Šta je novo?

Windows 10 - official hate thread :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo disable, odmah cim odes u Windows Update videces da je blokirano, i ja sam mislio da treba jos nesto ali to je vela filozofija. Posle smao ugasis program i kraj price [emoji14]

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
fokus windowsa10 uopšte i nije bio na korisničkom iskustvu i produktivnosti,
već na praćenju naroda i prikupljanju podataka i multiplatformnosti.

Nemoj tako, evo vrlo produktivno sam reinstalirao sve drajvere za mrežne uređaje, sav softver koji ima veze sa mrežom, sva podešavanja za VPNove sam odradio ponovo, praktično 3 sata vrlo produktivno podešavam operativni sistem koji ne ume da kaže da kod jedne VPN konekcije nije dobra IP adresa koju gađam (promenio klijent, nije javio) nego uredno pljusne BSOD za tcpip.sys... pa lepo kreneš da guglaš, pa opravljaš sve redom umesto da dobiješ poruku 'ej, proveri jel' ispravna adresa'. Fenomenalno jedno korisničko iskustvo i nadasve stabilan OS, mada je verovatno do mene jer ne znam da ga koristim, nemam ni ispravne adrese a trtim se da tu podešavam neke VPNove...
 
Windows 10 KB4100347 Intel CPU Update Causing Boot Issues & Pushed to AMD Users

reddit-post.jpg
 
Poslednja izmena:
Win10 jeste smor podesiti, tona konflikata sa software-ima i njihovim ''features'', ali moze da se dotera da radi kako korisnik zeli, jos uvek. Mozemo update ugasiti, sva sranja pobrisati, spying iskljuciti. Kad to sve resite i nije tako los moram reci, svidja mi se UI. Trenutno mucim muku samo sa 2 stvari, a to je win mi budi HDD is sleep moda svakih 20min ( random vreme ) i imam BSOD posle koriscenja VPN-a posle zadnjeg ''update-a'' koji sam sad ugasio na kraju.
 
Može se sve to naštelovati da mu ne radi update i gluposti, ali i dalje mu neće raditi gomila programa koji rade na Windows 8 ili 7

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Zakasnio si 5 dana. I ti i tvoj izvor :smash:
 
Poslednja izmena:
da, znamo vec svi za ovaj feature :D
 
ne znam jel spada u hate, ali mogu li nekako glupavi win10 da nateram da default tastatura bude srpska a da ne moram da menjam jezik interfejsa?
 
sve sam dodao, ali kad restartujem računar ili izađem iz sleep moda tastatura se opet vrati na eng us...hoću da stalno stoji srpska a to ne vidim da može ako jezik interfejsa ne stavim na srpski ( što naravno neću)...
 
Pritiskaj UP uzastopno dok ti ne stavi srpski na prvo mesto(gore) kada srpski bude na prvom mestu onda ce biti default i onda ne bi trebao da ti vraca:

Untitled.png
 
Advanced keyboard settings pa ne prioritet da cita iz liste nego izaberi jezik koji hoces da bude prvi. Ili promeni redosled jezika kako ti je vec savetovano.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    49.5 KB · Pregleda: 101
Zna li neko kako u najnovijem update-u da vratim opciju "workgroup"? Nikako ne mogu da šerujem podatke u lokalnoj mreži. Verovatno su nešto menjali ali ne znam šta.
Sve žive varijante se neta sam probao, uglavnom se svodi na aktiviranje ona 4 servisa ali je to problem kad ne vidi kompjutere. Ja imam problem jer nemam pristup. Ranije sam imao pre update-a.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U advanced sharing options ti je uključen FIle sharing i Make this PC discoverable je uključen u PC settings?
 
Da li će ikada ubaciti shortcut za prebacivanje aplikacije sa jednog virtuelnog desktopu na drugi?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Uspeo sam, izbacili su u novom update-u da ne možeš da se join-ujes u homegroup. Samo treba da se kada se seruje određeni folder da se napravi novi profil na "everyone" I sve radi(uradio sam šerovanje međusobno na win7-x86,win10-x86 I win10-x64) .

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Windows 10 ima multi-desktop support? :d
 
Imam problem da aktiviram windows 10 pro nakon zamene ploce.
Crkla mi je stara i kupio sam polovnu istu medjutim windows 10 pro nece da se aktivira.
Nisam reinstalirao jer nema potrebe posto je isti model maticne ploce.
Na staroj ploci sam imao digitalnu licencu za win 10 pro.
Daje ovu gresku 0xC004C003 sto znaci da kljuc nije validan.
Kada idem na troubleshoot, dobijem ovo:
Posle odem na I changed hardware i posle reactivate windows, dobijem poruku da ne moze da ga aktivira.
Zna li neko sta mi je raditi?
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    18.7 KB · Pregleda: 99
Koliko sam ja shvatio, na ovoj polovnoj ploci koju sam kupio je vec aktiviran win 10 home i onda mi ne prihvata moju licencu sa MS naloga.
Ako odradim sve kao u uputstvu, opet ce biti isti problem jer je ploca vec u sistemu MSa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno