Šta je novo?

Windows 10 - official hate thread :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam hteo da se bakcem sa virtuelnim masinama samo radi kljuca niti da koristim kojekakve aktivatore.
 
ne trebaju virtuelne masine,i dalje radi apgrejd sa bilo kako aktivirane sedmice na desetku...ali da je lakse prosto uzeti kljuc,lakse je.
 
Ja sam za te pare našao retail verziju (može više puta). Hteo sam da isprobam da li radi. I radi :D To što mogu da ga ukinu mi ne smeta previše. Ne samo da imam drugu licencu (na svom MS nalogu), već je ovo realno toliko mala cifra da se ispalti plaćati je svakih mesec dana ako treba. Tako da ako "izdrži" godinu dana, ja sam zadovoljan
 
Poslednja izmena:
To je OEM licenca, jos nisam cuo da su nekome ukinuli. Nije za jednu instalaciju, vezuje se za plocu, aktivira se automatski nakon instalacije kasnije.
 
Zdravo svima, imam Win 10 LTSB 2016 i uključuje se u sred noći bez razloga, tj. unutar definisanih "active hours" (stoji da se tada ne radi restart zbog ažuriranja). Namerno sam noćne sate stavio kao "active hours" da se tada ne bi sam budio i pokušavao restart. Očigledno ne pomaže.

Danas se sam uključio u 5am a Event Logger nije ništa jasno pokazao, jedino što je odradio je da je skinuo Windows Defender ažuriranje baze virusa. Ali, nije sam isključio, već je ostao uključen. Mnogo me ovo nervira jer se često dešava.

Event Logger (System):
The system has returned from a low power state.

Wake Source: Unknown

Nisam čačkao LTSB podešavanja, sve je as-is. Ako neko ima hint... :) Veliko hvala!
 
Zdravo svima, imam Win 10 LTSB 2016 i uključuje se u sred noći bez razloga, tj. unutar definisanih "active hours" (stoji da se tada ne radi restart zbog ažuriranja). Namerno sam noćne sate stavio kao "active hours" da se tada ne bi sam budio i pokušavao restart. Očigledno ne pomaže.

Danas se sam uključio u 5am a Event Logger nije ništa jasno pokazao, jedino što je odradio je da je skinuo Windows Defender ažuriranje baze virusa. Ali, nije sam isključio, već je ostao uključen. Mnogo me ovo nervira jer se često dešava.

Event Logger (System):


Nisam čačkao LTSB podešavanja, sve je as-is. Ako neko ima hint... :) Veliko hvala!

Odcekiraj Fast Startup da bi u potpunosti iskljucio kompjuter,a ne da prelazi u neki standby.

Annotation 2018-11-26 084827.jpg
 
^ Hvala najlepše! Nisam rekao da uvek hiberniram racunar (iz tog stanja se budi). Hibernacija mi savrseno odgovara, Shutdown ne.

Fast Startup ima veze sa brzim pidizanjem nakon Shutdown, nema veze sa hibernacijom.

Povrh svega, vrlo je čudno što Event Logger ne navodi zašto je probudio komp iz hibernacije.

Mozda još neki hint? :)

Prblem resavam tako što na razvodniku iskljucim napajanje, al' voleo bih da rešim problem. Hvala svima.
 
Poslednja izmena:
Da li si probao da drzis Shift pa onda Shutdown, to bi trebalo da ga iskljuci a ne da ode u hibernaciju (kada samo odradis Shutdown).
 
Greska

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima, imam Win 10 LTSB 2016 i uključuje se u sred noći bez razloga, tj. unutar definisanih "active hours" (stoji da se tada ne radi restart zbog ažuriranja). Namerno sam noćne sate stavio kao "active hours" da se tada ne bi sam budio i pokušavao restart. Očigledno ne pomaže.

Danas se sam uključio u 5am a Event Logger nije ništa jasno pokazao, jedino što je odradio je da je skinuo Windows Defender ažuriranje baze virusa. Ali, nije sam isključio, već je ostao uključen. Mnogo me ovo nervira jer se često dešava.

Event Logger (System):


Nisam čačkao LTSB podešavanja, sve je as-is. Ako neko ima hint... :) Veliko hvala!


Ostavio si računar u sleepu i ujutro si ga zatekao upaljenog? I meni se to sinoć desilo. Mislio sam da je mrežna uzrok, ali moraću to još da ispitam.
 
Zdravo svima, imam Win 10 LTSB 2016 i uključuje se u sred noći bez razloga, tj. unutar definisanih "active hours" (stoji da se tada ne radi restart zbog ažuriranja). Namerno sam noćne sate stavio kao "active hours" da se tada ne bi sam budio i pokušavao restart. Očigledno ne pomaže.

Danas se sam uključio u 5am a Event Logger nije ništa jasno pokazao, jedino što je odradio je da je skinuo Windows Defender ažuriranje baze virusa. Ali, nije sam isključio, već je ostao uključen. Mnogo me ovo nervira jer se često dešava.

Event Logger (System):


Nisam čačkao LTSB podešavanja, sve je as-is. Ako neko ima hint... :) Veliko hvala!

Proveri da ti nije ukljucen "Wake on LAN" u BIOS-u, meni se tako ukljucivao racunar kada sam imao Windows 8, dok nisam iskljucio tu opciju.
 
U Windows se to isključi, treba da nađe drajver od mrežne karte (device manager) i odčekira dva kvadrata u opcijama.
Trenutno nisam na kompu pa ne mogu bolje da objasnim.
A i windows update može da se isključi sa nekim programom pa na ručno da se drži i pali po potrebi i skida po želji samo šta treba

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ima li neko ideju kako se gasi notifikacija da je ugasen windows firewall? Win 10 Pro je u pitanju, ugasio sam firewall, ugasio sve notifikacije po print screen i opet po bootanju mi se pokazuje notifikacija. Nije strasno, ali jako nervira pogotovo kad je ugaseno sve :(.

Security messages.jpg

Firewall notification.jpg
 
Settigs > Security > Firewall & network protection > Firewall notification settings > Manage notifications. Lepo sakriveno.
 
Nece, neverovatno, sve iskljucio i opet se javlja notification "Turn on windows firewall". Ovo je nemoguce ubiti.
Turned off notifications.jpg
 
Iskljucen je jer me smara da stalno stavljam izuzetke, a ne vidim neku dodatnu korist. Ali mi neverovatno da ti iskljucis notifications u sistemu i on ih i dalje izbacuje. Koja poenta opcije za iskljucivanje onda?
 
ode mi windows u 3 lepe iz cista mira. sinoc sam se igrao i ugasio ga... sad me sacekala 3 bsod-a sa porukom page fault in nonpaged area. what failed: ntfs.sys i puca mi settings kad ga pokrenem a nema sanse da opet radim novi sistem.
 
Restore? Ghost?
A da nisi prepunio particiju?
 
nemam backup niti bilo sta posto sam pre neki dan odradio cist install. nije prepunjen, skoro pa je prazan disk. ne znam sta bi moglo da bude. muka mi je od wina a treba mi samo za jednu igru.
 
Sigurno je Windows sam azuirao neki AHCI driver koji nije kompitabilan cim pise greska za NTFS.SYS
 
ne znam vise sta da radim. do skoro sam vozio 7icu i morao da predjem na 10ku zbog neke 2 igre. nista nisam tweakovao ali sad cu da skinem definitivno neki tool da mu sve pogasim.
moram samo da nadjem fix za ovaj settings crash.

puca i c. panel.
 
Poslednja izmena:
Koji si koristio build 1809 ima bugove , ja 1803 koristim on je manje zlo.
 
1809 mi je skinuo. hah, pa koji build ih nema nego me ovo nervira posto se desilo iz cista mira. nisam nista cackao, win mi samo sluzi da igram fallout.
zalim ljude koji koriste win 10 za bilo kakav posao.
 
@ericm
Probaj da uđeš u safe mod pa mu obriši ručno taj drajver, ako možeš da uđeš.
A sledeći put obavezno neki backup program koristi, ja koristim Macrium Reflect Workstation i spasao me je mnogo puta

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno