Šta je novo?

Windows 10 - official hate thread :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo sam na ivici da razlupam ova 2 riga sto sam sastavio... TASK HOST WINDOW neko sranjce me ubija, ali ubija... Ne dozvoljava mi da resetujem, gasim racunar bez da potvrdim da to zaista hocu, zamrzava mi ceo windows, ne otvara nista, ne reaguje... Gledao sam po netu brdo videa i tutorijala, sve sam pokusao, nista mi nije pomoglo, jel uopste postoji neko resenje?
Windows koji je instaliran je Windows 10 X64 8in1 RS3 Build 16299.19 en-US Oct 2017 {Gen2}
 
Jel' to neki divljak sa torenta ???
 
@ CM - Nista u vezi kompova i stvari, osim mozda mojih L objektiva :d ne dozviljavam licno, samo odnosi sa ljudima imaju dozu licnog. Svi mi ovde iznosimo samo licna misljenja i iskustva, bez pretenzije da budu apsolutna istina. Ja ne prckam po sistemu, po ceo dan, kupim komponenete, sklopim komp, tjunujem ga na total stability, ne max perf, instaliram sistem, programe u kojima provodim vreme i to je to. Uradim image svega, svakih godinu dana samo dignem fresh sistem iz imidza i vozim dalje, bez ikada ikakvog problema, ali bez ikakvog problema. Ne prchkam po sistemu, radim fotografije, zena umetnik radi nesto drugo na kompu i to je to. Probao sam da dam sansu w10 dva puta i nije islo. Sa racunarima sam od 1982 godine, sklopio sebi, prijateljima i rodbini desetine, mozda i stotinjak kompova. Popravljao ih, reinstalirao, cinculirao. U mom okruzenju toliko problema sa w10 da im lepo kazem da dako hoce w10 na kompu, da me niko vise ne zove i tako je 2/3 ljudi iz mog okruzenja vremenom vratilo w7 a jedna trecina ostala na w10 i srecni su zbog toga. Svakome njegova radost. Nemam nista protiv, medjutim bilo je horor prica sa apdejtom, za tv seriju.
Pisah ovde zasto mi se ne dopada w10, zelim da sam ja vlasnik svog kopaa, ja odlucujem kada se sta desava i kako a ne MS. Briga me sto zele da budu service provider kao Google, meni treba os. Npr "banalna stvar" , kao sto je kolorna konzistencija na relaciji, komp-monitor-stampac/stampa, nikakav rokit sajens, na w10 meni je zagorcala zivot do granica ludila. Stvar koja je resena jos pre 20 god, ljudi iz Redmonda ne uspevaju da srede, misterija. Probao sam sve sto je meni relevantno, w10 nije brzi od w7 niti stabilniji, sve je to tu negde u procenat dva, gore dole. Da li cu probati w10 opet, sigurno da hocu, za jedno godinu dana, da vidimo ima li promena, mozda ja budem pametniji za godinu dana.
Ne zelim da MS eksperimentise sa mojim radnim okruzenjem sa svakim apdejtom, jednostavno moja ideja sta komp treba da bude i kako treba da radi se razlikuje od trenutne w10 politike. Nekome je to fajn, dem fajn, nekome tj meni nije i to je takodje dem fajn. Nista licno, osim licnog misljenja bez pretenzije da bude apsolutna istina, ni moje, tvoje, niti bilo cije misljenje. Skup nasih misljenja ovde je vrednost za sebe i to tako posmatram.
Izvinjavam se na malo duzem postu, brzo kucam! :d
 
Mislio je na onog gore windows 8in1 gen2 itd. i meni lici na neku budjavstinu , ja sam nasao clean iso torrent tako da je uglavnom bio ok ali je stucao ponekad (i cim se cacka nesto windows zabada znaci mora da bude fabricki uz male sitne tweakove ovih programcica ali nikad neznas kad ce nesto od toga zatrebati) , i najbolje da se rucno update-uje (standalone package) , stim sto je microsoft sklonio vecinu stvari za 7micu u sekciji download tako da ostaje automatizovana 10tka za prosecnog korisnika. Cela ideja je koliko vidim otimanje novca kupcima.
Kupis novo i za mesec dva izadje nova tehnologija, nov chipset i windows pocne da stuca i to je to , prodaj , kupi novo , baci lovu itd.
 
Mislio je na onog gore windows 8in1 gen2 itd. i meni lici na neku budjavstinu , ja sam nasao clean iso torrent tako da je uglavnom bio ok ali je stucao ponekad (i cim se cacka nesto windows zabada znaci mora da bude fabricki uz male sitne tweakove ovih programcica ali nikad neznas kad ce nesto od toga zatrebati) , i najbolje da se rucno update-uje (standalone package) , stim sto je microsoft sklonio vecinu stvari za 7micu u sekciji download tako da ostaje automatizovana 10tka za prosecnog korisnika. Cela ideja je koliko vidim otimanje novca kupcima.
Kupis novo i za mesec dva izadje nova tehnologija, nov chipset i windows pocne da stuca i to je to , prodaj , kupi novo , baci lovu itd.
Kupis ono sto je dizajnirano za njega na primer ako maticna ti je windows 7 redey onda najbolje ce raditi windows 7 nego li windows 8.1 ili windows 10, ako maticna ti je dizajnirana za windows 10 onda najbolje ce raditi windows 10 nego li w7 ili w 8.1, ja znam kad sam kupovao 2007 pc je bio dizajniran strikno za Windows Vista kada je izasao W7 nije radio bas kao vista na taj PC

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Kupis ono sto je dizajnirano za njega na primer ako maticna ti je windows 7 redey onda najbolje ce raditi windows 7 nego li windows 8.1 ili windows 10, ako maticna ti je dizajnirana za windows 10 onda najbolje ce raditi windows 10 nego li w7 ili w 8.1, ja znam kad sam kupovao 2007 pc je bio dizajniran strikno za Windows Vista kada je izasao W7 nije radio bas kao vista na taj PC

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Ja sam imao isto to ali sam na racunaru sa win7 vukao drajvere za win xp x64 znaci komp nije stucnuo mozda 6,7 godina i radio je super ,naravno bila je jedna preinstalacija ali to zbog moje neke greske , cak i na nekom online benchmarku ima (samo) 2% background procesa ,samo je trebala fizikalija i to smara ali radi bolje (mozda cak i najbolje) bar kolko se meni cini.
 
Ajde da prestanete da koristite budžene verzije s raznih torrent-a, ako hoćete da se uzme za ozbiljno, i da se stvarno vide problemi.
Dakle, ISO skidate isključivo sa zvaničnog sajta, i nikako drugačije. Niti koristite alate za privatnost, jer uvek nešto sjebu.
Za takve probleme ste isključivo sami krivi, i ne prebacujte na OS.
 
Ajde da prestanete da koristite budžene verzije s raznih torrent-a, ako hoćete da se uzme za ozbiljno, i da se stvarno vide problemi.
Dakle, ISO skidate isključivo sa zvaničnog sajta, i nikako drugačije. Niti koristite alate za privatnost, jer uvek nešto sjebu.
Za takve probleme ste isključivo sami krivi, i ne prebacujte na OS.

Koja je razlika izmedju tog i clean iso-a? stim sto taj tvoj kolko sam shvatio mora prvo 7mica da se instalira pa kao da se upgrade-uje ako se ne varam?
 
Ajde da prestanete da koristite budžene verzije s raznih torrent-a, ako hoćete da se uzme za ozbiljno, i da se stvarno vide problemi.
Dakle, ISO skidate isključivo sa zvaničnog sajta, i nikako drugačije. Niti koristite alate za privatnost, jer uvek nešto sjebu.
Za takve probleme ste isključivo sami krivi, i ne prebacujte na OS.

Smešno. Sam sam kriv što mi npr. update ubija wifi drajver, na kupljenom win10? Pa onda sledeći popravi. Pa sledeći ubije... I šta da radim, moram da ubijem update. Onda neće na store da ide, imam tamo par kupljenih app.
Možeš braniti ovakav OS do besvesti ali jedno je činjenica...Ne radi kako treba out the box i tačka. Previše godina imam da se zezam sa podešavanjima, hoću da RADI,platio sam.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Smešno. Sam sam kriv što mi npr. update ubija wifi drajver, na kupljenom win10? Pa onda sledeći popravi. Pa sledeći ubije... I šta da radim, moram da ubijem update. Onda neće na store da ide, imam tamo par kupljenih app.
Možeš braniti ovakav OS do besvesti ali jedno je činjenica...Ne radi kako treba out the box i tačka. Previše godina imam da se zezam sa podešavanjima, hoću da RADI,platio sam.

Kod mene uvek ide na store , nema sansi da se ukloni. Ocigledno je na istom ili uklonis sve i radi ti osnovno pitanje i tako kako radi, ili sve mora da radi ali da jednostavno opet baguje sa drajverima.
 
Ja uopše ne branim to. Pričam o tome da ne možeš da se buniš kad sam koristiš modifikovan ISO s ko zna čim.

djura84bg

Poenta je da ne znaš šta je prčkano, ako hoćeš trajnu aktivaciju, bez da kupiš ključ, onda ti treba upgrade sa Win 7.
 
Ja uopše ne branim to. Pričam o tome da ne možeš da se buniš kad sam koristiš modifikovan ISO s ko zna čim.

djura84bg

Poenta je da ne znaš šta je prčkano, ako hoćeš trajnu aktivaciju, bez da kupiš ključ, onda ti treba upgrade sa Win 7.

To je clean iso, koja crna modifikacija? :D samo broj da ubacis i 100% je validan to sto ga mi prepravimo nekim fajlicem (proverenim, ne onim retardiranim) nemoze da znaci da je zbog istog traljav. Moze samo ako skines neki los ali ovaj sto ja imam je najprovereniji moguc. Nedao bog da mi je original, pa to lete updatei , drajeri , restartovanja , backup itd. sve ode u ... persun . Ni ovako nije lose samo jos malo treba da se uzubi i to ce raditi kako treba ;)

Tek ta tvoja verzija to najtraljavije radi ;)
 
Nije pametno provocirati zaposlenog u mikrosoftu.
 
Nije pametno provocirati zaposlenog u mikrosoftu.

Boli me bas uvo za nekog maminog i tatinog sincica, zato postojimo mi iskusni sa oziljcima rata da im pokazemo kako je "na terenu" ili "u akciji" koju oni nikad nisu videli vec samo primaju platicu i kazu "preinstaliraj sistem" na neko bindovano dugmence ili autobot varijanta.
 
Meni je upravo zvanici iso skinut preko Microsoft usb toola i azuziran na poslednju verziju gazio manualno instalirane graficke drajvere u sred gejminga, bez ikakvih anti-spy i anti-update programa, koji su naknadno instalirani i smanjili su cpu zauzece pri gejmingu sa 70-80% na 50-60%(verovatno je telemetrija tukla u pozadini) kao i zaustavili windows update da gazi drajver.
 
Poslednja izmena:
Iskljucivanjem HPET u Windowsu mi se barem prepolovilo vreme alt taba, sve radi primetno brze, jos jedno djubre koje je u poslednjim Windows 10 verzijama ukljuceno po default..

Imao sam i fps dropove u Overwatch i lagove neke, to ih je uzrokovalo..

To disable HPET in Windows run the command... bcdedit /deletevalue useplatformclock
 
Poslednja izmena:
napravim butabilnu instalaciju sa poslednjom 10-kom jer mi je bilo najlakse da je skinem a treba mi samo da bih formatirao jedan disk u intel nuc-u i dobijem sarene uspravne strafte pri bootu... sad cemo da vidimo sta kaze 7-ica... ova 10-ka nije vise dobra ni za format diska...

i naravno, cim sam bocnuo 7-icu pojavio se dobro poznat tekst ,,Windows is loading files''.

sto se mene tice, sa win 7-icom se sve zavrsava a 10ku vise necu nikad ni pogledati.
 
Poslednja izmena:
napravim butabilnu instalaciju sa poslednjom 10-kom jer mi je bilo najlakse da je skinem a treba mi samo da bih formatirao jedan disk u intel nuc-u i dobijem sarene uspravne strafte pri bootu... sad cemo da vidimo sta kaze 7-ica... ova 10-ka nije vise dobra ni za format diska...

i naravno, cim sam bocnuo 7-icu pojavio se dobro poznat tekst ,,Windows is loading files''.

sto se mene tice, sa win 7-icom se sve zavrsava a 10ku vise necu nikad ni pogledati.

10tka je 7mica sa gomilom djubreta dodatim :)
 
poslednja 2 puta gasio sam windows 10 lenovo stick sa update and shutdown. gasio sam televizor pa ne znam da li se apdejtovao pre gasenja ili ne.
uglavnom, upalim ga pre 15 minuta da bih pogledao nesto na hbo go i "majstor" je odlucio da se sad apdejtuje. trenutno je na 27%.
zaboravih da kazem da sam mu ukinuo apdejte po uputstvu koje sam dobio ovde. jos jednom hvala - trajalo je neko vreme, ali m$ je neprikosnoven. :)
 
Ne znam zaista koji je mozak pustio FC build kao final! Gori sistem u zivotu nisam koristio!!!

Jedno vreme sam koristio Linux jer nisam mogao da se izborim sa problemima koje je doneo FC update i nakon novembarskih zakrpa odlucim da mu dam jos jednu sansu u nadi da su se stvari popravile. Ubacim instalacioni USB flash koji sam inace kreirao odmah preko MCT-a nakon zvanicnog pustanja FC update-a. Zavrsila se instalacija i ja da kliknem na Settings, kad ono nece, ne otvara uopste Settings! Instaliram sve najnovije drajvere i proradi Settings. Odradim Update, restartujem, zelim da instaliram Google Chrome, otvorim Microsoft Edge, kad ono NE RADI, ne mogu da odem ni na jedan sajt a CPU zauzece divlja. Restartujem racunarm, otvorim EDGE, kad ono opet isto... Preko Internet Explorera skinem Google Chrome i instaliram. Zatim kliknem na Store kako bih azirirao aplikacije, NECE, NE RADI Store. Odem u Apps, odradim reset Store-a i EDGE-a (repair + reset) i proradi Store. U medjuvremenu otvarim Start Meni i vidim da mi je listi aplikacija skinuto dosta toga BEZ MOG ZNANJA (neke igrice + WinZip Universal). Obrisem sve to. Kad je Store odradio udpate svih aplikacija, vidim u Start Meniju jedan invalid shortcut, u pitanju je shortcut od aplikacije GetOffice koja je nakon update-a postala MyOffice, ali je shortcut od GetOffice postao mrtav (ms-resource...) i nije ga moguce ukloniti.

Vratimo se na problem sa EDGE-om. Ni nakon repair-a i reset-a nije proradio, i dalje otvara URL adrese i CPU pritom divlja. Tacnije, divlja State Repository Service.

Instaliram Viber, ortak mi posalje neki link preko Vibera, kliknem na link, kad ono NE OTVARA. Chrome je inace pritom podesen kao default browser. I gle cuda, otvori posle par minuta! Zatvorim browser, kliknem opet na isti link, ne otvara za CPU usage divlja, krivac je ponovo State Repository Service!!!

Evo nekoliko linkova u vezi tog problema:

https://answers.microsoft.com/en-us...r/71cfe9ad-019f-4561-9d10-dcd2597b3c64?auth=1
https://answers.microsoft.com/en-us...-the-cpu/0ecef9b9-09fc-42b9-8944-ada7bbe7ead8
https://www.tenforums.com/installat...creators-update-state-repository-service.html
https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/775zax/state_repository_service_high_cpu_load_and_not/
https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/77h5mi/service_host_state_repository_service/


Ne znam zaista u kom pravcu ide sve ovo. Kod ortaka je FC update urnisao NodeJS (nakon update-a na FC, nije clean install). Microsoft mora ozbiljno da poboljsa QA team, ovo je strasno. Koristim racunar od 2001. i nikada nisam imao problema ni sa jednim operativnom sistemom kao sad sa Windows 10 FC Update-om.

Nikome, ali nikome ne preporucujem Windows 10 FC!
 
Ovaj zadnji 1709 je totalna katastofa ne znam sta su radili,ali win sa tom verzijom stuca u najosnovnijim stvarima konfa (i7 quad skylake,16gb ram,nvme ssd),vratio se na 1703 leti sve..
 
poslednja 2 puta gasio sam windows 10 lenovo stick sa update and shutdown. gasio sam televizor pa ne znam da li se apdejtovao pre gasenja ili ne.
uglavnom, upalim ga pre 15 minuta da bih pogledao nesto na hbo go i "majstor" je odlucio da se sad apdejtuje. trenutno je na 27%.
zaboravih da kazem da sam mu ukinuo apdejte po uputstvu koje sam dobio ovde. jos jednom hvala - trajalo je neko vreme, ali m$ je neprikosnoven. :)

Pokušaj ovo:

Windows 10 Update Disabler – disables Windows 10 Updates reliably

Drugačije od ostalih rešenja, trebalo bi da je efektnije, jer je na nivou servisa.

U akciji:

 
Poslednja izmena:
probacu. a pazi sad ovo. apdejtovao se posle 20ak minuta medjutim prekine mi gledanje filma tako sto pocne da smara svakih 30 sekundi da nema vise mesta (pored prazne 32giga microsd kartice) i da izbrisem "prethodnu verziju windowsa". odem na temporary files da izbrisem, pre 15 minuta, 5 gigabajta, i traje, i traje... zavrsio

pored ovoga android (ponekad) izgleda kao ozbiljan os.... salim se
 
uglavnom, upalim ga pre 15 minuta da bih pogledao nesto na hbo go i "majstor" je odlucio da se sad apdejtuje. trenutno je na 27%.

Po meni, to je bez premca najbolesnija ideja ikad smišljena. Kada gasiš kompjuter, što je valjda najbolji pokazatelj da ti (barem neko vreme) nije potreban, on uradi manji deo ažuriranja. Ali, kada ga ponovo uključuješ, što 99,9 % znači da ti je potreban, Windows tek onda odluči da odradi glavni deo ažuriranja. I to obaveznog, ne postoji dugme "Pusti me da radim, briga me za ažuriranje!" Definitivno, od svih "da mi je da sam bio na tom sastanku" ovo je moj broj 1 i to ubedljivo. U stvari, to smatram toliko bolesnim da mi je isti nivo ludosti i mogućnost da je to bag, a da ga niko u Majkrosoftu još nije primetio. Bukvalno isti nivo beskonačne neverovatnoće - da je namerno i da nije primećeno. Koliko li je radnih sati već izgubio sâm Majkrosoft zato što ljudi kad ujutro dođu na posao satima ne mogu da rade, čekajući ažuriranje? I svejedno na svakom sastanku aplaudiraju toj ideji?
 
Resenje za State Repository Service (zbog istog ne radi Edge nakon cleaninstalacije Win 10 FC ni eksterni linkovi (npr. linkovi iz Viber chat-a) - OBAVEZNO iskljucite Internet konekciju tokom clean instalacije Windows 10 FC-a! . Tokom setup-a napravite lokalni account, instalirajte sve drajvere, ukljucite Internet konekciju, dodajte MS Account i to je to. Takodje, pre paljenja Internet konekcije obrise GetOffice aplilaciju kako vam posle ne bi ostao mrtav shortcut od iste u Start Meniju.

Ovo resenje sam nasao na nekom forumu i deluje! Masina je prodisala otkako State Repository Service ne kida CPU. Ne znam zaista sta se desava kad je ukljucena Internet konekcija tokom clean instalacije Windows 10 FC-a.
 
Meni se laptop OK ponaša posle FC.. doduše nemam ms account, sve radim na lokalnom, edge ne koristim, kao nijednu uwp aplikaciju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Dobar je edge za citanje epub formata. A i pdf je ok, pa sam taman izgubio potrebu za dodatnim programom za citanje.
Sve ostale win aplikacije ne koristim, isto fc radi dobro.
Sve sto vam ne treba brisite, gasite...
 
Sad mi se javio sasvim novi problem. Ne radi Pin to Start...Hteo sam da pinujem Control Panel, ali nece... Tvrdim da je ovo najgori update do sad.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno