Šta je novo?

Xiaomi Mi5

Nema još stabilan 15. 14.1 je aktuelan

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
jel neko menjao bateriju? meni se normalno prazni do 15%, posle toga, padne na nulu i ugasi se u roku od 10-15min. ima li ko ovo da radi u BG? jel neko nabavljao sa Alija? ima li kakva preporuka?
 
Zna li neko jel ima xiaomi.eu developer rom ota?Za stable znam da nema.Ovi globalni su nekako unakazeni i pretrpani google apps-ovima :/
 
Како се врши замена дисплеја, и тач и дисплеј заједно?
Како стоји црни дисплеј на белом телефону?

Послато са 5085D уз помоћ Тапатока
 
Како се врши замена дисплеја, и тач и дисплеј заједно?
Како стоји црни дисплеј на белом телефону?

Послато са 5085D уз помоћ Тапатока
Mislim da će dobro izgledati, ako se kvalitetno namesti displej, ne bi preporučio da samostalno radiš

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Једини проблем је што сам ја звездаш. [emoji3]
Јел зна неко какви су ти дисплеј што се уграђују, претпостављам да сервиси то набављају на једном месту?

Послато са 5085D уз помоћ Тапатока
 
Pa ne bi ih servisi ugradjivali da su se pokazali kao losi kpd musterija,kontam. ;)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Jel izašao nekom miui 9, vidim na vestima da je izašao za mi 5

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Moze li aplikacije i ostalo da bekapujem iz xiaomi.eu miui9 da predjem na zvanični. Miui 9?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Moze li aplikacije i ostalo da bekapujem iz xiaomi.eu miui9 da predjem na zvanični. Miui 9?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Ako ima mi backup, trebalo bi da bude bez problema. Imaš tamo opciju da sve živo bekapuje, i kad povuče posle restore, sve bude isto.

Nema na čemu Duk. Samo bekapuj i ti, mislim da će ti odraditi factory...
 
Jel izašao nekom miui 9, vidim na vestima da je izašao za mi 5

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Ja stavio poslednji 9.1 i zadovoljan sam za sada, ne vidim nikakve probleme. Cak su i ulepsali neke sitnice.
 
Radi brže, lepši je i pokazuje nešto manje slobodnog ram-a

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Javiću za par dana

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Kod mene na miui9 prvi put otkad koristim telefon ekran troši 31% a phone idle 17% baterije.
Na osmici mi je uvek idle bio na prvom mestu a screen odmah iza sa 2-3 procenta manje.

Da li će se ovo odraziti na trajanje baterije javljam kroz dan, dva.
 
Sta se desava sa pretihim zvukom prilikom stizanja viber poruke? Nije mi jasno zasto je zvuk notifikacije bio tih, a fon ima sasvim dobar zvucnik.Jesu li ispravili to? Kod mene je to bilo i na Miui 8 stable i na 9 beta.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
U bre, pa ovo je update i za android 7, ja tek sad videh :p,

lepo lepo, iskreno, to mi je jedina zamerka do sad na tel., sto nije bilo nikakvog update-a, lepse i izgleda, svidja mi se,
baterija je slicna, mislim da je u screen on malo jaca, osetno je brzi
 
Poslednja izmena:
Mozda ce nekom znaciti,posle few weeks LOSa predjoh na ovaj 9 stable global kada je izasao,i razocaran sam,preterano google apps koje jedu bateriju a ne mogu da se obrisu...

Pa sam presao na xiaomi.eu betu,optimizovanija dosta,malo bolji SOT,nema gapps-ova sem osnovnih,lepse ikone(nema belih okvira)
I ima par novina u odnosu na stable:

1.Face unlock(ako bi iko koristio)i radi super

2.Povlacenjem home stranice na levo su dodali meni(slicno kao na ios sto je bilo) sa precicama i jos par stvarcica...

Jedina mana je sto update mora ceo da se skida u odnosu na global...

Ota radi na betama,na stable mora da se skida sa sajta,sto po meni i nije problem..
 
Danas sam konacno uspeo da instaliram gcam na miui9 pa sam napravio direktno poredjenje. Definitivno u uslovima slabe osvetljenosti gcam znacajno bolje slike pravi uz uslov da se ukljuci hdr+. Bez hdr+ za nijansu bolje slike pravi miui camera.
Za dnevne slike ipak blagu prednost dajem miui cameri, nekako su slike smirenije, prirodnije deluju, na gcam kao da su malo oversharpened kada se slika zumira.

Evo tri primera gcam vs miuicam https://www.flickr.com/photos/152351163@N06/
 
Ista je baterija kao na global 8, ima te google aps, al sam navikao još od 8ce

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Да ли од заштитног стакла може да се деси да десни тастер слабо реагује?
Заменио сам дисплеј и сад тај тастер слабо реагује, а и на пар места око оних тачкица на тастерима се види позадинско осветљење, ка да на тим местима није лепо офарбан или шта већ, изгребано са унутрашње стране.
c2f7ec44a8293da0e92a8bbb51c6ade1.jpg
6c4f1b16d338c4806f898c46668da3d8.jpg


Послато са 5085D уз помоћ Тапатока
 
Danas sam konacno uspeo da instaliram gcam na miui9 pa sam napravio direktno poredjenje. Definitivno u uslovima slabe osvetljenosti gcam znacajno bolje slike pravi uz uslov da se ukljuci hdr+. Bez hdr+ za nijansu bolje slike pravi miui camera.
Za dnevne slike ipak blagu prednost dajem miui cameri, nekako su slike smirenije, prirodnije deluju, na gcam kao da su malo oversharpened kada se slika zumira.

Evo tri primera gcam vs miuicam https://www.flickr.com/photos/152351163@N06/
Koju verziju si instalirao na miui9?Da probam i ja na Mi5.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Top! Javi utiske. Ja gulim LOS već duže vreme, ali me kopka MIUI9

Jedino ti da mi odgovoris :)
Sta se desava sa zvukom notifikacije prilikom stizanja viber poruke ukoliko je ona sto je po difoltu namestena?Iako je zvuk generalno na zvucniku dobar za ringtone,te notifikacije su se meni bas tiho cule i na Miui 8 Stable i na 9 Beta.
 
@miodrag,
imas na xda mi5 temu za gcam, ja sam koristio poslednju verziju 5.1.016 v1.3 allinone. Potrazi u "apps and themes" u mi5 sekciji.
Probao sam i arnova8g2 verziju koja ima vise opcija za podesavanje ali fotke su mi dosta losije nego sa gore pomenutom.
 
Nazad
Vrh Dno