Šta je novo?

Windows 10 - official hate thread :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Scrollbar je beo, znaci da ili ne postuje High Contrast ili nisi u High Contrast Windows temi?
Koja je to tema uopste, bolja je od bilo cega sto sam nasao za Chrome do sada.
 
Hoces da pomognes ili samo nesto pricas okolo?
Donji scrollbar je beo.

Ako nije High-contrast tema Windowsa, onda barem kazi koja je to Chrome tema, da isprobam.
 
Hoces da pomognes ili samo nesto pricas okolo?
Donji scrollbar je beo.

Ako nije High-contrast tema Windowsa, onda barem kazi koja je to Chrome tema, da isprobam.

Mora malo da izbotujem, ne bi bila fora.:D

U pitanju je Dark Mode ekstenzija https://chrome.google.com/webstore/detail/dark-mode/dmghijelimhndkbmpgbldicpogfkceaj/related

a za scroll https://chrome.google.com/webstore/detail/scrollbar-customizer/flffekjijpabhjgpoapooggncnmcjopa :wave:
 
Da sredim jos dobro punocu fontova i mozda najzad i mogu da koristim Chorme duze od 1 minuta :)

Kako da podesim background za start page, extensions i settings da ne bude bela?
 
Pa ne radi ;) Probao sam ovu sto si linkovao, radi na sajtovima, ne radi na te tri speificne internal pages :(
 
Poslednja izmena:
Nema screenshot about:blank strane, ne radi na njoj. Mada mi ne bi smetalo ni da postavim google.com, sto cu i uraditi.

Ostaje jos da ne prati uopste teme Windowsa i fontove u Settings strani, ali to je omanji problem.
Punost fontova mi ostaje. Ono sto je Qiza predlozio ne uspeva mi do kraja :(
 
Nema screenshot about:blank strane, ne radi na njoj. Mada mi ne bi smetalo ni da postavim google.com, sto cu i uraditi.

Ostaje jos da ne prati uopste teme Windowsa i fontove u Settings strani, ali to je omanji problem.
Punost fontova mi ostaje. Ono sto je Qiza predlozio ne uspeva mi do kraja :(

Aha, about:blank ti je podrazumevana... Mislio sam da je New Tab... Tamo jeste tamna jednostavna pozadina i šta znam, korisnije nego klot-prazno about:blank-a.
 
Ma zaglupi se za neke postojece konekcija, a za neke ne. Meni se kaci na jedan, nece na drugi wifi ruter. Na oba je radio :) Probao reset ruter, Forget Connection + reboot, jok bre ;) Ugasi WiFI pa upali, jok...
Onda cesto hoce kad apokrenem troubleshooter, ali ne uvek.

Posto MS jos nije isterao ni 10% korisnika Windowsa na OSX/Linux od kada je izasao W10, ocigledno je koliko su to u stvari losi OSovi :)

Da li koristis AVAST?
Meni je sbb monter diagnostifikovao problem, da sa novim sbb ruterom ne koristim avast jer blokira wifi. I stvarno je to bio problem. To bi objasnilo tvoju situaciju da negde radi a negde ne.
 
da li je moguce da ne moze da se stampaju mailovi iz nejgove mail aplikacije? Priloge stampa, ali telo maila nece... Da se igram sa print to pdf pa odatle, necu, jer mi oduzima suvise vremena
 
naravno da je moguće. možda štampanjem svog mejla kršiš neki kopirajt...

sa druge strane, oni tvoje mejlove čitaju i skladište, nije važno, prava pojedinaca su ionako nevažna... bitna su prava korporacija.
 
Ako korisnik ne brine o svojoj privatnosti, zašto bi neko drugi brinuo? Nije da izbor ne postoji. Svako ima svoju glavu, pa nek misli

@djpaan
Kod mene radi :) Ako ti lepo štampa u “Print to PDF”, a neće na štampač, onda je verovatno do tvojih podešavanja
 
čekaj druže, jel to znači da ja mogu da snimim dronom par snimaka tvog stana, obzirom da se ti nisi zvanično deklarisao kao protivnik nadgledanja ?

trebao si ipak da opkoliš stan anti-dron zaštitom... što nisi mislio na vreme...
 
Stan naravno da ne, jer zakon propisuje pravo privatne svojine (u stvari zavisi od drave, ali uglavnom ne može). Jedino ako me pitaš i ja to dopustim. Baš kao što me pitaju MS, Google, Apple, FB.... i ja dopustim, a oni rade sve što je u skaldu sa zakonom. I u zavisnosti od tog zakona (USA, AU, EU, Srbistan...) uzmu šta je dozvoljeno. U USA/AU/Srbistanu sve, u EU malo manje. Ja naravno imam opciju da kao što i tebi kažem da ne snimaš, ili skinem tog drona što mi je na prozoru, mogu i njima da ne dozvolim da rade to što hoće. Niko me ne bije motkom da koristim njihove usluge
 
Poslednja izmena:
Tin hat brigade strikes again.
 
Ako korisnik ne brine o svojoj privatnosti, zašto bi neko drugi brinuo? Nije da izbor ne postoji. Svako ima svoju glavu, pa nek misli
To je ono sto bi korporacije zelele da mi mislimo, da smo mi iskljucivo odgovorni za svoju privatnost. Opasna zamena teza...
Privatnost nije jednosmerna ulica, jednako kao sto ni sam sa sobom ne mozes da zakljucis brak. Potrebne su dve strane. Privatnost je ustavna kategorija, vise strana treba da je ukljuceno, ne samo korisnik.
 
Poslednja izmena:
Kad narod ne zna da bira najbolje za sebe, država brine o tome. Na jedan (EU sa GDPR) ili drugi (Kina sa GFoC) način.

A na ovu temu nema smisla ovde pričati. Win 10 ima dosta nedostatka, ali PP nije jedan od njih ako se uzme u obzir trenutno stanje. Tj. nemamo pravo da kritikujemo MS, a prihvatamo sve ostale
 
Narod bira ono što mu se nudi. Kao ručak u zatvoru.

U distopijskim sf knjigama narod nadgleda država, autoritetom zakona, na šta smo mi naviknuti socijalističkim zulumom.

Ovde, nas ne nadgleda država, nego privatnik, "žika trans iz vražogrnca".
Drži monopol na trgovinu jajima, i da bi jeo kajganu, moraš da ga pustiš da te snima kroz prozor kad njemu ćefne.

"ako druže žiko, nadgledaj ti slobodno, ja sam urban lik
Živeo sam u centru amsterdama, kod nas nema zavesa, mi se ponosimo svojim golim dupetom"

Na to si pristao.
 
To je ono sto bi korporacije zelele da mi mislimo, da smo mi iskljucivo odgovorni za svoju privatnost. Opasna zamena teza...
+1.
Privatnost nije jednosmerna ulica, jednako kao sto ni sam sa sobom ne mozes da zakljucis brak. Potrebne su dve strane. Privatnost je ustavna kategorija, vise strana treba da je ukljuceno, ne samo korisnik.
Nisi u pravu. Ima ljudi koji su sebe vencali. A ima dosta primera gde su se vencali sa objektima ili zivim bicima koja ne mogu da odlucuju o braku, tako da je nema druga strana.

Privatnost se namece da velikanima ne moze legalno da se udje u trag. A ne da bi se brinulo o nama. Ne zaludjujmo se (tj. ne zaludjujte se...)
 
da, privatnost se nameće... a mikrosoft iz vražogrnci nas oslobađa od tog nameta...
 
+1.
Nisi u pravu. Ima ljudi koji su sebe vencali. A ima dosta primera gde su se vencali sa objektima ili zivim bicima koja ne mogu da odlucuju o braku, tako da je nema druga strana.
Ako cemo da uzimamo anomalije, primere bolesnosti i devijatne glasine ok. Medjutim, moram da ti kazem da je definicija braka, bracne veze, vrlo slicna svuda u svetu. Trazi se jasna konsenzualnost obe poslovne strane. To je validan gradjanski brak, u svim drzavama sveta. Venchavanje sa drvetom i kucnim ljubimcem ne proizvodi pravne posledice. To sto mediji pisu da je drugacije... pa to su mediji...

Privatnost se ne namece, naprotiv, vlada potpuna erozija privatnosti. Velikanima nema sta da se ulazi ili ne ulazi u trag!? Nema njih 500 ili 5000 korporacija koje mogu da rade to sto rade! Zna se koje su to korporacije i one su realno izvan pravnog sistema, jer danas subjekat medjunarodnog i unutrasnjeg prava nije vise drzava, odnosno nije najdominatniji subjekat. To su danas korporacije koje imaju ekonomsku moc a sa njom ide i politicka, odnosno ekskluzivnost od pravnog sistema. Kod nas i svuda u svetu, ista shema.
Cak i kada ih rebnu kao nekim kaznama i slicnim glupostima, stotinama miliona ili milijardi koje kao placaju za ovo ili ono, to je samo bajka za populus, vest u medijima, realizacija 0. Ko misli da je drugacije, sorry na recniku, nema pojma kako izgleda veliki svet biznisa/politike...
Sorry za off.
On topic - W10 saks... :)
 
Brak je ono sto se definise. I on se razlikuje i od drzave do drzave istog kontinenta, kamoli van njega.

On topic: Smor je jedino koliko mi W10 uspori sistem, ali za privatnost nemam iluzije da je imam, i da je za moje dobro. Samo botovi "pokazu da ti nije svejedno ad hominem" :)
 
Kao neko ko je diplomirao prava, moram da ti kazem da gresis. U svakoj ali svakoj savremenoj definiciji braka trazi se konsenzualnost dve poslovne strane. Drvo, karburator, vibrator, radijator nisu poslovno sposobne strane, nema braka sa njima. E sad ako ces da navodis primere primitivnih drustava gde vaze plemenski obicaji stari 5 eona, onda je to samo izuzetak a ne pravilo.
Alfa daj vise nemoj da pises o stvarima koje ne poznajes, pocinjemo da idemo u tezak off, zao mi lepe teme za hejt! :)
 
Poslednja izmena:
Cak i kada ih rebnu kao nekim kaznama i slicnim glupostima, stotinama miliona ili milijardi koje kao placaju za ovo ili ono, to je samo bajka za populus, vest u medijima, realizacija 0. Ko misli da je drugacije, sorry na recniku, nema pojma kako izgleda veliki svet biznisa/politike...
Sorry za off.
On topic - W10 saks... :)

Unapred sorry za off, našao sam se da "nemam pojma", pa pitanjce, jel moguće ovo što je boldovano?

Znaš iz prve ruke neki primer koji se odnosi na IT, da ilustruješ tu tvrdnju? Ne mislim na tužakanja u vezi patentnih sporova i kako se ko izvlači, nego primer da je doneta presuda, proklamovana cifra za "dranje", pukla vest u javnosi o tome a onda sledi realizacija 0, iza leđa iste te javnosti?
 
"ako druže žiko, nadgledaj ti slobodno, ja sam urban lik
Živeo sam u centru amsterdama, kod nas nema zavesa, mi se ponosimo svojim golim dupetom"

Na to si pristao.

Šta fali tome, evo prekoputa moje zgrade dve gej studentkinje iznajmile stan. Samo da kažem, ne koriste zavese i vole da drže upaljena svetla. Raspoloženje u komšiluku je itekako poraslo, čak i dede imaju snage da bacaju sneg oko ulaza :d
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno