Šta je novo?

Xiaomi Mi5

To je sistemska aplikacija u kojoj proveravaš da li imaš ažuriranje.
Iz nje može i ručno da se pokrene update koji se skine na internu memoriju.
 
Pa onda ne moze tako da se predje sigurno na stable,jer updater skida tip roma koji vec imas instaliran.
 
Koji rom se najbolje pokazao za mi5?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Uradih uodate na 8.2.2.0 i sad mi nesto unistava bateriju :( phone idle najveci potrosac, sto da cinim?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ja nisam imao problema ni na stable ni na developer.Probaj da iskljucis backup i rebootuj fon.
 
Posle evo 3/4 nedelje koriscenja Mi5 mogu da kazem da sam prezadovoljan.Svidja mi se Xiaomi softver i mogucnost modifikacija sa temama gde se menja ceo interfejs na telefonu.Pozivi rade sad odlicno,nemam zamerki,i spoljni zvucnik je bas dobar,glasnije i bolje se cuje od Z5 koji ima stereo zvucnike.Iskreno me malo Sony smorio sa nekim njihovim cakama mada stoji da je Z5 dobar uredjaj.Sto se tice Mi5 pohvalio bi jos i zvuk na sluskama,i bateriju koja ne divlja u idle modu+ podrzava fast charge tj za sat i 10 min od 0 do 100 mu treba da se napuni.I glavna stvar je kamera,koja je bolja u odnosu na Z5,ukljucujuci i video snimke,jedino sto je Sony kralj za stabilizaciju prilikom snimanja videa.
Sve u svemu,Mi5 ostaje kao primarni uredjaj,dok se ne proda Z5,a onda mozda pazarim Mi5s ili ipak uzmem P10,koji sam merkao dugo.
Uglavnom,ponovicu ono sto je receno vec vise puta,Xiaomi za novac koliko kosta nudi ubedljivo najvise kao brend itu nema dileme.
 
Nisam jos probao rut i twrp na Mi5.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja sam probao twrp i posle njega sam jedva vratio fon u zivot..Otkljucan bootloader,ubacen normalno twrp,butujem u njega ali kad krene sistem ostane zakucan na mi logu..

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Јел још неко има проблем са калкулатором, уопште ми проценте не рачуна како треба.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ja sam probao twrp i posle njega sam jedva vratio fon u zivot..Otkljucan bootloader,ubacen normalno twrp,butujem u njega ali kad krene sistem ostane zakucan na mi logu..

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Po meni nema potrebe ni za rutom ni twrp,sve radi lepo out of the box.Ja sam se jedino prebacio na developer rom,ali za to ne treba root.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja sam probao twrp i posle njega sam jedva vratio fon u zivot..Otkljucan bootloader,ubacen normalno twrp,butujem u njega ali kad krene sistem ostane zakucan na mi logu..

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ako si na offical rom-u mora lazy flasher posle twrp...inace nece boot-ovati sistem.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Da,na official global romu..Sve sam pokusak posle ali slaba vajda..Dodje do twrp ali dalje ni makac..

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Pa mora lazy flasher ili super su da bi patch-ovali bootloader...inace ostane zaglavljen na mi logo-u.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Nidje ne nadjoh uputstvo kako da instaliram twrp i rutujem, nestvarno...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Zasto ti treba uputstvo za twrp i root-ovanje? Standardno je. Vec ti je otkljucan bootloader, udjes u fastboot i iz cmd-a kucas fastboot flash recovery recovery.img

Udjes u twrp i flesujes SuperSU.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moja preporuka za root je Magisk.

Odradi TWRP, Lazy flasher , pa Magisk...
Ili neki stariji SuperSu...noviji znaju da prave problem sa MTP.



Sent from my Redmi Note 4X
 
Je li ti muka da mi posaljes na pm koje verzije da skinem lazy flasher u magiska?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Hvala @Kidence. Sve sam instalirao, na kraju BBS, pa da vidim sto vuce bateriju :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ostavi ga preko noci, pa ujutru daj log iz BBS...Ali bice da su neki location servisi, obicno oni prave probleme.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Ne razumem se u bbs, ali sto kaze neko garant su neki google servisi u pitanju. Ja kad setujem svaki telefon ostavljam google dozvolu samo tamo gde moram, lokaciju obavljam preko wifi i nikad nemam problema.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Pa i nema drain, ima 10h deep sleep.
Za 12-13h oko 50 minuta awake, što je ništa.
Meni deluje sve OK ovako na brzinu.
 
Pa i meni djeluje bolje nego prvi dan. Posto je prvi dan nakon update bio phone idle pola potrosnje :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno