Šta je novo?

Xiaomi Mi5

@faca - i on ti koristi miflash aplikacuju, posle naravno adb. Mada ja uvek uradim cistu preko miflash, bez adb. Pa backupuj Viber za svaki slucaj ali po meni ne bi trebalo da bude problema kad se vracas na stariji ROM. Koliko vidim, i on je stavio save user files tako da ti se samo namece - fastboot, odgovarajuci rom koji zelis i miflash i resena prica :)
 
Значи може и без њега, чему он служи?

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Stigao MIUI 10,ali sačekaću malo sa apdejtovanjem zbog eventualnih bagova.
Screenshot_2018-09-18-17-37-40-621_com.android.updater.png
 
Poslednja izmena:
Јел то није Pie? Хоће ли он уопште излазити за Mi5?

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Знам. Највероватније нећемо ни добити Pie, ипак је телефон стар више од две године.

Ја сам сад прешао на MIUI 10. Мало су променили изглед нотификација, промењен је и таск менаџер, иконице.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
I meni se danas telefon ažurirao na MIUI 10 na Mi 5S. Sa v9 je radio ok, ali već sa v10 vide se godine, prosto ne radi baš sve tako glatko kao sa prethodnom verzijom.
 
И ја сам приметио да је одмах после ажурирања радио мало спорије, одзив и улазак у апликацију, али касније се вратио у нормалу, ваљда.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Koči inicijalni period posle svakog update-a (naročito na major verzije poput MIUI 9 -> 10 itd.). Posle određenog broja sati kao krene glatko, kao da uspe da iskešira neke akcije. Ali posle MIUI 10 nije to to. Iskreno, razmišljam da se pozabavim downgrade-om na MIUI 9 prvom prilikom kad budem imao vremena. Nisu tolike promene da bi se toliko žrtvovala baterija i brzina telefona.
 
da li se jos nekome desilo na miui 10 da odjednom zvuk za poruku i za izvestaj dostave postane isti zvuk? mene ovo strasno nervira, a izgleda da ne postoji resenje. ne razumem sta su unapredili u novoj verziji kad je svaka novija sve gora i gora.
 
Nisam to primetio, ali bilo je nekih bagova na miui 10, tj I dalje ih ima. Zvukove mi je sve izmesao. Notifikacija mi ne pokazuje kad je zaključan ni na home screen ni u notification baru. Još nešto primetih ali ne sećam se više

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Nisam to primetio, ali bilo je nekih bagova na miui 10, tj I dalje ih ima. Zvukove mi je sve izmesao. Notifikacija mi ne pokazuje kad je zaključan ni na home screen ni u notification baru. Još nešto primetih ali ne sećam se više

Sent from my MI 5 using Tapatalk

I ja imam probleme sa notifikacijama. Nekad nema tona a svetli lampica, nekad se nista ne pojavi. na messengeru uvek pise da imam jednu vise neprocitanu poruku. inace, 99% stvari je isto kao i pre, tako da je update sa v9 na v10 totalno nepotreban. i ja razmisljam da se vratim na devetku.
 
Како најлакше рутовати телефон?
Телефон је откључан. Гледао сам неки туторијал TWRP и када га скинем и отпајујем имам 8 фајлова а треба 9 као у туторијалу.
Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Odradio sam root i proslo je dobro, valjda. Pojavio se onaj plavi program TWRP na kineskom sa katancem, ja sam kliknuo na displej i on se ugasio i od tada ne mogu da ukljucim telefon. Kada dugo drzim dugme power na sekund zasvetli onaj indikator. Da li sam brikovao telefon? Nece da udje u fasboot, kad ga prikacim na komp nereaguje cak ni na punjacu ne svetli lampica.
Sve se nadam da displej nece da se upali zato sto je vec napukao i vec sam imao prolema sa paljenjem displeja.
Sve je to pocelo tako sto sam promenio font na neki koji nema pola nasih slova a nisam mogao da vratim default font pa sam hteo da ga root i da font ubacim u sistem.
 
Poslednja izmena:
Успео сам да повратим телефон, ево користим га већ три недеље.
Занима ме где се налази дата план, где се може подесити коришћење мобилног интернета?
Ја то у подешавањима немам.
70efc486724c356064be63ca55909e8f.jpg
3610e9bb01a37f4b611bca7a209dc0cd.jpg


Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Svuci odozgo notifikacioni panel, pa onda klikni na liniju (prostor) gde je prikazano koliko mobilnih podataka si iskoristio (u MB).
 
Zna li nekako kako da vratim softver na marshmallow verziju?
Pokušao sam da uradim flash fastboot Roma Ali uopšte neće da krene proces. Prijavljuje neku grešku.

Instalacija Najnovijeg fastboota prolazi bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno