na šta je osetljiv i šta treba izbegavati da bi distro radio dobro kao i tebi.:D
 
Poslednja izmena:
Pa valjda može "da se hvali" tj preporučuje drugima samo ono što si lično probao i upoznao, znaš kako radi, na šta je osetljiv i šta treba izbegavati da bi distro radio dobro kao i tebi.:D

Ma niko ti ne brani da pises, tebi je Cimet svetinja, ja sam bio na Cimetu od samog pocetka. Calexx ne moz da smisli Mint uopste, sve je to pomalo subjektivno. Menije Gnome 2 davno bio svetinja pa sam se cudio kad su se davnih godina prepucavali timovi u samom Susetu KDE i Gnome. Kad se pojavio gnome3 ignome shell smucilo mi se i otad sam poceo da svastarim. Kako mi hardwer stari a ja sve vise imam krecanu u glavi, sve sam sve na razumam broj plasma distro i strogo pazim da kad jedan azuriram da drugi ne azuriram dok s ene uverim da to radi ok. Penta opaske je bila ta da oni iznad pisu kao na pokretnoj traci a ovde jeva nesto.
Kad pogledas testove svi su radjeni za one iznad i moz vlasniku da pdne na pamet da ukine ovo o linxu jer objektivno poseta tom delu je minimalna.
 
Dobro bre, sta vam je more :d
Debian rules! (mator sam i svasta nesto sam isprobao za sve ove godine ali mi se Debian bas svideo)...

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Cimet mi nije svetinja, tranutno ga čak i ne koristim.:D Ali sam ga bar isprobao 3 godine na Mintu i nije bilo loše a ni Mint, sam po sebi.... Ne kao pojedini komentari :"ja probao kad je izašao i ništa mi se nije svideo" što ne razumem obzirom na vremensku distancu. Tad nije ni meni.

Sad sa Mate Mintom i Deepinom imam sličan utisak - da će ovo biti višegodišnje bezbrižno druženje. Dobri distroi allround i pri tome uopšte ne govorim o okruženjima, koja su takođe taleko od lošeg (kao KDE trenutno, nažalost).

Kad bih podvlačio crtu, za ovih 9-10 godina, koliko itenzivnije koristim ovaj OS, i obzirom i na vremensku distancu, jedina veća negativna iskustva su mi:

- Netrunner - zbog brljivosti developera,
- OpenSuse i Arch - zato što su jedina 2 distroa od mnogih različitih gde mi se uopšte desilo da neki sistemski apdejt (u kombinaciji sa third party repoima odnosno AUR-om) ceo sistem učini neupotrebljivim.

:wave:
 
Kad bih podvlačio crtu, za ovih 9-10 godina, koliko itenzivnije koristim ovaj OS, i obzirom i na vremensku distancu, jedina veća negativna iskustva su mi:

- Netrunner - zbog brljivosti developera,
- OpenSuse i Arch - zato što su jedina 2 distroa od mnogih različitih gde mi se uopšte desilo da neki sistemski apdejt (u kombinaciji sa third party repoima odnosno AUR-om) ceo sistem učini neupotrebljivim.

:wave:

- Netrunner - slazem se i Maui koji su valjda ugasili, - Netrunner - koliko se secam malo mu osnova Debian malo Ubuntu, Maui igranje sa kombinacijom Neon+Ubuntu,+plus nesto malo njihovohg rada+ prastari updater iz Minta, zakljucujem da imaju previse vremen a i para pa se igraju. Nikom ne bi preporucio te distribucije, probao sam ih i trpeo sve njihove hirove i gluposti.
- OpenSuse i Arch - zato što su jedina 2 distroa od mnogih različitih gde mi se uopšte desilo da neki sistemski apdejt (u kombinaciji sa third party repoima odnosno AUR-om) ceo sistem učini neupotrebljivim.
Tu se delimicno slazem, Suse funkcionise samo ako mu nista ne dodajes (to je za kancelariju i ne pipaj dugmice), dodatni repoi cas ih ima cas ih nema. Arch nemam nego Manjaro i AUR i sad posle reinstalacije od nule (posle nekoliko godina RR dodpunjavaja) radi ok.
 
NetRunner је прича за себе, кренули су са верзијама Кубунту и Манџара, баталили их па прешли на неке друге (Мауи?) па прешли на дебијана а сада су опет покренули и RR базиран на Манџару. Имају занимљиве идеје али нисам довољно одушевљен да бих размишљао шта ће сутра да угасе а шта почну.

Сусе ми је био давно занимљив због yasta али је касније сваки кде имао слична подешавања а Сусе је скоро па имао конфликте између њих. А онда су кренули са неисправном ћирилицом што сматрам да не сме да им се дешава па сам их баталио.

Арчи ми је фаворит (Манџаро је ту негде али су мало закомпликвали неке детаље) али RR тражи и да се мало пази. Ја радим апсолутно редован апдејт, једном ми се десило да једна инсталација није дуго освежавана и нисам успео да решим неке конфликте. Ове које стално пазим немају никакав проблем. Деси се понекад да нека зависност није сређена али то реше у пар дана. Оно из AUR-a је ипак нека трећа рука па се то користи уз прихваћен ризик.

Оно за цимет се ваљда на мене односи. Јесам писао да ми се није свидео кад се појавио јер је превише брљао, пуцао, графика је имала неке бубице али се то односи у принципу на сваки Минт. Нарочито на КДЕ док су и њега правили. Сваки старт је пријављивао понешто лоше. Ипак, главно је то што сам навикао на кде понуду и на могућности које нуди и онда су сви сироти у односу на то. Цимет јесте за нијансу бољи од осталих али недовољно. А када су одустали од КДЕ, одустао сам и ја од њих.
 
Оно за цимет се ваљда на мене односи.

Ne, to je stav koji povremeno susrećem i nije vezan isključivo uz taj DE i distro, najmanje je lično. Hajde da neko to kaže za XFCE ili LXDE još i nekako jer razvoj je stao ili je jako usporen u slučaju prvog ali u svakom drugom pogledu ne znači ništa.

Tako i ovo što rekoh za OpenSuse i Netrunner, pomenuh samo kao kuriozitet i to od pre 5-6 godina od kad se mnogo toga izmenilo i to na bolje nadam se, pa i u slučaju ta 2 distroa.:)

:wave:
 
Sta predlazete od linux distroa i da je sto lakse na resursima.

Mint STOP, Ubuntu STOP.
 
antix mx ako je bas problem sa resursima. Mislim da je laksi od mx

Koristim ga na atom n270 sa 512 rama sa usb-a

S' obzirom na vremesnost masine, prezadovoljan sam

Ispravka samo antix ne antix mx. Mislim da su forkovi...
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima.

Kakva je situacija sa Manjarom? KDE ili XFCE?
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam Linux Mint Cimet, na preporuku nekih clanova, posto sam pocetnik i nisam imao dodira sa Linux-om.
Sad me zanima dal ima neki dobar VPN za navedeni Linux, da se nista ne placa naravno?
Ili opcija broj dva TorBrowser ako ima?
Naime imam problem da na nekim sajtovima ne dozvoljavaju dvojne naloge, proveravaju ip.
Isto tako imam naloge na nekim kladionicama gde proveravaju IP adrese i kad vide da imam dva naloga sa iste IP adrese odma budem oznacen.

Sta bi mi ponudili kao resenje? Tor? VPN? Nesto trece? hvala
 
Pa svaki VPN ce ti raditi i na linuxu kao i na windowsu. Tu razlike nema. Dobar a dzabe..tesko.
 
Instalirao sam Linux Mint Cimet, na preporuku nekih clanova, posto sam pocetnik i nisam imao dodira sa Linux-om.
Sad me zanima dal ima neki dobar VPN za navedeni Linux, da se nista ne placa naravno?
Ili opcija broj dva TorBrowser ako ima?
Naime imam problem da na nekim sajtovima ne dozvoljavaju dvojne naloge, proveravaju ip.
Isto tako imam naloge na nekim kladionicama gde proveravaju IP adrese i kad vide da imam dva naloga sa iste IP adrese odma budem oznacen.

Sta bi mi ponudili kao resenje? Tor? VPN? Nesto trece? hvala

Tor neki kazu sarena laza drzi ga NSA, mozda jeste a mozda nije, ako koristis IRC samo jedan server je odredjen koji pusta TOr. VPN ima besplatno nadje se na netu, ograniceno, plus nesigurno, plus stalno menjanje passworda. VPN u principu se placa ali ako baratas sa dva naloga onda baratj i sa dva browsera. To ispada da 90% npr. Beogradjana koji su na CGNAT ne mogu da imaju dva naloga jer je javna IP samo jedna za npr. 100 ljudi ako nema i vise.
 
Dobar je Manjaro, ali po onom sto sam gledao, Anarchy sa OpenBox-om mi deluje kao bolji izbor. Nisam puno testirao Arch distribucije, ali to bih ja probao.
Ono sto bih takodje preporucio, je neka distribucija na bazi Slackware-a, zato sto je dobar po pitanju resursa i nema brige oko update-ova, da li ce raditi, kako ce raditi i sl.
 
Pitam za Manjaro jer negde tvrde da je KDE postao vrlo ispoliran i nezahtevan za resurse u odnosu na sta je bio pre.
 
Dobar je Manjaro, ali po onom sto sam gledao, Anarchy sa OpenBox-om mi deluje kao bolji izbor. Nisam puno testirao Arch distribucije, ali to bih ja probao.
Ono sto bih takodje preporucio, je neka distribucija na bazi Slackware-a, zato sto je dobar po pitanju resursa i nema brige oko update-ova, da li ce raditi, kako ce raditi i sl.
Koliko ljudi koristi taj Anarchy linux, nema ga na distrowatch, neka diskusija na koji sam nabasao ono Admin i Moderator i niko vise. Gde se skidaju te DE verzije ako je on laki ARCH sa instalerom,
jdan covek sve to odrzava, svaka cast...
 
Pitam za Manjaro jer negde tvrde da je KDE postao vrlo ispoliran i nezahtevan za resurse u odnosu na sta je bio pre.

Selection_023.png
Evo Manjaro na testing grani, kernel 5.0.9, unutra instalirano sve i svasta; samo fale babaroge; volim da ima barem 3 programa iste namene, ponekad se setim pa obrisem nepotrebne. :d
 
Nazad
Vrh Dno