Šta je novo?

Windows 10 - official hate thread :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma.. Driver za zvucnu nisam nikad uspeo da uklopim na win 10...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
f460aebd9cc7f16f51d4c80c9fdd6914.jpg


Jednom ću pokupiti računar, sesti u auto i otići u kancelariju Microsofta u BG. Neka naprave da radi.
Windows 10 home, plaćen, posle apdejta.
Sramota.
Sad sam siguran da više nikada ova firma, od svih "zlih" firmi, od mene euro nijedan dobiti neće.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Kod tebe je žešći problem što imaš i legalnu verziju,a kod mene je problem što mi šiše da mi licenca uskoro ističe. Nisam ga ja instalirao.
 
Mozda je neko pisao ranije, ali ovakav problem imam. Kad odem na start i shut down, svi ventovi na kompu ostanu da se vrte, a monitor iskljucen. Znaci softverski iskljucen, a hardverski ne. U pitanju je enterprise ltsb verzija. Mislim problem je veoma lako resiv :-D

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Evo sad zapeo da updejtuje Nvidia driver... A ugasio sam taj update ranije...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Mozda je neko pisao ranije, ali ovakav problem imam. Kad odem na start i shut down, svi ventovi na kompu ostanu da se vrte, a monitor iskljucen. Znaci softverski iskljucen, a hardverski ne. U pitanju je enterprise ltsb verzija. Mislim problem je veoma lako resiv :-D

Sent from my LG-D838 using Tapatalk

Obično je problem što neki drajver ne dozvoljava gašenje, ili u BIOS neko podešavanje. Proveri za LAN drajver, to je u većini slućajeva, takođe Intel Managment Engine u Device Manager.
 
Obično je problem što neki drajver ne dozvoljava gašenje, ili u BIOS neko podešavanje. Proveri za LAN drajver, to je u većini slućajeva, takođe Intel Managment Engine u Device Manager.
Instaliran poslednji IMEI i od tada se ne desava i nadam se da se nece desavati.
Hvala!

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Skinem 1709 official i sve lepo legalno instaliram.
Posle pola sata mucenja da se sastavi sa updateima (iako je na SSD-u) Win 10 odlucio da mogu samo vesti da citam u Edge.
Pretraga preko Bing,G itd daje rezltate ali ne mozes nikakav link otvoriti, na klik zapuca edge, cpu na 100% i tako drzi par minuta dok se ne ubije nekako...
Ali naslove vesti sto izbacuje po defaultu mozes bez problema otvoriti i citati...
Sreca imam NAS pa skini FF instaler preko drugog kompa pa na NAS pa povlaci na Win 10m instalirao FF i sve super...
Sad je varijanta " narani svinje i ne diraj Edge..."
Ali moram i pohvaliti da BT mnogo bolje radi nego na W7 sto je jedan od glavnih razloga saltanja na W10...
 
To je samo netaknuti ISO, baš kao tvoj što si skinuo ;)
A licenca je i meni legalna...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne postoji nešto legalno ili ne, kad je ISO ili ESD u pitanju.

Možete skinuti i sa Marsa, ako hoćete, bitno je da se poklapa SHA1.

I to SHA1, koje je objavio microsoft, a ne neko deseti.
 
Poslednja izmena:
Pa baš to sam i rekao ;)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
O ljudi moji... pod legalnim sam mislio da imam legalan win, pod ms sajtom smatram najazurniji netaknuti win da ne moram gledati SHA itd...
Odradio je update za Edge i proradio je... problem je sto mu je trebalo poprilicno vremena da se seti da odradi taj update...
 
Shvati da je MS zato izmislio MediaCreationTool da ne bih morao programima ili preko cmd proveravati hash, jer je za hash culo mozda 5% pc korisnika.
 
Bilo je samo pitanje vremena kada će se to objaviti. Ozbiljne "ustanove" odavno preporučuju upotrebu većih sažetaka (256 - 512 bita). Ne kopaju se za džabe onolike kriptovalute. :D

2017-12-17_020911.jpg
 
Kad se iz Linux-a/macOS-a pristupi stranici https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO , dobija se mogucnost da se direktno skinu ISO fajlovi najnovije verzije Windows-a 10 posto MCT nije dostupan za Linux/macOS. ISO se moze skinuti i iz Windows-a ako se promeni user agent browser-a.

Ovako trenutno stoje stvari za Windows 10 English (US) 64-bit:

ISO: Win10_1709_English_x64.iso

MD5: 5e8bdef20c4b468f868f1f579197f7cf

SHA-256: 2db4cd9934ee41c25c382a9b7ac361085d1cc0cd45f7651b5c0adfbc418c8ce5

Screenshot from 2017-12-17 18-00-01.png
 
Trazio neko resenje za neku glupost u Win 10 i izbi mi oci na MS sajtu:

Screenshot-2017-12-20 Microsoft Account Privacy Settings.png
 
Privacy at Microsoft = svinja u Teheranu! :d :d
 
Kad se iz Linux-a/macOS-a pristupi stranici https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO , dobija se mogucnost da se direktno skinu ISO fajlovi najnovije verzije Windows-a 10 posto MCT nije dostupan za Linux/macOS. ISO se moze skinuti i iz Windows-a ako se promeni user agent browser-a.

Ovako trenutno stoje stvari za Windows 10 English (US) 64-bit:

ISO: Win10_1709_English_x64.iso

MD5: 5e8bdef20c4b468f868f1f579197f7cf

SHA-256: 2db4cd9934ee41c25c382a9b7ac361085d1cc0cd45f7651b5c0adfbc418c8ce5

Pogledajte prilog 242758

Da, tako i radi alat za legalno skidanje windows ISO fajlova opisan gore u sticky threadu:

https://forum.benchmark.rs/showthre...acione-iso-e-svih-verzija-Windowsa-i-Office-a
 
Sad mi javio ortak, kupio njegov stric neki HP AMD A9 APU laptop, instalirao sve drajvere i Start Menu NE RADI!!! Instalirao sam Windows 10 na dosta laptopova sa Intel platformom (Intel CPU/GPU, Intel + NVIDIA) i ovo mi se nijednom nije desilo!

Strasno, baci neko 50 soma na laptop a NAJNOSNOVNIJA stvar NE RADI!!!

Da li je moguce da AMD u saradnji sa Microsoft-om ne moze da napravi KRSTENE drajvere?
 
Uzas jedan... Kako da niko nista ne testira pre pustanja...
 
Sa politkom koja se zove WaaS (Windows as a Service) i koja je stigla sa W10, korisnici su pretvoreni u testere.

Ne postoji razlika između nekakvih "insajderaša" i regularnih korisnika. Ta granica je izbrisana.

Jeste, strašno je kad posle dvadeset godina vidiš, kako sa OS-om postupaju kao sa dečijom igračkom.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno