Šta je novo?

Pazite koje baterije kupujete za Keyboard

n1tr0

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2007
Poruke
5,865
Poena
480
U magic mouse sam poceo stavljati eneloop kada su se Energizer iz njega potrosile, u Apple Keyboard iz nekog razloga ne rade (moguce zato sto su 2 x 1.2V, a ne 2 x 1.5V). Uglavnom sam kupovao Duracell, a ovaj put kada su mi trebale kupim neke GP 1000+ koje su navodno alkalne, jer nije bilo duracell baterija i stavim u keyboard. Juce primetim sa strane gde je zatvarac nesto belo, i pomislim ma nemoguce da je baterija - prikazuje da je 100%, a tek sam je nedavno stavio, rekoh mora da sam nekako solju od kafe malo zatresao pa je nekako dospelo tu... Danas sedam za iMac, kad ono opet belo, rekoh da otvorim, ali nema sanse da se odvrne. Na kraju nas je dvoje - caleta nahvatao da okrece sa novcicem i klestima u ruci, a ja drzim tastaturu i otvorimo nekako. Unutra haos. Baterija ne moze da se izvadi, zalepila se sva. Ovde sam video da dosta ljudi pokusa da cupa bateriju napolje, ali to je gotovo nemoguce, vec je pogurate jos dublje (posto je na drugom kraju opruga iza svega) i onda ocistite to ispred nje i onda je istresete. Posle svega, ubacim nove baterije, ali i dalje ne radi - i dalje je slab kontakt jer ima previse kiseline sasusene. Onda sam cistio i alkoholom i sircetom (nekih dobrih sat vremena) i posusio, i tek onda je proradila. Evo malo fotki da docaram kog su kvaliteta te GP 1000+ baterije koje kostaju gotovo identicno kao Duracell...

Cale drzi baterije:
Q0XOVCr.jpg

0wGFy23.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
to mozes relativno lako da ocistis limunskom kiselinom.
 
Uh jezivo. Hvala za info!
 
Svaka alkalna moze da iscuri kao sto svako mleko moze da prokisne. Kupis dugotrajno, otvoris ga i ono posle jednog dana crkne. Tu problem (najcesce) nije do brenda mleka nego do tebe ili do prodavca. Ako znas da nije do tebe, onda je do prodavca.
Dakle, ako ti alkalna baterija nije ispala, pa se ostetila; ako je nisi izlagao visokim temperaturama; ako je nisi kratkospajao; ako nije predugo u uredjaju, pa se samoispraznila; ako je nisi "punio" na ringli; ako je nisi "punio" na punjacu; ako nisi uzeo jednu punu, a drugu praznu onda je do prodavca koji je nije pravilno skladistio i najbolje njega zaobici. Imam u ovom momentu oko 50GP alkalnih i nema nikakvih problema sa njima. Jedan komplet je u tastaturi, drugi u satu od sobnog bicikla. Oni do kraja iscede baterije i do sada nisu curele.

Da bi 100% bili sigurni da baterija nece iscureti, koristite litijumske. One navodno ne cure.

Ja curenje ocistim contact cleaner-om. Dobro cisti, brzo isparava i ne ostavlja tragove iza sebe.
 
Bukvalno sam kupio pakovanje, dosao kuci, izvadio 2 komada i stavio u tastaturu. Dakle nisam nista pogresio - jedino ako su prodavcu negde ispadale tako zapakovane...

Btw. Kako mislis punio? Sto bih punio non rechargable baterije? Zbunjen sam :)
 
Pisao sam kao da se tebi obracam, a mislio na sve. Verujem da nisi nigde pogresio i da su baterije bile izlagane negde vecoj toploti duze vreme. Nakupio se gas i onda po koriscenju pocele da cure.

Alkalne mozes dopuniti. Na tabletu sam, evo prvi link http://www.backdoorsurvival.com/how-to-recharge-alkaline-batteries/ Nije mi se jednom vratio umazan punjac od alkalnih baterija.
Mozes je osveziti i na vreloj/toploj ploci. Kako i zasto ne znam, a tad nije bilo neta da proverim. Ono, povratis je da posaljes SOS.
 
Svaka alkalna moze da iscuri kao sto svako mleko moze da prokisne. Kupis dugotrajno, otvoris ga i ono posle jednog dana crkne. Tu problem (najcesce) nije do brenda mleka nego do tebe ili do prodavca. Ako znas da nije do tebe, onda je do prodavca.
Dakle, ako ti alkalna baterija nije ispala, pa se ostetila; ako je nisi izlagao visokim temperaturama; ako je nisi kratkospajao; ako nije predugo u uredjaju, pa se samoispraznila; ako je nisi "punio" na ringli; ako je nisi "punio" na punjacu; ako nisi uzeo jednu punu, a drugu praznu onda je do prodavca koji je nije pravilno skladistio i najbolje njega zaobici. Imam u ovom momentu oko 50GP alkalnih i nema nikakvih problema sa njima. Jedan komplet je u tastaturi, drugi u satu od sobnog bicikla. Oni do kraja iscede baterije i do sada nisu curele.

Da bi 100% bili sigurni da baterija nece iscureti, koristite litijumske. One navodno ne cure.

Ja curenje ocistim contact cleaner-om. Dobro cisti, brzo isparava i ne ostavlja tragove iza sebe.

ne postoje litijumske u AA izvedbi napona 1,5V. čak mislim da litijumska i ne može manje od 3.7V (recimo 3.7 ili tu negde nisam siguran) prema tome tvoj savet nije upotrebljiv
 
ne postoje litijumske u AA izvedbi napona 1,5V. čak mislim da litijumska i ne može manje od 3.7V (recimo 3.7 ili tu negde nisam siguran) prema tome tvoj savet nije upotrebljiv

Moram da te ispravim da zapravo postoje, energizer ih recimo pravi, kupovao sam ih u holandiji.
 
A? Postoje, kako ne postoje? Pobrkao si nesto.
link1, link2, itd

Ima ih svuda i kod nas. Nesto su skuplje. "Mana" je sto dobro drze napon sve do pred sami kraj, pa ako je pokazivac baterije bazdaren za alkalne, moze vam se desiti da baterija crkne, a do pre 5minuta bila puna...
 
Poslednja izmena:
e svak cast nesto novo se nauci ovde.
to je od relativno skoro i to su nove podvrste litijumskih baterija
znam kad sam sebi trazio pre X godina da je to bilo nemoguća misija.

Li-FeS2
(IEC code: F),
"FR" Iron disulfide Propylene carbonate, dioxolane, dimethoxyethane 1.4–1.6 V 1.8 V 297
"Lithium-iron", "Li/Fe". Called "voltage-compatible" lithium, because it can work as a replacement for alkaline batteries with its 1.5 V nominal voltage. As such, Energizer lithium cells of AA[4] and AAA size employ this chemistry. 2.5 times higher lifetime for high current discharge regime than alkaline batteries, better storage life due to lower self-discharge, 10–20 years storage time. FeS2 is cheap. Cathode often designed as a paste of iron sulfide powder mixed with powdered graphite. Variant is Li-CuFeS2.

pa i nisu nesto ekstremno skupe - verovatno se vise isplate ako je tačno sa 2.5 duze traju :)
 
A? Postoje, kako ne postoje? Pobrkao si nesto.
link1, link2, itd

Ima ih svuda i kod nas. Nesto su skuplje. "Mana" je sto dobro drze napon sve do pred sami kraj, pa ako je pokazivac baterije bazdaren za alkalne, moze vam se desiti da baterija crkne, a do pre 5minuta bila puna...

Pre svega hvala za linkove. Meni iskreno nije problem sto su skuplje posto Apple keyboard ih ne trosi brzo. Takodje mi nije problem sto drze napon dugo - uvek cu imati bar jos jedno pakovanje novih u rezervi i cim crknu, menjam sa novima i kupujem opet, ili ako mi bas pukne onda cu jednostavno kupiti keyboard 2 koji je rechargable :d
 
Stvarno dugo traju. Daju dobru struju. Za mnoge stvari su overkill, ali ako su vrednije stvari kao ta epl tastatura onda ne da se isplate... Probajte ih u blicevima (kao rezervne) i fotoaparatima.
 
Stvarno dugo traju. Daju dobru struju. Za mnoge stvari su overkill, ali ako su vrednije stvari kao ta epl tastatura onda ne da se isplate... Probajte ih u blicevima (kao rezervne) i fotoaparatima.
Za bliceve eneloop su keva i imam ih gomilu... :d
 
Nazad
Vrh Dno