Šta je novo?

Xiaomi Mi5

Koji je poslednji sistem izašao za mi 5. Sestra ima Mm I dalje i sinoć vidim da ima neki zvanični sa Oreo, ali nisam uspeo da ga instaliram.
V9.5.2.0 NAAMIFA


Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Pitanje za Mi5 korisnike - jel vam se desilo da zakaže home dugme / fingerprint sensor?

Meni trenutno radi samo kada ga fizički pritisnem, tap to home screen ne radi, ni otključavanje putem otiska prsta. Tipujem na vlagu iz džepa. Slično mi se desilo i pre par meseci, ali se telefon nekako sam oporavio. Ovo sad, međutim, traje par dana i ne deluje da će da se oporavi.
 
Meni se to često dešava, verovatno kada se preoptereti. Moj je još uvek MIUI 8.2.2.0.
Problem rešavam u podešavanjima za fingerprint:
Lock screen & password > Manage fingerprint > Add fingerprint, onda samo pipnem dugme ( ne pritisnem) i proradi.
 
Fora je što kad se ovo desi, opcija koju si naveo potpuno nestane iz tog menija, kao da telefon uopšte ne poseduje fingerprint senzor. E sad, kao što rekoh, prošli put je trebalo jedno popodne da se opasulji i nakon reseta se sve vratilo, a ovo sad duže traje.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Meni se desilo par puta, ali mislim da je softverska greska. Zaključam, otključam I radi normalno

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Samo da javim da se posle nedelju dana popravio i fingerprint senzor i home dugme. Šta sam uradio ne znam tačno :)

Pored iks "klasičnih" restarta, koji nisu urodili plodom, sam pokušao da dugme očistim i izopropil alkoholom i odradim fastboot reset. Dan nakon čišćenja i prvog fastboot reseta sam sasvim bez veze probao još jednom fastboot želeći da vidim logo koji se pojavi :D Međutim, nakon tog drugog fastboot reseta je proradilo.

Da naglasim da je još otprilike pola dana kliktao sam od sebe home dugme i izlazio iz aplikacija što me je prilično iritiralo, ali sad je sve ok, da ne ureknem.

Sve u svemu, deluje mi da je ovo softversko-hardverski problem - dugme se izloži nekoj vlagi/prašini, softver ga označi kao neispravnog i teško ga je prešaltati ponovo na staro.

Ako iko naleti na sličan problem, pošto vidim po MIUI forumima da je prilično čest - fastboot se aktivira tako što klikćete istovremeno volume down i power dugme dok se ne pojavi logo zeca. 10ak seundi će stajati logo, zatim nestati, nakon čega normalno palite telefon i nadate se najboljem :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Јел стигло још неком?
b20304eac370d28169546944ff658303.jpg


Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Meni odavno bio na 8 ali mi stoji u fioci jer sam uzeo Nokiu 6.1 za dev, Xiaomi ima neke quirckove u odnosu na stock android :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi. Imam ozbiljnih problema sa baterijom na Mi5, pocela je ozbiljno da popusta i brljavi. Imate li preporuku gde kupiti zamensku bateriju, naravno ako ima negde original.
 
Ja sam preko KP uzeo (nisam mogao cekati iz Kine), ali nisam siguran da je original jer je flat kabl bio kratak 1mm - trebao sam malo iscepkato bateriju da je nategnem do konektora...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja sam skoro zamenio bateriju ovde u Srbiji. nisam mogao da cekam iz Kine a nisam bio preterano samouveren u svoje majstorske sposobnosti. ima "original" i "neoriginal". ja uzeo ovu drugu. sa uslugom zamene mi izašla na ~1800 dinara. daju garanciju na 6 meseci. za sad, šljaka dobro
 
Jel i kod vas najveci potrosac baterije cell standby i phone idle, pa tek onda ekran?
 
ja sam uz ovaj savet sa nekog foruma resio problem sa fingerprint senzorom, tj toliko brzo reaguje da je to neverovatno:
1. Obrisati prethodno unete podatke o otiscima
2. Onda Settings - Sound & vibration - Screen locking sounds iskljuciti
3. Settings - Lock screen & password - sleep stavite 2 minuta(ja ovo nisam menjao, ostalo je na 30sec)
4. Unesite otiske - tokom unosa otisaka navlazite malo prst(nemojte lizati, telefoni su puni bakterija, bolje vlazna maramica), i to prvo pritisnite suvim prstom dok se ne oseti vibracija pa ga onda navlazite

E sad, pitanje za korisnike MIUI 10 i Androida Oreo, da li se i kod vas cuje pucketav zvuk tokom slusanja muzike ili pesama na YouTube? Probao sam da instaliram i viper, nije pomoglo. Kontam da ga gusi Oreo, jednostavno je prestar za novi sistem.
 
Почео сам да имам проблеме са телефоном.
- Често ми се деси да телефон (дисплеј) неће одмах да се укључи притиском на дугме "power", чује се онај звук као да се упалио али није, чак и капацитивни тастери засветле али дисплеј се и даље не укључује. Пар пута притискам дугме, тек се после укључи. Притиском на "home" дугме или стављањем прста на то дугме се увек угаси, тада се увек дешава да дисплеј неће да се укључи из прве, не се мора акати "power" дугме и пређе пола минута. Дешава се и да ме неко зовем а ја не могу да се јавим зато што се дисплеј није укључио.
Да напоменем, телефон ми је испао и дисплеј је напукао али ради, има заштитно стакло. То се није десило одмах после пуцања него после месец, два.
- Телефон је почео да се ресетује сам од себе.
- И проблем од пре неки дан, дешава се да телефон почне да "сецка" у раду, не бих то назвао успорено него баш сецкање. Када се листају почетне стране, скрола или улази у неку апликацију, то се дешава миц по миц, и уместо да то траје стотинку то траје 10ак секунди. То тако траје пола дана, и само од себе се врати у нормалу. Убијање апликација, брисање кеша и рестарт телефона не помаже. И после враћања на фабричка подешавања једном ми се десило то сецкање и то на самом почетку (у суботу) са свега пар апликација на телефону, ови други проблеми су и даље присутни.
Да ли је неко имао сличних проблема или можда зна шта може да буде проблем сецкања, претпостављам да је проблем са дисплејом то што је напукао.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
@m1losh

Meni se desi da štuca, ali baš retko, kao da pravi pauze u zvuku od po pola sekunde. Ali uglavnom reset reši problem. Mislim da nema veze sa Oreom, teram i ja MIUI 10 i normalno je. Uostalom testiraj - upali samo YT, stavi na 360p ili tako nešto, pogasi sve ostalo, pa vidi.

@faca

Koja verzija MIUI?

I jel ima neko problem sa baterijom, koliko vam traje? Meni posle MIUI 10 update-a uglavnom ne može da izdrži dan bez dopunjavanja :/
 
MIUI 9.6.2.0, андроид 8.0, последњи официјелни. Батерија ми дуго траје, нисам је нешто тестирао. Ово са "power" дугметом је већ месец два, можда од кад сам прешао на Нугат или Орео, не знам. А ово са сецкање ево после враћања на фабричка подешавања се десило само једном, а ево већ два дана ништа, а пре тога два пута на дан и тако неких пет дана. Као да га нешто ужасно успорава.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja sa MIUIpro na bazi miui10 izguram do uveče, obično oko 4 do 5 sati sot. Telefon ima više od godinu i po dana. Nikad nisam imao problem sa buđenjem ni preko home ni power tastera. Po nekad me zeza GPS pa zbog toga odlepim, ali je generalno i dalje jako dobar uređaj po mom mišljenju. Sa Gcam radi odlične fotke.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Где се налази подешавање смс-а? Хоћу да искључим оно обавештење оператера, cell broadcast или тако нешто. Не знам из ког разлога ми понекад излазе та обавештења.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Како вратити предходни ром? Ја сам на 8.0 MIUI 9.6.2.0, хоћу да вратим на 7.0 MIUI 8 да видим да то није разлог баговања телефона.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi. Naime, mislim da je baterija otisla na telefonu jer ga uopste ne puni ili puni vrlo vrlo kratko. Da li znate neki servis u Novom Sadu koji radi Xiaomi telefone, gde bih mogao popraviti? Fleshovao sam ga na Lineage OS, stabilniji je mnogo od Miui.
 
Mozes sam promeniti bateriju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@n1tr0 - Znam kako ali nisam vest toliko, tj ne zelim se usuditi. Promenili su mi bateriju, i opet ne puni kako treba telefon. Flesovao ga na 9.6.2 miui, ali i dalje nije to to. Ampere pokazuje umesto na QC 1500+mah oko 500-600. Kako sam se prevario sto sam kupio telefon polovan. Menjao sam mu bateriju u aprilu, i sada opet. Bas mi je krivo jer mi se jako dopada Xiaomi, a i sam telefon mi je bas ekstra.
 
Откључао сам телефон. Сад бих да са андроида 8 предјем на 7, гледао сам неке туторијале на нету, на сајту има да се скине само последњи Ром gemini_global_images_V9.6.2.0.OAAMIFD_20180801.0000.00_8.0_global_8f2f58386e а мени треба предходни. Где да нађем старију верзију да бих могао да га флешујем? Да ли ми за флешовање треба и ADB fastboot tools?
 
Ukucaj u gugl tvoj telefon pa fastboot rom, sigurno ima negde skupljeni svi linkovi

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Нашао сам. Е сад, скидам овај. tgz ром односно fastboot? Да ли ми треба ADB tools?

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
@faca - ja flesovanje radim preko miflash aplikacije. Posto verujem da ti je bootloader otkljucan, celokupna instalacija traje oko 4-5m. Imas opcije da flesujes ceo, da sacuvas podatke i flesujes i da flesujes i lock bootloader. Najbolji nacin flesovanja po meni.
 
@n1tr0 - Znam kako ali nisam vest toliko, tj ne zelim se usuditi. Promenili su mi bateriju, i opet ne puni kako treba telefon. Flesovao ga na 9.6.2 miui, ali i dalje nije to to. Ampere pokazuje umesto na QC 1500+mah oko 500-600. Kako sam se prevario sto sam kupio telefon polovan. Menjao sam mu bateriju u aprilu, i sada opet. Bas mi je krivo jer mi se jako dopada Xiaomi, a i sam telefon mi je bas ekstra.

Zamenu baterije moze svako da uradi kome se ruke ne tresu ozbiljno i ako ima neki onaj plasticni vakum otvarac (ima ih za 300 kinti ja mislim).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@n1tr0 - znas kad vise mislim da nije do baterije. A ne znam gde bih u NS mogao odneti telefon da mi pogleda i da mi kaze - hej, do toga ili ovoga je. Od jutros nece da puni uopste sada, promenio sam 3 kabla, od cega 2 originalna za xiaomi i opet nemam srece.
 
@faca - ja flesovanje radim preko miflash aplikacije. Posto verujem da ti je bootloader otkljucan, celokupna instalacija traje oko 4-5m. Imas opcije da flesujes ceo, da sacuvas podatke i flesujes i da flesujes i lock bootloader. Najbolji nacin flesovanja po meni.
Мислиш преко програма на компјутеру? Да ли могу да остану слике, конкретно Вибер слике у порукама и да ли је то пожељно, или ипак чиста инсталација?
Видео сам на нету неки туторијал где се користи ADB https://youtu.be/jr6UVQ5hYRc.
А видео сам и без тога.

Да, јуче сам откључао телефон.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno