Šta je novo?

Xiaomi Mi5

Koliko je tacna ova vijest da je pocijepao Antutu do 180k? Ona Pro/Prime verzija najjaca?
 
Nije isti HW, ja koliko znam ona obicna verzija je imala vise nego S7e a i nije 100k razlike vec nekih 30-40k...
 
A da nije isti procesor i grafika a rade na manjoj rezoluciji i gle čuda ?
 
I to je tvoje opravdanje da duplo jeftiniji telefon ima 50k visi skor?
 
Pa to što ovi deru sa cenom nema veze sa rezultatom. A rezolucija i te kako ima.
 
Rezulucija ima 50k veze sa rezultatom? Cudan je postao novi izgovor Samsung fanboya, sad je i to sto ne moze da pokrene nijednu aplikaciju brze od npr iP6S i sto ovaj sa duplo manje rama a kesira duplo vise aplikacija, sve je to zbog rezolucije i ekrana.
 
Čitao sam dva puta početak jer sam mislio da mi se učinilo. Ja sam ipak odustao od mi5 jer jednostavno mi je žao dati toliko para za mobitel. Kakva je kamera u mraku?
 
Rezolucija itekako ima veze sa antutu score-om.
Normalno. Jedino što su telefoni vec dostigli toliki nivo da je 50.000 na Antutu i 3 Gb RAM-a saavim dovoljno za sve korisnike, osim one entuzijaste koji ne žale novac i hoće max za svaki uloženi evro i normalno, u pravu su što to traže. Za ove druge, neka biraju po lepoti, veličini ekrana, osećaju u ruci...

Pratim temu, uzeo bih ovaj Xiaomi, Mi5 mi je lep pre svega, u crnoj boji i kompaktnih od MX5 koji sada nosim. Antutu mene ne dotiče...
 
mene samo interesuje kako će ovo moći da se nabavi kod nas, ovo ili meizu pro 5
 
Hm, ja sam uzeo Meizu MX5 za 270 evra, Xiaomi je uvek bio skuplji, neće mu cena pasti do 330 do jeseni. A možda ni tada. :) Jeste SD procesor unutra ali mi je ipak malo mnogo za kineza.
 
NIje to kinez kinez..nego ultra brend kinez cija ce firma da bude medju top 3 na svetu..taj meizu je veci kinez od xiaomia 10 puta :D a sta reci tek onda za Iphone..prave ga kinezi, kompanija americka...dakle i on moze da bude kinez :)

Inace zasto su ovoliko skocile cene na Aliju za verziju od 4gb rama 128gb? kostaju po 700 dolara a mogle su do pre 5 dana da se pazare za 550
 
Poslednja izmena:
Dobar kinez, dobar. Zato i pratim temu. :)

Ali skup kinez. Zato čekam jesen. :)
 
Ja imam stable 7.1.9.0 i primjećujem (nisam jedini, ima gro ljudi na netu koji primjećuju isto) da se povremeno izgubi mobilni signal i signal wifi-a. Uz povremeni reset.
 
Imaš na ibuygou.com mi5 32gb ua 390usd, što mu dođe 34o eur koliko ja znam.
 
A zanimljivo je to što svi kineski mobiteli izađu prvo u bijeloj boji i većinom su jeftiniji od ostalih boja. Tako je i sa mi5. I ja sam imao mi3 koji i dan danas kod frenda radi. Mi5 mi je trenutno puno para. Čekati ću dok se malo cijene spuste.
 
Jel zna neko od vas tačno koliko se još dažbina plaća državi kada se poruči neki telefon od preko? Znam za onu foru, carina i porez 30%
 
Mislim da se sada ne isplati kupovina ovog telefona na adresu u Srbiji.
Kad sam na aliexpress ukucao Xiaomi Mi5, prve tri cene su 409$, 500$ i 600$. Pa ako na carini gledaju na takav način, opušteno će ga proceniti bar na 500$, što je onda 160$ za carinu i PDV.
Ako je telefon zaista plaćen 400$, biće na kraju 560$, što baš i nije nešto povoljno.
Najbolje je ko ima mogućnost da ga za ~400$ poruči za neku zemlju EU gde će stići bez dažbina.
 
Mislim da se sada ne isplati kupovina ovog telefona na adresu u Srbiji.
Kad sam na aliexpress ukucao Xiaomi Mi5, prve tri cene su 409$, 500$ i 600$. Pa ako na carini gledaju na takav način, opušteno će ga proceniti bar na 500$, što je onda 160$ za carinu i PDV.
Ako je telefon zaista plaćen 400$, biće na kraju 560$, što baš i nije nešto povoljno.
Najbolje je ko ima mogućnost da ga za ~400$ poruči za neku zemlju EU gde će stići bez dažbina.
Fala na odg, tako ću onda i da uradim najverovatnije... Ima ga i za 380 da se nađe, mada ću sačekati još malo da vidim kako će se kretati cene, a i da vidim kakav će biti Oneplus 3
 
Jel svaki MI5 radi na nasim mrezama? GSM Umts ili hsdpa koja li je vec na nasim prostorima? ILi postoje razlicite verzije za USA i EU? Posto gledam na nekim sajtovima stoji da nema HSDPA vec samo CDMA.
 
Jel svaki MI5 radi na nasim mrezama? GSM Umts ili hsdpa koja li je vec na nasim prostorima? ILi postoje razlicite verzije za USA i EU? Posto gledam na nekim sajtovima stoji da nema HSDPA vec samo CDMA.
Koliko sam shvatio iz dosadašnjih čitanja podržava sve moguće mreže, 3g i 4g, sve moguće bendove i frekvencije
 
Mislis za 399? :) a koji su lopovi kinezi...telefon kada je izasao kostao je 399...zato se ja pitam sto su digli cene pre 10tak dana...

549 verzija od 128gb...a toliko je kostala prvi dan kad je teleon izasao..a pre neki dan 700..
 
Nazad
Vrh Dno