Šta je novo?

Windows 10 - official hate thread :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako da sherujem particije na aprilskom update-u? Koristio sam homegroup do sada.
 
Meni sada posle aprilskog update-a Edz daje certificate error za Bench forum lol
 
Meni na svim OS-ima u svim browserima... u pitanju je Bench sajt
 
Novi sertificat i exception jutros, sade je OK.
 
Juče na poslu ugasi se komp i kolega me zove da pita šta se dešava. A ono đubre radi update a da nikoga nije pitao. Pola smene smo gledali procente na ekranu, pa instaliranje Windowsa...
Boga mi ja neću još 10 godina sigurno isprobavati to đubre

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Kod drugara u firmi, Alienware se updejtuje 4 sata, restart, provali da update nije uspeo i onda rollback.... I tako prođe radni dan.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Kaži mu da izbaci Avast.
 
Nema AV osim defendera.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
@yooyo
Pretpostavljam da je na Semi-Annuak channel i odložen feature upgrade bar na nekoliko dana? Trebalo bi da vidi gde je zapelo, pa da taj update instalira ručno. U suštini, to sa rollback-om je dobra stvar, svakako bolje rešenje od lošeg update-a koji je prošao pa pokarabasio sistem, kao što se dešava na linuxu. Sada i SLED/openSUSE ima sličnu mogućnost. Ali jeste problem što ti update sistema oduzme ceo dan. Neverovatno je kako nisu uspeli da reše da se sve odvija u pozadini i da je sve što ti oduzme vreme najobičniji restart, kao što je slučaj sa linuxom.

Inače, to sa propalim update-om i oduzimanjem vremena nije specifično za Win 10. Desilo mi se više puta i na Win 7 i na Win 8. To je problem sa Microsoft-om :)

Što se AV-a ziče, na poslu imam Kaspersky, kod kuće samo Defender. I nikakve razlike nema kada je sigurnost u pitanju. Jedino što mi Kaspersky često blokira sumnjive stranice koje su po dosadašnjem iskustvu sigurne i što je me pustio da otvorim zaraženi link koji je kolega poslao preko Skype-a kad je pokupio neki virus. Obično proverim dvaput, ali ovo je bilo od jednog od dvojice ljudi u firmi koji zapravo znaju nešto i PC-u i sigurnosti :d Daleko od toga de je Defender najbolje AV rešenje, ali je zdrav razum daleko bolji od bilo kog AV-a :D
 
Poslednja izmena:
Veoma je različito kada radite na svom kompjutreru i kada dođe naki tuđi, tada nezanam šta je sve neko drljao po sistemu, ako ne može lako da se sredi problem onda pada nova instalacija. Obično u takvim slučajevima vlasnik nema pojma o sistemu kada već mora da traži pomoć pa je sistem zabrljan do krajnosti. Evo, pre neki dan donese mi poznanik neku krntiju sa XP-om i 3 AV-a instalirana. Kaže treba pola sata da se digne system, čudo jedno.
Jedan skoro nov laptop, dobra marka, 10ka na njemu fabrička. Psuje 10ku na sva usta, kaže posle updejta crko laptop kad ono prazna baterija i punjač ne radi. Hoće čovek 7micu a drajvera ni za lek. Stavim moj punjač, napunim bateriju i radi perfectno. Čuo čovek da sa 10kom može kompjuter da explodira.
 
Ima li neki fix za prevenciju update-a, a da funkcioniše? Neke metode sam probao ali ga ovo rrrmnjau progura svakako.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Iskljucis "Windows Update" servis u services.msc i obrises Upgrade Assistant i to bi trebalo da bude to.

Ako i dalje prolaze, O&O ShutUp 10 i iskljucivanje update-a preko njega, pa restart, pa opet iskljuci, jer nakon prvog iskljucivanja hoce da vrati neka podesavanja.
 
jer moze jedan tutorijal o iskljucivanju update na Win 10, ali da bude pouzdan, jer generalno ima mnogo you tube priloga, meni bas update pravi problem pa mi treba bas nesto sigurno.

hvala vam
 
Preporuka za sajt gde da uzmem za prijatelje win10 oem(ide na lap) i standard(retail) za pc. Nalazio sam prvi za 7,8e, a drugi na akcijama za 30tak (to je jasno fake).
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ma kakav tutorijal i programi za isključivanje Windows update kada to može svaki firewall da blokira.

Tako sam ja radio i nije uspeo da uradi update. Jedino treba da mu se pusti koji port u firewall-u da može da šteluje sat i ništa drugo

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Prokleti update mi unisti dokument na kojem sam izgubio 3 sata jer se azurirao dok sam bio u Wordu, i sad mi je 2 rucne kopije i 2 backupa unistio i moram da radim ispocetka.

Sta bih sve napisao sad uf...

Update: hvala bogu Apache Open Office otvorio sve bez problema i spasio me.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Zar nemaš autosave uključen u Word?
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Pa čovek kaže da ima i dve ručne kopije i dva bekapa...
Ume često M$ da zezne stvar na tom polju, često i ako je autosave stavljen na min (1min)
 
Zar nemaš autosave uključen u Word?
Imam na svaka 2 minuta, iskljucen fast save da bi se normalno snimila kopija bas zbog toga.

U sred rada u dokumentu se u pozadini instalirao taj update vezan za Office a ovi ostali nisu pre restarta i to mi je corruptovalo sve sto sam radio u tom konkretnom dokumentu, i backup i original na autosave i rucne kopije.

Tako i da sam snimio 10 kopija tog konkretnog dokumenta, svi bi bili osteceni u toj sesiji jer sam sve snimio nakon azuriranja.


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Pa s razlogom je ukljucen i taj update, ali ne da odradi taj update u sred posla vec da ih skine kao i sve ostale updateove i instalira kad prodju active hours ili kad ja rucno restartujem, a ne da mi odradi update u sred posla, ja ni ne dobijem informaciju o tome i onda pri gasenju i paljenju worda dobijem ostecen fajl koji "Repair file" vrati kao neformatiran unisten tekst od 10ak strana.

Za sve ostalo je stojalo "Awaiting restart" koji sam s razlogom pomerio tog dana na 11am jer sam imao obaveze preko 3am kad je po defaultu postavljen da sme da radi azuriranja.

Sto je jos gore, pause updates ukljucen bio do tog dana, odlaganje ostalih na 30/60 dana sto znaci da se ko zna koliko provlaci ovaj bug a da oni nisu imali pojma o tome, sto znaci da im je provera azuriranja jedna ogromna 0.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Office i drugi MS programs update je odvojen od generalnog update-a, samo "Ubij" taj update i neće se više događati.
 
To je ukljuceno naknadno jer skidam dosta fajlova sa neta svakodnevno i ta azuriranja su mi mnogo bitnija od azuriranja OS, ako imaju neku kriticnu zakrpu tu ona mi je relevantna.

Inace blagi off, Luke o Windows Update, slatko sam se nasmejao, na ~12:10

 
Poslednja izmena:
Zanimljiv problem na win 10,do skoro sam koristio insajder vertije kako koja izadje uvek instaliram,medjutim strasno me nerviralo to što po podizanju sistema kada recimo udjem u explorer i hocucda otvorim neki folder ili raspakujem nesto iz win rara,krene neko drljanje po hard disku par sekundi tako i onda otvori.

Onda sam prešao na poslednju stabilnu verziju win 10 znači clean install i problem je ostao i dalje.

Proverio sam i hard disk naravno i zdravlje i performanse su na 100%.

Ima li neko neki savet ?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Windows defender?
 
Otvori Task Manager i prati koji proces zauzme CPU i/ili HDD resurse u toj situaciji. Dobre su šanse da je Defender.
 
Kakav raspad od nadogradnje, pa ovo nema nigde.

Imamo u firmi neki naš DLL pisan u C-u, i dve test aplikacije koje učitavaju taj DLL i rade nešto (C/C++ app koja učitava DLL dinamički preko LoadLibraryA, i C# app koja uvozi funkcije preko marshalinga).
Do jutros sve radilo najnormalnije (32-bitni DLL + 32-bitna app, 64-bitni DLL + 64-bitna app), posle apdejta aplikacije više ne mogu da učitaju DLL, neverovatno.

1. Nema antivirusa osim defendera
2. Probano kao admin i kao običan korisnik
3. DLL ubacivan u folder gde je aplikacija i u sistemske foldere, probano referenciranje DLL-a preko relativne i apsolutne putanje
4. Isti slučaj kad je DLL bildovan preko MinGW-a koristeći MSVCRT.DLL ili preko VC++2015 koristeći CRT 2015 runtime koji je uredno instaliran

Kakvi diletanti, majko mila...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno