Šta je novo?

Xiaomi Mi5

Iskreno, meni su notif za viber normalne jačine. Sad na los, i bile na miui8 stable/beta...
Možda utiče na viber ona opcija da se postepeno pojačava ringtone. Lupam, jer mi ništa drugo ne pada na pamet
 
Pa ne znam, al meni su bile tise, ali samo lad su fabricke notifikacije za dolazak poruke(ono cin cin :D)

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Nisam nesto obraćao pažnju ali čini mi se da su i kod mene dosta tiše (u odnosu na zvono). Tako je bilo i na miui 8 i na 9.
 
Pa to ti kazem.Recimo na Huawei kida koliko je glasno kad mi stigne poruka,a tu je bas tise.
 
Pa to ti kazem.Recimo na Huawei kida koliko je glasno kad mi stigne poruka,a tu je bas tise.

Radi meni normalno,koristim betu,i na miui 9 stable je normalno a i na prethodnim betama...U pitanju je bas Mi 5 koji je do pre 2 meseca bio u tvom posedu
 
Pa cudi me. Radi to normalno sve, samo je difoltna notifikacija tisa :)

Sent from my Honor 9 using Tapatalk
 
Да ли је неко приметио неконтролисано укључивање Bluetooth а на MI5? Имам MIUI 9 Global 7.11.16 Beta. Иначе ради брзо и стабилно. Поздрав
 
Imam isti rom na mom Mi5 i nemam tih problema sa blututom.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Dao danas devojci iPhone, krenuo da skidam masku sa mi5 vidim skinula se i ledja i odmah mi se ispunila sumnja - baterija se nadula.
Nadam se da ima negde da se kupi i lako da se zameni jer ovakvog ga ne bih ni poklonio da se neko ne zapali...
369c598c3276a7b9c0912ade99063da1.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dao danas devojci iPhone, krenuo da skidam masku sa mi5 vidim skinula se i ledja i odmah mi se ispunila sumnja - baterija se nadula.
Nadam se da ima negde da se kupi i lako da se zameni jer ovakvog ga ne bih ni poklonio da se neko ne zapali...
369c598c3276a7b9c0912ade99063da1.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ima zamenskih da biraš na aliju itd., ima i baterija.
Inače mi se od prvog dana nije svideo njegov punjač, previše greje bateriju i nikad ga nisam koristio

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Porucih bateriju, taman malo da se zanimam opet :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Elem, zaboravih da javim, zamenio sam bateriju i sve radi ok. Onaj punjac je otisao u vecna lovista za svaki slucaj - od sada samo punjenje na Apple punjacima i USB-u od kompa/laptopa.
Sto se tice zamene - ne shvatam zasto su toliko iskomplikovali za zamenu baterije - em ona traka lepljiva sa donje strane nije imala sanse da se lepo odvoji (jer se ocigledno baterija pregrevala i jos vise se ulepila/sabila traku, em sto se trebao skidati gornji poklopac da se dodje do konektora. Konektor je jako labav u poredjenju sa onima u iP telefonima cak i starijih generacija, pa ni kada upadne dobro, nisi 100% siguran da je ok. Takodje, ova skuplja, "originalna" baterija je imala milimetar kraci flat kabl, pa sam morao da nategnem malo isti da bi dohvatio konektor...
 
nabavio sam i ja mi5 posle duze potrage za istim. :D
na njemu je instaliran MIUI8 MultiROM 7.6.29beta (Android 7.0) koji mi se za sad cini ok... svasta sam mu radio(adb,twrp,superSU pa magisk, viper, gcam, xposed, lucky patcher) i stabilan je(osim sto je jednom crkao systemui kad sam instalirao neki xposed modul za tweakovanje status bar-a, ali to sam lako resio preko adb shell-a).
izasla je nova verzija tog multiROM-a, pa me zanima sta ce se desiti ako flesujem tu novu verziju multiROM-a preko postojeceg? da li to znaci da ce sve da mi obrise ili postoji neka manje bolna opcija tipa update?
preko updatera ne mogu da ga instaliram, pise da nema azuriranja jer je to verovatno samo za ove global romove.
s obzirom da sam navikao na twrp, ja bih preko njega to uradio, e sad vidim na miui sajtu da pise: "Please wipe all data in Recovery mode if you want to update to a discontinuous ROM version, or downgrade to an older ROM version using MIUI full ROM pack."
sta mu dodje taj discontinuous ROM? ovo sto ja radim ne bi trebalo da potpada pod te opcije.
 
Poslednja izmena:
Pa taj MultiROM nije zvaničan MIUI, a kao drugo izašao je MIUI 9 za MI5. S jedne strane to što imaš je zasnovano na staroj verziji softvera, sa druge strane ne možeš očekivati zvaničan update za custom rom. Naravno da moraš da ga apdejtuješ iz TWRP. Ili lepo pređeš na zvaničan MIUI9 i sam ga tvikuješ kako ti odgovara. Možeš da probaš i Xiaomi.eu verziju, ili MIUI Globe verziju, ako već voliš da se igraš.
 
nabavio sam i ja mi5 posle duze potrage za istim. :D
na njemu je instaliran MIUI8 MultiROM 7.6.29beta (Android 7.0) koji mi se za sad cini ok... svasta sam mu radio(adb,twrp,superSU pa magisk, viper, gcam, xposed, lucky patcher) i stabilan je(osim sto je jednom crkao systemui kad sam instalirao neki xposed modul za tweakovanje status bar-a, ali to sam lako resio preko adb shell-a).
izasla je nova verzija tog multiROM-a, pa me zanima sta ce se desiti ako flesujem tu novu verziju multiROM-a preko postojeceg? da li to znaci da ce sve da mi obrise ili postoji neka manje bolna opcija tipa update?
preko updatera ne mogu da ga instaliram, pise da nema azuriranja jer je to verovatno samo za ove global romove.
s obzirom da sam navikao na twrp, ja bih preko njega to uradio, e sad vidim na miui sajtu da pise: "Please wipe all data in Recovery mode if you want to update to a discontinuous ROM version, or downgrade to an older ROM version using MIUI full ROM pack."
sta mu dodje taj discontinuous ROM? ovo sto ja radim ne bi trebalo da potpada pod te opcije.

Moja preporuka za Xiaomi.eu Rom.Dev koristim i dosta su bolji od globala i ne treba ti lazy flasher da bi imao miui i twrp.Sad kad ga budes flesnuo,bolje da instaliras clean,posle ionako imas ota ili skines zip i instaliras iz updatera :)
 
ma taj multiROM ima dobru podrsku, non stop izlaze nove verzije. razvijaju ga rusi, stable verzija zahteva i neku simbolicnu donaciju, a i ova beta koju ja koristim je bez bagova za sada. lik od koga sam kupio telefon mi je rekao da je to najbolji sistem koji je imao. zato sam mislio da samo skinem noviju verziju tog sistema i da flesujem preko ovog.
verovatno je najbolje da uradim wipe, ali nisam siguran sta sve treba da obrisem. u twrp ima opcija factory reset, wipe dalvik, wipe cache, internal storage. e sad, ako bih ja uradio wipe data, da li to brise i stavke iz korisnickog foldera, tipa slike, muziku i ostalo? pitam ovo zato sto mi5 nema memorijsku vec se sve nalazi na jednoj particiji pa da ne obrisem bas sve.
 
Wipe data wraća telefon na fabrička podešavanja, briše naloge i aplikacije. Nemoj da brišeš internal storage, ako želiš da sačuvaš slike i ostale podatke koje imaš na telefonu.
 
Pa ima xiaomi cloud, sve ima tamo
, i slike i poruke, na nalogu su kontakti

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
U svakom slučaju nema razloga da briše internal storage, bez obzira da li ima ili nema slike na cloud. Wipe data je normalna stvar kad se menja ROM. Ako se samo stavlja nova verzija istog roma, uglavnom može i dirty flash, bez brisanja data particije.
 
znaci factory reset ne dira user folder? ako prelazim sa jedne na drugu verziju androida(upgrade) da li moram sve da brisem ili isto samo wipe data, cache i dalvik? da li je isto i za downgrade?
 
Kad sam na dev romu, jel može da prođe ota iako sam rootovan?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ne. Cak i da prodje update, velika sansa da zaglavis na bootloop-u.
 
Onda moram flash iz twrpa pa opet root, ako hoću update?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Pa ako hoces official preko twrp, moras flash iz twrp pa super su da bi patch-ovao BL... Ako hoces da ostanes stock, onda mora lazyflasher posle rom-a.
 
OTA neće proći na telefonu koji nema stock recovery. Ako imaš stock recovery nema veze što je telefon rutovan može OTA, ali ne skida onaj inkrementalni apdejt, nego ceo rom. Nakon OTA apdejta telefon više nije rutovan. Tako je na mom Mi5s. Prvi put sam imao TWRP instaliran i onda sam morao da skidam recovery rom sa sajta i da ga flešujem iz twrp, ali to mi je vratilo stock recovery i sad mogu OTA. Sad ni ne flešujem TWRP, samo uradim boot to TWRP iz adb da bih odradio root nakon apdejta.
 
Ајд да питам још једном.
Коначно сам преузео тел са сервиса и треба да га надогради на miui 9. Е сад да ли да то радим директно преко телефона (даје ми ту опцију, v9.1.1.0 NAAMIEI) или да га скинем посебно, дал на директно на тел, или на комп па на тел?
Мени више одговара директно преко телефона.
Иначе прво ми је понудио надградњу на v8.1.4.0., била је v8.1.2.0.

Послато са 5085D уз помоћ Тапатока
 
Ајд да питам још једном.
Коначно сам преузео тел са сервиса и треба да га надогради на miui 9. Е сад да ли да то радим директно преко телефона (даје ми ту опцију, v9.1.1.0 NAAMIEI) или да га скинем посебно, дал на директно на тел, или на комп па на тел?
Мени више одговара директно преко телефона.
Иначе прво ми је понудио надградњу на v8.1.4.0., била је v8.1.2.0.

Послато са 5085D уз помоћ Тапатока
Skini sa sajta na tel

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Да ли директно на телефон или на комп са каблом да пребацим на телефон?
Зашто је боље овако а не преко апдејта телефона?

Послато са 5085D уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno