Šta je novo?

Xiaomi Mi5

Da svakako.. Jeftinije nego u kini :) (sa sve slanjem i marzom preprodavaca)

Dokle god bude bio oko 2000kineza u kini kod proverenih preprodavaca min cena ce biti ~350$ 32gb i ~400$ 64gb. Tu pricam o belim verzijama.. Crne cu biti oko 20$ preko
 
Poslednja izmena:
Zlatni :)

T1suLjBjCT1RXrhCrK.jpg


T1t6KjBgYT1RXrhCrK.jpg
 
Zadnji deo moze da prodje, ali prednji jok. Bolje da je crni bezel.
 
kako ga spojiti sa PCpreko usb?ne prepoznajte ga po defaultu
 
Probaj da instaliras onaj njihov mi suite.. Mozda ti u setingsu stoji usb charging only?

Daj neki mini review,narucio si ga da ti dodje u eu zemlju ili ? Pretpostavljam beli 32gb ?
 
Probaj da bude pun 100% i onda ga prikljuci. Tada ce da pokrene instalaciju drajvera.
 
Kad si pre dobio telefon? na Aliju je poslato tek nekolicina a i oni isu dobili sto su narucili
 


Sta je sa audio kvalitetom na MI5? Sta je sa "najboljim" OIS-om? :S:
Kineski marketing...
 
Poslednja izmena:
Kamera je ocekivano iza najboljih kamera na trzistu,plus je ovaj lik sto testira blago retardiran..

I pored svega morali su da ubace full hd 60fps i slowmo 240fps.. Pilicari
 
Samo što za cenu S7 Edge mogu da se kupe 2 mi5... Doduše u kini gde se jedino i prodaje (i beše indija).
 
Da , i u indiji ce biti oko 45% cene s7. 300$ vs 700$
 
I treba stati na put ovima sto stavljaju 700+ cenu za jedan komad plastike.
Huaweiu je to uspelo ali i on sledi Apple i Samsung,
 
Lepo čovek kaže na početku videa da kada se snima prednjom kamerom na Mi5 u onakvoj posravci gde su oba telefona jedan do drugog ima smetnji u zvuku, najverovatnije zbog magneta ili čega već, tako da onaj zvuk nije realan
 
Ova prednja kamera uopste nije realna sto se tice zvuka..kao da je mikrofon samo na zadnjoj strani
 
The millet official website provides a standard version and a black and white color version with high black and white color options, and Privilege Gold Edition version is still missing.

Prevod je los ali deliuje da sutra pustaju crni 32gb model. Naravno ocekujem po 10.000 primeraka max :)
Jeftin marketing..
 
Da li se uopce zna kad bi Pro model mogao dobiti multilanguage verziju? Ima li kakvih naznaka radi zakljucanog bootloadera?
 
Kada se bude pojavio u indiji. Za oko mesec dana.

Znaci ipak ga nisi kupio :)
 
[youtube]tIlvoivuwXY[/youtube]

[youtube]_pGW1svD7bQ[/youtube]
 
Da li podržava 3G mrežu na 900MHz jer gledam na gsmareni i nema je na popisu podržanih frekvencija?
 
http://www.theverge.com/2016/3/16/11243842/xiaomi-mi5-review-low-cost-smartphone

Verge review.. Samo gde izvukose cenu od 260$ [emoji102] [emoji23]

Firstly, I don’t think I’ve seen better LTE performance from any phone I’ve tested yet. Qualcomm makes a big deal out of the X12 modem built into the Snapdragon 820 and I can vouch for its benefits. The Mi 5 maintained signal even inside the lower floor of a mall3where I usually lose connectivity, so I couldn’t be more satisfied with it. Voice calls were another highlight, with my brother asking me if I’m reviewing a new phone because I sounded better than usual4. The 820 processor also delivers great performance, making the Mi 5 capable of playing any game or taking on any processing task with ease. For my purposes, the most important part of that is simply the phone’s responsiveness, which is generally fast and hard to criticize.

At a time when HTC has cynically fallen in line with other iPhone copycat makers, it’s heartening to see others like Xiaomi putting the strength of their convictions behind their latest devices. I’ve used almost every smartphone introduced over the past six years and the Mi 5 still feels fresh and distinct in its own particular way.

The Mi 5 drags premium performance and features down into an even lower price tier. Its arrival is bad news for Xiaomi’s competitors but good news for consumers. This is as much smartphone as almost anyone will need, and for its price, I'm willing to forgive a couple of understandable shortcomings
 
Poslednja izmena:
Lep review nema sta..

Ovo za zvuk sam citao i na drugim review-ma.

Audio output impresses

The Xiaomi Mi 5 delivered great audio output when hooked up to an active external amplifier. The flagship was not only able to match the best for clarity, it also delivered splendidly high volume for arguably the best performance among the 2016 flagships so far.

Stereo crosstalk was the only reading to be affected when headphones came into play and the increase was rather well contained. The rest of the readings remained unchanged and so did loudness for a truly impressive showing.

Jos jedna zanimljiva stvar.. Makar dok ne krenu da fulshare sa ekranima :)

The viewing angles are impressive as well, there is hardly any color shift or contrast loss when looking the Mi 5's display at an angle. It isn't AMOLED grade regarding contrast, but it sure is the next best thing.
 
Poslednja izmena:
Tacno su pokazali sta jedan flagship treba da ima i koliko jedan flagship treba da kosta.
 
Jel itko flashao multilanguage rom na Mi5 Pro?

Koliko vidim kodno ime za PRO model, i vidim bas danas na xiaomi.eu da je dostupna multilanguage verzija ROMa..
 
Nazad
Vrh Dno