Šta je novo?

Xiaomi Mi5

While the company was ready to deliver 4 million units in the first round of sales, they were surprised to end up facing no less than 16 million reservations.

Da, ovo sam citao :) mada kinezi u komentarima kazu da ovi iz xiaomia lazu i da ce biti sreca ako su pustili i 400.000 uredjaja na trziste :)

veruj mi da su mnogo vise od 400k :D siguran sam da su barem 4-5 miliona sigurno ipak je to ogromno trziste a telefon se najavljuje godinu dana vec, pa samo se seti recimo kada je izasao IP6..prodaju po ne znam 5 mil za 20 minuta...a ovo ovamo jos vece trziste
 
Da ali oni su pilicari.. Jeftini su zato sto nikada ne drze velike zalihe proizvoda(takva im je strategija prodaje) , da ih stancuju kao veliki igraci sigurno ne bi kostali 2000yuana..

Jedna od retkih prodavnica :)

s_62151df1818b44f2a01db71c68f7605c.jpg


s_71dcf23cbb484398be42738bdfd4d391.jpg


s_b7ef84dac0cd4f3ca9c1f891a93829b5.jpg
 
Lepo izgleda, nije ni peveliki. Lici na s6/s7 kad se vidi bez logoa u levom cosku. Koliko se isplati uzimati ovaj mob ako ce biti neka zakinuta soc. verzija, tako mocan kao s7 ili lg5,a jeftin?
 
Nisam siguran sta pitas :)

Nikako se ne isplati uzeti ga u skorijoj buducnosti .. Mozda za 4,5 meseci kada se stabilizuje cena,mada ce tada galaxy s6 kostati oko 300e tako da verujem da je on ipak bolja kupovina od mi5 za skoro istu lovu
 
pa kako sad s6 da bude bolja kupovina od mi5? flagship starije generacije bolja kupovina od flagshipa aktuelne generacije...
 
Pa dobro tu nista cudno nije.. Pored toga sto s6 ima bolju kameru i displej mnogo lakse ces ga kasnije prodati nego nekog tamo kineza..

Inace,pustaju sutra i crni model ali naravno samo u 64gb varijanti.. Jednom pilicari uvek pilicari :)
 
Xiaomi. Samo crni u varijanti 64gb. 32gb rezervisano za onaj ogavni beli sa crnim debelim ramom oko displeja.. Cim su ih predstavili znao sam da ce da se ciganisu oko boja.

Sada ce taj crni 64gb kod preprodavaca da bude skuplji valjano od belog jer ce biti 5 puta trazeniji..

Edit
The sale also offers 1999 yuan Standard Edition (3GB + 32GB) and 2299 yuan high version (3GB + 64GB) two versions, the standard version is still only white, but the high version offers white, black two options 
 
Poslednja izmena:
Zar nema jeftiniji crni beli gold..srednji isto tako..a najskuplji samo crni
 
U teoriji je tako ali u praksi nije :)

Npr mi4 je navodno postojao u crnoj boji, u teoriji naravno.. U praksi mislim da nisu izbacili vise od 10.000 primeraka crnog mi4 :)
 
Nisam siguran sta pitas :)

Nikako se ne isplati uzeti ga u skorijoj buducnosti .. Mozda za 4,5 meseci kada se stabilizuje cena,mada ce tada galaxy s6 kostati oko 300e tako da verujem da je on ipak bolja kupovina od mi5 za skoro istu lovu
Ok, hvala. :) Bas na to sam mislio. Bolje kupiti isti od poznatijeg proizvodjaca i dati istu lovu ili skuplje kao npr kupiti lg g5 ili s7 zbog lakse prodaje.
 
[youtube]fAYS8PAdWkk[/youtube]

Gizchina.
 
Da li je netko ikad kupovao sa ove stranice xiaomidevice.
 
Da ,na kraju je ok ali nista vise od toga.. Mi4 sa istom baterijom i s801 u toj situaciji izvlaci sigurno oko 5h i 30min..

Na textualnom reviewu od danas kaze da je baterija prosecna i vidno slabija od s7 (3000mah,amoled,exynos,5.1incha)

Plus i dalje pricamo o uc verziji,da sacekamo punokrvni s820 a kako pise phonearena nista od njega i baterije,ne vole se.
 
Poslednja izmena:
Videce se svakako kad izadju retail primerci, sta ce biti sa baterijom..
 
Ja sve preko 4h sot priznajem kao dobru bateriju, na OPO mi nekad izgura 3 sata, nekada 5,5, ali sve jedno uvek je to ceo dan korišćenja
 
A Mi4 su za godinu i kusur uspjeli prodati 15mil. Jbt.
 
Nisam pobrkao ne...prvi dan kad je izasao model od 128GB je bio 609 usd a od 64 559usd....to je trajalo svega par sati....cak mislim da imam i screnshoot...onda je ovaj od 64 pao na 519$ nakon par dana 499$ koliko je bio u subotu kada sam ga stavio u "kosaricu" a u ned kad sam ga placao je bio 489 usd
 
Nazad
Vrh Dno