Šta je novo?

Windows 10 - official hate thread :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
usao sam u safe mod i probao da instaliram novi ahci drajver koji sam skinuo ali mi na kraju prijavljuje unknown error.
sad ne mogu nikako da izadjem iz safe moda jer mi pucaju svi prozori koje treba da pokrenem. do sad sam ulazio sa msconfig...
ehh, a samo sam hteo da pokrenem igru...
hvala na pomoci ali mislim da cu ipak da vratim 7icu posto fallout radi na njoj.

od skoro sam poceo da radim i backup za win ali posto ni sami ne znaju sta rade, ni jedan backup mi nije bio 100% siguran...
 
Ma stavi 1803 ako si i tamo imao problema onda stavi sedmicu , mada je sedmica 2019 godine zvanicno 10 godina stara ali opet i dalje zavrsava posao.
 
ma sa svakom 10kom sam imao problema, posebno onim jos starijim verzijama kad sam ih isprobavao.
vracam 7icu jer se ovakve gluposti na njoj nisu nikad desavale.
 
Ima li neko ideju kako se gasi notifikacija da je ugasen windows firewall? Win 10 Pro je u pitanju, ugasio sam firewall, ugasio sve notifikacije po print screen i opet po bootanju mi se pokazuje notifikacija. Nije strasno, ali jako nervira pogotovo kad je ugaseno sve :(.

Pogledajte prilog 261493

Pogledajte prilog 261494


Probaj da pogasiš servise preko msconfig. Meni se iz nekog razloga posle poslednjeg apdejta pojavljivalo da su ugašeni i WD i Kaspersky Free, iako je KF bio uredno uključen, pa se pojavljivao taj prozor da uključim jedan od ta dva ili oba.
 
Eric, kada NTFS javi page fault in non-paged area, primarno ce biti neki memory/disk corruption. reinstall bi pomogao samo ako je neki driver bas bio updated pre toga automatski, a on je bagovit. Sto je jako malo verovanto vec.

FYI, ja moram na poslu da testiram na W10, i muka mi je :( Prosto kao da namerno lose radi na starijim procesorima i hardveru, UI nakon 20 dana aktivnog trazenja ne mogu da namestim da mi prija kao na W7 ni blizu, zakuca ponekad kao lud (spor)... plus na pola ekrana me bole oci nakon 30ak sekundi rada samo, ali ozbiljno me bole oci :(
 
ovo se isto i mom ortaku desilo pre oko 2 nedelje, potpuno ista greska koja se javila nakon nekog apdejta.
do tada je na tom disku uspesno vozio hackintosh vise od godinu dana.

moj disk je nov, uzet pre nekoliko dana.
ne verujem da hw moze tek tako da zeza i uvek prvo okrivim win 10 sto se do sada ispostavilo kao tacno.

verujem ti, evo upravo pravim win7 butabilnu flesku sa usb 3.0 i nvme drajverom.
 
ma sa svakom 10kom sam imao problema, posebno onim jos starijim verzijama kad sam ih isprobavao.
vracam 7icu jer se ovakve gluposti na njoj nisu nikad desavale.
Isprobaj Windows 8.1
Ja sam više puta isprobao Windows 10, kažem isprobao jer nikad mi nije radio normalno duže od jednog do dva dana.
Koristio sam Windows 8.1 do prošle nedelje i mnogo je brži i od 7 i od 10, pre desetak dana kupim novi procesor i ploču i rekoh sad ću desetku da vozim. I eno ga u servisu zbog silnih plavih ekrana. Nisam imao vremena da vraćam 8.1 jer bi mi prošlo onih 14 dana, pa neka se oni tamo pate sa zvanično najnovijim Windows-om u kombinaciji sa AMD-om

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Da i Windows 8.1 se slabo pominje a sa zakrpama moze da pridje Windows 7 mozes i njega da probas iako je start(metro) na Windows 8.1 totalna sprdacina ovo ostalo nije lose.
 
win 8 nisam nikada koristio i on mi je nekako jos gori i vise haotican od 10ke.

kad sam presao na macOS bila je aktuelna 7ica i tada se prvi put pojavila ona sakata 8.0 koju sam isprobao i istog trenutka pao format diska :)

tako da se drzim stare dobre 7ice dok god rade igre na njoj jer mi nicemu pored toga ne sluzi.
 
Instaliras W10, ne prikacis nikakav net, nema updates, i miran si :D
A ako zatreba nesto, podesis konekciju kao metered :p
 
Jedino je start menu sakat kod Windows 8.1, na njemu sam instalirao Classic Shell i lepo radi, a taj isti program sam instalirao i na Windows 10 jer ni tamo nije start menu ništa bolji, evo kako sam ga podesio, kasnije sam i donje ikonice našao i promenio u neke lepše, nije mi tu komp da uslikam

a6a5c8fa82a25b6179d90dfc5cf6b388.jpg


Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Uuu, kako se menja da nema onog "Search"-a pored Start Menija? Da li moze bez tih Classic Shell/SM programa?
 
To se lako isključi pa ne bode oči (Search), ne znam sad na pamet jer nemam komp, a drugačije ne može što se tiče start menu, ili koristiš taj koji imaš u Windows-u ili neki drugi, ima ih dosta, a ovaj Classic Shell sam izabrao jer postoji i od 64 bita što je retkost kod tih programa, ima dosta sinova pa mogu da se menjaju kada dosadi, ima mnogo opcija i na kraju backup-restore što je korisno.
Ja sam kao što vidiš na slici napravio foldere razvrstane po kategorijama pa u njima držim ikonice, brzo i lako se snađem. Zato mi na desktop ne treba ni jedna ikonica, tako mi treba mnogo vremena da nađem šta mi treba

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
ne znam kako taj search bar mnogima ne smeta... gasi se desnim klikom pa mislim da je prva opcija na pocetku koja se odstiklira.
meni ne treba start shell i 3rd party programi, uvek sklonim sav onaj haos nabacanih ikonica i pogasim sve sugestije iz start menija tako da ostane cist spisak programa kojih i nemam na winu.

inace agonija traje i dalje jer sam tek sad napravio butabilnu flesku. morao sam da odem do matoraca jer kuci nemam ni jedan win...
 
I meni su sve fleske kod brata par komada , sreca ovaj Windows 10 1803 da kucnem u drvo za sada lepo radi , 1809 je prebrzo objavljen pa je bio pun bugova posle su oni kao objavljivali zakrpe vanredno.
 
meni je onaj prvi 1809 kog su povukli radio super, apgrejdovao sam ga rucno sa prethodne verzije da ubrzam proces.
evo odradio sam upravo win 10 pa iz njega custom win7 koji upravo instaliram pa cemo videti. nadam se da ce proci bez problema...
 
Hvala za Search, nisam video da ima opcija, potrazicu je opet sutra.
 
I meni su sve fleske kod brata par komada , sreca ovaj Windows 10 1803 da kucnem u drvo za sada lepo radi , 1809 je prebrzo objavljen pa je bio pun bugova posle su oni kao objavljivali zakrpe vanredno.

Svaka verzija je prebrzo objavljena. Zato se drži na Semi-annual kanalu, i još malo odloženim ažuriranjem, čisto da se izbegne greška koja se dešava u skoro svakom ciklusu. I naravno, uvek treba imati prethodni .iso kod sebe.
Nije to preporuka samo za Win 10, već i za svaki drugi OS koji se ažurira u redovnim ciklusima (6-12 meseci)
 
samo da javim da sam upravo sve skockao kako treba i 7ica radi kao nikad do sada uz "nepodrzani" coffee lake i nvme disk :)

hvala na savetima ali djubre od 10ke nece vise nikad na moju masinu... jedino ako izadje bas neka must have igra ali ce za tu namenu da ide na neki poseban ssd dok je ne odigram.

evo jedne fotke utegnute masine :)

win7.jpg
 
 
samo da javim da sam upravo sve skockao kako treba i 7ica radi kao nikad do sada uz "nepodrzani" coffee lake i nvme disk :)

hvala na savetima ali djubre od 10ke nece vise nikad na moju masinu... jedino ako izadje bas neka must have igra ali ce za tu namenu da ide na neki poseban ssd dok je ne odigram.

evo jedne fotke utegnute masine :)

Pogledajte prilog 261578

Masina prespremna :)
 
samo da javim da sam upravo sve skockao kako treba i 7ica radi kao nikad do sada uz "nepodrzani" coffee lake i nvme disk :)

hvala na savetima ali djubre od 10ke nece vise nikad na moju masinu... jedino ako izadje bas neka must have igra ali ce za tu namenu da ide na neki poseban ssd dok je ne odigram.

evo jedne fotke utegnute masine :)

Pogledajte prilog 261578
Koji je ovo widget za vreme i temperaturu, rain meter ili nešto drugo?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
da, rainmeter a widget za vreme i temperaturu je wheat:

https://www.deviantart.com/lynxmukka/art/Wheat-1-0-208566379

ovo kod mene je sklopljeno iz 2 ili 3 widgeta jos davno i nesto sam malko modifikovao ali snaci ces se lako pa nasteluj po zelji.

ideja mi je bila da sklopim nesto kao Conky widget za linux samo malo jednostavnije...
 
Društvo imam problem sa WiFi mrežom. Problem je što na koji god ruter da zakačim laptop radi net par minuta i onda prestane. A da stvar bude još gora, kad ga nakačim na Android Hotspot sljaka kao blesav.
Jel se neko susretao sa ovim problemom?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Meni se to desava sa poslovnim laptopom, ali sam se sredio. Reboot nije pomagao, gasenje i restart sledeceg dana isto. Na poslu radi, kuci nece da se poveze na poznatu mrezu, i ne vidim nigde konkretnu gresku zasto!
Jedino reset adaptera kroz Troubleshooter je uglavnom resavalo. Nije bilo dovoljno da ja resetujem adapter rucno.

Sada radi, opet ne znam zasto! :) A ruter nije nista menjam, cak nije ni resetovan (to sam probao samo prvi put kada nije hteo da radi)
 
Ima ugradjena opcija Reset network settings koja obicno pomaze kad popi*di Windows sa mreznim podesavanjima.
 
Probao i to, nije rešilo problem. Jedino da vidim podešavanja kad se nakači na Android hotspot pa da jurim šta se ne gađa.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ma zaglupi se za neke postojece konekcija, a za neke ne. Meni se kaci na jedan, nece na drugi wifi ruter. Na oba je radio :) Probao reset ruter, Forget Connection + reboot, jok bre ;) Ugasi WiFI pa upali, jok...
Onda cesto hoce kad apokrenem troubleshooter, ali ne uvek.

Posto MS jos nije isterao ni 10% korisnika Windowsa na OSX/Linux od kada je izasao W10, ocigledno je koliko su to u stvari losi OSovi :)
 
Поздрав свима, на SSD-у ми је windows 10 и укључује се фазон цео минут, погасио сам све оне основне ствари да га не коче, има ли неко решења?
Наравно сем реинсталације

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Cao svima,
U toku butovanja windowsa sa cd-a posle windows loga izbaci mi ovaj bsod-to je slucaj kod desetke.Tri-cetiri puta izbaci bsod peti put prodje instalacija normalno.
Posto nisam u zadnje vreme zadovoljan sa desetkom, htedoh da se vratim na 7.Kod instalacije sedmice, Expanding Windows files 1% i tu se ne mrda nikako.
Oba hard diska su mi okej, 100% u sentinelu.Cd-ovi su novi, sa zadnjim apdejtovima za oba sistema.
a504da71983ef902eb9d100491998e05.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno