Šta je novo?

Xiaomi Mi5

Pa to su njihove standardne forice.. Cim sam video da premium model ima samo u crnoj boji sve mi je jasno :)

Navodno i ovi jeftiniji mogu biti crni,ali..
 
Počeo je stream ali snimak kao fiksnim telefonom :D
 
Au sta urade, svaka im cast.
 
[youtube]iRZDM_0GZI4[/youtube]

Promo klip
 
Bilo bi odlicno da neko od operatera ovo uvede, ali ne znam da li je realno.
 
Jedan juan je 17 din što znači oko 280 eura socijalna verzija.
 
Poslednja izmena:
Hoće li moći ovo čudo da se kupi u Pekingu u radnji ili samo online od 01. Marta? Drugarica mi dolazi 5og pa ne znam da li će biti telefona do tada...
 
Veći skor i od LG G5 (a on ima veći od S7) :)

mi5-11.jpg





Standard version with 3GB RAM and 32GB of storage: 2000 yuan (~$306)
High version with 3GB RAM and 64GB of storage: 2300 yuan (~$352)
Ceramic Exclusive version with 4GB RAM and 128GB of storage: 2700 yuan (~$413)

http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-Mi-5-price-and-release-date_id78745

Koliko to na kraju izađe sa sve carinom i pdv-om ?
I jel i dalje nema komplet google aplikacije ?
 
Poslednja izmena:
Hoće li moći ovo čudo da se kupi u Pekingu u radnji ili samo online od 01. Marta? Drugarica mi dolazi 5og pa ne znam da li će biti telefona do tada...
Verovatno ne.. Previse je to rano da se tako lako uzme u njihovim radnjama. Za 2,3 meseca mozda.
Prodaja od 1marta,ali verovatno ogranicene kolicine.

Cena kod preprodavaca na aliju ce biti ogromna ,cenim prvo oko 500$ ,tek posle 3,4m ce da ode na oko 400 vrv. Pricam o 3gb+32gb modelu.

Videcemo koliko ce trebati vremena dilerima iz ns da ga nabave i koliko ce ga ceniti..

@marko

Prva dva modela su staklo a premium/pro keramika.
 
Poslednja izmena:
There are some differences in the build materials, though — the first two are elegant sandwiches of metal and Gorilla Glass 4.0, while the Exclusive version employs ceramics and glass.

Materijali ...

As far as pricing is concerned, here's what the Xiaomi Mi 5 will cost you (if you find a way to get one). The Standard version costs 1999 yuan (~$306), the High one will set you back 2,299 yuan (~$352), while the top-end Exclusive one will set you back 2699 yuan (~$413). Of course, these are the prices for mainland China, so you will most probably have to shell out a little bit more if you want to get one.
 
Jedini minus za sad koliko vidim je no SD card slot.
Ako ovo bude kod nas 300-350 evra moj sledeći telefon.
 
Nece on brzo na tu cenu.. Preprodavci znaji sta valja pa ce duze drzati extra marze.

Kako god da okrenes najjeftiniji je mob sa s820 na svetu.

Npr pre bih za ovaj mob dao 400e nego za g5.. Mnogo mi se vise svidja iako ima pogani miui :)

Edit: koji je car hugo,geek koji pun srece radi prezentacije. Koliko je samo xiaomi pogodio sa njim..

Edit2:
Kamera navodno ima safirno staklo.
 
Poslednja izmena:
Još softver da srede i mogu da ih uzmem u obzir. Ako kameru ne odrade dobro, džabe sve, svako će pre uzeti polovan/nov G4 sa odličnom kamerom (mislim na ljude kojima ja kamera bitna stavka).
 
Imace global rom jer ce za mesec dva da krene prodaja i u indiji. To je jos jedan ogroman +
 
Booked maksimalku))) waiting for March 1 .... 
already booked of.sayte 680 thousand. Units !!!

Rus neki koji radi u kini. 30min posle pustanja 700.000 narucivanja preko sajta.. Ima da potuce sve rekorde

Xiaomi je stvarno cudo od firme
 
Samo da sljaka softver kako treba, meni kamera nije bitna. Meni se svidja bas telefon.
 
Ustvari skoro 2mil rezervacija.[emoji23]
Naravno to ne znaci da ce svi da kupe mob ,ali.. :/

6adc85e84e7c96c486f728a9d6b110a2.jpg
 
Poslednja izmena:
Moze li se stvarno rezervisati preko nekog sajta i da ga posalju?

Pa int rom kad bude bude....
 
Naravno da ne :)

P.s. mislim mozes ako imas nekoga da radi u kini,mada opet je pitanje koliko zaliha imaju iako se proizvodi uveliko vec 30ak dana..

Edit:
Prvi telefon sa s820 koji ce realno izaci na trziste.
 
Poslednja izmena:
xiaomi-mi-5-price.jpg


Xiaomi has announced that the high-end version of the Mi 5, with 128GB storage, Snapdragon 820, and 4GB of RAM, with cost RMB 2,699 in China. That comes out to an astounding $354 ($410 including 17 percent local taxes), about half the retail price of this year's flagships from other vendors.

The price of the 64GB is RMB 2299 ($350 (again including taxes)), and the base 32GB variant with 3GB of RAM will cost just RMB 1999 ($300). The 32GB model also has a lower-clocked 1.8GHz Snapdragon 820, with the 64GB and 128GB variants offering a 2.15GHz SoC.

iGlqaXLb.png
r67aj7zA.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno