Šta je novo?

NCASE M1 i malo Silverstone napajanje od 600w - pomoc!

core.graphics

Slavan
Učlanjen(a)
16.09.2006
Poruke
2,240
Poena
390
pozdrav, hteo sam da napravim malu izmenu i da se prebacim na malo kuciste... pretpostavljam da je jedini nacin da nabavim to kuciste, je taj tako sto cu ga poruciti preko neta!... e sad, postarina je 60USD, ajde nije strasno, za slovacku je 40 mogu i tamo... ali ja se brinem ovih nasih kloshara postara/carinika i ostale bagre da mi nesto tu ne ostete i koliko ce da me ODERU!!!!... takodje ne znam gde da nabavim ono malecko Silverstone napajanje 600w. Za sve ostalo znam... ovako sam nesto mislio da uradim, da mi napreave jednu kvalitetnu torbu po tim dimenzijama gde cu moci da ubacim kucistance i nosim sa sobom....
http://imgur.com/a/zOoA2#75

ubacio bi u njega sledece:

NASE M1 (nemam)
i7 4770K (imam)
Corsair H75 (imam)
HyperX 16GB Savage DDR3 2400MHz 2x8 (nemam)
Asus MAXIMUS VII IMPACT ili VI (sta nadjem)
SSD 840 EVO 250GB (imam)
Gigabyte G1 GTX 970 (imam) ako bude kinte G1 980 Ti (da budem miran ako odem na 2K monitor)
HDD WD 3TB (imam)
SilverStone SST-SX600-G (nemam)


vishak je:

WD 1TB, WD 2TB, WD 500GB,
Asus MAXIMUS HERO VI
Kingston HyperX DDR3 4x4GB (16GB)
Thermaltake ThoughpowerXT 775W
Fractal Design DEFINE XL
Asus XONAR DX
Corsair H100

ovo mi je velika zelja da odradim, bas sam u fazonu....
 
Poslednja izmena:
lepo je kuciste,ali tebrex ja ne vidim sta tu kosta 300 jura najiskrenije.
 
jeste prelepo ali je bas skuceno i puno je to para... vidi neki itx, vidi preko madjara ako mogu da uvezu ako nisi gadljiv na to... ja sam uzeo bitfenix phenom mini itx i bas sam zadovoljan kako je sve odradjeno.
 
umart@ ne znam ni ja sta je to tako skupo.... uzasno!!! mislim jeste aluminum al nema ga 10 kila... ma to oni nesto u saradnji sa Lian Li, a to su ko' djavo skupa kucista.

ericm@ gledao sam mnoge itx-ove, ali po kvaliteru izrade ovaj ncase odskace od svih, nekako sav je utegnut, nema plastike upste i bas bas je malo u poredjenju sa Bitfenix phenom mini....

zacrtao sam da napravim malo kucistacne, pokusacu preko nekoga iz USA da najdjem neku polovnu varijantu starijih verzija, v2, v3... ili cu uzeti ovo i zrtvovati grafiku i monitor, tj. ostaviti ih i ne manjati....
 
Sto bi menjao taj fractal? Sta mu fali? Vrhunsko kuciste
A i napajanje ti je odlicno
Samo razmisljam :)
 
nosio sam ga par puta negde preko 22kg ma uzas, i jos kabasto....realno zjapi polu prazno... ovaj mali mod vidim kao skroz perfektnu stvar, a opet jaku masinu koju mogu poneti gde god. krastavac sta znam...

* isto tako cale i keva vec 20 godina ne mogu da se nacude sto kucite nije na podu i sto nije zatvoreno i sto ima mnogo kablova... i sto im je ruzno, i sta to sve ima unutra... hahahhahahahaaaaa
 
Poslednja izmena:
ne vidim zasto ne bi to mogao da spakujes u neki node ili sl portabilno kuciste i treba da roknes 300e samo na njega.nije da nema lepih,portabilnih kucista za daleko manje novce.
 
ovo M1 jeste jedinstveno i prelepo ali bi bila druga prica da moze da se uzme za normalan kes. ako vec pominjes nosenje, pogledaj Corsair 380T, mada nije ni upola lepo, elegantno i malo kao M1...
 
Takodje raijintek Metis, celo alu imao ga ja kad sam hteo da radim ITX mod al odustao pa ga prodao...imas cak u vise boja
 
fractal necu vishe, sigurno.... mada je dobro, ali ne gotivim ih nesto. Rajintek metis nema sanse da ubodem grafu, a ostajem na njoj.....Corsair mi je grozan.... jeste 280e puno, ali nisam ja krv sto mora postoraina i yebena carina i porez, do 25-og cu razmisliti, mozda ga porucim u Slovakiu, pa taman kad krenem ka tamo u Budimpesti cu uzeti ITX plocu, Memoriju, Silverstone 600w malecko napajanje, i odmah bocnuti u kuciste, a po povratku u BG i sve ostalo. pa cu okaciti ovde nasta to lichi. Dvoumim izmedju crnog i srebrnog, ali naginjem na silver manje ce se videti otisci prstiju a i da mi razbije monotnoniju, mis-tastatura-monitor.
sta je bolje kad budem uzimao, da uzmem Impact VI Z87, Impact VII Z97 ili Z97I-PLUS za ovaj moj 4770K i koju mamorija bi tu bila ok! da se malo greje, s obzirm da je malo kuciste.
 
Za njega znam da je bar dvaput jeftiniji, od ncase, atx košta 180€, micro atx oko 135+-€ tako da bi ovaj trebalo da bude makar 120€
 
porucio sam kuciste, pa nek ide zivot....
a napravio sam neko sranye sa PayPal-om, kada sam na starnici ncase-a popunio prvi deo tu sam kucao sve podatke ujaka iz Slovacke, a onda korak posle, sam shvatio da moze da se plati samo PayPal-om, i ponudio mi je da se prijavim sa "postojecim nalogom" koji nemam.... i ponudio da napravim novi, e sad posto je zapamtio sve podatke sa prethodnog, ispalo je da sam napravio nalog na ujakove podatke sa mojom internet karticom, ne znam kako ce to paypal da prihvati.... i sad su svugde njegovo podatci, a katica je moja i svoje ime i prezime nisam uneo nigde... i ne mogu ovaj jedan korak da prodjem, neki IBAN banke, nema podrzane srbije tu....
qku1QO4.jpg


u "Payments received" pise

We didn't find any transactions.
Want to search again for different dates?
 
To je za US banke samo. Kod nas (srb) to ne radi. Kolko vidim tebi su sredstva skinuta i piše da je završena transakcija?
Sto se tice adrese dostave nema to veze sa tvojim računom. Neće ti praviti problem, poslace na adresi koju si naveo na sajtu i na to ime.
Makar meni to nikad nije bio problem jer sam narucivao na tudjoj adresi sa mojim podacima.
 
aha, znaci to su neke fore za primanje novca... nisam znao posto ne koristim PayPal. Trebao sam da kreiram paypal nalog na moje ime i adresu, mada mene je ncase sajt zeznuo za kreiranje naloga... kad odem na Erste net banking pare su rezervisane za naplatu ali ne i skinute... ne znam sta se ceka, bas smaraju. Uplatio sam 19-og... a na sajtu si promenili da primaju uplate do 22-og. isporucuju 25-og a onda tek 25 februara. bem ti firmu i paypal...
 
proslo je sve, nema vishe para na racunu.... dobio sam mail od NCASES LLC, kazu da ce izmedju 25-28 jan. poslati i u slovacku bi trebalo stici sigurno do 10-og.... taman do tada da razmislim koju plocu i to je to, napajaje cu isto tamo uzeti ovde nema....
 
Poslednja izmena:
Sto da menjaš procesor pusti ga imas i perverzija ITX ploce z97 cip, sto da menjaš proc

Evo ti maticna
http://www.itsvet.com/maticna_ploca_asus_z97i_plus-pdaa1-22.i?id=2830
Proglasena za najbolju mini ITX za haswell, a i najskuplja je u srb

Uzmes ovaj ram ako nemaš 16gb odma vengeance pro zlatno crni kod madjara naručis preko ovih naših mene je pre neki dan izasla 11300din samo crvena

https://ipon.hu/webshop/product/cor...dr3_1600mhz_cl9_kit_cmy16gx3m2a1600c9a/502032



Mada mozes i VII impact ili VI znam da je bila neka od ove dve u E, a onda uzmeš crveno crni ram i perverzija
 
Poslednja izmena:
to cu jos videti, mozda impact VII uzabode, ima na nekoj akciji u slovackoj za 135e.....
nego mene brine napajanje, ja samo mogu jedno jedino da stavim a to je Silverstone SFX 600W, a naleteo sam na razne review-e neki kazu tipa da im je crkavalo posle 2 - 3 nedelje, da se cuje , da pisti .... a neki kazu da je vrhunsko!!!
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817256109
http://www.amazon.com/SilverStone-Technology-Factor-Modular-SX600-G/dp/B00MO675S8

kazu da mu je temperatura problem, a bogami u tako malom kucistu videcemo kako i sta ce biti... a malu ITX grafiku mi ne pada napamet da uzimam! mozda ce izbaciti jos jedno ovako malo napajnaje....
 
Jesi li siguran da moze samo to? Posto sam ja uspevao da u raijintek metisa stavljao full atx napajanje
 
mislim da u ovo ncase mora sfx format napajanja kako bi stala ful grafika. ima bequiet i seasonic neka sfx napajanja ali su najjaca od 300w sto je jako malo. za sad samo ovaj silverstone...
 
to da nego sam mislio da je ovaj silverstone najlakse naci za sada ili taj chieftec i deluju mi nekako ,,najkrstenije''.
 
Silverstona nema kod nas, teško, chieftec ako mu se uklapa u potrosnju, ili da posaljes mail silverstonovoj poslovnici u nemackoj PR sluzbi i da kazes da ne mozes u Srbiji da ga nadjes o da se dogovoriš sa njima da ti posalju a da im ti platis, i oni ce da napisu da je vrednost oko 30€ tako da ne platis carinu
 
ericm@ ili SFX 600 ili cak mozda moze da se nategne SFX-L 700W ima veci vent. sigurno je i tiši...
kolega, odlicno je ovo napajanje Chieftec 500w ima isto 120mm fan lepo izgleda... ne znam dal bi bilo dovoljno za [email protected]~4.3ghz i ako bog da 980 ti, jedan ssd i jedan hdd...
ne mogu da docekam kućište... pravim plan da pre kucista u Budimpesti pokupujem sve sto fali i da ga u SK odmah sklopim... ako prodam objektiv u ovih par dana uzecu 500gb 850Pro ssd, 4TB black wd, G1 980ti ,6700K i Impact VIII...
ako odlucim da HDD stoji ispod grafike jel bolje uzeti referentnu ili nece imati neki veliki uticaj na G1 i njene ventove... kapiram da i pored toga nece dostici viaoke temp ko referentna...
 
Nazad
Vrh Dno