Šta je novo?

Koji distro probati?

Zasto toliko swap memorije? Zar nije potrebno ici kao duplo vise od količine rama kojeg imaš da bude swap? Znam prije kad sam koristio, tako je nekako bilo, mada su govorili ako je jače racunalo da ne treba uopće ram. Zanima me samo da vidim kako ispravno ici sada sa tim swapom.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Zasto toliko swap memorije? Zar nije potrebno ici kao duplo vise od količine rama kojeg imaš da bude swap? Znam prije kad sam koristio, tako je nekako bilo, mada su govorili ako je jače racunalo da ne treba uopće ram. Zanima me samo da vidim kako ispravno ici sada sa tim swapom.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Ne bih o tome diskutovao, jedni pisu jedno drugi drugo a svi prave distribucije, dal treba za Suspend ili Hibernate vise se ne udubljujem. To je swap samo za taj distro, za one obicne koristim manji swap.
Kome vise verovati, jel bilo da USB samo za spore uredjaje? Onda sa USB 1 dodje 2 pa 3 pa varijante USB 3... Vezi konja gde ti gazda kaze, najbolja varijanta... :)
 
Sta bi tek rekao za Slackware, njega odrzavaju 3, mozda sada 2 coveka, drzi se stabilno vec 25god. :). Pored toga, ta distribucija je na nivou sto se tice mnogih stvari.
 
Samo da se javnem i da prenesem iskustvo da prokleti Farm Ville 2 ne radi baš na KDEu i samo na njemu. Na GNOMe okruženjima radi besprekorno... Na Debianu KDE radi "like a charm" bukvalno u odnosu na sva druga okruženja (bar kod mene na laptopu i jedino nisam probao XFCE)

Iz radoznalosti, probah juče Deepin... Kakav bućkuriš svega i svačega ali ne dovršen. Da bi se apdejtovala neka aplikacija morate tražiti odobrenje nekog Kineskog gurua pa APP :d
Pojedini prevodi i kometnari ostali na Kineskom... Setovanja ograničena ali sve je našminkano...

Ko voli neka izvoli ;)
 
Može li mi neko pomoći da na Deb 9.9 Cinnamon-u instaliram Grive2 ???

TNX
 
Poslednja izmena od urednika:
Može li mi neko pomoći da na Deb 9.9 Cinnamon-u instaliram Grive2 ???

TNX

Napravi privremeni folder i skini source sa: https://github.com/vitalif/grive2 i unzipuj ceo sadržaj u privremeni folder.

Onda instaliraj sve dependencies:

Kod:
sudo apt-get install git cmake build-essential libgcrypt11-dev libyajl-dev libboost-all-dev libcurl4-openssl-dev libexpat1-dev libcppunit-dev binutils-dev pkg-config zlib1g-dev

Nakon toga, u provremenom folderu napravi subfolder "build", udji u folder sa cd build pa kucaj:

Kod:
cmake ..

Pa onda

Kod:
make -j4

Nakon toga

Kod:
sudo make install

I to je to.
 
Poslednja izmena:
Iz radoznalosti, probah juče Deepin... Kakav bućkuriš svega i svačega ali ne dovršen. Da bi se apdejtovala neka aplikacija morate tražiti odobrenje nekog Kineskog gurua pa APP :d
Pojedini prevodi i kometnari ostali na Kineskom... Setovanja ograničena ali sve je našminkano...

Ko voli neka izvoli ;)

Pa, uvek je dobro konsultovati 老師 ili bar baciti drvca 易經 da se vidi jel' bezbedno ili kakva se sreća iza brda valja... :D Da nisi probao, ne bi znao da i toga ima a i nauči se malo kineskog.:d Deepin je fleksibilniji nego Budgie koji je još uvek u fazi kao Cinnamon kad se pojavio i razvoj mu je brži. Ako se ne poredi sa KDE, sasvim Ok, jedino mi je zasmetalo što x-tile falično radi a pošto mi tiling češće treba ovih dana, morao sam da budžim neke skripte.
:wave:
 
Sada sam na Budgie i radi besprekorno. Nijedan Problem Report nisam imao.
Grive2 uspešno namešteno i radi besprekorno na mašini na kojoj se nalazi.

No, sada mi je potrebna još 1na pomoć!
Pošto sam na Budgie-u na ženinom laptopu, kako da namestim da joj Online Google Account bude non-stop aktivan???
Kada se otvori iz Nautilusa, on se sinhronizuje i tako ostaje neko kratko vreme nakon zatvaranja Nautilusa da bse posle jovo-nanovo radila sinhronizacija.
Kako da joj to non-stop bude aktivno i da se održava Account Sync?

TNX
 
Sada sam na Budgie i radi besprekorno. Nijedan Problem Report nisam imao.
Grive2 uspešno namešteno i radi besprekorno na mašini na kojoj se nalazi.

No, sada mi je potrebna još 1na pomoć!
Pošto sam na Budgie-u na ženinom laptopu, kako da namestim da joj Online Google Account bude non-stop aktivan???
Kada se otvori iz Nautilusa, on se sinhronizuje i tako ostaje neko kratko vreme nakon zatvaranja Nautilusa da bse posle jovo-nanovo radila sinhronizacija.
Kako da joj to non-stop bude aktivno i da se održava Account Sync?

TNX

Ne može. Moraš manuelno da sinhronizuješ sa grive komandom.
 
Ok. Primljeno k' znanju.

Tnx

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Zar ne moze da se napravi skripta koja ce to da radi i da je Kron pokrece u zadatim intervlima?
 
Čitah nešto da kao može i to sam i pokušao ali nemere za sada, ali bilo bi lepo kada bi moglo :)
 
Čitah nešto da kao može i to sam i pokušao ali nemere za sada, ali bilo bi lepo kada bi moglo :)
Upotrbi logiku, ako je sigurno da moze preko komande sta je skripta nego niz komadi. Ja sam snimao 24h jedan kanal, pravio preseke na sat vremena, obicna skripta.
Da li si skripti dao izvrsne dozvole? Mozda jedina kvaka22 moze da bude da googlete ne dozvoljava stalnu sinhronizaciju, mozda moze jednom, dvaput dnevno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pokusacu da se snadjem i probam. Pokusavao sam preko putty-a da nadjem otvoren sinhro port i da njega forsiram ali ne mrda... Potrudicu se da jos malo proceprkam i da pogledam linkove iz prethodnog posta. Sve sto uspem, javljam :)

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu da li gnome verzija manjara ima problema sa cijepanjem ekrana/screen tearingom kao xfce verzija?
 
Nema
 
Pre godinu-dve sam morao da odustanem od linuksa zbog ocajnog supporta za high-dpi ekrane. Posto mi se naravno win smucio, zanima me da li je situacija sada bolja. Koristicu linux na 14'' full hd ekranu. Na win 10 koristim 160% zoom u odnosu na default, prosto volim da sve bude krupno. Kakva je situacija, i u slucaju da je dobra, koji distro preporucujete?
U laptopu je Ryzen 2500U, kakav je support za ovaj cip?
 
U laptopu je Ryzen 2500U, kakav je support za ovaj cip?

Suport za taj cip je do nedavno bio loš i za windows platformu, možeš zamisliti kakvo je onda stanje sa linuxom. Kakva je trenutna slika baci pogled ovde. Moja preporuka je neka rolling-release distribucija: Arch, Manjaro, openSuse Tumbleweed. Možeš probati i distribucije koje imaju ciklus na svakih 6 meseci(donekle su stabilnije od rolling-release distribucija, koje znaju praviti problem), pa dolaze sa novim paketima: Fedora 30, ubuntu 19.04.

Good luck ,)
 
Poslednja izmena:
Ja nesto malo citao sad i koliko vidim najbolju podrsku za ovaj cip ima ubuntu sa kernelom 4.15?
 
Obrati pažnju:

Here are some of the major new changes in Kernel 5.0:

AMD Radeon FreeSync support
Support for a new VegaM


Pod stavkom VegaM se valjda misili na mobilne GPU cipove poput tvog.
 
Poslednja izmena:
VegaM je GPU u Intelovim procesorima (Kaby Lake). Ovi iz Ryzena su Vega 3, Vega 8 i Vega 11. Minimum kernel za njih je 4.15, ali je preporuka rolling distribucija (moja preporuka je Tumbleweed). Ili kao što neko reče, Ubuntu ili Fedora na svakih 6 meseci.
 
Evo da se javim posle mesec dana sam konacno dobio malo vremena da se bavim instalacijom linuksa na ryzen mobile platformi. Sve je uspelo bez ikakvog problema. Odlucio sam se za Ubuntu 19 zbog kernela sa kojim dolazi, i sve radi besprekorno. Nisam imao ni najmanji problem tokom instalacije, odma sam instalirao radeontop i izgleda da i grafika radi kako treba. Ostalo je jos samo da proverim baterija kakva je.
 
Baterija kao kod Win 10, nema razlike, 20% mi odlazi za tacno sat vremena pri web browsing-u kod oba OS-a.
 
Potrebna pomoć oko LMDE 3 distribucije.
Nikako ne mogu da pokrenem Live USB. Pravio sam nekoliko butabilnih verzija ali uvek izbaci grešku prilikom boot-a i zamrzne.
Neki savet ili pomoć?

TNX
 
Како си правио и какву грешку избаци? Да пробам по истом сценарију. ;)
 
:d
Pravio sam but kao mbr pa kao uefi pa kao DD verziju zatvorenog usb-a oa preko Etchera i ne mrda.
26b659b35fd39deb7ec1b4ded5f89511.jpg


Poslato sa Galaxy A40 putem Tapatalka
 
Nazad
Vrh Dno